Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

[MT-Bisiklet] Bisiklet de kullanırım diyenler grubu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    SertanZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri bisiklet mi dedi hacı? Bende de var biraz...

ertuğrul66 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS

bisiklet böyle kullanılır

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    GoPro reklamı mı Gördüm ve arttırıyorum SONY AS HD SlowMo

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Buralarda şenlensin.. Acemi olarak başlangıç seviyesi sürüşlere katılacagim ins ekipmanlari tamam edersek .. Motosiklet giibi bu alanda da ilerlemek istiyorum.su aşama da ekipman seçmeye calisiyorum.Sanirim sadece kask alacağım

Pedallar çevrilsin

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Kasim ayinda motosikletimi sattim ve memlekete temelli olarak donus yaptim. Ama motosiklet ekipmanlarim kamp malzemelerim her seyim duruyor insallah yeni motor alacagim ilerleyen donemde.

10 gun once kron xc-150 v fren 26" dag bisitleti aldim ve sehir icinde kullaniyorum istedigim yere gidiyorum. Memleket Erzurum olunca kar kis suruyorum millet garip garip bakiyor ama bilmiyorlar ki icimizde iki teker sevdasi var

Bisiklete ufak tefek biseler yaptim taktim zil lamba camurluk vs o sekilde biniyorum. Hem spor amacli guc direnc zayiflama acisindan hemde iki tekerin zevkini yasamak icin kullaniyorum.

Tekeriniz dus bassin. Ayaklariniza kuvvet iyi pedallamalar.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy

Bu bisikleti toparlayıp 2 yıl kadar kullanıp sattım başıma böyle bir olay getirdiği için bende yeri ayrıdır
    Şu an kullandıklarım şu ikisi

Bursa'daki yazlıkta kullandığım

İstanbul'da kullandığım

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...58321829/detay

Hocam bisikleti vereyim :D

Yazın aldım daha uzun yol nasip olmadı. salonda pırıl pırıl duruyor şu anda

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Okula gitmek gelmek için bisiklet kullanıyorum şu an. Bisikletimi 7 sene önce kendim toplamıştım, şimdi toplamaya kalksam cbf ye yetişemese de 2500eder sanırım.
    Ama Bisikletimi ayrı seviyorum kim ne derse desin. Çok zarif çok güzel bence.

1x2C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    para bulursam benim bianchi scorpion'u elden geçircem sarı siyah olanı mevcut elimde ama işte alet edavat ve para yok öğrencilik zor iş dağ bisikletlerine bayılırım (scorpion yanlış tercih farkındayım :D ama o zamanlar şekli şemali çok hoşuma gitmişti naparsın )

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    3. motorumu kullanıyorum ve motor hayatı iş hayatımla bir başladı gibi. iş hayatına atılmaya yakın zamanlarda bisikletim ile Kumburgaz'dan yola çıkar Esenyurt'a gider ve sonrada geri gelirdim. 50 km civarı mesafe yapıyor. yorucu olurdu biraz ama bisikletin yeri ayrı.

konum atayım bakalım olucakmı, https://www.google.com.tr/maps/dir/41.0184542,28.4869966/41.0131303,28.6638139/@41.0170221,28.5050515,12z/data=!3m1!4b1

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şehir içi kullanım ve spor amaçlı kullanım için bir Giant Yukon sahibiyim. Gidonu Merida'nın karbon spor gidonuyla değiştirdikten sürüş tamamen değişti. Bisikletin apayrı bir tutku olduğunu hatırlatır, tüm bisiklet severleri selamlarım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Selam arkadaşlar. Bende bisiklete başlamak istiyorum ama cahilim bu konuda bir bilene danışayım dedim. Günde 4-5 km yol yapmayı planlıyorum, pedalı çevirirken bisikletle boğuşmak istemiyorum aksın gitsin, hız derdinde değilim yormasın yeter, dağa bayıra çıkmak gibi düşüncem yok asfalt birde malum bozuk şehiriçi yolları kış gelmesine rağmen Adananın kışı malum yazın bisiklet işkence olur ama kışın tadından yenmez. Decathlonda B-twin gördüm 650 liraya şık, güzel tasarımı vardı sürdüm mağazada biraz ağır geldi ya da benim hamlığımdan. Bu modeli seçmelimiyim, ikinci el mi almalıyım ya da sizin tavsiye edeceğiniz 600 lira bandında model var mı

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Bende bisiklete başlamak istiyorum ama cahilim bu konuda bir bilene danışayım dedim. Günde 4-5 km yol yapmayı planlıyorum, pedalı çevirirken bisikletle boğuşmak istemiyorum aksın gitsin, hız derdinde değilim yormasın yeter, dağa bayıra çıkmak gibi düşüncem yok asfalt birde malum bozuk şehiriçi yolları kış gelmesine rağmen Adananın kışı malum yazın bisiklet işkence olur ama kışın tadından yenmez. Decathlonda B-twin gördüm 650 liraya şık, güzel tasarımı vardı sürdüm mağazada biraz ağır geldi ya da benim hamlığımdan. Bu modeli seçmelimiyim, ikinci el mi almalıyım ya da sizin tavsiye edeceğiniz 600 lira bandında model var mı
    Ben şöyle bir şey aldım, tavsiye ederim.
    http://www.hepsiburada.com/umit-2036-folding-20-jant-katlanir-bisiklet-p-SPORUMIT150945?magaza=Ticaretmerkezi&wt_gl=cpc.nel k.spor.pla&gclid=CjwKEAjwl4q-BRDtzJmSk-uGunkSJACmCOY-NxmyqZmAIGKRcZ_uQ0WB_WNLBiPXso9NKe4Xgfu6dhoCvnnw_w cB
    Ön dişli büyük, güzel gidiyor, 7 vitesli. Katlanabildiğinden otobüs metro vb. binip inice açıp devam ediyorsun. Ayrıca ww polo bagajına dahi sığıyor. Hatta zorlasam motora bağlar götürürüm.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle bir şey aldım, tavsiye ederim.
    http://www.hepsiburada.com/umit-2036-folding-20-jant-katlanir-bisiklet-p-SPORUMIT150945?magaza=Ticaretmerkezi&wt_gl=cpc.nel k.spor.pla&gclid=CjwKEAjwl4q-BRDtzJmSk-uGunkSJACmCOY-NxmyqZmAIGKRcZ_uQ0WB_WNLBiPXso9NKe4Xgfu6dhoCvnnw_w cB
    Ön dişli büyük, güzel gidiyor, 7 vitesli. Katlanabildiğinden otobüs metro vb. binip inice açıp devam ediyorsun. Ayrıca ww polo bagajına dahi sığıyor. Hatta zorlasam motora bağlar götürürüm.
    Birazcık daha spor şeyler bakıyorum ama işlevselliği güzelmiş

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yemeğinizi yiyin pedalları var gücünüzle çevirin. hepiniz birer 125 cc bloksunuz. en fazla km de 5 kuruş su yakarsınız. abanın arkadaşlar haydee ! herkes bisikletlere

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aktif olduğum zamanlarda o fiyata kron'un ömürlük kadrosu olan bir bisikleti vardı, motosiklette ybr, cbf gibi onu önerirdik. Fakat şimdi ne var bilmiyorum. Ama düz yolda kullanacaksan beyaz eşyacı dökme demir bisikletler olmadıkça hepsi iş görür. Mesele senin hangisini sevdiğin. Bisiklette belli bir seviyenin üstü 4-5km de fark yaratmaz (eğer zorlu yokuşlar tırmanılmayacaksa). Yani o farkı uzun yolda anlarsın. Mesela benim emektar 70 lerden kalma cro-moly yol bisikletinden sonra scott s30 kadroya totalde herşey dahil 9,20 kilo bir bisiklet topladım (tiagra vs) kısa sürüşlerde çok bi fark hissetmedim. Fakat ilk fırsatta çıktığım uzun yolda(İzmir'de yokuşta boldur) eski bisikletimle 40 km yol yapınca eşşek taşımış gibi hissederken, yenisinde 80 km de bile o kadar yorulmadığımı söyleyebilirim(tempo yapıyorduk).

Yani paran varsa tabiki her zaman daha iyisi fark yaratır fakat, 4-5km yol için bütçeyi zorlamadan hoşuna giden herhangi bir bisiklet her türlü iş görür (bisim bisikletleriyle ayda en az bir kere min. 15km yapıyoruz arkadaşlarla)

Akma olayı dersek tamamen jant göbekleri, lastik sürtünmesi(lastik türü,kalitesi, basıncı, jant akordu vb.) ve fren kaliperlerin kadroya doğru montajı, yani pabuçların tekerleğe değmemesi ile alakalı. Almak istediğin bisikleti ters çevirip lastiği çevirip bıraktığında durmasını beklerken sıkılıp neyse diyorsan kusursuzdur. (göbek kalitesiz ise değiştirilebilir.)

Benim emektarı zaman ve para bulursam tekrar adam edeceğim bisiklet kiralamak zoruma gidiyor. Ama çok işi var; kadro zımpara ve boya, yeni aynakol set, ruble zincir takımı, fren vites kabloları yenilenecek, sele borusu ve sele, bir çift jant ya da tamamen akordsuz jantlarını uygun fiyata halletmeye üşenmeyecek usta (seda para bile konuşmadan yapmam dedi) ve tabi ki bir çift iç ve dış lastik.

Arkadaşlar retro bisikleti olanlar fotoğraf paylaşında beni gaza getirin. Çok üşeniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

Bu arada Bisim dediğim bisikletler bundan;

Hattoi dediğin doğru bu söylediğim rakamlarda ki bisikletlerin beni üzeceğini sanmıyorum ama internette biraz dolaşınca 2. Ellerde 600 ila 800 arasında Kron, Bianchi, Btwin ve bir kaç havalı marka daha var bunlardan hangisi parasını hakediyor onları bilmem lazım, gerçi sıfır alırsam daha rahat ederim direk 9 taksit çekerim kafam rahat eder. Benim zamanımda da Batuslar modaydı şimdi nasıldır bilemem

Hattoi dediğin doğru bu söylediğim rakamlarda ki bisikletlerin beni üzeceğini sanmıyorum ama internette biraz dolaşınca 2. Ellerde 600 ila 800 arasında Kron, Bianchi, Btwin ve bir kaç havalı marka daha var bunlardan hangisi parasını hakediyor onları bilmem lazım, gerçi sıfır alırsam daha rahat ederim direk 9 taksit çekerim kafam rahat eder. Benim zamanımda da Batuslar modaydı şimdi nasıldır bilemem
    hepside parasının karşılığı sayılır, ancak her 50-100 lira arttırımda çok çok daha iyileri bulunuyor (sıfır). motosiklet pazarı gibi değil bisiklet ortamı.. çok çeşitlilik mevcut.. dahonlar, mossolar, meridalar.. zebil gibi ortalık iyice araştır. delta ve erdoğanlar gibi sadece kaliteli ve f/p bisikletleri satan yerlerın sitelerine girip bakarsan fikir sahibi olursun.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepside parasının karşılığı sayılır, ancak her 50-100 lira arttırımda çok çok daha iyileri bulunuyor (sıfır). motosiklet pazarı gibi değil bisiklet ortamı.. çok çeşitlilik mevcut.. dahonlar, mossolar, meridalar.. zebil gibi ortalık iyice araştır. delta ve erdoğanlar gibi sadece kaliteli ve f/p bisikletleri satan yerlerın sitelerine girip bakarsan fikir sahibi olursun.
    scott lar sedona lar ktm ler
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scott lar sedona lar ktm ler
    onlar biraz tuzlu yoksa kaç para bi cube (125 ace parası)
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler