Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Pittbull um bana saldırdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    ah şu köpekler yokmu motora saldırıyolar sürekli yetmiyomuş gibi banada saldırıyolar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bak arkadaş yahu, köpek sanki marstan geldi adem oğlunun hiçmi suçu yok ?
    Neyse nerde kalmıştık.. tez vurun kellesini
    Türetilmiş bir tür olduğunda hemfikiriz değil mi?
    Marslılar yapmadığına göre, bulduk galiba ademoğlunun suçunu.

Şuna ne dersin.
    7 yaşındaki kızına-oğluna bisiklete binmeyi öğretiyor adamın biri.
    Güneşli bir pazar günü mesela. Sahilde ya da bir parkta falan.
    Sonra şort-kolsuz tişörtle (bu tür köpek sahiplerinin üniformasıdır bu ikili) bizim pitbull'lu bitirim belirir.
    Köpek çocuğa saldırır, elinden alana kadar çocuğun yüzüne hatırı sayılır derecede çalışır bu yaratık.
    Kusura bakma abi ya, bizim köpek sizin çocuğun yüzünü şey etmiş biraz mı diyecek o yaratığın sahibi.

Elim, ayağım titriyor sinirden ya!

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Bir önceki köpekle alakalı topiğin gidişatını ve yazılanların büyük kısmını ne kadar uğraşsam da anlayamadığım ve nasıl denir, sindiremediğim için aslında buraya da yazmak istemedim ama baktım ki yine her zamanki söylemler devam ediyor, en azından yıllar boyu köpek beslemiş ve köpek eğitmeni arkadaşı olan biri olarak sizlere kendi doğru bildiklerimi söylemek istiyorum, kendi doğru bildiklerim diyorum ama bunların köpek eğitim ve beslenmesi konusunda belirli bir seviyenin üzerinde bilgi sahibi olan hemen hemen herkesin doğruları olduğunu da belirtmek isterim. Köpeklerle içli dışlı olmaya başladığım zaman ilk öğrendiğim şey, bizim insanımızın genelde köpek sevmediği, hatta sadece köpek değil genel olarak hayvan sevmediğiydi. Sadece sevmese yine iyi, nefret ediyorlar. Bu kafadaki insanlara siz ne kadar anlatmak isterseniz isteyin onlar köpeklerin çoğunu canavar, pis, gereksiz canlılar olarak görecek ve ellerinden gelse onlarsız bir dünya da yaşamak isteyeceklerdir, bunun için hepsinin öldürülmesine de rahatlıkla gözyumarlar. Neyse bu topiği okuyan kişiler arasında umarım böyle insanlar yoktur, gelelim pitbull ile ilgili söylemek istediklerime. Hayatım boyunca bull terrier, pitbull, bull mastiff, ingiliz bulldog, amerikan staffordshire pit bull terrier gibi pekçok bull ırkı gördüm, tanıdım, sahiplerini ve nasıl yetiştirildiklerini de gördüm. Öncelikle bu köpekleri,çoğunun sahibi gerizekalı olsa da, çok istisnai durumlar hariç, parkta gezen her insan yanlarına gidipte sevebilirdi. Çünkü bizim çok zeki halkımız, insanımız bu köpeği genelde diğer köpeklere karşı kışkırtır, insanlara karşı değil. Köpeklere karşı kışkırtılan bir bull ırkı, herkesin söylediği o meşhur genetik özelliğinden ötürü insanlara canavarmış gibi gözükür, kudurdu sanırsınız. Burda çoğunuzun gözden kaçırdığı şey, bu genetik özelliğin saldırganlık değil de, hırs olduğudur, evet yanlış okumadınız hırs, hani hırs yaptım hergün 10 tur koşuyodum bugün 15 koştum dersiniz ya, aynen ondan işte, ama çok daha yoğun, çok daha konsantre, öyle ki, eski ingiltere de dövüştürülen orjinal bulldoglar, boğayı ya da bir başka köpeği ısırıp ta çenesini kapattığı zaman, bazen sahipleri hayvanı bıçakla kesmeye başlasa bile, kan kaybından ölene kadar çenesini açmayacak derece de hırslı. Evet özellikle bull ırkları, yani bull terrieri, pit bullu mastiff i, çok ama çok hırslıdırlar ve yapı olarak güçlü köpeklerdir ve evet saldırarak bırakın bir çocuğu, rahatlıkla yetişkin bir insanı bile öldürebilirler, ama böyle olaylarda yine öfkenizi ve üzüntünüzü yanlış yere yönlendiriyorsunuz, köpekler ne kadar zeki olurlarsa olsunlar, kendi kendilerine sırf canları istedi diye insanlara saldırmazlar, bir köpek, tıpkı bir insan gibi, nasıl yetiştirilirse öyle büyür ve öyle bir karaktere sahip olur, eğer bir çocuk sürekli kavga içerisinde büyürse, büyüdüğünde kavgacı olması kimseyi şaşırtmaz değil mi, aynı şey bir köpek için de geçerlidir ve bir köpeği eğitmek çoğu açıdan bir çocuğu eğitmekten çok daha kolaydır, çünkü insanlar kadar zeki değildirler ve yapıları gereği bir insanı sürü lideri olarak kabul ettiklerinde onun iradesini sorgulamazlar. Pitbull lar canavardır, çeneleri 2 ton basar, çeneleri kilitleniyormuş, kimse açamıyormuş gibi laflar deli saçmasıdır, ortalama bir pitbull 150 250 kg gibi bir çene basınç kuvvetine sahiptir, inanmayan google da aratırsa national geographic in bu konuyla ilgili yaptığı programı bulabilir. Çeneleri kilitlenmez, hiçbir köpeğin çenesi kilitlenmez, sadece kuvvetli olduğu için açması zordur o kadar, kuvvetli bir kangal neredeyse bir pitbull un 2 katı daha fazla basınç uygulayabilir. Bir köpeğin kafası ne kadar büyükse, çene basıncı da genel olarak o kadar kuvvetlidir.
    İngiltere de belki binlerce bull ırkı köpek evlerde beslenir, çocuklar onlarla oynar, bebekler onlarla oynar ve aile köpeği olarak çok tercih edilirler, bunun en büyük sebeplerinden biri bu hayvanların acı eşiğinin yüksek olmasıdır, çocuklar kulağını çekince, ya da ısırmaya kalkınca ters tepki vermezler, çünkü bu hayvanların canı kolay yanmaz. Sağlıklı ve sağlam karakterli anne babadan alınan yavrular, iyi yetiştirilirse çok da güzel aile köpeği olurlar, burda gözden kaçırdığınız gerçek, bu durumun tüm köpek ırklarını kapsadığıdır, yani benim de favorim olan Alman Kurdu bile kötü yetiştirme ile canavar haline gelip insanlara saldırabilir. Tabii ki bazı köpekler diğerlerine göre daha kuvvetli olduklarından daha tehlikelidirler, ama sonuçta kötü yetiştirilen her köpek ısırır, sadece pitbull değil. Dobermanlar ile ilgili ünlü bir söz vardır, kötü doberman yoktur, kötü doberman sahibi vardır diye, bu zamanında dobermanların kötü şöhretli olmasından dolayı söylenen bir sözdü. Bütün köpekler için de geçerlidir, kötü köpek yoktur, kötü köpek sahibi vardır. Eğer bir köpek bana ya da benim çocuğuma saldırırsa, tabii ki önce köpeği uzaklaştırırım ama ondan sonra çoğu insan köpeği döverken, kimse o köpeğin sahibini benim elimden alamaz. Çünkü, çok istisnai durumlar hariç bir köpeğin saldırmasının sebebi %99 sahibidir. Yazdığım hiçbirşeye inanmıyorsanız bile buna inanın, çünkü bu gerçekten böyledir, bu benim doğrum diye demiyorum, bu işi gerçekten bilen insanların söylediği şeydir. Pitbull labaratuarda yaratılmıştır da ayrı bir uydurma ya da abartma diyeyim. Zamanında en iyi döğüşen köpekleri rastgele birbirleriyle çiftleştirirlerdi, ortaya çıkan köpekler birbirlerine fiziksel olarak benzemezdi ama hepsinin ortak özelliği saldırgan olmalarıydı. Daha sonraları hem küçük hem hızlı hem hırslı hem de kuvvetli çeneye sahip olacak köpek yetiştirme hedefleri doğrultusunda çiftleştirmeler yaparak günümüzdekilere benzer hayvanlar ortaya çıkardılar hepsi bu.

Bana göre yapılması gereken ilk şey köpek sahipliğini ehliyete bağlamak olmalıdır, sadece pitbull değil, bütün büyük ve ısırdığında adamdan sağlam parça koparacak boyuttaki köpekleri ki bunların en başındaki köpeklerden biri de Kangal, öyle önüne gelen değil, bu işi layıkıyla yapabileceğini ispatlayan insanlara, bu hayvanların sorumluluğunu alabileceğini kanıtlayan insanlara vermeliler. Öyle her önüne gelen kangal ya da pitbull beslerse daha çok haber okuruz insanların ısırıldığına dair.

Pitbull ve diğer büyük güçlü ırkları, çok alakalı değil belki ama 600 lük motorlara benzetebilirsiniz, nasıl ki artık forumdaki her tecrübeli üyenin dilinde tüy bitmiştir 600 lükle bu işe başlanmaz diye, aynı şekilde pitbull vb. ırklar da ilk köpek olmaya uygun değildir, daha kolay beslenecek, daha ufak, daha sakin bir köpek alırsınız, eğitmenlerle konuşur, çalışırsınız, bu konuda bilgi sahibi olursunuz, tecrübe kazanırsınız, ancak ondan sonra istiyorsanız bu tarz bir köpek alabilirsiniz, ya da almalısınız.

Son olarak herşeyin sahipte bittiğini, pitbull u insanlara saldıran bir adama hangi köpeği verirseniz verin onu da insanlara saldırtacağını söyleyeyim, kanişi bile. Amerika da 2008 yılı en çok ısıran köpek istatistiklerinde sosis de denen dachsunds, jack russel terrier, chihuahua ilk üç sırada. Bunların hepsi günümüzde süs köpeği olarak kullanılan ufak ırklar. Tabii ki bu ısırma vakaları ölümcül değil çünkü köpekler çok küçük ve güçsüz. Bu köpeklerin yerinde pitbull olsa idi eğer ya da Kangal, inanın insanlar çok daha ciddi yaralanır ve bunun sonucunda köpek ırkı tamamen yasaklanırdı, ama yasak değil...
    retox70 bunu beğendi.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şuna ne dersin.
    Sonra şort-kolsuz tişörtle (bu tür köpek sahiplerinin üniformasıdır bu ikili) bizim pitbull'lu bitirim belirir.
    Köpek çocuğa saldırır, elinden alana kadar çocuğun yüzüne hatırı sayılır derecede çalışır bu yaratık.
    Kusura bakma abi ya, bizim köpek sizin çocuğun yüzünü şey etmiş biraz mı diyecek o yaratığın sahibi.

Bu ırkı meydana getiren insanları kastediyorum ben (ayrıca vatandaşın beslemesınede karşıyım )
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Pitbull beslemekdeki amacı hala anlamış değilim nedir yani bir güç gösterisi ? hava atmak ? artizlik ?
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Şuna ne dersin.

O hale gelmiş köpeği artık adam etmek zor, kaldı ki edecek birini bulsan bile kanunlar gereği o köpek büyük ihtimalle uyutulur, o köpekten kurtulursun tamam güzel, adama da para cezası falan veriyorlar bildiğm kadarıyla. Gözden kaçırdığımız nokta, o beyinsiz köpek sahibinin yarın öbürgün yine aynı şekilde köpek alıp besleyeceğidir, köpekle beraber asıl o adamı uyutmak lazım bence, ya da benim dediğim gibi köpeği bırakıcaksın, adamı dövüceksin bütün kemikleri kırılana kadar, o köpek bile adam olur ama o insan bozması adam olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok

Şuna ne dersin.

Bu olayın bi benzerini yaşadım. 2 yıl önce kardeşimle bisiklet sürüyoruz tabi daha 1. sınıfa gidiyo zor bisiklete biniyo yokuş aşağı inerken 2 köpek bunu havlayarak kovalıyo ben öndeydim durdum kardeşim düştü bitanesi kaçtı diğeri kardeşimin bacağını ısırdı köpeği bir tuttum nasıl bir korku ve öfkeyle boğazlıyorum koskacaman köpeği öldürene kadar bırakmadı şerefsiz. Kardeşimi annem götürdü adamın biride niye öldürdün köpeği diye bana saldırdı onunda suratını dağıttım anlayacağınız köpeklerin ne yaptıkları belli değil kedilerle kıyaslanır işte sahibine sadık vs diye ama köpekler çok tehlikeli hayvanlar bi saldırsa işin bitti ve yapıyolarda bunu

Üstadlar bu köpek bana 1 yaşında geldi. Ben bu köpeği barınaktan aldım.köpeğe asıl sahibi çok eziyet etmiş sırtında yanıklar felan vardı ben aldığımda.Şimdi allaha şükür yaraları düzelldi.Ben sivas kangal çiftliği sahibi sayılırım babam işletiyo fakat köpekleri besleyen bakan vakit geçiren benim.11Adet sivaas kangalı çift tırnak,1Adet 3 tırnaklı sivas kangalım 1 adet alman kurdum var neredeyse her tür köpek besledim.Bana köpek bakmayı bilmeyen cahil insanlar gibi davranmanız ağrıma gitti.Ben 9 yaşımdayken köpeklerin içine girdim ve şuan 18 yaşıma girdim.İlkk deffa bir pitbull beslemek istedim ve barınaktan bir pitbull aldım.Evimizin cam balkonunu komple ona ayırdık yatağı kaloriferi vs. hiçbirşeyi eksik etmedim.Sadece erzincanda bir kişiye 8 adet sivas kangalı nakliyyatı yapmaya gittiğimde evde aileme güvenmediğim için daha doğrusu abime güvenmediğim için köpeğimi oraya bırakmak zorunda kaldım.Şimdi ise sabah ilk işim köpeği uyutmak olacak.Başka çağrem kalmadı.Başka bir çağre varsa söyleyin lütfen.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Rocknrolla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bak arkadaş yahu, köpek sanki marstan geldi adem oğlunun hiçmi suçu yok ?
    Neyse nerde kalmıştık.. tez vurun kellesini
    Benim oğlumun tabikide hiç suçu yok. Evde masum masum oturuyo
    sanki pitbulun ne olduğunu bilmiyosunuzda besliyosunuz. Gülü seven dikenine katlanır arkadaş.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim oğlumun tabikide hiç suçu yok. Evde masum masum oturuyo
    sanki pitbulun ne olduğunu bilmiyosunuzda besliyosunuz. Gülü seven dikenine katlanır arkadaş.
    aynen bu köpeği beslemek zaten yasak ama rottları çok seviyorum ben ya
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    5 tane k-9 iş arkadaşım var. Çok sadıklar. Gül gibi geçinip gidiyoz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 tane k-9 iş arkadaşım var. Çok sadıklar. Gül gibi geçinip gidiyoz.
    k9 başka onlar asla saldırmazlar

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam nekadarda yetişştirme tarzına göre olsada Pittbull doğuştan saldırgan bi hayvan olduğu için TÜRKİYEDE beslemek yetiştirmek yasak bu kadar yasağa ve önleme rağmen hale yetiştiriyor ve besliyorsanız hani biraz hak
    etmiş gibi oluyorsunuz ama
    Yinede geçmiş olsu ,inş bu olaydan bir ders alır ve köpeği uyutursunuz
    Sado

Motosikleti
    Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k9 başka onlar asla saldırmazlar
    Çünkü k9lar çok iyi bir eğitimden geçiriliyorlar pitbullun beyin yapısı biraz garip çok çabuk sinirlenebilen bir köpek bunun haricindeki köpekleri güzel eğitmek lazım onla vakit geçirmek lazım.Ağaç yaş iken eğilir yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü k9lar çok iyi bir eğitimden geçiriliyorlar pitbullun beyin yapısı biraz garip çok çabuk sinirlenebilen bir köpek bunun haricindeki köpekleri güzel eğitmek lazım onla vakit geçirmek lazım.Ağaç yaş iken eğilir yani.
    K-9 dan kastım alman kurdu. Alman kurdunun üzerine köpek tanımam

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    öncelikle geçmiş olsun...
    pitbull ve türevlerine köpek deyip kendi köpeğime hakaret etmek istemiyorum...
    bu köpekleri ne için beslerler?
    insan öldürmeleri içinmi?
    bu zamana kadar hep haberlerde görüyoruz, pitbull dehşeti diye...
    bunun üzerine o mahluğu beslemek..
    en güzeli uyutmaktır...
    bugün size o şekilde saldıran, yarın belki başkasına daha beter saldıracaktır...
    bunun vebalini almak istiyormusunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Pitbull falan bırakında eskiden köpekleri toplarlardı barınaklara koyarlardı şimdi aşı yapıp salıyolar ısırabilirler yani bunu mu demek istiyolar ingiltereye gittim sokaklarda kuş bile yok rahat rahat yürüyebiliyoruz gecenin bi yarısı birden ağaçların arasından çıkıveriyolar havlaya havlaya ben ne yapıyım şimdi böyle köpekleri?

Motosikleti
    Ahh önceden bir tane karabaşım vardı :( gitti güzelim hayvan

Zaten alman kurtları en zeki 3. köpek galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Ezquero dostum gecenin o vakti köpek çıktımı yapılacak tek şey topuklamak tabana kuvvet :D ya geçen motorla giderken köpeğin biri önüme çıktı aramızda 1.5 metre kaldı düdük öttürüyorum hala çekilmiyor hayvan önümden birde arkamdan takışıyor.

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köpeği hayatta tutmak istiyorsan gerçekten işini bilen bir eğitmenle çalışman gerekir. Ha köpek artık küçük değil bu yaştan sonra adam edilir mi onu bilemiyorum ama bir eğitmene başvurman en azından ne yapılabilir gibisinden fikir alman senin için daha kolay olur. Öyle direk gidip hayvanı uyutursan sonradan vicdan azabı çekebilirsin en azından başka çare olmadığını bir uzmandanda duymuş olursun. Geçmiş olsun bu arada umarım kısa zamanda kalkarsın ayaga
    Müsait bir yerde öleceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Ezquero dostum gecenin o vakti köpek çıktımı yapılacak tek şey topuklamak tabana kuvvet :D ya geçen motorla giderken köpeğin biri önüme çıktı aramızda 1.5 metre kaldı düdük öttürüyorum hala çekilmiyor hayvan önümden birde arkamdan takışıyor.
    topuklamak falan değil demek istediğim köpeği yere mi yapıştırayım köpeklerden nefret ederim hele sokak köpekleri işte birden çıkıyolar köpeği yere yağıştırması kolay ama niye yapıyolar niye saldııryolar anlamıyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)