Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

IMF ' ye borç veriyoruz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lütfen Tıkla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imf ye borcumuz zaten 2 milyar dolar
    2013 sonuna doğru o borç da bitecek

muhalefet bile bu olaya sevinemiyor adamların kafa yok ki nası sevinsin
    Sizde kafa olsaydı en başından yazılan çizilen haberleri sorgular türkiye gerçeklerini görürdünüz. ( muhalefeti çok sevdiğimden yada hükümete garezim olduğu icin muhalefetlikte yapmıyorum. Keşke herşey güllük gülistanlık olsada yapmasak ama sizinde birine hakaret etmeden önce durup bir aynaya bakmanızı öneririm)

Yazdıklarınız bile bunun göstergesi. Türkiye ımf ye avans diye 5 milyarı bir anda çıkarıp verebiliyor ama 2 milyarı ödemek için 2013 ün sonunu mu bekliyor. Bırakın allah aşkına yav gerçekten komik oluyorsunuz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye ımf ye avans diye 5 milyarı bir anda çıkarıp verebiliyor ama 2 milyarı ödemek için 2013 ün sonunu mu bekliyor. Bırakın allah aşkına yav gerçekten komik oluyorsunuz..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Merak ettim bu ay-em-ef denilen naneye ne kadar borcumuz var diye,
    sayin basbakanimiz 5 haziranda aciklama yapmis,1.7 milyar dolares diye.
    2013 nisaninda borcumuz bitiyormus.
    Gurur duydum.
    Ulem dedim bunlar bizi imf boyundurugundan kurtariyorlar.
    Sevincimden biraz gobek atip,bizi stand buy anlasmalarina mecbur kilan onceli iktidarlara lanet okuyup,sayin basbakanimiza bir kez daha basimizda oldugu icin tesekkur ettim.
    Sonra hizimi alamayip bizzat sahsinda kufur etmek icin bu stand buy anlasmalarini yapan iktidarlari ve tarihleri arastirdim.
    Tam 19 tane anlasma yapmisiz.
    Ilki 1960 ya da 61 yilinda.
    Vay adiler!!
    iyiki ampul var diye bir kez daha yaradana sukredip,basbakanimizin resmine bakip,uzun uzun ibadet ettim.(biliyorsunuz,onu gormek ibadettir.)
    Sonra en son anlasmayi kim yapmis diye merak ettim.
    Herhalde bir yanlislik var.
    Su an soktayim.
    Bilin bakalim son anlasmayi kim hangi yil
    yapmis?

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    o ampül olmasa hala gaz lambası ile aydınlanıyorduk. ne çabuk unuttunuz 1940ları? ekmeği karneyle alıyorduk.

o değil de aradaki 60 yıl nereye gitti bilmiyorum.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ampül olmasa hala gaz lambası ile aydınlanıyorduk. ne çabuk unuttunuz 1940ları? ekmeği karneyle alıyorduk.

Şimdi de ekmeği veresiye aliyoruz.
    brds bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı G.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Öncelikle babanıza geçmiş olsun, acil şifalar.Bunu öylesine söylemiyorum, babam da kalp hastası, anlayabiliyorum.
    Küçük oğlunuzun da erken farkedilmesi hayırlı olmuş, benim gibi 10 sene takmaz gözlük en azından.
    Sonrasında:
    Bu kadar sinirlenmenize gerek olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta yüzeysel bir hesap yaptığımı, bu konuda derine inecek tecrübem olmadığını da belirttim değil mi? evet.
    Bu anlattıklarınız sizin her ay ödeme yaptığınız işler midir?
    yani her ay buzdolabı bozulup her ay oğlunuza gözlük alıp her ay tuvalet musluğunu değiştirir misiniz ?
    Küçük oğlunuz için senelik 3bin lira dershane parası çok fazla. Nereden aldınız bu fiyatı bilmiyorum.
    Ben Lise 3te 1650 ye yazılmıştım FEM e. Hani biz fetocuyuz, tayyipciyiz ya o yüzden FEM e gideriz hep.
    Bu sene de aksilikler sebebiyle kasım ayında 1200e yazıldım, lise4.

Sonuç olarak tuvaletin musluğu için 100 lira isteyen adamı eve sokmam açıkcası.
    Yine de her şey üstüste gelmiş ama bunları günlük gibi yansıttığınızı düşünüyorum biraz da.
    Yine de baba olmak zor, eminim işinizdeki stres üzerine bunlar...
    Babamın bana bisiklet aldığı zamanı hatırlattı durumunuz. Zamanında babam doğum günümde bana bisiklet alıyor ama babamın eskiyen ayakkabıları giydiğini görünce çocuk aklımla bisikleti satmaya götürüyorum, nereye satacağımı bilmiyorum. Haliyle satamıyorum. Akşam babam geldiğinde geri versin diye lafa giriyorum. Baba ben bisikleti sevmedim, babam da git lan odana eşek herif o kadar para verdim ben ona diyor. Sırtımda bir sıcaklık böyle

Sabah kahvaltısını eyfelin altında yapmadığınız aşikar ama ben zaten bu durum için iddialı çıkmadım, yine de sizin biraz abarttığınızı düşünüyorum. Nacizane.
    Ben değilim bu hikayenin kahramanı, rastgele birisi. Ben 27 yaşındayım, ülkenin en iyi okullarından birinde okudum, ülke şartlarına göre gayet iyi bir maaşım var, tüm paramı kendime ve aileme harcıyorum, gezip tozmuyorum.

Az evvel alışverişe çıktım, bir kot pantolon 50 lira, bir gömlek 30 lira, hepsi de yırtık pırtık şeyler (modeli öyleymiş), sinirlendim almadım bir şey. Askerde para biriktirip aldığım Fazer'a iki lastik almaya kalktım, 900 lira dediler, vazgeçtim. Motorun bir bakımı en az 400 lira. Köprüye verdiğim para ayda 100 lira. Geçen ay ayakkabım yırtılınca bir çift ayakkabı aldım, 100 lira. Evdeki buzdolabı cidden bozuk, 4-5 gün duran yiyecekler küfleniyor, yeni buzdolabı 1000 lira olduğundan bir türlü alamadım. Banyo musluğunu üç ay evvel 90 TL'ye değiştirttim.

Hayat ucuz değil, yemek içmekten ibaret değil. Her ay harcadığım paranın üçte birinin nereye gittiğini hiç anlamıyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

1940 li yillari ne cabuk unuttuk.degilmi?
    Ulem iyiki hatirlattiniz.
    Ben esegin onde gideniyim.
    Nasil olurda hatirlamam!
    Yazdiklarim icin herkesten ozur diliyorum.
    Eseklik iste.
    Unutup gitmisim 1940 da neler yasadigimizi.
    Neyseki sizin hafizaniz tazede bize hatirlattiniz.
    Ulem diyorum,
    Ilkay sen biseyi unutuyorsun.
    Ama ne?
    Meger 1940Li yillari unutuyormusum.
    Eseklige bak.
    Hay Allah!!!
    Cok unutkan oldum bu aralar.
    Ben dogmadan 30 yil oncesini hatirlayamiyorum.
    Allah'im beni niye bu kadar aptal yarattin?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil olurda hatirlamam!
    Eseklik iste.
    Ulem diyorum,
    Ama ne?
    Eseklige bak.
    Hay Allah!!!
    1940'larda ekmeği karneyle aliyorduk,
    Bugün karnesiz aliyoruz.
    62 yilda çok ilerleme kaydetmişiz.
    Arkadaş onunla gurur duyuyor anlasilan.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil olurda hatirlamam!
    Eseklik iste.
    Ulem diyorum,
    Ama ne?
    Eseklige bak.
    Hay Allah!!!
    Ben hatırlamıyorum ama biliyorum.Sonuçta az buz okuyup araştıran biriyiz."CHP gelirse karneyle ekmek alırız" lafına yürekten inanan beyinsizler hepimiz biliyoruzki var.
    1940'ların yarısına kadar bazılarımızın bildiği üzere 2. Dünya Savaşı vardı.Avrupa'lının üzerine milyon tane bomba, Japonun kafasına Atom bombası yağıyordu, soykırım, kıtlık felan bunlarda cabası.Ama neymiş efendim; karneyle ekmek dağıtılıyormuş.Bu millet o kötü günleri de görmüşmüş.Senin sınırına Naziler dayanmış, iki tarafta savaşa sokmaya çalışıyor ama herif bunları hesaba katmadan takmış kafasına karneyle ekmek dağıtılmasına.O savaşa, tüm baskılara rağmen girmeyip en iyi şekilde o savaş yıllarını atlatmış lidere (kendisini aslında hiç sevmem ama o şartlardaki politikası doğru) o yıllarda yaşamamana rağmen eleştiriyorsun.Allah akıl ve fikir, ayrıca az genelkültür, vicdan versin.

"platipus" arkadaşın dediği gibi arada ki 60 yıl nereye gitti? Vallahi bende bilmiyorum.

Neyse konumuz İMF'ye 5 milyar dolar vermemiz.Konu dağılmasın
    safakk bunu beğendi.
    ANGARAJ

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1940'larda ekmeği karneyle aliyorduk,
    Bugün karnesiz aliyoruz.
    62 yilda çok ilerleme kaydetmişiz.
    Arkadaş onunla gurur duyuyor anlasilan.
    O Karne halen babamin cekmecesinde duruyor. Unutanlara hatirlatma yapabiliriz resmi ile.

Suni bir zenginlik var Turkiyede , bankaya borcu olan kisi sayisi son 10 senede aldi basini gitti. Kredi borcu ile her seye sahip oluyoruz ama hic bir sey bizim degil.

Bankalara essek yuku ile para veriyoruz geriye arabamiz evimiz motorumuz icin.

Bankalarin sahipleri artik Turki degilmi dedi biri yoksa?

Cag atladik iste. Seker pancarini ithal ediyoruz, en pahali benzini kullaniyoruz, halen issizlik hat safhada kimsenin hayat guvencesini devlet karsilamiyor.

IMF ye borc veriyoruz , onu bunu teget geciyoruz.

Kendi vatan evladimizi askere sirf politikacilarin sabri tasmasin diye hedef tahtasi olarak gonderiyoruz.

Bunu firsat bilen teroristte semsiyenin arkasindan haince saldiriyor.

Avrupada diyorki sen IMF ye borc ver, ben ne diyor isem onu yap. Sabrimi tasirma yoksa semsiyeyi bir yerinde acarim........

Iyi uykular Turkiye
    Sinan Aksu ve safakk bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Basın gene görevini en iyi şekilde yapıyor...Başlığı ve haberi okuyan 10 kişiden 8'i haber'e inanmıştır,diğer sacmalıklara inandıgımız gibi.Merak ,araştırma zaten yok önümüze ne konularsa kabulleniyoruz...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    yukarıdaki iki arkadaş ya ironiden anlamıyor ya yazılanları takip etmiyor. ama olsun önemli değil anlayan anlar anlamayan zaten kendi yoluna..

Memur bir puan zam isterken ''vergi olarak vatandaşa geri yansıtırız'' diyen zihniyetin İMF ye borç para vereceğiz halkım durumumuz çok iyi gibi bir tablo çizmesi çok komik ötesi utanç verici,vatandaşın buna inanıyor olması dehşet verici.Canlı şahidi olduğum bir olayı aktarayım:Çalıştığım tekstil firması na avrupa tekkstil birligi gibi bir kuruluştan misafirler geldi.Dertleri batmakta olan avrupa birligine fason yapan diğer ülke firmalarından (bizimki dahil)hesaplanmış karlarının %10 u unu hibe etmelerini aksi taktirde çalışmayı bırakacaklarını şart koştular.Ellibeş yaşındaki kadın görüşme sonrası ağladı.İşte bu da aynısı imf ye hibe olarak verilecek.Bu parayı da bize yeni vergi yükleri olarak aktaracaklar.Aksini iddi a eden varsa bunu ekonomik göstergelerle kanıtlamalı.Kağıt üzerinde değil gerçek alanda.En basit gösterge bende.2004 yılında aldıgım maaşdan 50 lira daha az maaş alıyorum şu an.Muadillerim de aynı düzeyde.Çalıştığı sektörde geliri yaklaşık on yıl içinde kimlerin düzgün bir tork eğrisi ile artdı.Yada giderleri aynı hp egrisi ile azaldı.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    hakkaten herkese karneyle ot dağıtılması lazım
    hesaptan zerre anlamayan topluma makro ekeonomi
    bravo

[QUOTE=platipus;2726252] ironi haber de yada yazılanlar da değil.Sen de... Yazılanları secebildigine göre ufak bir arastırma yapabılecegın gıbı ekonomi alanında ihtisas yaptıgını tahmın edıyorum.(Yazdıgım latifeydi) ikisini de yapmadıgına eminim yoksa boyle sıg bır yorum yazmazdın...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    [QUOTE=greyhorse;2726418]
    ironi haber de yada yazılanlar da değil.Sen de... Yazılanları secebildigine göre ufak bir arastırma yapabılecegın gıbı ekonomi alanında ihtisas yaptıgını tahmın edıyorum.(Yazdıgım latifeydi) ikisini de yapmadıgına eminim yoksa boyle sıg bır yorum yazmazdın...
    yazdığım ironiyle ilgili eleştiri senin mesajın altına gelince sen de tüm algılarını kapatıp kendince saldırıya geçmişsin. anlıyorum, normaldir. sizler gibi über, süper şahsiyetler yorumlarda derinlik ve sığlık boyutunu ancak tek bir yorumla yapar zaten.

neyse konuyu kişiselleştirmek istemiyorum. sağ zihniyet karşısındaki cılız muhelefeti eleştirirken bile 60 yıl gerilerde takılıyor. bugün ile 60 yıl gerileri kıyaslıyor. imf ye borç verme konusunda kendisini eleştiren muhalefetin bir eleştirisi olursa eminim 60 yıl öncesinden sataşacaktır. elinde başka done yok çünkü.
    gelelim muhalefete yukarıdaki yorumlardan da iyi analiz edildiği taktirde anlaşılacağı gibi anca birbirlerini veya kendi görüşüne yakın olanları kendine hedef seçer. zaten nereyi eleştireceğini bilebilseydi yıllardır muhalefet olarak yerinde saymazdı.
    iki tarafın da birbirine saldırmaktan başka tartışma yöntemi yok. zira halk nezdinde bu tarz polemikler prim yapıyor. baksanıza yorumlara..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    1940 yilinda nufus 18 milyon, 2012 yilinda 70 milyon olmus. Tarimda buyuk bir ilerlemede olmadigina gore simdi 3. Dunya savasi ciksa ekmegi neyle alabiliriz onu merak ediyorum.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Yalancı yalancı
    Sana kimse inanmaz
    Yalancı yalancı
    Sözüne ampül kafalar bile kanmaz

İşin aslı budur

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=346734

Arkadaşlar okuduğunuz haberlere (özellikle de devletin vergi müfettişleri bizim üzerimize de gelmesin, cemaaaatimiz çok yaşasın, ampülü yalarım dip köşe işime bakarım hipnece diyen zırtopozlarınkine) hemen inanmayın. Arkadaşlar haberin yalan olduğunu zaten yazmışlardı. Ben haberin yalan olduğunu söyleyebilen gazetecilerin de olduğunu göstermek istedim.

"AT" Parti olmasa gaz lambasıynan yaşardık diyen muhterem. Sana senin anlayacağın dilden cevap vereyim. Olm bak git.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    tayyib başgan 40larla ilgili sığca eleştiriler yapmakta çok zekice davranıyormuş gördüğüm kadarıyla.o kadar sığsınız ki ancak bu kadar sığ eleştirilere yanıt vermeye çalışırsınız. ben ki bu eleştirileri dikkate bile almazken ve bu durumun çok komik olduğunu düşünüp burada ironi yapmaya çalışırken kimi sazanlar halen (üstüne o kadar da açıklama yapmama rağmen) kendince laf yetiştirmeye çalışıyor. hani derinlikli bir iki eleştiri getirse eliniz ayağınıza dolaşır. dua edin o kadar becerikli değiller.

KUVVETMİRA kolay lokmalarla uğraşıyorsun.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    başka biyerden borç alıp, diğer biyere borç mu veriyormuşuz ağlancak halimize gülüyoruz ya

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)