Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shark Raw

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun full face versiyonu var mi? Koruma duzeyi nedir?
    Fullface versiyonu vancore, ancak koruması hakkında bilgim yok. Kullanıcı varsa yorum yapacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fullface versiyonu vancore, ancak koruması hakkında bilgim yok. Kullanıcı varsa yorum yapacaktır.

http://s1.cdn.autoevolution.com/imag...w-helmet_5.jpg
    Çok aptalca bir havalandırma sistemi yapmışlar. Ön kısım süs ordan hava almıyor.Onun yerine kaskın çene kısmından hava akımı yaratıcak bir yer sağlamışlar. Şu kaskın herşeyi iyi güzelde dış kabuğu biraz güvensiz ve ucuz sayılabilecek malzemeden keşke fiber kullansalarmış.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kaskın açık maskeli olanını birkaç aydır kullanıyorum, kısa kısa izlenimlerimi aktarıyım;

-Kask çok şekil acayip dikkat çekiyor, günde en az 2-3 kez çevirip soruyorlar " aga bu nedir?" diye,

-Çok hafif, dış kabuğunun dandiklğinden midir bilemem ama özellikle Bell Vortex'den sonra kafamda kask yokmuş gibi geliyor,

-Rüzgar sesi çok alıyor, uzun yolda hem açık kask olduğundan hem de gürültüden dolayı tavsiye etmem. Şehir içinde kısa mesafede çok sorun değil,

-Maske gözlüğe, gözlük de kaska bağlı, istenilen şekilde(sadece gözlükle, açık kask şeklinde vs.) kullanılabiliyor. Gözlük yanlardan lastikli bir şekilde bağlı olduğu için gerektiğinde kaskın üstüne çekilebiliniyor. Baştan uyarıyım, bu parçaların takıp çıkarılması baya zahmetli,

-Gözlük yüzünüzü rahatsız etmiyor fakat son zamanlarda yüzümde iz bırakmaya başladı, çok sorun etmiyorum. İlk alıdğım zamanlarda burna baskı yapıp nefes almayı zorlaştırmıştı biraz ayar çektim düzeldi, kaskı doğru takmak lazımmış,

-Güvenlik konusundan pek emin değilim, açık kask olduğu için kabuk ne kadar sağlam olursa olsun çene ve yüzü koruma konusunda yetersiz olacaktır. Ben genellikle trafikte kullandığım için, o riski aldım.

Umarım yardımcı olur alacaklara, aklınıza takılan bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.

Tekeriniz düz bassın.
    ÖZALTIN bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok aptalca bir havalandırma sistemi yapmışlar. Ön kısım süs ordan hava almıyor.Onun yerine kaskın çene kısmından hava akımı yaratıcak bir yer sağlamışlar. Şu kaskın herşeyi iyi güzelde dış kabuğu biraz güvensiz ve ucuz sayılabilecek malzemeden keşke fiber kullansalarmış.
    Aynen raw çok daha güzel, fiyatlar çok yüksek ve güvenliksiz görünüyor. Benim de almak istediğim, tipini çok beğendiğim ama fiyatından dolayı uzaktan baktığım bir kask.
    Find what you love and let it kill you.

Ben shark raw duo black modelini aldım kask çok güzel çok havalı intercom takmak için yuvaları dahil var 750 TL aldım harcadığım paraya pişman değilim 1150g ağırlığında çok sevdim gözlük ve ön ağızlık çıkarılabiliyor yada sadece gözlük ile kullanabiliyorsunuz.

Memnun olmadığım tek kusuru gözlük gündüz gözlüğü gece taktığınızda karşıdan gelen oto farları fazla parlıyor hatta sanki aynadan yansıyormuş gibi parlıyor önünüzü göremiyorsunuz bu yüzden satandart koyu gözlüklü geliyor bu kaskı alacaksanız gece gözlüğünü de yanında sipariş etmeniz gerekecek

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    OwlCruiserin kaskı ... HARİKA

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Ya bizim milletin inanışlarına hastayım cidden. Bu kaskı üreten kim, marka derdi olmayan merdiven altı çinli mi? Shark üretmiş abicim, dünya markası adam. Zilyon tane mühendis çalıştırıyor, 3 kuruş maliyetten kasıp dış kabuğunu güvensiz yapıp marka değerini sıfıra indirir mi adam? Salak mı? Zaten dış kabuğu değil fiber, tank zırhı olsa, saatte 80km den daha hızlı darbe aldığında korumayacak seni. Kafa travması denen bir şey var. Hemen güvenli değil, yok bambu tabanlı iç malzeme (bambunun ne kadar güçlü bir materyal olduğunu bilse...)... Çok biliyoruz biz ya.
    Figment bunu beğendi.

Bende kararsız kaldım. Shark raw modeli çok iyi ama çenemi korumucak, vancore de idare eder o paraya shoi vs alınır sanırım.

En iyisi ben ls2 alayım :D

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Bu kaskin gozluk ile kullanimi nasildir? Gozluk derken google degil bildiginiz miyop gozlugu :D
    Figment bunu beğendi.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaskin gozluk ile kullanimi nasildir? Gozluk derken google degil bildiginiz miyop gozlugu :D
    denemen lazım.Goggle baya bir genis.Alttan gozluk takarak kullanabilirsin sanırım eve gidince denerim senin icin
    Kısa bir degerlendirmede bulunayım.

Kaskı yeni aldım toplamda 100 km gibi bir yol yaptım. Yarım kasktan goggle ve maske kullanımına gecince inanılmaz rahatladım. Elbette ruzgar ve ses alıyor ama sadece yarım kask ile kıyaslanamaz bile. Zaten ses ve ruzgarı sorun edecekseniz fullface dısına cıkmanız bile hata. Goggle gayet genis ve net.Carl Zeiss marka zaten camı. Goggle uç köselerde (kor noktalarda) %10 luk bir gorus kaybı yasatıyor alısmak lazım. Kask inanılmaz konforlu ve cogu motosikletle uyum icerisinde.İlaveten cok guzel tepkiler alıyor. Guvenlik konusuna gelince, kask biraz hafif guven vermedi tarzındaki muabbetlere gercekten guluyorum. Arkadas Shark alıyorsunuz. Yapılan tum arge calismaları guvenlikten feragat etmeden kaskı biraz daha hafifletme uzerine zaten.
    Herneyse devam edelim; kaskın uzerindeki hava kanalı pek bir ise yaramıyor.Acık konumda da kapalı konumda da pek bir fark goremedim acikcası. Goggle ve maskenin koruyucu olmadıgını biliyorsunuz zaten ama yinede open helmetlere gore 1 tık daha otede bence. Maskede kullanılan malzeme surtunmeye dayanabilecek gibi duruyor.İlaveten snowboard yapıyorsanız, maskeyi cikarip snowboard gozlugunuze monte edebilir boylece daglarda da hem farklı gorunup hemde sert ruzgarlardan kendinizi koruyabilirsiniz.
    Son olarak 800TL fiyatı hakettigini dusunuyorum. Kaskı İstanbuldan bir arkadasım vasıtası ile aldım. 2 adet aldık ve tek cekimde (zorlu bi pazarlık sonucu) 600 TL ye kapattık Dusunen olursa yerin adını ve adresini ogrenebilirim.

Mr.Kowalski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2,5 aydır kullanıyorum..

kesinlikle görüş kaybı yaratıyor..ve ses oldukça fazla..

daha önce bu tarz bir kask kullanmamıştım, açık kaskların hepsi böyle ise oldukça rahatsız edici..

ama şekil şemal olarak da bence rakipsiz..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben mart gibi aldım, gözlükle kullanımı oldukça rahat. Üstelik ben genişçe bir kemik çerçeve kullanıyorum.
    Sadece goggle'ı kapatırken bir yandan da parmaklarımla gözlüğümü ayarlamak zorunda kalıyorum. Ama artık alıştığım için hiç bir zorluk veya ekstra işmiş gibi gelmiyor.

Güvenlik konusuna gelince çenedeki maskeye güvenmeyin.
    @tequ, o maske sürtünmeye ne kadar dayanıklı olursa olsun en ufak bir sürtünme anında goggle'dan ayrılıp gidecektir.
    Yani güvenlik olarak yarım kasktan hiç bir farkı yok.

Rüzgar sesi ise beklediğimden çok fazla çıktı. Yandaki kapaklardan inanılmaz bir rüzgar sesi geliyor. Gidonu bırakıp ellerinizle o kapakları kapattığınızda farkı anlıyorsunuz.

O kadar dikkatli kullanmama rağmen goggle'ın iç tarafındaki sünger deforme oldu. Süngerin üzerinde ince bir bez parçası bulunuyor, terletmemek için. O parça süngerden ayrıldı.

Konfor konusuna gelince gerçekten inanılmaz rahat. Öncelikle çok hafif. Standart goggle karartmalı olmasına rağmen geceleri görüşü engellemiyor, parlama yansıma vs. yapmıyor.

Rüzgardan dolayı çok üşürüm diyordum ama, en soğuk havalarda bile hiç üşütmedi. İçindeki pedler kolay kolay terleme yaptırmıyor.
    Görüş açısında ise bir olumsuzluk farketmedim.

Kısacası kask güzel ama bence bu fiyatı haketmiyor.
    schizo bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    4x4
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mart gibi aldım, gözlükle kullanımı oldukça rahat. Üstelik ben genişçe bir kemik çerçeve kullanıyorum.
    Sadece goggle'ı kapatırken bir yandan da parmaklarımla gözlüğümü ayarlamak zorunda kalıyorum. Ama artık alıştığım için hiç bir zorluk veya ekstra işmiş gibi gelmiyor.

Güvenlik konusuna gelince çenedeki maskeye güvenmeyin.
    @tequ, o maske sürtünmeye ne kadar dayanıklı olursa olsun en ufak bir sürtünme anında goggle'dan ayrılıp gidecektir.
    Yani güvenlik olarak yarım kasktan hiç bir farkı yok.

Rüzgar sesi ise beklediğimden çok fazla çıktı. Yandaki kapaklardan inanılmaz bir rüzgar sesi geliyor. Gidonu bırakıp ellerinizle o kapakları kapattığınızda farkı anlıyorsunuz.

O kadar dikkatli kullanmama rağmen goggle'ın iç tarafındaki sünger deforme oldu. Süngerin üzerinde ince bir bez parçası bulunuyor, terletmemek için. O parça süngerden ayrıldı.

Konfor konusuna gelince gerçekten inanılmaz rahat. Öncelikle çok hafif. Standart goggle karartmalı olmasına rağmen geceleri görüşü engellemiyor, parlama yansıma vs. yapmıyor.

Rüzgardan dolayı çok üşürüm diyordum ama, en soğuk havalarda bile hiç üşütmedi. İçindeki pedler kolay kolay terleme yaptırmıyor.
    Görüş açısında ise bir olumsuzluk farketmedim.

Kısacası kask güzel ama bence bu fiyatı haketmiyor.
    Dostum 1 tık da olsa ise yarar bence. İlk darbe anında o maskenin olmasını olmamasına tercih ederim Anlasılan bi sure sonra goggle degistirmek gerekecek.Yada sungerleri.. Goggle ayrı satılıyor mu bilgin var mı ?

Bir de olaya su acıdan bakarsak; Orneğin Biltwell open helmet alıyorsun 250€'ya. Asagi yukarı aynı para. Sikayet edilen kısımlar hep goggle maske yada ses alması yonunde. E biltwellde bunlardan hic biri yok ama yine aynı para. Kalite acisindan bakarsak onlar da birbirine yakın. Bence fiyatını ses ve ruzgara gore degil de kaskın koruyuculuguna ve agirligina gore kıyaslamak lazım. Nihayetinde open helmet bu ruzgar almamasını yada ses gecirmemesini beklemek haksızlık olur
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Alıntı cemo5565 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OwlCruiserin kaskı ... HARİKA
    Sadece tipi güzel, kullanımı berbat bence. Denedim.

Ben denedim, rahat kullanılıyor fakat kaskı tavsiye etmem görüş baya bir dar.

Alıntı Mr.Kowalski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,5 aydır kullanıyorum..

kesinlikle görüş kaybı yaratıyor..ve ses oldukça fazla..

daha önce bu tarz bir kask kullanmamıştım, açık kaskların hepsi böyle ise oldukça rahatsız edici..

ama şekil şemal olarak da bence rakipsiz..
    Sadece şekil var, kullanım 0 gerçekten.

---

Arkadaşım bu kaskla solu görmediği için soldaki arabanın üzerine çıktı haberiniz olsun, test ettim cidden aşırı dar bir görüş var. Şiddetle TAVSİYE EDİLMEZ.

Motosikleti
    4x4
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece tipi güzel, kullanımı berbat bence. Denedim.

Ben denedim, rahat kullanılıyor fakat kaskı tavsiye etmem görüş baya bir dar.

Sadece şekil var, kullanım 0 gerçekten.

---

Arkadaşım bu kaskla solu görmediği için soldaki arabanın üzerine çıktı haberiniz olsun, test ettim cidden aşırı dar bir görüş var. Şiddetle TAVSİYE EDİLMEZ.
    Arabanın uzerine cikmasina gercekten kask mı neden oldu
    MotorKafa ve schizo bunu beğendiler.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 1 tık da olsa ise yarar bence. İlk darbe anında o maskenin olmasını olmamasına tercih ederim Anlasılan bi sure sonra goggle degistirmek gerekecek.Yada sungerleri.. Goggle ayrı satılıyor mu bilgin var mı ?

Bir de olaya su acıdan bakarsak; Orneğin Biltwell open helmet alıyorsun 250€'ya. Asagi yukarı aynı para. Sikayet edilen kısımlar hep goggle maske yada ses alması yonunde. E biltwellde bunlardan hic biri yok ama yine aynı para. Kalite acisindan bakarsak onlar da birbirine yakın. Bence fiyatını ses ve ruzgara gore degil de kaskın koruyuculuguna ve agirligina gore kıyaslamak lazım. Nihayetinde open helmet bu ruzgar almamasını yada ses gecirmemesini beklemek haksızlık olur
    Goggle süngerlerinin ayrı satıldığını sanmıyorum. Goggle'ı değiştirmek gerekecektir.
    Raw'ı şu an koruyuculuğuna göre değerlendiremiyorum. Umarım değerlendirme imkanım da hiç olmaz
    Yalnız daha iki gün önce forumda bir arkadaş konu açtı, mağazadan aldığı shoei kaskın çene vidaları hiç takılmamış bile.
    Halbuki shoei'den asla beklenmeyecek bir şey. O yüzden bu kasklarda da böyle bir saçmalık olabilir.
    Hafifliğine ise diyecek lafım kesinlikle yok.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Ben de Raw düşündüm, videolardan maskenin koruma için yeterli olmadığı kanısına vardım. Sonra 216 tl ye açık kask aldım

http://www.n11.com/origine-sprint-ca...FQzItAodMhYDIA

Bu arada Bell Rogue almamak için kendimle çok savaştım ( evlenecen oğlum ne gerek o kdr para vermeye falan dedim), imkanınız varsa alın derim..

http://www.n11.com/bell-rogue-matte-...FQIcwwodb80FOg

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum çok memnunum.Görüş açısı hiç dar gelmedi bana bi rahatsızlık duymadım.Konforu da çok rahat hafif olduğundan.Aldığı ses de beni rahatsız etmiyor belki de önceki kullandığım kask daha fazla ses alıyordu o yüzdendir

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Bu kaski izmirden herhangi bir magazadan alabilirmiyiz.yoksa internet uzerindenmi almamiz gerekiyor

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Cumartesi gunu izmirde hicbir magazada bulamadim.hepside izmirde bulamazsin.sadece karsiyakada biyer satiyormus ama nerede oldugunu bilen yoktu.mat siyah L bedenini internette hic bir sitede de bulamiyorum 1 haftadir malesef

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)