Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

EKEN H8R 4K Aksiyon Kamerası İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Eken H8R modeli H8 serisinden sonra Eken markasının yeni ürünü olarak karşımıza çıkıyor. H8 modeli yakaladığı satış rakamları ve popülerliği ile 100$ altı aksiyon kameraları listesinde ilk 5'e girmeyi başarmıştı. Eken markası bu başarının üzerine yatmadı ve yeni modelini piyasaya çıkardı. R modelinin normal modelden farkı ise 3 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özellikli uzaktan kumandasının bulunması.

Modelin başlıca özellikleri ise şöyle;

Chipset: Sunplus 6350
    Image sensor: Sony IMX078
    Video desteği: 4K (30fps), 2.7K (30fps), 1080p (60 ve 30fps)
    Fotoğraf desteği: 12MP, 8MP, 5MP
    Dahili ekran: 2 inch LCD (arka), bildirim ekranı (ön)
    Batarya: 1050 mAh
    Ağırlık: 66 gr
    Diğer: Dahili mikrofon ve speaker, WiFi desteği.

H8R üzerindeki özel lensi sayesinde 170 derecelik çekim yapabiliyor. 12MP değerinde fotoğraf çekebilen kamera, burst ve time lapse özelliklerine de sahip.

AKSESUARLAR

H8R kamera büyük bir aksesuar paketi ile beraber geliyor. Kutudan çıkan aparatlar o kadar çok ki tekrar kutuya sığdırmak zor.
    Gopro aksesuarlarının tamamı bu kamerada kullanılabiliyor. Aparatlar sayesinde kamera kaska veya gidona kolayca bağlanabiliyor ekstra bir parça satın almanıza gerek kalmıyor. Aksesuarlarının tamamını ayrıca satın almak isterseniz toplam fiyat 45$ oluyor.

KAYIT ve PİL

microSD – 16 ve 32 GB desteği var fakat 64 GB ile de çalıştığı da söyleniyor. Henüz deneme fırsatımız olmadı. Ürün içinden microSD kart çıkmıyor.

Time-lapse kayıt (2s / 3s / 5s / 10s / 20s / 30s / 60s), Seri çekim (saniyede 3 fotopraf), hızlı çekim, tekrarlayan çekim ve VR 180 derece VR video çekim modları mevcut.

Video kayıt çözünürlükleri aşağıdaki şekilde;

- 4K @ 30fps (3840*2160 pixels)
    - 2.7K @ 30fps (2704*1524 pixels)
    - 1080p @ 60fps (1920*1080 pixels)
    - 1080p @ 30fps (1920*1080 pixels)

Fotoğraf kayıt çözünürlükleri aşağıdaki şekilde;

- 12MP /8MP / 5MP

Kamera 3.7V 1050mAh li-ion pile sahip. 1080p 30 1.5 saat, 4K 30fps / 2.7K 30fps / 1080p 60fps yaklaşış 1 saat pil ömrü veriyor. Wifi açık ise bu süre 10-15 dk kısalıyor. Pili 2 saat sürede tam şarj oluyor. 3$ satılan pillerinden yedek olarak birkaç tane almakta fayda var. Kamerada VR 180 video çekim özelliği de mevcut çekimler sadece mobil uygulamadan izleniyor. Olmasa da olur bir özellik başarız olduğunu söyleyebiliriz.

ÖLÇÜLER

Eken H9 modeli SJCAM kameraları ile aynı boyutlardaydı, H8 ise GoPro ile aynı ölçülerde tasarlanmış ve dolayısıyla GoPro aksesuarları ile tamamen uyumlu, bunu sağlayan diğer bir durum ise butonların konumlarının da GoPro ile aynı olarak üretilmiş olması.

MOBİL UYGULAMASI

Kameranın wifi özelliğini açtığınızda mobil uygulama üzerinden de kontrol sağlanabiliyor. Ez iCam adlı uygulama hem android hem de ios cihazlar için mevcut. Uygulama üzerinden kullanım olanağı olsa da bütün ayarları düzenlemek mümkün değil.

Google Play Store: Ez iCam Android Uygulaması

Apple App Store: Ez iCam Ios Uygulaması

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Sound indicator ayarı sayesinde kameranın bipleyerek size uyarı vermesi gereken zamanı ayarlayabiliyorsunuz. Kameranın ters monte edildiği zamanlarda yapılan çekimleri upside down özelliği sayesinde ters çevirmeniz mümkün. Kameranın üzerinde dahili bir hoparlör de mevcut ama ses seviyesi yetersiz ve kullanışsız.

Kameranın menüsüne gelecek olursak, tasarım ve buton konumları olarak GoPro ya benzetilen H8R'ın menüsü de GoPro ya benzemiş. Mode ve Shutter çekim butonlarını kullanarak menüde gezinmeniz mümkün. Türkçe dil desteği de mevcut. Arka tarafında geniş 2 inch LCD ekran mevcut, ön tarafındaki ufak bildirim ekranında da kayıt süresi, kayıt türü ve hangi modda olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Kameranın en güzel özelliğinin su geçirmez kumandası olduğunu söyleyebiliriz. Kumanda su altında 3mt ye kadar dayanıklı ve 20m mesafeden çalışabiliyor. Kaska takılı kamerayı açıp kapatmak kayda başlamak zor olduğu bir gerçek. Motosikletin gidonuna bağlayabileceğiniz uzaktan kumanda ile fotoğraf çekmek, video kaydına başlamak çok pratik kullanım sağlıyor. Kumandayı selfie çubuğuna takarak da fotoğraf çekebilirsiniz. Kumandayı paket içinden çıkan velcro kayış ile kolayca istediğiniz yere bağlayabiliyorsunuz.

100$ altındaki kameralar arasın Eken H8R oldukça iyi bir seçenek. Video çekimlerinde bulutlu kapalı hava da gayet parlak ve canlı renklerde kayıt gerçekleştirdi. Güneşe karşı yaptığımız test çekiminde ise ekranda parlamalar oldu kameranın ayarlarındaki pozlama değerini değiştirerek bu sorun çözülebilir bunu ayrı bir test videosu ile deneyeceğiz. Soğuk havalarda su geçirmez kılıfı ile kullanırken içine buhar önleyici pedlerden koymanız her aksiyon kamerasında olduğu gibi bunda da gerekli.

Ürünü Çin online satış sitesi Sitesinden $84.89'a (16.06.16) satın alabilirsiniz. Satın alma işleminden 1-2 gün sonra ürün kargoya veriliyor ve paketiniz fotoğrafı çekilip satış sayfanıza ekleniyor. Sonra kameranın size ulaşmasını bekliyorsunuz. Standart kargo süresi 20-30 'ü buluyor. Paket üzerindeki fiyat düşük yazıldığı için gümrüğe takılmadan bize ulaştı. Satın alırken takip numaralı kargo seçmeyi unutmayın.

ÖRNEK VİDEOLAR

İlk 1080P e 4K video kesilirken mov formatından avi formatına çevrilmiş. Çözünürlük düştü mü bilmiyorum. Mov formatını hangi program ile düzenlersek kalitesinini bozmayız?

Bu video da direk kameradan hiç düzenleme yapılmadan yüklendi.

*Heka, mustafasinan, Levent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Valla urun cok guzel duruyor aparatlarida yaninda olmasi cok daha iyi olmus almayi dusundugum ilk kamera oldu kendileri

Motosikleti
    Café Racer
    Faydalı, paylaşım için teşekkürler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    aparatlar sjcam ile bire bir aynı modeller denilebilir yanında verilenlere bakacak olursak aynıları çıkıyor sanırım pilde aynı gibi hatta

Motosikleti
    Aprilia atlantic 250 ABS - Kawasaki Z 750 S
    Cok güzel bir paylaşım olmuş, hatta hemen almak istiyorum. Paypal den mi yoksa normal kredi kartımdan mı almalıyım ? ayrıca satın alırken not mu düşmeliyim paketin üzerine fiyatı düşük yazın diye yoksa kendileri standart yazıyorlarmı ? bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Güzel inceleme, Go Pro'ya verilen paralara yazık dedirtecek bir ürün. Ben action cam ile pek ilgili birisi değilim, fakat 10 haziranda cıkacağım italya turu için bir iki tane ihtiyacım olacak.

Kargo süresi konusunda bir bilgi var mı ? Kaç günde eline ulaştı.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Ne kadar bunun fiyatı 81$ mı ?

Motosikleti
    pulsar ns200
    bu camera yı gördüm bir hevesle aldığım gopro hero4 den pişmanlık duydum gayet yeterli fiyatına göre harika.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aparatlar sjcam ile bire bir aynı modeller denilebilir yanında verilenlere bakacak olursak aynıları çıkıyor sanırım pilde aynı gibi hatta
    SJcam kamera yok karşılaştıramadım bu eken'nin bataryası 1050 mAh sjcamler 900mAh

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı mustafasinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok güzel bir paylaşım olmuş, hatta hemen almak istiyorum. Paypal den mi yoksa normal kredi kartımdan mı almalıyım ? ayrıca satın alırken not mu düşmeliyim paketin üzerine fiyatı düşük yazın diye yoksa kendileri standart yazıyorlarmı ? bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Paypal ya da kredi kartı seçimi size kalmış paypalda birkaç dolar komisyon olabilir. Paket üzerine düşük ücret yazılıyor yine de not yazın. Standart ücretsiz kargoyu takip numaralı olarak almanızı öneririm. DHL hakkında ufak bilgilendirme yapayım. DHL ile alınan 75$ altı tüm ürünler fiyat belirleme incelemesine alınır ürünün ücretsiz hediye ya da düşük fiyat yazılmasının önemi yok. Gerçek değer tespiti yapılıyor 75$ üstü fiyat belirlenirse %20 gümrük vergisi ödersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel inceleme, Go Pro'ya verilen paralara yazık dedirtecek bir ürün. Ben action cam ile pek ilgili birisi değilim, fakat 10 haziranda cıkacağım italya turu için bir iki tane ihtiyacım olacak.

Kargo süresi konusunda bir bilgi var mı ? Kaç günde eline ulaştı.
    Gitmeden önce buluşalım bu kamerayı sana veririm işini görür ;)

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SJcam kamera yok karşılaştıramadım bu eken'nin bataryası 1050 mAh sjcamler 900mAh

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Paypal ya da kredi kartı seçimi size kalmış paypalda birkaç dolar komisyon olabilir. Paket üzerine düşük ücret yazılıyor yine de not yazın. Standart ücretsiz kargoyu takip numaralı olarak almanızı öneririm. DHL hakkında ufak bilgilendirme yapayım. DHL ile alınan 75$ altı tüm ürünler fiyat belirleme incelemesine alınır ürünün ücretsiz hediye ya da düşük fiyat yazılmasının önemi yok. Gerçek değer tespiti yapılıyor 75$ üstü fiyat belirlenirse %20 gümrük vergisi ödersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Gitmeden önce buluşalım bu kamerayı sana veririm işini görür ;)
    Oh oh,

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Güzel bir inceleme olmuş.
    Eken sitesine göz attımda baya çeşiti var. Diğer modellerle özellik karşılaştırdım herşey aynı olanlar var anlamadım pek.
    En son çıkan kamerası bu sanırım ?

bu h8r h9 dan daha mı iyi? fiyatı 2 katı da

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu h8r h9 dan daha mı iyi? fiyatı 2 katı da
    evet ben de merak ediyorum bu soruya cevap verebilecek var mı?
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben de merak ediyorum bu soruya cevap verebilecek var mı?
    Eken H8, garip gelse de H9 modelinin yeni çıkan versiyonu. Temelde benzer özelliklere sahip fakat üzerinde 16 mp'lik sony sensör olması h9'dan temel farklılığı.

mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    güzel cihaz, bence tam f/p ürünü.
    videolara baktım da son videonun 29. saniyesinde sodexo firmasına ait bi araç geçiyor aracın plakası tam çıkmamış. benim istediğim şöyle 60-70 km/h hızla giderken araçların plakalarını da net okunur bir şekilde çekebilecek bi kamera. tavsiyeleriniz nelerdir?

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    48 dolara bu özelliklerin daha iyisi ,yine sony sensörlü bir kamera daha var.Sonuçda bunlar hemen hemen aynı teknolojiye sahip makineler.Üstüne mondial yaz olsun sana h9r mondial.İçindeki kullanılan chip set önemli.Sensörle vs iş bitmiyor malesef.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    48 dolara bu özelliklerin daha iyisi ,yine sony sensörlü bir kamera daha var.Sonuçda bunlar hemen hemen aynı teknolojiye sahip makineler.Üstüne mondial yaz olsun sana h9r mondial.İçindeki kullanılan chip set önemli.Sensörle vs iş bitmiyor malesef.
    ee peki ne alalım sj4000 kullanıyorum şuan yetersiz geliyo baya
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee peki ne alalım sj4000 kullanıyorum şuan yetersiz geliyo baya
    Bu kamerayı ben kullanıyorum şuanda, Erhan sağolsun bana hediye etti. Bütün İtalya ve gezdiğim avrupa ülkelerinde artçımın kaskında kullandık..

Kayıtları incelediğimde ihtiyaç duyulan tüm detayları size sunuyor. Daha fazla para ödeyerek daha iyisine gerek olmadığı kanısındayım. Aşağıda çektiğim bir video var, onu seyredebilirsin. Kisa bir kesit.

1.20 'den sonraki kamera görüntüsüdür. İlk görüntüler Sjcam'dir, ve motosiklete bağlı olduğu için titreşimlidir.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kamerayı ben kullanıyorum şuanda, Erhan sağolsun bana hediye etti. Bütün İtalya ve gezdiğim avrupa ülkelerinde artçımın kaskında kullandık..

Kayıtları incelediğimde ihtiyaç duyulan tüm detayları size sunuyor. Daha fazla para ödeyerek daha iyisine gerek olmadığı kanısındayım. Aşağıda çektiğim bir video var, onu seyredebilirsin. Kisa bir kesit.

1.20 'den sonraki kamera görüntüsüdür. İlk görüntüler Sjcam'dir, ve motosiklete bağlı olduğu için titreşimlidir.

http://www.youtube.com/watch?v=RuNCJdQqkwk
    1080 i indiriyorum yakından izlicem, bu arada h8r dan mı bahsediyoruz h9 dan mı?
    insta: veli_montana_

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ben bu kamerayı öyle bir fiyata aldım ki aliExpress ten (full aksesuar taşıma çantası , yedek pil ,32 gb class 10 sandisk hafıza kartı ) geleceğinden bile şüpheliyim kesin hıyar çıkacak kargodan

benim siparişim h8 değil h9r miş olsun sudan ucuz gelsinde onu da arkamıza takarız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)