Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ford Granada

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok büyük bi ford granada hayranlığım var , ama arabalardan kullanmak dışında anlamıyorum

burda mutlaka arabayı orjinalliğini bozmadan toplayıp eden abilerim kardeşlerim vardır biraz bilgi almak istediğim için açtım bu konuyu .

Allah izin verirse bi kaç yıla böyle bi işe kalkışmak istiyorum , eski bi granada alıp onu istediğim renge sokup içini ön konsolu direksiyonu vites topuzunu pedalları falan o yıllardaki

gibi yaptırıp jantlarını klasik jantlardan takıp ön arka farlarını yine aynı o yıllardakinden ama yeni taktırıp en son olarak da motorunu güçlendirmek 200 e sorunsuz çıkabilecek iyi g

üç üretecek orjinallikten sapmadan kulağa hoş gelen ses almak istiyorum arabadan . kısacası fabrikadan yeni çıkarmış gibi olsun istiyorum

tahmini bütçe ne kadar gerekli bunun gibi bi ford granada ya sahip olmak için ya da yapmak için ;

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    70 li senelerin hızlı arabası.Hiç modifiye görmeksizin 200km yi görür.Oldukça sağlamdır.Tek sıkıntısı çok çürür.Büyük ihtimalle parça sıkıntısı da vardır ki hurdacının eline düşmeyegör.
    Toplamaktan ziyade,toplusunu alıp binmeyi tavsiye ederim.Kazıdıkça çürük çıkar,çıktıkça çıkar ve artık yenilenemeyen hale gelir.Toplamak çok büyük bütçe ister.3000 tl para gömersen yer,üstüne 20000 tl harcasan onuda yer.. Daha dün Ankara ovacık otopazarında gördüm ve oldukça temizdi.Yanlış hatırlamıyorsam 7000 tl gibi fiyat verilmişti.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

hmm anladım o işler sıkıntılı , iyi hoşta ben gidip birinden aldığımda o da çürümüş motoru ölmüş olmaz mı ? elimde kalmasın sonra yani zırt pırt sorun çıkarıp bi dünya masraf çıkarmasın en başta temelden herseyi düzenleyip çözmek varken bu daha masraflı olmasın sonra .

pekala o zaman bunun gibi bi granada aldım diyelim http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...521370/detay/?

ben bunun iç döşemelerini jantları vites topuzunu pedalları camları hafif siyah vs vs küçük değişiklikleri yapmak istediğimde ne kadar masraf bekler beni ?

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm anladım o işler sıkıntılı , iyi hoşta ben gidip birinden aldığımda o da çürümüş motoru ölmüş olmaz mı ? elimde kalmasın sonra yani zırt pırt sorun çıkarıp bi dünya masraf çıkarmasın en başta temelden herseyi düzenleyip çözmek varken bu daha masraflı olmasın sonra .

pekala o zaman bunun gibi bi granada aldım diyelim http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...521370/detay/?

ben bunun iç döşemelerini jantları vites topuzunu pedalları camları hafif siyah vs vs küçük değişiklikleri yapmak istediğimde ne kadar masraf bekler beni ?
    GRANADA Benim gözümde yavru elanor. o ilandakini herkezin dönüp bakçağı bi amerikan yapmak istiyorsan şöle bi 5 bin gömcenki değsin.
    Asayiş berkemal

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı Faruk.UZN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GRANADA Benim gözümde yavru elanor. o ilandakini herkezin dönüp bakçağı bi amerikan yapmak istiyorsan şöle bi 5 bin gömcenki değsin.
    5 bin TL bu iş için çok küçük bir rakam.Bu tür araçların orijinal parçası öyle sanayide kolayca bulunabilecek cinsten değil.Yurtdışından getirtmek lazım.Ayrıca bu işten anlayan çok iyi bir usta bulmak lazım bütün gününü senin araban için harcayacak.Tabi tamamen orijinal bir araç isteniyorsa.Yoksa linkini verdiğin aracı al kullan.O yıllara döndürmek istiyorsan LPG'yi sökerek işe başlayabilirsin.

Size bu işi profesyonel olarak birebir orijinal yapan birinin yaptığı işlerden örnekler vereyim...

http://forum.donanimhaber.com/m_4612...m.htm#46122464
    http://forum.donanimhaber.com/m_4315...m.htm#43151354
    http://forum.donanimhaber.com/m_4189...m.htm#41892024

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Babamın sürekli sat motoru alalım granada toplayalım demesinden dolayı bir aralar bende çok sevdim. Hatta aldık gittiydi. Sonra babamla tartışınca tekrar motora yöneldim ve motor aldım. Bu arabalar gerçekten çok güzel babamın gençliğinde varmış ondan dolayı çok ısrarcı. Tahmini bütçe (restorasyon) 15.000 tl en fazla. mis gibi olur sonra.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Ankarada ivecik hurdacılar sitesinde ne ararsan bulunuyor(du 10 sene önce şimdi nasıl bilmem). Ama böyle bir işe girişmeden gerekli malzeme, para ve teknik altyapının hazır olması gerekli. Üstelik zaman konusundada sıkıntınız olmamalı.
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birincisi bu işlerden anlamak gerek. hiç anlamazsan ustalara çok para kaptırırsın. eğer yavaş yavaş yapacaksan bir depo bulman gerek. arabayı 3000 e alırsan 10 000 harcamayı göze alman gerek. yurt dışından sipariş vermen gerekecek çok zaman harcaman gerekecek. önemli olan arabayı 200 çıkarmak değil 200 de sorunsuz gidip sağlam durmasını sağlamak. bunun için frenleri kaliteli spor diske çevirmen gerekecek. frenleri değiştirrken abs eklmen gerekecek. yarışlara katılmayı düşünüyorsan gerekli ekipman eklemen gerekecek. eğer evliysen eşinden bir sürü laf yemek gerekecek. misal buna verceğin parayı çoçuğuna ekmek al gibi. sonra içine sinecek ama fazla yakıt yakacak. ulan ben bu paraya sıfır araba alırınm az yakacak diyeceksin. etrafında sana deli gibi bakacaklar gibi. eğer paran çoksa ve zamanın varsa başla. ama benim gibi memur çoçuğuysan ve birikm yapmayı bırak aylık maaşınla anca geçiniyorsan ve evliysen bulaşma derim. sanayide böyle bir sürü araba var. insanlar ilk hevesle alıp başlamışlar maliyetleri görünce arabayı orada bırakıp gitmişler.
    benim hayalimde ise ford taunus var. çoçuklupum o arabada geçti. sünnet arabam bile ford taunustu. ama dediğim gibi çok büyük para gerekiyor içine sinen bir şey yapmak.

Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 bin TL bu iş için çok küçük bir rakam.Bu tür araçların orijinal parçası öyle sanayide kolayca bulunabilecek cinsten değil.Yurtdışından getirtmek lazım.Ayrıca bu işten anlayan çok iyi bir usta bulmak lazım bütün gününü senin araban için harcayacak.Tabi tamamen orijinal bir araç isteniyorsa.Yoksa linkini verdiğin aracı al kullan.O yıllara döndürmek istiyorsan LPG'yi sökerek işe başlayabilirsin.

Size bu işi profesyonel olarak birebir orijinal yapan birinin yaptığı işlerden örnekler vereyim...

http://forum.donanimhaber.com/m_4612...m.htm#46122464
    http://forum.donanimhaber.com/m_4315...m.htm#43151354
    http://forum.donanimhaber.com/m_4189...m.htm#41892024
    örnekler çok güzel ama o kadar profesyonel düşünmedim hiç biraz fuzuli olur eğer zengin değilseniz

hepinize yorumlarınız için teşekkürler bu işin bu kadar masraflı olacağını düşünmemiştim , ama çok paralar harcayamasam da hala yukarıdaki bal rengi granada gibi granadam olsun istiyorum . bu da çok zor değil herhalde .

granada bi sevda oldu bende inşallah olur bi gün kalkışırsam bu işe burdan paylaşacam sizinle ..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Bir ara Konyada bir doktor arkadaşla bizde bir Granada yada Consül alıp stage 3 turbo ile drag yarışlarına katılamk istiyoduk. Bu arabaların motor bloklar alüminyum değil dökme demirdendir. Bu nedenle günümüz arabalarını kalşdırdığından çok daha yüksek güçlere dayanırlar.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Aynı Hayranlık bendede var Bir Granadam Olmasını istiyorum...Mustang kardeşi...

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba kullanmayı 1980 model ford granada ile öğrendim babamındı ona gözü gibi bakardı o yüzden bende hep ayrı bir yeri vardır granadanın severim ve bende hayranlarındanım...
    Fotoğraftaki araç MK1 denilen model tahminim 1500 ile 3000 tl arasında toplanmalık bir granada bulabilirsin ama benim tavsiyem MK2 modelidir 1977 sonrası olan modeller tabi tercih senin...
    Birde 1,7 motorları biraz hantal kalıyor 1500 kg araçlarda 72 ps çok gülünç o yüzden 2000 motor veya 2300 motor olanları bulabilirsen o klasik v6 ford motor sesini'de elde etmiş olursun şimdiden hayırlı olsun...
    altı''AT''mış

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    tanıdığımızda vardı bundan ama siteşın olanındandı consul galiba modeli.. yav acaip zevkliydi kullanması manyak haz alıyodum yaylana yalana. giderdik valla..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben bu arabanın taunusun hastasıyım şahsen 2011 fordlardan bı model versen bide üstteki gıbı granada tercıhım granada olur .
    Lakin şu diyeceğimi iyi dinlemenı tavsıye ederım .Ben 2000 yılında cok basıt serce marka araba toplattım canım gıtti paramda cok gitti her sey tamamdı fakat kaportacıdan cok cektim sonunda pişman oldum ve sattım o kaportacıda hak ettiğini buldu zaten ama bana bu ders oldu bır daha araba toplatmam ya aldığım gıbı bınerım yada bineceğim gibi araba alırım .Hele hele senın bahsettiğin aracları toplamak hiçte kolay iş değil muhakkak işin içinde olman lazım benım tavsıye sakın kalkışma bu işe

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ooof of çok ciddi manada bu işi düşünüyorum bende

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu arabanın taunusun hastasıyım şahsen 2011 fordlardan bı model versen bide üstteki gıbı granada tercıhım granada olur .
    Lakin şu diyeceğimi iyi dinlemenı tavsıye ederım .Ben 2000 yılında cok basıt serce marka araba toplattım canım gıtti paramda cok gitti her sey tamamdı fakat kaportacıdan cok cektim sonunda pişman oldum ve sattım o kaportacıda hak ettiğini buldu zaten ama bana bu ders oldu bır daha araba toplatmam ya aldığım gıbı bınerım yada bineceğim gibi araba alırım .Hele hele senın bahsettiğin aracları toplamak hiçte kolay iş değil muhakkak işin içinde olman lazım benım tavsıye sakın kalkışma bu işe
    bendede vardı taunus 86 modeldi onuda çok severek kullandım ...amarikan vari arabalar..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1993lü yıllarda vardı bende parça buluncaya kadar göbeem çatlardı aksarayda üstelik hepsi yan sanayi çoğu yerine oturmaz uğraştırır yukarıda arkadaşların yazdığı gibi tamamını yurt dışından getirtmen lazım arka stoplar güneşten rengi solar far kore malı yepyeni ama gece önünü göstermez rot rotil komple yeni alıp koydum sağ teker -1 derece yamuldu rotlar hatalı geri vitesten atmaya başladı iki kere söktüler düzeltemediler aaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhh aaaaaaaaaaahhhhhh ömrümü yedi birde taa 1993 te şimdi parça hiç bulunmaz bedava verseler istemem satamadım elimde kaldı başka bir enkazla değişip onuda vadeli vererek kurtuldum ama satmam hurdaya veririm para mühim değil dersen 2.6 olanları var temizce birşey bulup meranı al ama o parayı gözden cıkar

hurdacıdan parça almayı aklından çıkar sana imam nikahı kıymadan parça vermez bir arka salıncağa o yıllarda arabaya verdiğim paranın 4\1 ini istemişti arkadaşlarım yanımdaydı adamı dövmeye kalkınca insafa gelip zorla almadım ya paranı sana kaça yarar demişti almadım tabii

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    bu tarz klasik araçları toplama işi eskiden çok popülerdi. ancak şimdi böyle bir işe kalkışmak ciddi anlamda maliyet sabır şans ve sana bu konularda yardım edecek birilerini gerektirir. aracın tamamına verecegin para ile belkide birkaç parçasının fiyatı bir olacaktır. böyle bir durum zoruna gitmeyecekse ve yukarda saydıklarım sende mevcutsa giriş toplama işine.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bende taunusla başladım desem yeridir...87 88 89 lu yıllarda..devletin polis araclarının en lüksü taunusdu..kaçırırdım siren çala çala dolanırdım seyrantepede valla...sonrası babamdan zopa tabi...

merhaba sayın granada aşıkları. bende bir granada hayranı olarak bu konuya baya bi süre geçtikten sonra denk gelip okudum.bendede 1998 yılında 1974 model v8 2.3 granada vardı, aldığım kişi samsunda sanayide kaborta ustasıydı(az çok aracın kabortası hakkında gözünüzde bir tablo oluşmuştur) arabanın sürücü koltuğuna oturup kontağına bastığınızda çift egzosdan öyle bir ses gelirdiki yoldan geçenler kafasını arabaya çevirip sesi dinlediklerini fark ettiğim an gaza biraz dokunup daha ilerdeki insanlar arkalarına bakardı, ben bu hazzı anlatamam denemeniz lazım.bu keyfi veren araba miktarı çok azdır.1 yıl sonra arabamdan paslanma sorunu yaşadım kabortasını samsunda bulamadım uzun uğraşım sonucu sol ön çamurluğunu bursada bir hurdacıda buldum ve kabortayı değiştirdim. daha sonra motor aksağınında ufak tefek sorunlar oldu ama bu parçaları samsunda buldum ve cüzi miktarlardı sonuçta eski arabanın parçaları bahsedildiği gibi büyük meblalar değil.sadece bakım yaptırmak biraz zaman ve sabır gerektiriyor.ama V8 in varsa doğan ve şahin gibi yavaş gidemiyorsun gaza biraz dokununca arabanın altından kaçacakmış gibi olması sürücüyü biraz daha fazla hıza sevkediyor, bi perşembe günüydü hafif çakıllı yolda biraz hızlı gidiyordum yol bir hayli dardı, ilerdeki çakıl ocağından kamyonlar çakıl çekiyordu ve hızlı geçip yolu tozutmasınlar diye karşıdan karşıya tümsek yapmışlar granadamla yaklaşık olarak 110-120 km hız yapıyordum aracın ön lastikleri tümsekten geçip arka lastikler tümsekten geçtikten sonra araç yolda kaymaya başladı önce sağa kırıldı sağda bulunan beton elektrik direğine çarpmamak için direksiyonu sola kırdım ama arabayı toparlayamadım çünkü bahsettiğim canavar 1,5 ton ağırlığında enson hatırladığım şaranpolun hemen önünde duran aracın tamponuydu.gözümü açtığımda ambulansın sirenleri çalıyordu.8 gün hastanede yattıktan sonra aracın çekildiği otoparka gittim önümde duran tam manasıyla hurda yığınıydı,tavan nerdeyse tabanla bir olmuş şekilsiz ezik büzük bir demir yığınıydı,otoparkcının tek dediği '-abi başka bi araba olsaydı şimdi sevdiklerinden ayrı kalıcaktın' hurdacıya verdim arabayı.ve o arabadan aldığım hazzı hiçbir arabadan almadım, nasip olursa aklımda yine bu arabadan almak var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)