Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

[MT-Bisiklet] Bisiklet de kullanırım diyenler grubu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Tamam sonuçta hepimiz bu forumlarda motosiklete gönül vermiş insanlarız ama bunun birde geçmişi var değil mi?

Çoğumuz bu işe bisikletle başlamışızdır.

( şısst çaktırma şu sıralar motosikletim yok bisikletle idare ediyoruz işte )
    Berkec. bunu beğendi.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    aha oğlum furkan görmesın burayı yaşı ufak dıye motor alamadığımızdan bısıklete fene takmış uzun mesefelerı nasıl gıderim baba diyor tabiii her seferınde izah edıyoruz ve sonunda bır bısıklet formuna üye olmuş ordanda mail adresıne süreklı davet gelıyor ama arkadaşlar bu işi profosyenel yapıyorlar bazen ben bıle hayretler içinde kalıyorum iyi km reler yapıyorlar aşağı sirkecıde bır kaç model beğendım benımde hevesım var fakat ıyı paralara satılıyor bu bısıkletler bırde kondısyon yopk sıgara bol 33 . pedalda dılım bır karış cıkar valla neyse burda inşallah guzel paylaşımlar olur bence ıyı olmuş bu gurup

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bisiklete gonul verdim coook uzun yillar.

Artik kullanmiyorum.Yeri gelse yine zevkle binerim belki bu yeni tasindigim yerde sahilde kullanmak icin bi tane alirim.

Cok zevkli istir ya tadi bambaskadir, bisiklette hizli gitmek icin herseyi yapardim yokuslarin en sonuna gelene kadar frene dokunmazdim.
    We are many...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisikletin yaşı yoktur güzel konu hem eğlenceli hemde güzel bir spor ben öyle düşünüyorum. Çocukken 20-30 kişi bir araya gelir hep birlikte gezerdik tabi hergün birimizin bi yeri kırılırdı

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bisiklete gonul verdim coook uzun yillar.

Artik kullanmiyorum.Yeri gelse yine zevkle binerim belki bu yeni tasindigim yerde sahilde kullanmak icin bi tane alirim.

Cok zevkli istir ya tadi bambaskadir, bisiklette hizli gitmek icin herseyi yapardim yokuslarin en sonuna gelene kadar frene dokunmazdim.
    Aynısını bende çok yapardım ama bi türlü o pis virajı alamaz patlardım

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletin yaşı yoktur güzel konu hem eğlenceli hemde güzel bir spor ben öyle düşünüyorum. Çocukken 20-30 kişi bir araya gelir hep birlikte gezerdik tabi hergün birimizin bi yeri kırılırdı

Aynısını bende çok yapardım ama bi türlü o pis virajı alamaz patlardım
    Alnimda yaklasik o alinamayan virajin 2mmlik izi duruyor.

O gunden sonra birseyler eksildi galiba annem hep boyle der kizinca.
    We are many...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aha bu benim lan

Çocukluğu filan boşverin, ben şu an faal olarak bisiklet kullanmaya niyet ettim.

Bir sene önce sigarayı bıraktım sağlıklı yaşam adına, fakat kilo almaya başlayınca panik yapıyo insan

Kondisyon bisikleti aldım eve ama ı ıh, akşam eve gidince binilmiyor kim ne derse desin.

Düşündüm bir bisiklet alayım işe gider gelirim, yaklaşık 5 km. Ama o zamanda arabayı iş yerinde bıraksam gece acil bişey olsa evde ayazda kalırız, e evde bıraksam arabayı işte lazım olabilir. O anlık yattı bisiklet projesi.

Fakat 3 - 4 ay önce hanıma bi araba aldım, bisiklet işini unutmuşum. 2 gün önce göbeğimin biraz daha büyüdüğünü görünce aklıma geldi hemen

Şu an hem evde gem iş yerimde arabalarım var, ben ikisi arasında bisiklete bineceğim.

Kesin kararlıyım bu günelrde alacağım bir bisiklet, hem kilo veririm hem sağlıklı yaşarım.

Bakıyorum tüm avrupa deli gibi biniyor, bir biz mi akıllıyız hem dünyanın en pahalı benzini diyoruz hemde kişi başı bir araba düşüyor trafikte

Ha bu arada kilo vermek filan diyorum ya, asıl amacım kilo vermek değil kilo almamak. Abur cubur yiyemiyorum ya açım
    turkish39 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sirkecıde cok değişik ve güzel bisikletler var valla bende heveslenıyorum ama 500 750 auro fıyatları yol bısıkletı bu dedıklerım ama harıka şeyler valla kendıme ait bır dağ bısıkletım var ama aldıktan bir sene sonra hemde o zamanlar çif amertisörlü bısıkletler yenı cıkmıştı öğrendımki oda çin malıymış oğlumun da boyu uzayınca ona verdım o da sağ olsun anasını ağlattı bisikletın yani belli olmaz hanı motosıklet değişelim derken alırız belki bir tane birde elektırık takvıyeli olanlar var ama onlar daha pahalı hanı kendıme güvenemıyorum yorulursam basarım düğmeye hesabıfakat araştırmadayım

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla bugün bi bisikelt topliyim bakayım ne fiyata çıkıyo diye parçalar bir araya getirdim netten.

Kaliteli ama en ucuz parçaları bir araya getirdiğimde 1000 TL ye yaklaştı fiyatı

En iyisi çin malı almak 150 tl ye
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bugün bi bisikelt topliyim bakayım ne fiyata çıkıyo diye parçalar bir araya getirdim netten.

Kaliteli ama en ucuz parçaları bir araya getirdiğimde 1000 TL ye yaklaştı fiyatı

En iyisi çin malı almak 150 tl ye
    bısıklet hafıf olamalı vıtesler kaliteli yani kısaca valla kalıteli bisiklet görünüşü bile farklı sahıbınden de ikinci el yabancı marka uygun bisikletler var onlara mı bakmalı ne ikinci elbana tuhaf gelıyor ikinci el bisiklet ama fıatları düşük işte

Motosikleti
    Honda NC 750X
    E hafif olursa nasıl kas yapcaz kilo vercez

Motor gibi onlarda 2. eli fiyatları filan.

Benim yeğen sponsorlu yarışıyor 9.000 TL ye almışlar piskileti, yedek parçalar aksesuarlar hariç

KyCd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    My Kawa..
    Buyrun beyler Yol Bisikleti..

Fiyatı Size Oluru : 22.745 TL

Özellikleri :

KULLANICI TIPI : YOL, SPORCU

KADRO : Super Six Carbon HI-Mod

ÖN MAŞA : Cannondale Super Six HI-Mod+, Full Carbon

ARKA AKTARICI : SRAM RED

ÖN AKTARICI : SRAM RED, Clamp 34.9mm

VİTES KOLLARI : SRAM RED

RUBLE : SRAM OG-1090, 11-26

ZİNCİR : SRAM PC-1090

AYNAKOL : Cannondale Hollowgram SL BB30, 39/53, black

ORTA GÖBEK : Cannondale BB30 ceramic bearings

FREN ÖN / ARKA : Zero Gravity, black

FREN KOLLARI : SRAM RED

ARKA GÖBEK : DT Swiss RRC425F and RRC 525R

ÖN GÖBEK : DT Swiss RRC425F and RRC 525R

GİDON : Zipp SL Ergo, 31.8mm

BOYUN : FSA OS 99 (31.8mm, 1.125")

FURÇ TAKIMI : Cannondale Super Six, 1.125-1.5", Carbon Top Cap

SELE : Fi'zi:k Antares with Carbon Rails

SELE BORUSU : USE Alien Cyclops Carbon, 31.6mm, 250mm

JANT : DT Swiss RRC425F and RRC 525R

JANT TELLERİ : DT Swiss RRC425F and RRC 525R

LASTİK : Schwalbe Ultremo Tubular, Super light version, 700x21c

DİGER : 52,54,56,58
    Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..

Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Eyong,

Nedenlerimiz biraz benzer: Sigarayı bırakmayı düşünüyorum. Bırakınca kilo alacağımı da biliyorum.

Yalnız tavsiyem şu aşamada pahalı bir bisiklet alma. Geçmişte kullanırım diye gidip Bisan'ın iyi modellerinden birini almıştım. Ama iş, güç, çocuk derken her hafta biraz daha az kullanmaya başladım. Araya kış girdi. İstanbul kışıda bisiklet kullanmaya pek uygun değil. Sonuçta ben o bisikleti bir daha kullanamadım. Sitenin bisiklet parkında uzunca bir süre yattı. Bir gün gittiğimde ise yoktu artık.

Demem o ki ikinci el ucuz bir bisiklet ile başla. Devam ettirebiliyorsan kaliteli bir şeyi her zaman alabilirsin. Bu sefer ben öyle yaptım. Bakalım ne olacak. Ama en azından izmir Bisiklet için daha uygun bir yer.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Valla öyle yapıcam ama ikinci el değil sıfır ucuz bişey alıcam. Bozulması filanda sorun değil

İlerde daha iyisini alıp eskisini oğlana kitlerim

5 kere çarşıya gidip gelince bisikleti icat edene küfür etmeye başlardım. aklıma geldikçe motora dua ediyorum

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 kere çarşıya gidip gelince bisikleti icat edene küfür etmeye başlardım. aklıma geldikçe motora dua ediyorum
    Çarşı yokuş başında mı

Şaka bir yana Pazar günü biraz kullandım. Hala kollarım ve bacaklarım ağrıyor. Hamlık başa bela

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşı yokuş başında mı

Şaka bir yana Pazar günü biraz kullandım. Hala kollarım ve bacaklarım ağrıyor. Hamlık başa bela
    evle arası 1.2 km günde 10 km den fazla ciddi anlamda bezdiriyordu.

bir keresinde rekor olarak 80 km sürmüştüm.ondan sonra anladım şu bisiklet yarışlarında testislerinden birini aldırmak zorunda kalan adamı amstrong muydu neydi ismi

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    ) İlk bisikletim. Katlanabilir sarı bir pinokyo. (sarı takıntısı oradan mı gelir bilmem. Rengi hiç sevmem ama araba olsun motosiklet olsun hep sarıdan yana gittim)

Benimkinde sadece arka taşıma demirleri daha ince ve nikelajlı idi. Bir de kontra fren değildi. Yıllarca kullamış, her türlü cambazlığı yapmıştım bununla)

O pinokyo dan bende de vardi ama ilk bisikletim 3 vitesli ortadan vitesli amartisorlu agir hantal birseydi.

Vites oturdugun yer ile gidon arasinda idi araba vitesine benziyordu.

Abimindi o birakinca bana kalmisti ama yokus sonunda duramayip altimdan atinca parcalandi bende bi tane BMX aldirdim sonra Pinokyo,Salcano,Bianchi tekrar BMX ile son buldu aralarinda en saglami ise Salcano cikti hala dayanmakta yaklasik 13 yillik falan ama daha hic bir sorunu yok orjinal zinciri var ustunde lastikleri ve fren pabuclari haric herseyi orjinal ve tikir tikir calismakta.

Ama en cok hangisini sevdim tabi ki BMX.

Gidon one dogru egik lastiklerin orda cubuklar kontra fren alasim jantlar onunla hareket yapmak cok zevkli idi.
    We are many...

Benim küçükken hiç bisikletim olmadı abi rağmetli babam 12 yaşında bilyeli araba ile 2 metre yüksekliğindeki garajın üstünden yere çakılıpta suratımı çarşamba pazarına çevirdikten sonra ,bayramlarda kiraladığım atı mahallede dört nala koşturduğumu gördükten sonra (13 yaşındayken) bu çocuk benim başıma iş açar düşüncesiyle bisiklet hayalimi suya gömdü
    ama yıllar sonra büyüyüpte paramı kazanmaya başladığımda içimde ukte kalan bisiklet özlemime 2 adet bisiklet alarak son verdim
    yazları yalova termal arasında bisikletle mekik dokuyan birini görürseniz ,muhtemelen o kişi ben olabilirim

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) İlk bisikletim. Katlanabilir sarı bir pinokyo. (sarı takıntısı oradan mı gelir bilmem. , her türlü cambazlığı yapmıştım bununla)

ne ön teker yapılıyordu o pinokyolarla be peh peh.

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O pinokyo dan bende de vardi ama ilk bisikletim 3 vitesli ortadan vitesli amartisorlu agir hantal birseydi.

sanırım POLO dan bahsediyorsun

Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    bisikletim motorumdan pahalıdır =)
    2009 scott scale RC
    motorum 2006 kawasaki er6-n

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler