Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avatar filmini bugün seyrettim. sinemanın kendi büyüsü dışında çok fazla birşey bulduğumu söylersem yalan olur. gidin görün ama benim gibi standart bir sinema izleyicisini pek tatmin etmedi.

teknoloji yetmiyor içerik lazım içerik.
    Rexx'te izlediysen orası 2D

Şaka bir yana 3D izlediysen gerçekten uçma sahnelerinde tribe giriyormu insan?
    Merakımdan gideceğim sadece..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yok be üstad kimsenin bir yere girdiği yok.
    ha biletin yanında iki şişe şarap verirlerse belki.
    istinyede bu işin iyisi olan imax varmış ama o da sorunlu imiş.
    orada tribe girilir kanımca.

bu arada mar adentro yu seyrettim süper bir film, javier mükemmel oynamış.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    avatar filmini bugün seyrettim. sinemanın kendi büyüsü dışında çok fazla birşey bulduğumu söylersem yalan olur. gidin görün ama benim gibi standart bir sinema izleyicisini pek tatmin etmedi.

Beyler filmografiden çıkıp siyasi bazı konulardan bahsetmek istiyorum...Ben Amerikan TV kanallarını çok sık takip ederim...

Geçen akşam Conan Obrıenda bu Avatar filminin tanıtımı yapıldı...bir şakşak adama...bizdeki Beyaz Şovu düşünün...adamın eski filmlerinden demetler vs...yahu dedim koca CNBC neden bir kıçıkırık yönetmeni pohpohlar...sonra anladımki bu adam Musevi asıllı bir yönetmen...yani başarılı olması için ittirilen bir adam...AVATAR filmine odaklamışlar tüm dünyayı...İnanılmaz PR yapıyorlar...

kısa bir örnek daha...Conan Obrıen showda Chrıstmas ağacı süsleniyor programın bir yerinde...birde baktım süslerden biride İsrailin temsileden sembol Davud'un Yıldızı...bu nerden çıktı dedim...yani TR de yapılan şeyler tüm DÜnyada yapılıyor...yapacak bir şey yok...ne sunulursa ona odaklanıyoruz...

en basit örnek size...Yeşim Salkım her Alahın günü tv programlarında ...ne idüğü belirsiz bir müzik geçmişi ve ortada bir eseri olmamasına rağmen hep onu görmek zorundayız...jüride orda burda medyada...yani sistemli seçilen kişiler hep ısıtılıp ısıtılıp önümüze sürülüyor...bu oyuncukların kimse farkında değilmi...

Avatarın yönetmeni programda o başroldeki dişi yaratığın poposu için bile 6 ay çalışıldığını söyledi...hadi canım ordan...yahu biz yahudiyiz...alem bizden sorulur biz size ne verirsek onu alırsınız demiyorsunuzda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150

imax le izlemek lazım umarım yarın akşam gideceğim.elbet dediğin gibi üstad içeriği boş bi filmdir bencede ama bu görsel şov kaçmaz.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

The Dude senin yazini kopyaladim üzerine alinma ok..

Ben birde sunu farkettim..
    Bazi cevrilmis filmlerin almancasini ve türkcesini seyrettim..
    Yani ayni filmi almancaya ve türkceye cervirlmisini seyrettim..
    Neden bilemiyorum ama türkceye cevrilmisleri kötüydü hep..
    Bu tercüme isini beceremiyoruz sanirim.. Fazla ugrasmiyorlar bu tercümeyle sanirim..Daha dogrusu hislerlemi desem bilemiyorum...

Filmdeki kisinin bagirdigini görüyorsunuz ama konusan kisi sanki merhaba nasilsiniz diyor.. Bilmem anlatabiliyormuyum.. Yani hisleri aktaramiyorlar gibime geliyor.. Umarim anlayabildiniz ne demek istedigimi...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The Dude senin yazini kopyaladim üzerine alinma ok..

Ben birde sunu farkettim..
    Bazi cevrilmis filmlerin almancasini ve türkcesini seyrettim..
    Yani ayni filmi almancaya ve türkceye cervirlmisini seyrettim..
    Neden bilemiyorum ama türkceye cevrilmisleri kötüydü hep..
    Bu tercüme isini beceremiyoruz sanirim.. Fazla ugrasmiyorlar bu tercümeyle sanirim..Daha dogrusu hislerlemi desem bilemiyorum...

Filmdeki kisinin bagirdigini görüyorsunuz ama konusan kisi sanki merhaba nasilsiniz diyor.. Bilmem anlatabiliyormuyum.. Yani hisleri aktaramiyorlar gibime geliyor.. Umarim anlayabildiniz ne demek istedigimi...
    abi aslında türklerin nadiren iyi olduğu konulardan biridir dublaj.
    yani genelde başarılıyız bu konuda.

heleki bruce willis ve sylvester stallone dublajlarımız dillere destan orijinalinden bile iyidir.

hollywood çevrelerinde bruce'un türkçe dublaj sesini taklit ettiği kulaktan kulağa gezer
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Dublaj konusunda dünyanın en iyilerinden biriyizdir
    ama bu her filmi iyi bir ekip yapacak manasına gelmez
    tamamen bütçe ile alakalı, dublajın da bir bütçesi var.

mete, sadece yanıma uğraman bile gözünü biraz açmış

Motosikleti
    xt 600
    kalp gözü açılmış mr. komplo teorisyeninin

bunların filmlerine kalsa yahudiler hümanist-mazlum, amerikalılar zeki kahraman, müslümanlar terörist, uzak doğulularda makineli tüfeğe çerez.

Motosikleti
    sym joymax
    @mete_han bana kalırsa onlar adamı yahudi olduğundan dolayı değil, sinema sektörü ellerinden kaymaya başladığından dolayı çırpınıyorlar. holly amcalar artık sadece görsellik üretebiliyor gördüğüm kadarı ile. tek tük örnekler hariç filmlerinin içleri boş. bağımsız sinema "sinema" anlamında çok doyurucu örnekler veriyor.
    misal el orfanato
    http://www.imdb.com/title/tt0464141/

nasıl bir korku filmidir, nasıl bir dramadır. bu kadar yalınlık içinde muhteşem bir film.
    yahudilik konusunu bu kadar analiz etmeye gerek olduğunu sanmıyorum zira o da nihayetinde semavi dinlerden bir tanesidir, mensupları vardır vs vs vs

@ remzi üstad zaten dublajlı film seyretmekten haz etmem, kırık dökük ingilizcemiz ve altyazılar yeterli oluyor. ama dublajda dünya sıralamasındayız. shrek in dublajı ödüller aldı. tabi her filmin dublajı mükemmel diye bir kaide yok. tv deki filmler kıstas değil.

@baran kesinlikle görsel bir şov. ama ne yalan söyleyeyim aynı teknolojide olsa idi 300 ıspartalının yanından geçemez. ne kadar absürt, çarpıtılmış ve mesnetsiz olsa da ıspartalı filminin savaş sahneleri mükemmel.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    @baran kesinlikle görsel bir şov. ama ne yalan söyleyeyim aynı teknolojide olsa idi 300 ıspartalının yanından geçemez. ne kadar absürt, çarpıtılmış ve mesnetsiz olsa da ıspartalı filminin savaş sahneleri mükemmel.
    300 Spartalı'nın çok hastası var, benim de heyecanla beklediğim bir filmdi. Gittik izledik beğendik fakat üzerine düşündükçe filmden nefret etmeye başladım. Üstün Yunan Irkı yorumu yapan, Faşist, ve doğuluları ucube gösteren "görsel bir şölen" gerçekten. Sin City'i çok beğenmeme rağmen bir daha Frank Miller'ın herhangi bir yapıtını satın almama, izlememe kararını aldığım film. Eminim bunun tersini düşünen çok olmuştur. Fikrim zamanla değişir mi? Sanmam..
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Motosikleti
    sym joymax
    oradaki karşılaştırma görsellik babında idi. 300 ıspartalının hastası değilim ama görsel anlamda güzel bir film. o filmde en çok hasta olduğum ise başta giden elçilerin giyim, kuşamları idi.

nazarımda 300 ıspartalı üzerinde konuşulmaya değmeyecek bir konunun alabildiğine güzel bir şekilde görsel olarak perdeye yansıtılmasıdır.

resmi tarih bizi bozar. insanlık tarihine yön verdikleri iddia edilen yunanistan dahil bütün avrupanın elleri insanlık kanı ile yıkanmıştır.

Blindness diye bir film var epey övdüler kısmet olursa ona bir göz atacağım bugün.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @ remzi üstad zaten dublajlı film seyretmekten haz etmem, kırık dökük ingilizcemiz ve altyazılar yeterli oluyor. ama dublajda dünya sıralamasındayız. shrek in dublajı ödüller aldı. tabi her filmin dublajı mükemmel diye bir kaide yok. tv deki filmler kıstas değil.
    Yukarida yazdiklarim sadece benim fikrim degil. Burada benimle ayni fikir cok kisi var.
    Ama belki bu sundanda kaynaklaniyor olabilir.
    Burada senelerdir Bruce yada stallone nin almanca düblajina alismisiz.. Hep ayni ses..
    Ben stallonenin türkce düblajini duyunca hep sasiririm bu nasil ses diye..
    Alismisim almancasina.. Eskiden türk televizyonlarida yoktu burda seyredelim türkcesini..
    Simdi sizde bruce un almancasini dinleseniz bu nasil ses dersiniz bundan eminim..Hersey aliskanlik..
    Cünki hic tanimadigim artistlerin oynadigi türkceye cevrilmis filmine baktigim zaman garipsemiyorum..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Selendirme deyince aklıma ilk gelen ses Sezai Aydın

Bunu en iyi kuvvetmira bilir

Seslendirdikleri..

* Taş Devri'ndeki Fred Çakmaktaş karakteri (çizgi film)
    * Cosby Show dizisinde Bill Cosby karakteri
    * Sylvester Stallone
    * Ayı Yogi (çizgi film)
    * Robert de Niro
    * Al Pacino
    * Red Kit'teki Joe Dalton karakteri (çizgi film)

Alev Sezer..

Yıllarca Bruce Willis'i ve Mel Gibson'ı seslendirdi. Bruce Willis'in o alaycı tavrını sesine çok iyi yansıttı.

Alev Sezer yaşadığı sürece Bruce Willis'i ve Mel Gibson'ı başka hiç kimse seslendirmedi

ama Alev Sezer'in vefatından sonra her iki oyuncunun sesi de sıklıkla değiştirildi.

En bilinen seslendirmeleri :

1980'lerde TRT Seslendirmeleri

* Dallas Patrick Duffy / Bobby Ewing
    * Moonlighting (Mavi Ay) Bruce Willis / David Addison Jr.

1990'larda yabancı sinemalarda'da birlikteydik.

* Die Hard / ((Zor ölüm 1 - 2 ve 3 serisinde yine Bruce willis'i seslendirmişti.
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    xt 600
    evet alev sezer ve sezai aydın bu konuda çok iyiydi

bir kaç taklit; ingilizce bilmediğim halde bunları izlerken epey eğleniyorum, garip

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:08 ----------

ses demişken introların piri Don LaFontaine'in ismini anmadan olmaz;

Motosikleti
    Honda PS 150i
    oradaki karşılaştırma görsellik babında idi. 300 ıspartalının hastası değilim ama görsel anlamda güzel bir film. o filmde en çok hasta olduğum ise başta giden elçilerin giyim, kuşamları idi.

nazarımda 300 ıspartalı üzerinde konuşulmaya değmeyecek bir konunun alabildiğine güzel bir şekilde görsel olarak perdeye yansıtılmasıdır.

resmi tarih bizi bozar. insanlık tarihine yön verdikleri iddia edilen yunanistan dahil bütün avrupanın elleri insanlık kanı ile yıkanmıştır.

Blindness diye bir film var epey övdüler kısmet olursa ona bir göz atacağım bugün.
    Yok zaten senin yorumun üzerine 300 Spartalıya da kaydırayım dedim ondan Çekimleri, Yönetmenliği, Sahneleri üzerine kötü diyecek adam zaten çok az bulunur.

Blindness'a sinemada gittim. Yönetmeni favori yönetmenimdir (bkz. Azkaban Tutsağı, Children of Men). Maalesef beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Kitabını bayağı iyi olduunu söylüyorlar. Benden yönetme torpiliyle 6/10 almıştır kendisi

Motosikleti
    sym joymax
    seslendirme işinde kulak alışkanlığı çok önemli.
    avatar filminin fragmanına polat alemdarı seslendiren eleman yapmış (ben seyretmedim), izleyenler biraz afallamışlar ve hoşlarına gitmiyor. polat ile özdeşleştirdikleri o sesin böyle bir filmde kullanılması garipseniyor.

@veniversum seyredeğim çok övdüler. sırayda üç renk serisini aldım.

dün Law Abiding Citizen filmini seyrettim. benim için tam bir fiyasko oldu. iyi giden kurguyu bir anda yerle bir etmişler. tavsiye etmem.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Paranormal Activity'nin bahsi geçmiş arada, etki bırakmayan anlık sahneleri var sadece ilgi çekici olan (değil ama haydi korkutan diyelim)... Seyretmek için benim gibi can atanlar varsa, o kadar hevesi kursağınıza tıkmaya bire bir...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    sym joymax
    filmi seyrederken bulunduğunuz ortam da çok önemli ve o anki ruh haliniz.

blair witch filmini afm beyoğlunda gece matinesinde yaklaşık 10 kişi ile seyrettim ve o ortamda epey tırsmıştım işin açıkçası. ama aynı filmi evde gündüz seyrettiğimde " bundan mı tırstım ?" diye kendime sormuştum.
    uzak filmi epeydir bilgisayarda bekliyor ama bir türlü o ruh haline denk gelip seyredemedim.

ortam çok önemli. eğer sıkı bir film seyredicisi iseniz muhakkak buna uygun donanım ve ortamınız olmalı.
    kendi adıma söyleyeyim dizüstünü televizyona bağladım, düzgün bir kulaklık ile geç vakitlerde seyrediyorum genelde, film ile arama çevresel faktörlerin girmesini engellemek için.

ruh halini de tam ayarlarsanız 1408 filmini seyredip sonunda çüş oluverirsiniz.
    bir de iri kıyım bir televizyonunuz var ise bir nebzede olsa sinema salonu büyüsünü yaşarsınız.
    hatta kişisel görüşüm şu ana için evde seyrettiğim filmler daha çok zevk veriyor, zira topluluk içinde olmadığımdan kişisel hareket alanım pek daralmıyor ve istediğim rahatlıkta filmi seyredebiliyorum.
    ağzına kadar dolu bir sinemada film seyretmek çoğu zaman zevkten ziyade eziyet olabiliyor. çevrenizdeki insanlar her zaman sinema kültürünü kazanmış insanlar olmuyor.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    filmi seyrederken bulunduğunuz ortam da çok önemli ve o anki ruh haliniz.

blair witch filmini afm beyoğlunda gece matinesinde yaklaşık 10 kişi ile seyrettim ve o ortamda epey tırsmıştım işin açıkçası. ama aynı filmi evde gündüz seyrettiğimde " bundan mı tırstım ?" diye kendime sormuştum.
    uzak filmi epeydir bilgisayarda bekliyor ama bir türlü o ruh haline denk gelip seyredemedim.

ortam çok önemli. eğer sıkı bir film seyredicisi iseniz muhakkak buna uygun donanım ve ortamınız olmalı.
    kendi adıma söyleyeyim dizüstünü televizyona bağladım, düzgün bir kulaklık ile geç vakitlerde seyrediyorum genelde, film ile arama çevresel faktörlerin girmesini engellemek için.

ruh halini de tam ayarlarsanız 1408 filmini seyredip sonunda çüş oluverirsiniz.
    bir de iri kıyım bir televizyonunuz var ise bir nebzede olsa sinema salonu büyüsünü yaşarsınız.
    hatta kişisel görüşüm şu ana için evde seyrettiğim filmler daha çok zevk veriyor, zira topluluk içinde olmadığımdan kişisel hareket alanım pek daralmıyor ve istediğim rahatlıkta filmi seyredebiliyorum.
    ağzına kadar dolu bir sinemada film seyretmek çoğu zaman zevkten ziyade eziyet olabiliyor. çevrenizdeki insanlar her zaman sinema kültürünü kazanmış insanlar olmuyor.

Sistem sağlamsa kesinlikle katılıyorum....

Motosikleti
    xt 600
    az önce bir vesileyle ( ) trigerbmw ile tatar ramazana sardırmıştık bir topikte.
    karakterler, efsane replikler, harbiden sağlam filmmiş

filmde küt diye giren bağlama seside tüylerini tiken tiken eder cümle yigitlerin.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler