Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Servise bırakılan motorun kazaya karışması ! Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer bir olay arabamda başıma gelmişti. Volkswagen yetkili servisi biz yapmadık diye inkar edince küçük bir kaporta göçüğü olduğu için lanet olsun deyip aracımı almıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yetkili servislerin iş emri açılış ve kapanış formlarının arkasında baştan aşağı prosedürler yazar ve imza atarız. O kağıtları boşuna mı imzalıyoruz. Mahalle motorcusu sanki. Motoru servise bırakıyorsak , emanet ediyorsak başına gelen her şeyden servis sorumludur. Suçu olmasa da sorumlu servistir. Ne demek servisin olayla alakası yok.

Mide bulandırıcı bir durum fakat peşini bırakmayın derim. Geçmiş olsun.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Zor bi durum... Masrafları cebinden karşılaması lazım...

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Kymco çok matah bir marka değil böyle ciğersizlik , vicdansızlık yapabilecek düzeyde bi marka. Bayinin suçu diceksiniz ama bence kymco yönetiminin böyle bir şeye asla izin vermemesi gerekirken bayiyi haklı bulması bu markanın ne kadar beş para etmez bir motosiklet üreticisi olduğunun kanıtıdır. Yanlış anlaşılmasın motosikletleride beş para etmez insan ve müşteri ilişkileri cilası olmuş.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    yetkili birisi bu başlığı açsın artık , ben 35 yaşındayım , servise motor bırakılmayacağını 25 yaşımda motora ilk başladığımda öğrendim ,

çok geçmiş olsun arkadaşlar babanız yada babanızın oğlu bile olsa servise motor bırakmayın , asla ama asla bırakmayın ,

hangi tamirci servis olursa olsun , gidip yaptırın gözünüzün önünde sonra geri alın gidin.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Servisi “güveni suistimalden” dava edebilir kaybınızın karşılanmasını ( yeni motor) isteyebilirsiniz. Onlarda kimden isterlerse alsınlar. Bir avukatla görüşün ve üzgünüm ülkemizdeki adaletin karanlık yolları sizi bekliyor.

Son söz: her toplum hak ettiği şekilde yönetilir...
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bunu yapan servis düşünmüyor mu acaba satışlarımızı , servise girecekler motorcuların tavır alabileceğini. Bence hiç olayın duyulmadan örtpas edilmesi lazımdı.. uma ya yakıştıramadık... Yazık...

umtsrtgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NK400
    Arkadaşlar tekrar merhaba, yazdığınız yorumlar, tavsiyeler ve destekleriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bayii ile görüşmelerimizin neticesinde 24.000 ₺'ya birazı peşin, kalanı çek olmak kaydı ile satışı gerçekleştirdik. Biraz zararım oldu ama en azından mahkemeler vs ile uğraşıp iki tarafı da yıpratacak bir sürece girmeden işi halletmiş olduk. Tekrar herkese teşekkür ederim. Saygılar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umtsrtgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba, yazdığınız yorumlar, tavsiyeler ve destekleriniz için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bayii ile görüşmelerimizin neticesinde 24.000 ₺'ya birazı peşin, kalanı çek olmak kaydı ile satışı gerçekleştirdik. Biraz zararım oldu ama en azından mahkemeler vs ile uğraşıp iki tarafı da yıpratacak bir sürece girmeden işi halletmiş olduk. Tekrar herkese teşekkür ederim. Saygılar
    hayırlı olsun.

Olayın çözülmesinde Kymco'nun veya UMA'nın bir etkisi oldu mu? yoksa bayi kendisi mi çözdü?

Motosikleti
    NK400
    Alıntı WangLee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayın çözülmesinde Kymco'nun veya UMA'nın bir etkisi oldu mu? yoksa bayi kendisi mi çözdü?
    Bayii ve Uma'nın kendi aralarında bir görüşme neticesinde mi bu satın alma işlemine karar verildi bilemiyorum ama pek zannetmiyorum, bana böyle bir detay aktarılmadı. Benimle muhattap olan tek kişi bayii sahibi arkadaştı ve ödeme şeklini onunla kararlaştırdık. Umadan veya Kymco Global'den telefon veya mail yoluyla yardım veya takip adına bir iletişim gelmedi. (Tek görüşmemiz, ilk başta yaptığım şikayete karşılık geri dönüşleriydi, onda da yardımcı olacak bir durum olmadığını aktardılar)

Bu arada Gökhan Eren abimize, yaptığı durum takibi ve sürekli yardımcı olmak adına verdiği destekten dolayı, yine Erkin Yeşil'e vakit ayırp ,sorularıma cevap verdiği için teşekkür ediyorum.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Siz mi motoru aldınız sizin motoru mu 24 bin liraya aldılar. Bir de neden bir satış işlemi gerçekleşti ki?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    NK400
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz mi motoru aldınız sizin motoru mu 24 bin liraya aldılar. Bir de neden bir satış işlemi gerçekleşti ki?
    Motor zaten benim di , Benden satın aldılar

merhaba mesajı yeni okudum. sakın servisin dediği işlemleri kendi adınıza yapmayın. yoksa kazayı resmi olarak siz yapmışsınız olarak kayıtlara alınır.servisin bütün sorumluluğunu ortadan kaldırırsınız ve tek başınıza kalırsınız. sizin elinizde motoru kaza tarihinden önce servise teslim etme tutanağı vardır. kaza tarihide bu tarihiten sonra olmalıdır. ayrıca motorunuzu teslim alırken size teslim tutanağınada çok dikkat edin. teslim tarihi kaza tarihinden önce olmasın. zaten sevis işi bildiği için sizi kendisini aklayacak bir uygulamaya sevk etmiş. siz kendi aranızda tutanak düzenlerseniz servisin ondan sonra hukuken hiç bi sorumluluğu kalmaz. bizi ilgilendirmez deyip işin içinden çıkarlar. hiç bi kağıda imza atmayın. motorun parasını isteyin. paşa paşa verecekler. vermezlerse mahkemeye verin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı bir durum. Sen haklısın. Ama ülkemizdeki adaletin durumu da ortada. Mahkemeye versen avukat ücreti, harçlar , bilirkişi paraları binlerce lira tutacak ve dava yıllar sürecek. Bence tekliflerini kabul et, 1000-2000 lira kayba razı ol. İnan mahkeme sürecinde çok daha fazlasını harcayacaksın.
    Allah aşkına, bu zihniyetten acilen kurtulmamız lazım.
    Adalet bu yüzden tecelli edemiyor. Vereceksin mahkemeye, önce avukat parasını ödeyeceksin, sonra faizi ile birlikte tazminat açıp çatır çatır alacaksın. Bu sürede evet aracın olmayacak zorda kalacaksın ama, bu zihniyet ile gittiğimiz sürece ülkede hiç bir şey düzelmeyecek.

Sen o adama yeni motosiklet aldırıp, üzerine bir de 30 bin tazminat geçirdiğin zaman, bak bakalım bir daha motosiklete zarar gelebilecek bir yere bırakabiliyor mu?
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Olay tatlıya bağlanıp çözüme kavuşmuş daha fazla tavsiyeye gerek yok. Geçmiş olsun, 24 bin iyi para, honda forza alınır xmax250 alınır sıfır 2019.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    servisin sorumluluk poliçesi veya iş yeri poliçesi var mı?

Motosikleti
    NK400
    Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisin sorumluluk poliçesi veya iş yeri poliçesi var mı?
    Merhaba tekrardan, varmış evet fakat üçüncü kişi olaya dahil olduğu için dükkan sigortası karşılamıyormuş, mecburen trafik sigortasından yapılması gerektiğini söylediler. Neyse daha sonra konuştuk ettik orta yolu bulduk, motoru satın aldılar. Bende başka bir motor arayışına girdim. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı FREEDOMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco çok matah bir marka değil böyle ciğersizlik , vicdansızlık yapabilecek düzeyde bi marka. Bayinin suçu diceksiniz ama bence kymco yönetiminin böyle bir şeye asla izin vermemesi gerekirken bayiyi haklı bulması bu markanın ne kadar beş para etmez bir motosiklet üreticisi olduğunun kanıtıdır. Yanlış anlaşılmasın motosikletleride beş para etmez insan ve müşteri ilişkileri cilası olmuş.
    Kymco çok matah bir marka türkiyede kymco yok,

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yıl 1987. Üniversiteden kalan zamanlarda yanında çalıştığım arkadaşımın yaptığı bir kıyakla Sıdıkam'a (Skoda 120 GLS) kavuştum.
    4000,-USD bedelin 2.000,-USD sini nakit, kalan 2000,-USD yi bir yıl içerisinde ödeyeceğim.

Kapısında çizik olan arabayı direksiyona oturmadan arkadaşımla birlikte Sefaköydeki servisine götürdük.
    "Sana kapıyı boyatıp vereyim, hemde servisin yerini öğrenirsin diye ısrar etti".

Arabayı servise bıraktık. Kapı boyama bedelini de arkadaşım nakden servise ödedi.
    "Bir hafta sonra gel al dediler" servisten.

Bir hafta sonra sabahtan telefon açtım hazır mı diye.
    Ustanın söylediği "akşama doğru gel motoruda benzinle temizliyoruz, gıcır olsun" idi.
    Akşam servise gittim durum fecaat.
    Çıraklardan birisi şu tüpgazdan bozma yağ sobasına benzin dökmüş harlayan benzinden sıçrayanlar benim arabanın kaputu açık benzinli motoruna sıçrayıp kabloları ve arka cam fitilini eritmiş. Boyada da bir miktar hasar var.

Servis "bu bizim hatamız hepsini ücretsiz düzelteceğiz, siz iki hafta sonra gelin" deyince kimsenin canına bir şey olmadı demekten başka bir şey diyemedim.

Paramda kalmamış alıp götüreyim başka servise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

İki hafta sonra sabahtan servise telefon açtım.
    Telefonu çırak açtı. Aramızda geçen diyalog aşağıdaki gibi.

Ben : Şu motoru yağ sobasından alev alan araba hazırsa ben bugün almaya geleceğim.
    Çırak : Hazır abi. Kapının önünde seni bekliyor.

Ben : Akşam 7 gibi gelebileceğim. O saatte kapatıyorsanız yarın geleyim.
    Telefondan gelen ses : "Çatırt, şangır, şungur..."

Ben : Abicim, akşam mı geleyim yoksa yarın sabah mı ?
    Telefon : Ses yok. Ama uzaktan bağırışlar geliyor.

Ben : Ahmet ordamısın ?
    Telefon : "Bir Çatırt çuturt sesi daha". "bağırışlar çağırışlar"

Ben : "Ahmet, Ahmet, birşeymi oldu iyimisin.."
    Telefon : Ses yok hala birileri birilerine bağırıyor.

Sonunda Çırak Ahmet : Titreyen, korkmuş bir ses tonuyla... "Abi sen bu akşam gelme!!!".
    Ben : "Tamam o zaman yarın öğleden önce gelirim"

Çırak : "Yok abi sen yarında gelme. En iyisi iki hafta sonra gel"
    Ben : "Abicim, iki dakka önce araba kapıda hazır diyordun"

Çırak bir şeyler gevelemekte : "Hazırdı ama değilmiş, yani değil, sen iki hafta sonra gel".
    Ben : "Hadi eyvallah".

Var bu işte birşeyler deyip hemen bir taksiye atlayıp servisin yolunu tuttum.
    Arabayı gerçekten yapmışlar.
    Kapının önüne çekmişler.
    Tam ben çırakla konuşurken yan dükkandan geri geri çıkmaya çalışan bir araba o benim boyanan kapıya çarpmış.
    Hafif meyil var. Arabayı kaldırayım derken heyecandan geri vitesemi taktı ne bir daha vurmuş. Camda haşat.

Vardır bir hayır bu işte deyip iki hafta daha beklemekten başka şansım yoktu.

Başka servise gidecek paramda yoktu. En azından yandaki dükkan hasarı ödüyordu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

İki hafta sonra servise gittiğimde araba hazırdı.

Ama bu seferde ön camda tam ortada yukarıdan aşağı doğru bir çatlak var.

Camı söküp takmışlar fitil değiştirelim bari tam olsun diye.

O arada camı çatlatmışlar.

Yan dükkan parçacı. Ön cam yok bir buçuk ay kadar sonra gelecek.

Sürmeye engel bir durum yok diye aldım arabayı çıktım.

Aradan bir buçuk ay geçmiş ve ben ancak direksiyona geçebilmiştim.

Yinede çok mutluydum nede olsa ilk arabamdı.

Üstelik servis bana hiçbir bedel ödetmemişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Arabayı servisten aldıktan 3-4 gün sonra...

Beşiktaş Barbaros bulvarında çalıştığım işyerinden iki arkadaş daha var arabada.
    İş çıkışı bir yerlere takılacağız Bakırköyde.

E5 e çıktık Bakırköye doğru gidiyoruz.
    Arabada konuşulan konu "Sıdıkanın başına gelenler".

Haliç köprüsünü geçip rampayı tırmandıktan hemen sonra arabada bir tuhaflık, titreme, zangırtı olmaya başladı.
    Debriyaja basıp emniyet şeridine girdiğim anda "MOTOR STOP".

Bir baktık ortalık yağ içerisinde...
    Alttan hala yağ damlıyor.

Bir çekici bulup doğru Sefaköydeki servisin önüne bıraktık arabayı.
    Ertesi gün sabahtan servise gidip durumu anlattım.
    Adamlar baktılar, incelediler.

Usta : "Hiç mi yağ lambasına bakmadın"
    Ben : "Yağ lambası yanmadı ki, herşey birden olup bitti"

Adamlar arabayı kaldırdılar.
    Yağ tapa vidası ortada yok. Yolda bir yerlerde düşmüş.

Kontağı çeviriyorlar, yağ lambası yanmıyor.
    1.5 ay önce motordaki kablolar yandığında, yağ müşüründen gelen kabloyu değiştirmek yerine bantlamışlar.

Yolda giderken aynı anda hem kablo kısa devre oluyor veya müşürden çıkıyor yine aynı anlarda yağ tapa vidası düşüyor.
    Tapayıda iyi sıkmamışlar. İki problem aynı anda.

Usta : "Ne desen haklısın bu yağ tapası kendi kendine düşüyorsa bizim hatamız iyi sıkmamışız. Belkide pul koymayı unuttuk.
    Hatamızı kabul ediyorum. Bedelsiz olarak biz tamir edeceğiz".

Motorda piston gömlek ve yanılmıyorsam krank kolu haşat.

Ben : "Ne kadar sürer?"
    Usta : "En az 3 hafta, en fazla bir ay. Motor inecek sıfırlanacak".

Ben : "içimden küfürleri savuruyorum ama şansım yok.
    Başka yere gitsem verecek param yok. En azından hatalarını kabul ettiler yapacaklar diyorum".

Bir ay kadar bekledikten sonra arabayı almaya gidiyorum.

Usta : "Bu sefer tamam abi. Bizzat herşeyiyle ben ilgilendim" diyor.

Yan dükkana geçiyoruz. Ön cam hala gelmemiş.

Usta : "ücretsiz değiştirmeye söz vermiştik gelince ararım" diyor.

Arabayı alıyorum ve çıkıyorum servisten.

Aradan 2.5 ay gibi bir zaman geçmiş olmuş Mayıs ve ben Sıdıkama kavuşmuşum.

Üstelik tamire para vermek yerine arabanın borcunu ödüyorum arkadaşıma...

Benden mutlusu yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Hala benden mutlusu yok
    Direksiyondayım ve 2 haftadır hiçbir problem yok

İki hafta sonra bir hafta sonu akşamı ...
    Üniversiteden bir arkadaşım : "Hadi boğaza gidip balık ekmek yiyelim" diyor.

Sıdıkayla çıkıyoruz Bakırköyden yola...

Ligin bitmesine 3-4 hafta var ve Galatasaray kesin şampiyon.
    Ali Samiyende erken kutlama yapmak için doluşmuş insanlar Mecidiyeköye.
    Zor geçiyoruz Mecidiyeköyü.
    Boğazda balık ekmek ziyafetinden sonra dönüşü nedense,
    Fulya üzerinden, Teneke Mahallesi, Valikonağı, Rumeli Caddesi, Dolapdere, E5, Bakırköy şeklinde yapalım diyoruz.

Rumeli caddesine giriyoruz. Biz sağdan tın tın gitmekteyiz.
    Solumuzdan vızır vızır Galatasaray kutlaması yapan arabalar geçiyor.
    Nişantaşından yukarıya doğru 20-30 kişilik yaya bir grupta GS bayraklarıyla yürümekte.

Rumeli caddesinin ortasına geldiğimizde kaldırımda yürüyen 4 kişiden birisi, montunun içinden bir zincir çıkartıp
    "En büyük Fener" diye geçiriyor cama.

Biz şok. Biz iptal. Sağa yanaşıyorum.
    Arkadaşım üzerine dökülen ufak tefek camları temizliyor.

Ön camın sağı tuz buz ama yerinde duruyor.
    Ortasında boydan boya çatlak olduğu için zincir benim tarafa gelmemiş ve darbe yürümediğinden şoför tarafı sapasağlam.

Arkadaşım o dökülen ufak tefek camları temizlerken bende aklımca bağırıyorum o Nişantaşına doğru kaçan 4 kişiye.

"Onun bunun çocuğu Fenerliler" gibi bel altı cümleler kuruyorum.
    NOT : Araba beyaz, koltuklar siyah. Ne GS ne FB ile alakası var. Olsa olsa BJK li araba olur.

Bu arada bunlar ara sokağa girip gözden kayboluyorlar.

O esnada 20-30 kişilik GS grubu bize doğru yaklaşmakta (onlar camın kırılma anını görmediler)
    Ben Fenerlilere giydiriyorum ya alıyorlar bizi kucaklara.
    Biz havalarda uçuşuyoruz arkadaşımla

Neyse, biz camdaki küçük taneleri biraz silkeliyoruz.
    Benim taraf tamamen temiz olduğundan camı komple kırmadan ağır ağır ilerliyoruz.

Yolda 20-30 metrede bir, kırılmış, dökülmüş, atılmış araba ön camları görüyoruz.

Demek ki bu adamlar bize gelene kadar epey can yakmışlar...

Dolapdereden vazgeçip Mecidiyeköyden E5 e çıkalım diyerekten Şişli camii yönüne dönüyoruz.

Kent sinemasının önü ana baba günü, polis ve gazeteci kaynıyor.

Yol kenarındaki arabaların hiçbirinin ön camı yok.

Biz yanaşınca hemen polisler bizim arabaya yöneliyorlar.

Biz ön camı kırmadığımız için camda zincirin izi var ve bu olayların tek delili

Habire flaşlar patlıyor, camın arabanın resimleri çekiliyor.

Polis soruyor. Biz eşgali veriyoruz. Eşgal aynı...

Tutanaklar tutuluyor biz koyuluyoruz yola...

Tabi pazartesi günü doğru servise.

Bu arada ön cam gelmiş. Servis beni aramayı unutmuş.

Ön camı daha önce kendileri çatlattığı ve ücretsiz değiştirmeye söz verdikleri için sözlerini tutuyorlar.

Arabayı alıp çıkıyorum servisten...

Para ödemedimya... Ben yine musmutlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Eylül...

4 aydır sorun çıkmadı. Araba servise sadece kontrol için gitti.

Benden mutlusu yok

Derken bir arkadaşım arıyor.

"Meşhur oldunuz. Gazeteye çıktınız diyor. Sizi gidi pavyoncular sizi" diyor bir yandan da gülüyor.

Ben anlam veremiyorum bir türlü.

"Bana sorma git X gazetesini al görürsün".

X gazetesi o zamanın afedersiniz baldır bacak basan gazetelerinden bir tanesi.

Ben gazeteyi alıyorum. Açmamla birlikte...

Ben şok. Ben iptal

Kent sinemasının önünde polislere tutanak tuttururken çekilmiş benim arabanın ön cam kırık resmi,
    Solda ben, sağda o gün yanımda olan arkadaşım...

98 punto başlık

"İşadamı Ahmet bilmemne ile Mehmet bilmemne randevuevinde karıları tarafından basıldı.
    Kadınlar kocalarına fena dayak attı" gibisinden bir haber

Hemen bir avukat arkadaşın yolunu tuttum.
    Çocuk habere baktı baktı...

Sonra aynen şu cümleleri kurdu ...

"Arabanın plakası görünüyor.
    Resimlerdeki sizsiniz, ben biliyorum.
    Ama yüzünüz görünmüyor.
    Biriniz havluyla yüzünü siliyor, diğerinizde elini yüzüne götürmüş yüzler belli değil.
    Yinede plakadan dolayı bir tekzip yayınlatırız.
    Ama emin ol ki yayınlanan tekzip aynen şöyle olacaktır"

"Aynı fotoğraf olacak ama altında,
    Tekziptir...
    falan tarihte İşadamı Ahmet bilmemne ve Mehmet bilmemne olarak verilen haberdeki,
    Ahmet bilmemne şehven yanlış yazılmış olup Yusuf bilmemne,
    mehmet bilmemne şehven yanlış yazılmış olup Şükrü bilmemne olacaktır
    yazacaktır. Boşver uğraşma..."

Önerisiyle,

Olmayan randevu evinde, olmayan karılarımızdan dayak yeme olayını sineye çektik...

Olsun camın parasını servis ödemişti
    nvrmnd ve Gietti17 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)