Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

80'leri 90'lara bağlayan yıllarda çocuk olmanın güzel yanları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama en guzel "erigeeeeeee dalaaaannnn vaaaaar" diye kikirdeyisimizdi ;)))
    Iste bunu yapana gun yuzu gormemis kufurler esliginde agacin tepesinden yere ucup "guvenli bolge"ye girdigimizde arkadasi guzellestirirdik.
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bunu yapana gun yuzu gormemis kufurler esliginde agacin tepesinden yere ucup "guvenli bolge"ye girdigimizde arkadasi guzellestirirdik.
    huehuehue
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Okulu asıp ateriye kaçardık. Bisikletin tekerine pet şişe sıkıştırıp pedallardık. Mahalle maçı yapıp sonunda kavga ederdik. Arkadaşımızın babasının yada mahalleden bi abinin bizi dövme yetkisi vardı. Isin kötüsü eve gelince bide evde dayak yiyorduk. Kutsal bir komite uçurtma mevsimi, misket mevsimi, topaç mevsimi gibi etkinliklerin ne zaman başlayacağına ne zaman biteceğine karar veriyordu ama o komiteyle hiç denk gelmedim :D arkadaşımızın evine kimseden izin almadan girerdik.

Güzeldi..

Motosikleti
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okulu asıp ateriye kaçardık. Bisikletin tekerine pet şişe sıkıştırıp pedallardık. Mahalle maçı yapıp sonunda kavga ederdik. Arkadaşımızın babasının yada mahalleden bi abinin bizi dövme yetkisi vardı. Isin kötüsü eve gelince bide evde dayak yiyorduk. Kutsal bir komite uçurtma mevsimi, misket mevsimi, topaç mevsimi gibi etkinliklerin ne zaman başlayacağına ne zaman biteceğine karar veriyordu ama o komiteyle hiç denk gelmedim :D arkadaşımızın evine kimseden izin almadan girerdik.

Güzeldi..
    Pet sise degil de eski kola siselerinin altinda mavi plastikler vardi. Onlari koyardik biz tekerin arasina. 2t motocross gibi ses yapardi.

Atariye biz de giderdik "haggar (final fight), mustafa (cadillacs&dinasaurs) oynardik. Tekken gelince devrim olmustu.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pet sise degil de eski kola siselerinin altinda mavi plastikler vardi. Onlari koyardik biz tekerin arasina. 2t motocross gibi ses yapardi.

Atariye biz de giderdik "haggar (final fight), mustafa (cadillacs&dinasaurs) oynardik. Tekken gelince devrim olmustu.

Mustafalıda benim tek jetonla oyun bitirmişliğim war bi kerem hey gidi heeey :D :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

80' li-90' lı yıllarda mı büyüdün? nasıl oldu da hayatta kalmayı başardın?
    1.- Arabaların emniyet kemeri, kafalıkları, ve kesinlikle hava yastıkları yoktu.
    2.- Arka koltuk tehlikeli değil de eğlenceliydi.
    3.- Bebek yatakları ve oyuncaklar renkliydi. Ya da en azından kurşunlu, muhtelif zehirli maddeler ile boyanmıştı.
    4.- Prizlerin, araba kapılarının, ilaç şişelerin ve kimyasal ev temizliyicilerinin üzerinde çocuk kilitleri yoktu...
    5.- Kasksız bisiklete biniliyordu.
    6.- Steril su şişelerinden değil de bahçe hortumundan yada muhtelif başka kaynaklardan su içiliniyordu...
    7.- Oyun oynamaya çıkmanın tek şartı hava kararmadan önce eve dönmekti.
    8,- Cep telefonu yoktu ve hiç kimse nerelerde gezdiğimizi bilmiyordu. İnanılmaz ...
    9.- Okul öğlen bitiyordu... Ve öğlen yemeği için evimize geliyorduk.
    10.- Bir sürü yaramız, kırılmış kemiğimiz ve kırılmış dişimiz vardı, fakat hiçbir zaman birileri bu yüzden mahkemeye verilmiyordu.Kendimizden başka kimse sorumlu değildi.
    11.- Bolca tatlılar ve tereyağlı ekmekler yiyorduk, ve gerçek şekerli içecekler içiyorduk ve hiç kilo sorunumuz olmazdı - çünkü hep dışarda oynardık , aktif olarak ...
    12.- Dört çocuk bir limonatayı paylaşabiliyorduk... aynı bardaktan içebiliyorduk, ve kimse bu yüzden ölmüyordu.
    13.- Playstation, Nintendo 64, X boxes, Vídeo oyunlarımız, 99 kablolu kanalımız , Dolby surround, Cep telefonumuz, Bilgisayarımız, Internet de Chat odalarımız YOKTU.
    onun yerine ARKADAŞLARIMIZ vardı bolca!!!
    14.- Yürüyerek veya bisiklet ile uzakta oturan arkadaşlarımızı ziyaret edebiliyorduk, kapılarını çalıp hatta çalmıyarak içeri girip onları oyun oynamaya çağırabiliyorduk!!!
    15.- Evet dışarda, o acımasız korkunç dünyada! Korumamız olmadan! nasıl mümkün oluyordu bu?
    Tek kale üzerine maç yapardık ve birisi takıma alınmadığında psikolojik travma oluşmuyordu ya da dünyanın sonu gelmiyordu.
    16.- Bazı öğrenciler diğer öğrenciler gibi başarılı değildi ve sınıfta kalabiliyordu. Fakat bu yüzden kimse Psikoloğa ya da Pedagoğa gönderilmiyordu. Kimsede Dislexia, konsantrasyon sorunu veya hiperaktivite yoktu, basitçe o okul yılını tekrarlıyordu.
    17.- Özgürlüğümüz , üzüntülerimiz , başarılarımız , görevlerimiz vardı
    ...ve bunlar ile yaşamayı öğreniyorduk.
    Soru: nasıl oldu da bütün bunlara rağmen hayatta kalmayı başardık???
    Ve daha da önemlisi kendi kişiliğimizi bu şartlar altında nasıl oldu da geliştirebildik???
    Sen de bu jenerasyondan mısın? Şimdiki çocuklar büyük bir olasılık ile bizim yaşama şeklimizi sıkıcı bulacaklar - fakat- bizler
    çok güzel ve mutlu yaşadık!!!!!

Şöyle birde paylaşım yapmışım daha önceleri.. Buralarda dursun bu
    potasyum, something123 ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 07
    bizim günler güzeldi kardeş.. küçücük telefonlarımızda yoktu! sosyal medyamız da yoktu.. sosyal olarak mahalle de sosyal sosyal maç yapıp gece saklanbaçları oynardık.. küçük yüreğimizle aşık olurduk, kırtasiyeden kagıdı ve zarfı aynı süslü desenli mektuplar alırdık, kitap aralarına sıkıştırırdık.. anı defterimiz olurdu sınıftaki arkadaşlara yazdırırdık..

geçen gün bayan müşterimin 12 13 yasındaki oğluna dışarda bir yere gitmesi için izin verdigini duydum, aa dedim ne güzel oğlan büyüdü demek..
    akabindeki konuşma ile ne kadar farklı çağda olduğumuzu anladım.. "Oğlum nerdesin şu anda tam olarak KONUM gönder"...
    _oXXo_ ve xawa bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel yanları vardı da kolay büyümedik dünyanın parası gitti. hasta olduk hastaneye okula gidersin kırtasiye masrafları.. motoru dikkatli kullanmak lazım yani

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yanları vardı da kolay büyümedik dünyanın parası gitti. hasta olduk hastaneye okula gidersin kırtasiye masrafları.. motoru dikkatli kullanmak lazım yani
    Elimizden geleni yapiyoruz.. ama gerisi kismet..
    Bi gun kaza yapıp zaten basina gelecegi belliydi demez umarim kimse.. hani dikkatlide gitsek full ekipmanda olsak, kaza yapip basimiza bisey gelse zaten motor kullaniodu diyip genede bunu seçtiğimiz icin haksiz basliyoruz..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi gun kaza yapıp zaten basina gelecegi belliydi demez umarim kimse.. hani dikkatlide gitsek full ekipmanda olsak, kaza yapip basimiza bisey gelse zaten motor kullaniodu diyip genede bunu seçtiğimiz icin haksiz basliyoruz..
    çoğu zaman esasında farkında olarak risk alıyoruz. başına geleceği belliydi deniyosa nasıl sürdüğünü tahmin et zaten ayrıca motor kullanıyodu diyecek olanların ilk sorusu hep daha önce düştün mü oluyo (düşman ayağa bakarmış)
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu zaman esasında farkında olarak risk alıyoruz. başına geleceği belliydi deniyosa nasıl sürdüğünü tahmin et zaten ayrıca motor kullanıyodu diyecek olanların ilk sorusu hep daha önce düştün mü oluyo (düşman ayağa bakarmış)
    aynen, walla kaza yaparsam öle büyük bişi olursa bana, hastanede gelipte iyi halt ettin, kendin ettin kendin buldun derlerse çok bozulurum sanrm..
    ölürsem sorun yok zaten

Yavaşta kullansan bu melet işte trafikte b.k yani.. yapcak bişi yok..
    Kaç kere düştün diyene direk çok düştüm acemiyim ben diorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Asfalt olmayan mahalle sokaklarında plastik topla çift kale maç yapardık. Belki teknoloji yoktu yüzlerce tv kanalı yoktu ama dostluk kardeşlik yardımlaşma vardı. 10 yaşında çocuklar bisikletle kan ter içinde kalana kadar bütün şehirde gezerdi kimseye bir şey olmazdı. O zamanlarda yapılabilenler ile şimdiki nesilde yapılabilenleri karşılaştırırsanız özgürlüğümüzün ne kadar kısıtlandığını anlardınız. Arada nostalji iyi gelir herkese yeni nesile de tavsiye ederim. Herkesin öğrenmesi lazım. 80 ler 90 lar bir başkadır.
    something123 bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    yazmayım dedimde dayanamadım. sabahin beşine kadar ne yazacam diyemi düşündüm
    something123 bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Mustafalı bu işte )

Bilgisayara yükledim. Bazen açıp nostalji yaşıyorum. Ama haala geçerli bir oyun :D
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bu oyunu hatırlayan var mı?

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    River raid. Ben hatirliyorum. Karakutu denirdi joystickli ataride vardi. babam karne seysi olarak almisti. Oynardim da bir yerden sonra yanardim.

2. Oyuncu olarak siyah ucak benim olurdu hep.

"Lan" derdim "bu ucak degilmi anasini satiim? Kopruyu vurmayinca ustunden ucamazmi?"

Babam baslayinca saatlerce yanmazdi, sinir olurdum. Tabi haddimize mi dusmus "baba ben de oynayacagim" demek?

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Yunusus ;Bisikletin tekerine pet şişe sıkıştırıp pedallardık.
    Çok yapardım bunu, motosiklet kullanırmış gibi havaya girerdim
    Thundercats çizgi filmi vardı.
    Kılıçlarını aldırırdım kırtasiyeden.Gaza gelip ağaca saldırırdım, kılıcı yamultunca babama giderdim yenisi için, babam 'yeter ulan bu kaçıncı kılıç' derdi almazdı. Rahmetli dedeme aldırırdım ( Nur içinde yatsın)

He-man,
    Ninja kaplumbağalar,
    Balık adamlı çizgi film vardı,köpek balığı adam favorimdi, adını hatırlamıyorum çizgi film'in.Bunları kaçırmazdım.

Dedemlerle yalan rüzgarını izlerdim, bir de eduardo casablanca vardı

Yaşlanmışız bee

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img01.alkislarlayasiyorum.com...58/58539_1.jpg
    Şu oyun için tüm paraları bitirirdim
    .
    Abimle beraber giderdik atariye. Bunu oynarken arabayi surme sirasi gelince bana jest yapardi. Ama o motosikletli dallamayi hic arabayla carparak ezemezdim. Ama o yapabilirdi. Cunku buyuktu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    oyunlarla aram oldum olası iyi değildir. hiç beceremezdim ama yine de gidip bir miktar harçlığı atari salonunda bırakırdık. İşin enteresan tarafı çocukların atari salonuna girmesi yasaktı ve atari salonlarına sık sık zabıta baskın yapardı. ne tırsardık ama.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    çocukluguma dondurdun beni...

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyunlarla aram oldum olası iyi değildir. hiç beceremezdim ama yine de gidip bir miktar harçlığı atari salonunda bırakırdık. İşin enteresan tarafı çocukların atari salonuna girmesi yasaktı ve atari salonlarına sık sık zabıta baskın yapardı. ne tırsardık ama.
    Zamaninda o zabitalarla cay ictigimiz olurdu. Kalpidan polis girerdi "aha s.ctik" derdim. Adam da selam verir salon sahibiyle tokalasip muhabbete baslardi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)