Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KNOX HANDROID Motosiklet Eldiveni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

KNOX 1980li yılların başlarından itibaren darbe koruma segmentinde gelişimin öncüsü oldu. Dünya’nın ilk CE onaylı korumalarını geliştirerek sektörün referansı olmayı başardı. Son yıllarda eldiven teknolojilerinde hiç bir gelişmenin kaydedilmemiş olmasını kendi bünyesinde değerlendiren KNOX LABS, bu konuda konsantre olarak 2 yıl içinde geliştirdiği KNOX HAND ARMOUR serisi ile beklentileri yüksek olanlar için mükemmel koruma ve konforu bir arada sunup KORUYUCU MOTOSİKLET ELDİVEN tarihini değiştirdi. Ve KNOX, HANDROID modelinde hareketli korucu iskelet, SPS ve BOA teknolojilerini, yüksek malzeme kalitesi ile bir arada sundu.

İngiliz firması olan KNOX 3 yıl önce SPS (scaphoid protection system-el tarak kemiği koruma sistemi) sistemi için patent alarak bu konudaki çalışmalarına başladı ve günümüzde KNOX HAND ARMOUR kategorisinin en üst düzey ürünü olan HANDROID’i tanıttı. El tarak kemiğinin kırılması ençok karşılaşılan kırıklardan biri olmasına rağmen enzor iyileşen kırık çeşitlerinden birisidir. Bu genellikle el üstüne düşünce oluşan basınç yada asfaltta sürtünmeden kaynaklanmaktadır. Avuç iç bölgesine dikkatlice yerleştirilen SPS basıncı dağıtarak hasarı en aza indirmektedir.

Yüksek performans atlet lerin ayakkabılarında kullanılmaya başlanan bu yenilikçi sistem KNOX HAND ARMOUR serisinde bilek bantı olarak tekrar yorumlandı. Yıllardır değişmeyen Velcro Band(cırt-cırt) sistemi yerine uygulanan BOA sistemi ile hassas bilek ayarı, kolay ve çabuk kullanım,hafiflik ve sürtünme direnci sağlanmıştır. 7 adet uçak sınıf çelik telin örülmesi ile ilk sağlam tel oluşturulur, daha sonra bu tellerden 12 adeti tekrar örülerek ana çelik tel meydana getirilerek özel bir polimer kılıf içine yerleştirilir. Daha sonra bir otomatik makara ile beraber eldivene yerleştirilir. Makara çevirilerek bilek sıkılığı istenilen ayara getirilir. Çıkarılmak istendiğinde makara yukarı kaldırılarak serbest kalması sağlanır.

(ilandır)

MOTOMAX DISCOUT CENTER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar korumaya göre oldukça uygun bir fiyat.
    Daha çok ss kullanıcıları için uygun bir seçenek gibi görünüyor.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    bence teknolojisine göre çok uygun fiyatlı bir ürün .... Aklımda soru işareti uyandıran konu ise , korumaların fazlalığından dolayı sürüş hissinin nasıl etkileneceği ????

Motosikleti
    Dream Rider
    Bugün motomax da denedim. Klasik kanguru derisi eldivenlerden çok da farklı bir numarası yok. Tek farkı bilek bölümünü koruyan yeni oyuncağı. 300TL vermem ama güzel eldiven oldukça rahat. Motomax bunu mutlaka indirime sokar o vakit düşünülebilir. Bu arada ss ciler için olduğunu düşünmeyin bileği o mekanizma için sıktığınızda montun içine gayet güzel giriyor.

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu eldiveni yarın alıcam önerirmisiniz? sanırsam 2010da 300 tl miş yorumlara bakaraktan
    üretici firmada 488 tl kargo dahil değil
    motomaxda 417 tl. almayı düşünüyordumki kışlık değilmiş.
    ben 9 gibi işten çıkıyorum 20 30 dk e 5 de 100 110 arası hızla gidiyorum şuanki eldivenle ellerim donuyor bundada donar mı?
    birde bunun kışlığı 500 tl ama şeklini sevmedim açıkcası o zımbırtısı için alıcam .

Motosikleti
    Hornet 650
    geçen sene 300 TL idi motomaxta.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı AH MEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu eldiveni yarın alıcam önerirmisiniz? sanırsam 2010da 300 tl miş yorumlara bakaraktan
    üretici firmada 488 tl kargo dahil değil
    motomaxda 417 tl. almayı düşünüyordumki kışlık değilmiş.
    ben 9 gibi işten çıkıyorum 20 30 dk e 5 de 100 110 arası hızla gidiyorum şuanki eldivenle ellerim donuyor bundada donar mı?
    birde bunun kışlığı 500 tl ama şeklini sevmedim açıkcası o zımbırtısı için alıcam .
    Şu an 2. elde iki tane var. İkisi de M beden. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...9802449/detay/ http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...81337382/detay Ben Knox recon kullanıyorum gayet memnunum. Bir kere sağanak yağmura yakalandım biraz su aldı ama bayağı üşüttü.

Held air n dry oneririm. Hem kışlık hem yazlik. Goratex eldiven. Zaten cift kat oldugu icin kışın kışlık tarafini, yazin yazlık tarafini kullanabikiyorsun. Fiyati da 425 tl idi galiba.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    2 sezondur kullanıyorum. Koruma konusunda heralde gelinen son noktada ama şehir içinde çokda kullanışlı değil bazen hareketlerimi kısıtladığını düşünüyorum. Kışda da kullanıma uygun değil bilginiz olsun.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Merhabalar,
    Motosiklet eldiveninde koruyuculuk anlamında en üst nokta bu mudur? Hayatını elleriyle kazanan biri olarak en büyük korkum ellerime bir hasar gelmesi.. O yüzden el-bilek koruması için kesenin ağzını sonuna kadar açabilirim. Şu anda revit'in yazlık deri eldivenini ve motorrad'ın kışlık gore-tex eldivenini kullanmaktayım. Bu eldivenin kullanıcıları gerçekten tavsiye ediyorsa knox-handroid almayı düşünüyorum. Veya başka bir öneriniz olursa ona da açığım.
    Saygılarımla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)