Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nolan N86 kullananlardan yorum lütden

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bell m1 kaskim yerine kask arayışındayim. Nolan dusunuyorum. Başka kullanan memnun olan olmayan varsa duymak isterim. Rüzgar sesi durumu m1den az ise kesinlikle sıradaki kaskim olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Aynı model bazıları 550:TL bazıları 620tl. Fark nedir. (N64 için konuşuyorum. ) n64le alakalı da yorum alabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sırf bu konuya cevap yazmak için hesap açtım, kışın aceleyle motor aldığım için kısa süre düşünerek nolan N86 almaya karar verdim.

Kafama güzel oturdu, alırken herkes nolan iyidir kafan rahat olur şöyle iyi marka böyle iyi marka.. dedi adlık.

İnanılmaz rüzgar alıyor. 60Km hızı geçtikten sonra cam kapalı ve balaklava takılı olmasına rağmen camda yüzüme rüzgar üflüyor. Sanki kaskı yarım açık kullanıyorum. Kışlık termal Balaklava üzerine boyunluk takınca çene kısmından gelen rüzgar biraz kesiliyor ama soğuk havalarda camdan gelen üfürükler sümüklerin akmasına neden oluyor, suratı donduruyor.

Kaskın içinde 100Km hızlarında fırtınalar kopuyor, ciddi bir uğultu ıslıklar çınlamalar var.

Güneş gözlüğünü birkaç kez kullanmayı denedim ancak görüntü çok bulanık olduğu için kapattım.

Kask kocaman rüzgarı çok tutuyor, karşıdan rüzgar esiyorsa hele kafa yelken gibi oluyor.

Alt kayışı gırtlağı biraz sıkıyor.

Bir daha Nolan vitrinin önünden geçmem, bu kaskı aldım bir kere inşallah satabilirim.
    serkanksk bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Mertszgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bu konuya cevap yazmak için hesap açtım, kışın aceleyle motor aldığım için kısa süre düşünerek nolan N86 almaya karar verdim.

Kafama güzel oturdu, alırken herkes nolan iyidir kafan rahat olur şöyle iyi marka böyle iyi marka.. dedi adlık.

İnanılmaz rüzgar alıyor. 60Km hızı geçtikten sonra cam kapalı ve balaklava takılı olmasına rağmen camda yüzüme rüzgar üflüyor. Sanki kaskı yarım açık kullanıyorum. Kışlık termal Balaklava üzerine boyunluk takınca çene kısmından gelen rüzgar biraz kesiliyor ama soğuk havalarda camdan gelen üfürükler sümüklerin akmasına neden oluyor, suratı donduruyor.

Kaskın içinde 100Km hızlarında fırtınalar kopuyor, ciddi bir uğultu ıslıklar çınlamalar var.

Güneş gözlüğünü birkaç kez kullanmayı denedim ancak görüntü çok bulanık olduğu için kapattım.

Kask kocaman rüzgarı çok tutuyor, karşıdan rüzgar esiyorsa hele kafa yelken gibi oluyor.

Alt kayışı gırtlağı biraz sıkıyor.

Bir daha Nolan vitrinin önünden geçmem, bu kaskı aldım bir kere inşallah satabilirim.
    konu eskimiş ama ben de sırf tarihe not düşmek için yazıyorum: )
    sizinle aynı fikirdeyim. vizör ve havalandırmalar kapalıyken çeneye ve yüze rüzgar alıyor. işin kötüsü havalandırmalar da işe yaramıyor. açık mı kapalı mı olduğunu ayırt edemiyorum. çok ses yapıyor, sırf bu yüzden kulaklık takıyorum. güneş vizörü bende berrak ama sildiniz mi su izi kalıyor. vizörün açısı kötü bu arada, başınızı eğerek kullanmazsanız güneş vizörünün altından görüyorsunuz.
    kısaca 700 liralık bir kask değil, düşünenlere başka bir model öneririm ben de.
    bendeki intercomsuz model bu arada

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Bende kullanıyorum konuyu görünce yazmadan edemedim açıkçası, rüzgar alıyor kesinlikle ama vizör malzeme kalitesi olsun memnunum 1.5 senedir kullanıyorum pinlock var, kafamı en iyi saran ve en rahat, güvenli hissettiğim kask oldu ondan bunu aldım.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu eskimiş ama ben de sırf tarihe not düşmek için yazıyorum: )
    sizinle aynı fikirdeyim. vizör ve havalandırmalar kapalıyken çeneye ve yüze rüzgar alıyor. işin kötüsü havalandırmalar da işe yaramıyor. açık mı kapalı mı olduğunu ayırt edemiyorum. çok ses yapıyor, sırf bu yüzden kulaklık takıyorum. güneş vizörü bende berrak ama sildiniz mi su izi kalıyor. vizörün açısı kötü bu arada, başınızı eğerek kullanmazsanız güneş vizörünün altından görüyorsunuz.
    kısaca 700 liralık bir kask değil, düşünenlere başka bir model öneririm ben de.
    bendeki intercomsuz model bu arada
    Bende sırf tercihimi belirtmek için yazıyorum Gerçekten 26 şubatta fuarda nolan almayı düşünüyordum.Artık biraz pahalıda olsa shoei markalara bakarım!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    700 liraya rüzgar almayan kask varsa nakit hemen alacağım. Parası olan schuvert almalı. Parasına gore fena değil.

Ayrıca kask kulaklıkla kullanılmalı.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar nolanlar ekstra sesli.bu böyle bilinsin,sessiz istiyosan shuebert(nirvanası) al demeyin o kaska gelene kadar da nolanlardan daha sessiz kasklar var,
    şunu söyleyeyim nolan n64, n86 kullandım şuan aktif nolanın ürettiği xlite x802r kullanıyorum nolanın en üst düzey kaskı gibi bişey motogp de kullanılanlardan hepsinin ortak noktası GÜRÜLTÜLÜ kasklar.
    nolan alacaksanız gürültüyü hesaba katın, tek kusuru bana göre budur şuan kullandığım x802r inanılmaz stabil,rahat ve malzeme kalitesi yüksek bir kask fakat ses dezavantaj.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Şu anda aynı parayla kask almaya gitsem Nolan N86 almazdım. Ne rüzgar sesi ne de sağından solundan sürekli aldığı rüzgarın kendisi çekilir çile değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    100-110 km hıza kadar gürültülü değil.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Valla bu kaskdan kullanan arkadaşımda aynı şeyleri diyordu ses ve rüzgar

Nolan N86'nın Ncom bağlantı yeri olmayan modelini yaklaşık bir aydır kullanıyorum
    Seyir esnasında kafayı sağa sola çevirdiğimde kask içinde herhangi bir hava akımı oluşmuyor, bu yönden güzel. Fakat 60 - 70 km/s hızlardan sonra dışarıdan tok bir rüzgar sesi duyuyorum.
    pinlok ilk zamanlar hiç buğu yapmıyordu çok berrak bir görüş sağlıyordu ama son bi kaç gündür buğulandığını hissediyorum hatta vizörle pinlog arasındaki iç yüzeyde nemlenme ve kirlenme oluyor bu da görüşü zorlaştırıyor..

pinlogun sökülme temizlenme gibi bi durumu var mıdır? yoksa söktük mü yenisini mi takmak gerekir?

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Peki nolan n64'ün rüzgar alması demek sıcak havalarda daha iyi havalandırma demek midir? Yani şehir içinde kullanılacak birisi için rüzgar alması iyi değil midir?(rüzgar sesi önemsenmemektedir.)

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rüzgar alması özellikle kışın; soğuk algınlığı - göz akması ve konfor yönünden rahatsızlık verir, çok eskilerden beri Nolan'ın rüzgar alma sıkıntısı vardı hatta n87'de bile yurtdışı forumlarda bunla ilgili bir kaç sorun okuyunca şaşırmıştım ama pek riayet etmemiştim, demekki onca satılan kaska rağmen rüzgar alma problemi genel geçer bir problem olarak kabullenilmiş.

Nolan Türkiye'de kendi fiyat segmentinde en çok satan kasktır.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı tiryak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N86'nın Ncom bağlantı yeri olmayan modelini yaklaşık bir aydır kullanıyorum
    Seyir esnasında kafayı sağa sola çevirdiğimde kask içinde herhangi bir hava akımı oluşmuyor, bu yönden güzel. Fakat 60 - 70 km/s hızlardan sonra dışarıdan tok bir rüzgar sesi duyuyorum.
    pinlok ilk zamanlar hiç buğu yapmıyordu çok berrak bir görüş sağlıyordu ama son bi kaç gündür buğulandığını hissediyorum hatta vizörle pinlog arasındaki iç yüzeyde nemlenme ve kirlenme oluyor bu da görüşü zorlaştırıyor..

pinlogun sökülme temizlenme gibi bi durumu var mıdır? yoksa söktük mü yenisini mi takmak gerekir?
    Pinlock sökülüp takılabilir, yumusak nemli bezle silinebilir dikkat edin çabuk çizilebilir.
    pinlock'u sökmek için; önce vizöru sökün sonra pinlokun bağlı olduğu kenarlardaki yuvarlak plastikleri çük gibi çıkıntı olan kısmı içeri bakacak şekilde çevirin ve pinloku çıkartın.
    Tekrar takarken önce bi tarafı oturtun pini kapatın, vizöru esneterek camın diğer tarafını da pinin içine oturtup pini kapatın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam böyle demişsiniz fakat Agv k-3 termoplastik iken Nolan polikarbonat malzemeden üretilmiş. İkiside plastik grubu ama polikarbonatın daha sert olduğu kanısındayım...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)