Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Pittbull um bana saldırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı bensen001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadlar bu köpek bana 1 yaşında geldi. Ben bu köpeği barınaktan aldım.köpeğe asıl sahibi çok eziyet etmiş sırtında yanıklar felan vardı ben aldığımda.Şimdi allaha şükür yaraları düzelldi.Ben sivas kangal çiftliği sahibi sayılırım babam işletiyo fakat köpekleri besleyen bakan vakit geçiren benim.11Adet sivaas kangalı çift tırnak,1Adet 3 tırnaklı sivas kangalım 1 adet alman kurdum var neredeyse her tür köpek besledim.Bana köpek bakmayı bilmeyen cahil insanlar gibi davranmanız ağrıma gitti.Ben 9 yaşımdayken köpeklerin içine girdim ve şuan 18 yaşıma girdim.İlkk deffa bir pitbull beslemek istedim ve barınaktan bir pitbull aldım.Evimizin cam balkonunu komple ona ayırdık yatağı kaloriferi vs. hiçbirşeyi eksik etmedim.Sadece erzincanda bir kişiye 8 adet sivas kangalı nakliyyatı yapmaya gittiğimde evde aileme güvenmediğim için daha doğrusu abime güvenmediğim için köpeğimi oraya bırakmak zorunda kaldım.Şimdi ise sabah ilk işim köpeği uyutmak olacak.Başka çağrem kalmadı.Başka bir çağre varsa söyleyin lütfen.
    En başta belirtmen gerekenleri en sonda yazdığın için sana yapılan muameleye alınman çok yersiz.
    İyi niyetle başlamışsınız fakat zor bir seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    pitbull besliyenlerin öncelikle bir psikoloğa gözükmesi gerekir...kişilik bozukluğu ve ruh halleri normal değil ..ve bu köpeği beslemek suç...malesef gereken önlemler alınmıyor ..daha kaç olay yaşanmalı...emniyet güçleri hepsini toplayıp itlaf etmeli ..bunu bir hayvan sever olarak söylüyorum..önce insan hayatı gelir..malesef bu köpekleri tasma bile takmadan istanbulun en gözde yerlerinde gezdirenler daha kaç kişinin canını yakacak ? daha 2-3 gün önce olan olayı çocuğun halini tv lerde gördünüz..bu köpeği besliyenler tazminat ödemeyede hazır olsun tabi vicdan azabıda ayrı oda çoğunda yok zaten..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    http://www.evcilkopekler.com/resimli-kopek-irklari

tee kaç tane köpek cinsi var git en saldırganını al sonrada bana saldırdı de,e saldırı tabi
    scooterist bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakmayın abi böle köpekler sivas kangalı bakıyorum hiç ne saldırır ne hırlar sahibine siz o köpeği başınızdan gönderin..Geçmiş olsun..
    sivas kangal çok sevimli fakat kırsal kesimde doğal yaşam alanlarında beslenmeli büyük şehirlerde oda strese girip saldırıyor ben 2 olay biliyorum kangal sahibini duman etti biride arkadaşım..

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Allah korusun benim bir çocuğum olurda yada yakınım bir masum çocuğuna saldırırsa ilk işim dedemden yadigar pompalı ile vurmak olur.besleyecek bişey mi bulamadın kardeşim senide mafetmiş.
    Geçen sene horozumu kestim sırf bu yüzden mahalledeki çocuklara saldırıyordu kimsenin çocuğuna zarar gelmesini istemem kestim geçtim sonuçta zarar vericiydi
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun benim bir çocuğum olurda yada yakınım bir masum çocuğuna saldırırsa ilk işim dedemden yadigar pompalı ile vurmak olur.besleyecek bişey mi bulamadın kardeşim senide mafetmiş.
    Geçen sene horozumu kestim sırf bu yüzden mahalledeki çocuklara saldırıyordu kimsenin çocuğuna zarar gelmesini istemem kestim geçtim sonuçta zarar vericiydi
    üstad aynı sebepten bende horozu kestim ..benim kafamı yardı kızmadım ama eve gelen bir misafire saldırınca kestim..

terrierler finolar daha tehlikeli pitbulldan bu iş yetişdirmeyle ilgili

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim internetten edindiğim bilgi ise pitbulların yaşı büyüdükce daha saldırganlaştığı. belli bir süre tamamen delirdiği. bunun sebebi se beyni büyümeye devam ederken kafa tası aynı kalması sebebiyle diye biliyorum. istatistiklere göre 3 yaş üstü pitbullar böyle zarar veriyorlar. geröeklilik payı var diye düşünüyorum

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Öncelikle cok gecmiş olsun Cok da az bi zararla atlatamassın bunu eger bunu 10-12 yasları veya daha fazla insan sevmeye gelse ve bunu yapsa nasıl korucaklar Pittbull tam saldırgan zaten yasak diye biliyorum beslemek neyse gecmiş olsun
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı bensen001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın MT Ailesi kusura bakmayın lütfen noktalama veya yazım hatalarına yatakta yazıyorum...
    Benim kendi köpeğim olan amerikan pittbull bana saldırdı.Pitbulumu erzincana gideceğim için 27 nisan şubat günü sanayideki kendi kulübesine bıraktım ve 1 hafta yetecek kadar yemek ve su verdim. Abim ben gittikten sonra köpeğimin kalın ve kısa olan zincirini uzun ve ince bir zincir ile değiştirmiş.Yaklaşık 3 yaşında olan lucky bugün saat sabah 8 civarında yemeğini ve suyunu değiştirmek için gittiğimde zincirini kırıp üzerime atladı ve beni baya uzun bir merdivenden aşşağıya düşürdü.Düşmenin etkisyle 2 kaburgam.Sağ el bileğim.Sağ el bileğinin üstündeki kol kemiğim,dirseğim ve omzum kırılmış. Lucky beni merdivenden düşürdükten sonra boynumu ısırmaya çalıştı bende lucky i ensesindden tutarak attım.2.kez bana bunu yaptığında sol yumruk ve tekme yardımıyla kendimden uzaklaştırmayı başardım ve arkadaşımı aradım saolsun arabasıyla 7dk içinde yanımda oldu ve şuan sırtım omzum kolum bileğim elim sargıda sizce benim bu köpeğe ne yapmam gerekiyor.
    direk öldürt veya yapabiliyorsan kendin öldür
    köpek senin ve seni ısırmaya kalktıysa başkalarını parçalar
    köpek birilerini parçalamadan öldürt

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:27 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın kopege birsey yapma gecmiş olsun oncellikle kopek seni tanımamıs olabilir sahiplendirmeyı dene istanbulda olsaydın ben el kooyardım ama asla hayvanı sokaga atıyım barınaga bırakayım veya oldureyım doveyım deme onlar akıllı olsada bazı seylerı ınsanlar gıbı dusunemez
    arkadaşım köpek 3 yıllık sahibini 200 metre öteden kokusundan tanır
    (bu kadar yazıdan sonra beni köpek düşmanı zannede bilirsiniz ama siz yorum yazmadan önce belirteyim 4 ü rotweiler olmak üzere 12 tane köpeğim var)

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminmisin dostum rottwailer sahibine çok düşkün bir köpektir ve rotun yanında sahibine bağıramassın bile sana saldırmaya başlar ve ben daha hiç duymadım rottun sahibine saldırdığını.
    arkadaşım yanlış anlama ama rotweiler cinsi köpekler özellikle bekçi köpeği olsun diye yetiştirilir ki benim beslememin asıl nedeni bu
    çok akıllı hayvanlardır ama saldırıya geçtiklerinde kesinlikle durdurulamazlar eğitmenin bahsettiği dengesizlik bu olsa gerek

eğitim tarzına göre değişir ama bendekiler belirlediğiniz alan dışına kesinlikle çıkmazlar
    belirlediğim alan dışında hiç bir canlıya (ne insana nede hayvanlara) asla havlamazlar
    belirlediğiniz alanın dışında siz yanındaysanız eğer kimseye hiç bir şart altında saldırmazlar
    (siz saldırtmadıysanız)
    ama belirlediğiniz alan içinde gece yatarken sadece komut vermeniz yeterli
    benim köpeklerim pazar akşamı geziden döndüğümde adamın birini elektrik direğine çıkarmışlardı
    çevredekiler köpeklerimin ne şekil davransığını bildiği için belirlediğim alana girip adamı çıkarmaya cesaret etmemişler
    adam yaklaşık 8 saat direkte kalmış ben gelip köpekleri bağladıktan sonra inebildi ancak
    o yüzden eğitim sistemine göre değerlendirmek lazım hayvanları
    saldırı ve bir yeri savunma amaçlı eğitiyorsanız köpek sizin dışınızda herkese saldırır
    ama gün gelir size saldırırsa o zaman o köpek öldürülür bunun başka bir alternatifi yok
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Anormal bir durum söz konusu değil
    www.erkakurye.com

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bende 4 yıl önce rus pitbullu besliyordum izmirden eğitimli diye geldi ilk gün köpeği gezdiriyodum kediye bile saldırmadı kediye masum masum bakıyor dedim senin gibi pitbulmu olur diye söyleniyodum sonra köpeği garaja koydum hata ettim karanlığa koymuşum sabah çıkardım köpeği önüne gelene saldırıyor baktım olacak gibi değil gittim kalın zincir aldım ama ne fayda kedi veya başka köpek görüdümü yeri parçalıyodu ve bikerede beni düşürdü..Yani biraz eğitimlede ilgili şişeyle filan oynuyodum yine hata ettim ağzındaki şişeyi ayağımla yittim yakaladı ağzınla kitledi ama ısırmadı çok agresif ve ne yapcağı belli olmayan bi köpek... sonuç tatile giderken bi tanıdğın köyüne götürdük orda çok büyük kangal vardı bu tutdu onlarada saldrımaya kalktı bizden sonrada iki kangalı bırakmışlar birini halletmiş büyük olanda altına almış boğmuş bizimkini daha bide gurula söylediler bize ..
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kuzenlerimde doberman ve kurt kırması bir köpek vardı.
    köpeğin bakışları filan öyle kötüydü ki, defalarca postacıyı, bakkalın çırağını kovaladı ve beni de...
    en sonunda kuzenin kızı köpekle oynarken suratını parçaladı. dudaklarını koparıp yemiş. 3 ayrı operasyon yapıldı ama hala izleri psikolojik ve fiziki olarak var.
    köpeği öldürmediler, bir çiftlik sahibine verdiler ama o köpek saldırmak içn de eğitilmemişti. fakat doğası gereği bunu yaptı bence. nasıl bir arı bal yaparsa, bu da saldırıyor abicim.
    hata, bunun özelliklerini bilerek evine sokanda.
    eski romada bu tip saldırgan köpekleri savaşta kullanırlarmış.
    1000 yıl gerideyiz yani....

yapman gereken, bence bir veteriner veya eğitmenle görüşmelisin.
    nasıl ki bir çocuk saldırgan tavırlar gösterince psikoloğa gidiyorsa, sen de bu işin uzmanına başvur.

büyük geçmiş olsun, umarım bunu kendine bir tecrübe olarak alırsın.

bu arada abinin hatasını da atlamamak gerekir.
    ince ve uzun zincir....
    bir çocuğa zarar verseydi hem vicdanen hem de maddi olarak çok yıpranırdınız sanırım.

Allah, felaketlerin, ne ilkini ne de tekrarını yaşatmasın....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yahu sakın nedenini arastırmayalım degilmi? Belki sen yokken o havyan cok baska tacizlere maruz kaldı? Belki kimse onunla ilgilenmedi.. Bakın bunlar zeki ve hisli hayvanlardır.. Elbette tüm suc sahibinin zırvasına baslamayacagım bende.. Elbette köpeğin doğasında bambaşka güdüler var.. Öncelikle insanların pitbull ları tanımadıklarını görüyorum. Bu hayvanlar her iki dünya savasında siperlerde mühimmat tasıyarak amerikan ordusu tarafından kahramanlık madalyaları verilmiş bir ırktır. Gerek cesaretleri gerekse dayanıklı olmaları sebebi ile. Zaten bu ırk türetilirken en önemli kriterin ağrı eşiklerinin çok yüksek olması amaçlanmıştır. Ayrıca saldırganlıgınında terrier kanı tasımasından geldiğini düşünmekteyim. çok mu güzel bir köpek? kimimiz icin evet kimimiz icin hayır ama tek gercek vardırki bu ırk gercekten dogru ellerde yetiştirildiğinde cok özel bir ırk tır... benim gördüğüm kediye kafasını cevirip bakmayan onlarca pitbull vardır.. Aile sevgisi sefkati aldıgında bunlar gercekten cok ama cok sevecen bir ırktır.. Cocuklarla arası cok iyidir ve ayrıca onları korumak icin elinden geleni yapacak bir hayvandır.. Sahibine carpan arabanın tamponunu yiyecek kadar sahiplenicidir!!!

Herneyse konuyu uzatmim daha fazla.. Pitbull, Amstaff...vb hayvanlar cok iyi ellerde olmalı ve küçük yaslardan itibaren eğitimine baslanmalı ve yasamı boyunca eğitimi bitmemelidir. aksi takdirde birer ölüm makinasına dönüşmeleri cok normaldir ama bu onların sucu degildir doğaları böyledir. işte bu bilince sahip insanların elinde yetiştirilmelidirler..

Arkadaşım başına gelen şey cok üzücü belki kimimiz için çok korkunc. Barınaktan alınması gereken en son ırk Pitbull lardır. Yada alındıysa bile sen diger köpeklerinde 1 saat ilgileniyorsan onunla 3 saat ilgilenmelisin. Ne olur uyutma hayvanı ne olur baskasına da verme. Ona bir sans ver. Hersey sürü lideri olarak seni benimseyene kadar.. Bunu ona gösterdiğinde hersey normale dönecektir. Unutmayın köpekler sosyal hayvanlardır ve hep bir lidere ihtiyac duyarlar. aksi takdirde boyle haberleri daha cok okuruz. simdi senin yapman gereken ona daha fazla özen gösterip onun rehabilitesini sağlamaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    Arkadaşlar artık şu pittbullara karşı olan ön yargınızdan kurtulunç.Ülkemizde bulunan bir çok pittbul, yetiştirme ve bakım açısından saldırganlığa meğilli bir şekilde büyütülüyor.Şuan benimde 2.5 yaşında amercan pittbul um var.Ufaklığından beri hep insan içinde büyüttüm.Şimdi mahallenin bıcırıklarıyla top oynuyor.Bu tamamen yetiştirmeye bağlı.Golden ı alın 1 hafta karanlıkta bırakın bakalım ne oluyor.
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    bu köpekler siyah beyaz görmüyormu yav
    karanlık filan psikolojisini bozsun ?
    o değilde elin ingilizi vahşi kurtlarla yaşıyor living with wolfman mı ney

Motosikleti
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sakın nedenini arastırmayalım degilmi? Belki sen yokken o havyan cok baska tacizlere maruz kaldı? Belki kimse onunla ilgilenmedi.. Bakın bunlar zeki ve hisli hayvanlardır.. Elbette tüm suc sahibinin zırvasına baslamayacagım bende.. Elbette köpeğin doğasında bambaşka güdüler var.. Öncelikle insanların pitbull ları tanımadıklarını görüyorum. Bu hayvanlar her iki dünya savasında siperlerde mühimmat tasıyarak amerikan ordusu tarafından kahramanlık madalyaları verilmiş bir ırktır. Gerek cesaretleri gerekse dayanıklı olmaları sebebi ile. Zaten bu ırk türetilirken en önemli kriterin ağrı eşiklerinin çok yüksek olması amaçlanmıştır. Ayrıca saldırganlıgınında terrier kanı tasımasından geldiğini düşünmekteyim. çok mu güzel bir köpek? kimimiz icin evet kimimiz icin hayır ama tek gercek vardırki bu ırk gercekten dogru ellerde yetiştirildiğinde cok özel bir ırk tır... benim gördüğüm kediye kafasını cevirip bakmayan onlarca pitbull vardır.. Aile sevgisi sefkati aldıgında bunlar gercekten cok ama cok sevecen bir ırktır.. Cocuklarla arası cok iyidir ve ayrıca onları korumak icin elinden geleni yapacak bir hayvandır.. Sahibine carpan arabanın tamponunu yiyecek kadar sahiplenicidir!!!

Herneyse konuyu uzatmim daha fazla.. Pitbull, Amstaff...vb hayvanlar cok iyi ellerde olmalı ve küçük yaslardan itibaren eğitimine baslanmalı ve yasamı boyunca eğitimi bitmemelidir. aksi takdirde birer ölüm makinasına dönüşmeleri cok normaldir ama bu onların sucu degildir doğaları böyledir. işte bu bilince sahip insanların elinde yetiştirilmelidirler..

Arkadaşım başına gelen şey cok üzücü belki kimimiz için çok korkunc. Barınaktan alınması gereken en son ırk Pitbull lardır. Yada alındıysa bile sen diger köpeklerinde 1 saat ilgileniyorsan onunla 3 saat ilgilenmelisin. Ne olur uyutma hayvanı ne olur baskasına da verme. Ona bir sans ver. Hersey sürü lideri olarak seni benimseyene kadar.. Bunu ona gösterdiğinde hersey normale dönecektir. Unutmayın köpekler sosyal hayvanlardır ve hep bir lidere ihtiyac duyarlar. aksi takdirde boyle haberleri daha cok okuruz. simdi senin yapman gereken ona daha fazla özen gösterip onun rehabilitesini sağlamaktır.
    amerikalıların cephede kullandıklarına inanırım.
    onlar köpekler kadar cesur değildir....

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu köpekler siyah beyaz görmüyormu yav
    karanlık filan psikolojisini bozsun ?
    o değilde elin ingilizi vahşi kurtlarla yaşıyor living with wolfman mı ney
    oradakiler kurdun dublörüdür belkim
    dreamkiller bunu beğendi.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerikalıların cephede kullandıklarına inanırım.
    onlar köpekler kadar cesur değildir....

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

oradakiler kurdun dublörüdür belkim
    olabilir geçen gün birisi resmen konuştu :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Bende kedi var beyler 1,5 yaşında netten almıştım yeni doğmuştu o zamanlar. En sevdiğim yönü uyurken yanına yaklaşıyorum uyanıyo. O zaman miyavlaması farklı oluyo çok hoşuma gidiyo Neymiş öle saldırımış öle bişi yok elimi ısırıyo,ayaklarımı ısırıyo kovalıyo beni ama kesinlikle acıtmıyo. Sahibini tanıyo sert ısırmıyo yoksa kemik veriyorum çatır çatır kemiği bile yiyiyor. Bide nerde kaçan bişi görse kovalıyo Kedi alın köpekte neymiş
    lycantrophic bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kedi var beyler 1,5 yaşında netten almıştım yeni doğmuştu o zamanlar. En sevdiğim yönü uyurken yanına yaklaşıyorum uyanıyo. O zaman miyavlaması farklı oluyo çok hoşuma gidiyo Neymiş öle saldırımış öle bişi yok elimi ısırıyo,ayaklarımı ısırıyo kovalıyo beni ama kesinlikle acıtmıyo. Sahibini tanıyo sert ısırmıyo yoksa kemik veriyorum çatır çatır kemiği bile yiyiyor. Bide nerde kaçan bişi görse kovalıyo Kedi alın köpekte neymiş
    aynı evde kilitli kalmışsa, sahibi öldüğünde yiyecek bulamazsa
    köpek sahibinin ölüsünü yemez
    kedi, yer....

olay, yaradılışta....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)