Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Enstrüman çalanlar\Müzisyen Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dude gitmisken bana da bir baglama bakin yahu!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @osbourne ok. yarın haberleşiriz.

@Qweasdnon buradan devam etsek daha iyi olur, belki sonradan aynı derde girenler için biraz yol gösterir.

bütçe gitara 350-400 anfiye ise ne kadar az o kadar iyi.
    Benim evdeki kombinasyonu şiddetle öneririm. Washburn N2 kendi sınıfında fiyat/performans olarak çok çok iyi. Pedal varsa Marshall'ın 10W'lık amfileri ev için fazla bile gelecektir; ki fiyatları uygun. Pedal olarak kesinlikle expression pedallı bir şey olmalı bence; wah olarak da kullanılıyor. Ben evdekinden çok memnunum (Zoom 707 II). Eminim daha gelişmişleri de çıkmıştır şimdi.
    Ağır metal insanı...

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Şimdi şöyle bir durum var;

Buradan doğrudan bir markayı kötülemek istemiyorum,ancak piyasada ucuza bulacağın çeşitli markalar var...Bunlar maun ağacı akçaağaç filan derler inanma...Üste bir kat kaplama dandik ağaç atıyorlar altları 2mm kontrplak şeklinde 8 kat sıkıştırılmış sunta...Bunlardan alacağın ses cacık...Sonuçta gitarda sese etki eden en önemli 2 faktörden biri ağaç biride manyetikler...

Epiphone o fiyatlara bulurmusun bilemiyorum,ikinci el piyasasını uzun zmndır takip etmedim...Ancak Epiphone, Gibson denetiminde üretim yapar...Yani uzakdoğu olmasına rağmen iyidir...

Tavsiyem uzakdoğu üretim gitarlardan uzak durman....Epiphone yanında Cort'ta iyi bir alternatif olabilir...Aslında görmeden sesini duymadan bir şey demek zor çünkü aynı model-marka iki gitarın bile sesi farklı olabilir...Sahibinden dediğin fiyatlara belki bulabilirsin ama Tünel'den almaya kalkarsan mutlaka haberim olsun...Aslında en güzeli yine yurtdışı alternatifi...Amfi için ne kadar az o kadar iyi biraz kapalı olmuş...Onun yerine processor almanı tavsiye ederim...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle bir durum var;

Buradan doğrudan bir markayı kötülemek istemiyorum,ancak piyasada ucuza bulacağın çeşitli markalar var...Bunlar maun ağacı akçaağaç filan derler inanma...Üste bir kat kaplama dandik ağaç atıyorlar altları 2mm kontrplak şeklinde 8 kat sıkıştırılmış sunta...Bunlardan alacağın ses cacık...Sonuçta gitarda sese etki eden en önemli 2 faktörden biri ağaç biride manyetikler...

Epiphone o fiyatlara bulurmusun bilemiyorum,ikinci el piyasasını uzun zmndır takip etmedim...Ancak Epiphone, Gibson denetiminde üretim yapar...Yani uzakdoğu olmasına rağmen iyidir...

Tavsiyem uzakdoğu üretim gitarlardan uzak durman....Epiphone yanında Cort'ta iyi bir alternatif olabilir...Aslında görmeden sesini duymadan bir şey demek zor çünkü aynı model-marka iki gitarın bile sesi farklı olabilir...Sahibinden dediğin fiyatlara belki bulabilirsin ama Tünel'den almaya kalkarsan mutlaka haberim olsun...Aslında en güzeli yine yurtdışı alternatifi...Amfi için ne kadar az o kadar iyi biraz kapalı olmuş...Onun yerine processor almanı tavsiye ederim...
    Önceki gitarım Cort'tu. Ucuz modellerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Akort tutturmak bir dertti resmen, sesi de kötüydü. Belki üst modelleri iyidir. Washburn'un çok ucuz başka bir modelini de kullanıyorum (Maverick galiba). O da fiyatına göre iyi ses veriyor. Tabii ki yurtdışından getirtebilirsen tadından yenmez, o ayrı. Çok uygun fiyata Strat veya Telecaster bulabilirsin.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Cort hatırı sayılır derecede iyi bir markadır...Tabi usa üretimi olanlar...Ancak ben daha önce baslarını ve gitarlarını şöyle bir denediğimde klavyelerinin çok rahat olduğunu görmüştüm...2.el alınacağı düşünülürse yüksek bir model belki düşer...

@Emrello senin gitarı biliyorum...Arkadaşıma almıştık...Güzel gitar ama çabuk cacık olmuştu,tabi at sahibine göre kişner...Tam gitarlık lafmış bu arada......Dude yukarıda blues rock demiş, bu yüzden ben epiphone derim...Özellikle sustain(sesin sürekliliği) ve tonunun sıcaklığıyla muadili gitarlar arasından sıyrılıyor...

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki gitarım Cort'tu. Ucuz modellerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Akort tutturmak bir dertti resmen, sesi de kötüydü. Belki üst modelleri iyidir. Washburn'un çok ucuz başka bir modelini de kullanıyorum (Maverick galiba). O da fiyatına göre iyi ses veriyor. Tabii ki yurtdışından getirtebilirsen tadından yenmez, o ayrı. Çok uygun fiyata Strat veya Telecaster bulabilirsin.
    Bu söylemezsem çatlarım ama.

Strat ya da tele, gitarın 1000rr'ı sayılmaz mı? Patlamasın sakın!...

Şaka bir yana dışarıdan gelen Fender de en en az 1000 dolara patlar galiba. 350-400 diye belirtmiş bütçeyi The Dude. Gerçi ben çok hayıflandım o kadar parayı x custom'a vereceğime biraz kasar bir strat alırdım diye.

smtbhtyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Asıl enstrümanım elektrogitar ama akustik gitar,bas gitarda çalarım kendimce...Evde kayıt yaparken midi klavye üzerinden de bir şeyler yapıyorum...Bu aralar bir de blues harp olayına sardım...Çok zevkli

Gitar Gibson Les Paul var..Seymour duncan full shred humbuckerla yardırması için güçlendirilmiş......Bir de vakti zamanında kendi yaptığım bir gitar var...Onunda yardırması için les paulden çıkan manyetikle güçlendirilmiş...

Set-up:Cry baby wah,ibanez weeping demon wah,Boss dd20 gigadelay,Digitech whammy,boss od3,boss tremolo, boss compressor sustainer,Radial Tonebone hot british tube dist.,podline xt...Başka unuttummu bilmiyorum...Diğer bir hastalığım buydu neyse bu aralar küllendi...

Seti genişleticem diye dükkana girip elektro mandolinle çıktığımı bilirim[COLOR="Silver"]

.
    Hocam seninde setup iyiymiş. Maşallah. Heavy Metalci Motorcular başlığında pedallarımı saymıştım ama bütün setup'ı bir kez de burada tekrarlayayım.
    Gitar: PRS McCarty, Cort z42 ( EMG 81-85 takviyeli ).
    Amfi: Fender Blues Junior, Roland Micro Cube.
    Pedal: Vox V847-A wah pedalı, İbanez TS9 overdrive pedalı, Digitech Whammy, Boss GE-7 Equalizer, Boss DD-3 Digital Delay, Fulltone OCD, electro-harmonix Big Muff PI..

cort x2 alacaktım bende vazgeçtim neyse exterem akustik var bendede bıraktım çalmayı

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı smtbhtyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seninde setup iyiymiş. Maşallah. Heavy Metalci Motorcular başlığında pedallarımı saymıştım ama bütün setup'ı bir kez de burada tekrarlayayım.
    Pedal: Vox V847-A wah pedalı, İbanez TS9 overdrive pedalı, Digitech Whammy, Boss GE-7 Equalizer, Boss DD-3 Digital Delay, Fulltone OCD, electro-harmonix Big Muff PI..

Konuşmuştuk zaten bu da başka bir hastalık işte...

Daha önce lambalı bir Laney LC50 aldım ertesi gün geri götürdüm adamların üçkağıdı yüzünden...

Aslında kafada Marshall TSL602 vardı ama şimdi alırsam direkt Orange Dual Terror alırım...

Alıntı smtbhtyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hala burada ufak bir servet yattığını iddia ediyorum.
    Karşılığını alırsın inşallah bir gün. Zaten ne varsa Bursa ve Ankaralılarda var. İstanbul'dan çok çok daha iyi gruplar-müzisyenler çıktı buralardan.

Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hala burada ufak bir servet yattığını iddia ediyorum.
    Karşılığını alırsın inşallah bir gün. Zaten ne varsa Bursa ve Ankaralılarda var. İstanbul'dan çok çok daha iyi gruplar-müzisyenler çıktı buralardan.
    O setup'ta sadece Cort z42 ve Roland Micro Cube'ü ailemin yardımlarıyla almıştım. Diğerlerinin hepsi kendi çabalarım sonunda odamda yer kazandılar. İnşallah dediğiniz gibi herkes yaptığı herşeyin ( her güzel şeyin diyelim beddua etmiş olmayalım. ) karşılığı alır. Ayrıca dediğiniz gibi bende İstanbul'dan neden hala çok iyi gitaristler ( müzisyenler ) çıkmadığını anlamış değilim. ( Tünel, Bursa veya Ankara'da olucak ki )

İşte yerim olmayan bir başlık

Şöyle izah edeyim,üniversitede gitar çalmaya heves ettim, Ama tellerin sayısı gözümü korkuttu. Az telli bişeylerle başlayayım dedim. Naptım; gittim bağlama kursuna yazıldım

Ama solak olduğum için her seferinde hoca sol ele göre akord ediyordu bağlamayı. Birkaç dersten sonra telli çalgı çalmak için en çok gerekli olan şeyin bende olmadığını keşfettim: İki elim birbirinden bağımsız hareket etmiyordu, sağ elim perdelerde gezerken, sol elim de geziyordu

Benden bir iki ders sonra da hoca farkedince telli çalgı devri benim için kapanmış oldu. Ondan beridir dinlemekle yetiniyorum.

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır konusu aılmışken sorayım o zaman bir adet elektro gitar alma fikrine haiz oldum.
    tarz olarak blues/rock esasında.
    google üstadın sayesinde 2. ellerde işi bilen ile işe gitmek gerektiğini öğrendim.
    konuya vakıf olan var ise tavsiyelere açığım.
    şimdilik gözümün kestikleri epiphone special 2 ve yanında param yeterse roland micro cube.

giriş ve orta seviye, kullanım yeri olarak evden çıkacağını sanmam.
    egzersizlere başladım tahminim 2 ay içinde parmaklar yavaş yavaş çalışmaya başlar.
    hazır heveslenmişken emektar akustiğimin miyadını doldurmaya yakın olduğundan hevesimi kaçırmasını istemiyorum.
    Ö.M yolladım The Dude, iletişim kur benimle yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada benim setup şöyle;
    Usa Fender Standard Telecaster, Yamaha Rgx420dz, CortMr710f
    Marshall Vs100r
    Mxr M151 Doubleshot
    CryBaby Sw95 Slash Wah
    M-audio Ozone

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Aslında sadece İstanbul değil bütün Türkiye'de çok yetenekli,iyi adamlar var...Tek sorun piyasada yer almıyor olmaları...Bir nevi yatak odası gitaristi diyelim...Belki bana kızanlar olur ama ben piyasa tabir edilen ortamda da beni çok cezbeden gitarist göremiyorum...Kastım bilinen gruplar-müzisyenler...İyi olanlar,bilinmeyenler...Aslında adamlar haklı...Bir tane bopzıtarın arkasında 3-5 akor çalmak istemiyorlar belki de...
    Türkiye'de Yavuz Çetin vardı,o da ztn attı kendini...

Şuan Türkiye'de ki en iyi gitarist Erkan Oğur'dur bence. Sadece Türkiye'de değil Dünya üzerinde hatrı sayılır bir gitaristtir.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Bu arada Tünel denen yer iyi ki başka yerde yok...Çok adamın canını yakarlardı...Oradan pena alınmaz yahu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Erkan Oğur'un Yavuz Çetin'le Dünya düeti çok farklı bir kafa...Erkan Oğur'da uçuk,ama tabi ben onu iyi olan ve piyasa olmayan klansmanında görüyorum...

Bu arada Tünel denen yer iyi ki başka yerde yok...Çok adamın canını yakarlardı...Oradan pena alınmaz yahu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Erkan Oğur'un Yavuz Çetin'le Dünya düeti çok farklı bir kafa...Erkan Oğur'da uçuk,ama tabi ben onu iyi olan ve piyasa olmayan klansmanında görüyorum...
    Tünel örneğini vermemdeki sebep el altında bulunabilecek enstruman sayısının diğer şehirlere oranla çok fazla olması. Haliyle kaliteli bir gitar ( Fender, Gibson vb. markalar diyelim. ) almak isteyen birinin elinin altında bulabileceği bir yer.

Piyasada gördüğümüz kaliteli gitaristler genellikle shredderlar. ( Serdar Öztop, Cem Köksal gibi. )

Not: Tabi bunlar benim kendi görüşlerim.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    gsa-6 galiba...
    öyle bişi işte gitarım var olmasına da üfleyemiyorum

3-4 yıl olacak alalı ilk başta tam gaz giderken birden patladım bişiler yapıp ucundan yeniden başlamak lazım
    4 yıllık gitar daha pedal nedir bilmiyor ADD+ diye izmir yapımı ömür boyu garantili pedallar var kaliteli uygun fiyatlı diye duymuştum var mı kullanan acaba

tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    İlter Kurcala diye bir gitarist var, youtube'a yazarsanız izleyebilirsiniz.
    Hayretler içinde izleyebilirsiniz, çok başarılı buldum açıkçası izlediğimde.

Aslında sadece İstanbul değil bütün Türkiye'de çok yetenekli,iyi adamlar var...Tek sorun piyasada yer almıyor olmaları...Bir nevi yatak odası gitaristi diyelim...Belki bana kızanlar olur ama ben piyasa tabir edilen ortamda da beni çok cezbeden gitarist göremiyorum...Kastım bilinen gruplar-müzisyenler...İyi olanlar,bilinmeyenler...Aslında adamlar haklı...Bir tane bopzıtarın arkasında 3-5 akor çalmak istemiyorlar belki de...
    Türkiye'de Yavuz Çetin vardı,o da ztn attı kendini...
    ewet yavuz iyiydi hatta satılık albumunu almıştım cheeroke parçası ile bul beni en çok etkileyen parçaları

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)