Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kasksız motosiklet satılmayacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Motosiklet kazalarını önlenmesi amacıyla motosiklet satıcılarıyla yapılan toplantı sonucu kasksız motosiklet satışlarına izin verilmemesi kararı alındı.

Köyceğiz İlçe Trafik Komisyonu, ilçede meydana gelen motosiklet kazalarını önlenmesi amacıyla motosiklet satıcılarıyla yapılan toplantı sonucu kasksız motosiklet satışlarına izin verilmemesi kararı aldı.

İlçe Emniyet Amirliği Binası’nda yapılan toplantıya Emniyet Amiri Zeki Taşkıran, Trafikten sorumlu Baş komiser Reşat Aldemir, Motosiklet satışı yapan firmalardan Mehmet Çalış, Şükrü Çalış, Gürdal Arıcı, Arif Gençler ve Çağlayan Şahan katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Amiri Zeki Taşkıran, “Bilindiği gibi bölgemizde kazalar olmasına rağmen, yaz aylarında en çok motosiklet kazaları meydana gelmekte; bazılarında ise, ölümle sonuçlanmaktadır. Bu tür kazaların önüne geçebilmek için satmak istediğiniz motosikletin sürücüsüne mutlaka kask satıp, motosiklete bindiği zaman, kesinlikte kask takmasını söyleyin. Sizlerden isteğimiz, motosiklet satışı yaparken kasksız motosiklet satışı yapmayın. Bunu sizlerden istiyoruz. Eğer bunu hayata geçirirsek, bir can kurtarmış oluruz. Sizlerin ve İlçe Trafik ekiplerin uyarılarına rağmen hala kurallara uymayan sürücülere cezai işlem yapacağız. Öncelikli olarak motosiklet sürücülerini sıkı denetim altına alacağız. Bu konunun halkımız tarafından da daha duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    HONDA Hayat ONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    İyi de zaten çinli motosikletlerin yanında yine çinli kasklar ücretsiz olarak veriliyor. Ama asıl sorun aslında o çinli kaskların sadece dekoratif bir obje oluşu ve motosiklet sürücüsünün kask takması gerekliliğine inanmaması.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ulen emniyet müdürü olucak adammışımda,hakkımı yemişler..

Bu formül benim aklıma gelmişti hemde standartlara uygun kask,öyle 15.00tl.'lik kask değil.

Uygulamayı tebrik ediyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Hyo Gt250R+Hnd 600 F
    çok işe yaramaz bence..
    geçen gün gözümle gördüğüm bir olayı aktarım motorla alakalı olmasada..

malum bakırköy-zeytinburnu tarafındaki hobby-kart pistini bilenler vardır.
    Oraya gelen bir agır abimiz go-kart'ın başına geçti. Kask mecburiyeti oldugu söylenince binmekten vazgeçti. Üstüne dedi ki " ben hayatta kask takmam uyuzum olayına. Motora bile kasksız biniyorum". İçimden aferim dedim abimize

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Motosikletin yanında büyük ihtimal kask satacaklar. Sadece ticari kazançtan öteye gitmez kask takmak istemeyen kask alsa bile yine takmaz. Dün etimesgutta gördüm 1000 cc lik makinanın üzerinde kasksız hiç bir koruma aksesuarları olmadan gidiyordu ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerindeydi.. Yazık.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ağır cezalar getirilmesi gerekir. Bencede hiç bir işe yaramaz bu uygulama
    i.V.i.B.i

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    düşünce güzel fakat uygulama formaliteden öteye gitmez. verilecek olan kasklar ancak plastik saksı kalitesinde olur ki zaten çin malı motosikletlerin yanında zaten hediye ediliyor.
    ayrıca bizim millet "abi kask almayayım motosikletin fiyatından düş" gibi dahiyane! tekliflerde bulunacaktır.

kask takmak bir kültürdür diye düşünecek olursak, kask takma düşüncesinde olmayan zaten kaskı alsa da takmaz. motosiklet üzerinde aksesuar olarak kullananla ve koluna takıp sepet gibi gezdirenleri görmüşünüzdür.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağır cezalar getirilmesi gerekir. Bencede hiç bir işe yaramaz bu uygulama
    Aynen öyle olmalı hanım abla..
    Dünya öküzün boynuzundaymış derler ama dünya üzerinde çok öküzler bilirim.
    Kaç yıllık kuryeler pizzacılar var ters yöne giren yaya kaldırımlarını işgal eden merdivenden motorla çıkan ve bir kaza anında çamuru karşı tarafa atan!
    Bu adamlar zırh giyse ne fayda!
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle olmalı hanım abla..
    Dünya öküzün boynuzundaymış derler ama dünya üzerinde çok öküzler bilirim.
    Kaç yıllık kuryeler pizzacılar var ters yöne giren yaya kaldırımlarını işgal eden merdivenden motorla çıkan ve bir kaza anında çamuru karşı tarafa atan!
    Bu adamlar zırh giyse ne fayda!
    aynen katılıyorum. daha geçen gün bitanesi arabanın sağına daldı zor kurtardı kendini. Bu adama motorun yanında kask satsan ne olurki. Anca kaza yaptığında karşısındakine fırlatmak içinkullanır..
    i.V.i.B.i

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    bazı motorcuda gördüğüm gibi kasklar ya kolda ya bacak arasında yada aynada asılı durmakta. ancak sürücü arkadaşımızın da takmadığı zamanlar olmuyor mu oluyor tabii. o zaman da formül açık takke takar gibi takılıp bir de güzel sigara tellendirdi mi ... al sana kask. bu zorunluluğun devletin isteğinden çok vatandaşın canını koruması maksadını taşıdığını anlamayan arkadaşlar için istediğin cezayı uygun gör. değişen birşey olacağını zannetmiyorum. amaç ceza ile kanunları arttırmak yerine vatandaşı eğitmek olmadıktan sonra isterseniz meydan larus gibi kanun kitabı yazın fark eder mi.?. uymayacak zihniyet yine uymaz yine uymaz. mesela başı boş vahşi hayvanların trafikte gelişigüzel dolaşmasını yasaklayan herhangi bir kural kanun yasa vb. olmadığı halde her gün onlarca hayvan trafikte dolaşıyor. öncelikle bu hayvanların eğitilip öyle trafiğe salınması gerekmez mi.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    CBR 600F
    tam anlamıyla sorunu çözecek olmasada hiç birişe yaramaz diyemeyiz.bu şekilde 3-5 kişide olsa bilnçlenecek ve kaskın önemini anlaycaktır.
    ben kendi adıma kask takmayan sürücülere selam vermiyorm görmezxden geliyorm.bana(motoruma)bakarsada kaskımı işaret ediyorm.bozuluyo o kadar insanın içnde.
    diğer bilinçli korumalı motosiklet sürcüleriden aynı şekilde destek bekliyorm

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En azından buda bir adımdır, ama kask takmak zorunluluk olduğu için değil bilinçli kullanıcılar ile yakalanacak bir standart. Adamlar basıyor parayı lüks araba alıyorlar, sonra neymiş efendim emniyet kemerinin takmayınca ötüyor diye arkalarından dolaştırıp takıyorlar. Kask takmamakta bu adamla aynı davranış işte. Bir ara bir arkadaş kafasının içinde koruyacak bir şeyi olmayan kask takmaz, gerek te yok demişti haklıydı. 1000 cc' lik motorda kasılarak gezerken bakın bu benim işte (gerçi çoğu kiralıyor artık ) ne kadar karizmatikim dimi.... ne kadar yetenkli bir insanım, hele birde 46 yazıyorsa sağında solunda öfff değme keyfine.

Bir dönem aklımdan bir ekip kurmak geçti, ekibin adı; "ODUN EKİBİ" olacak. Adında belli olduğu üzere yegane aksesuarımız, çam, meşe ve gürgen gibi sağlam ağaçlardan yapılmış odularımız olacak. E bu ekibin görevi ne olacak?

1. Bizi sıkıştıran, taksi, otobüs, minibüz, şirket aracı kullanan salalklar ve diğer kötü sürücüleri,

2. Yemekteyiz programına katılan ve izleyenleri,

3. Bir ara oldukça popüler olan yetenek sizsiniz Türkiye programına çıkan bazılarını,

4. Kask takmadan gezen ve hatta artizzzlik yapanları,

5. Niye biniyorsunuz delimisiniz buna vereceğin paraya araba alsana diyenleri,

6. Abiiii ön dikseneeeeee diyen veletleri,

7. Kendi motoru dışında diğer bütün motorlar için kalitesiz ve gereksiz diye düşünen salakları....

Yakalayıp vericez küsküyü, vericez odunu..........

Liste tabi hayal gücünüzle sınırlı olduğu için oldukça genişletilebilir. Sizde gerisini tamamlayın. Bu arada uygulamayada benden alkış....

Birde kanunlar uymayanlar yüzünden değil uygulayıcıların görevlerini yapmadıklarından deliniyor. 3 lira 5 lira için ehliyetsiz adamları serbest bırakan, motorunu bağlamayan, çorba parasında bıraktığı adamın canına kıyıro acaba farkındamı?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı motorcuda gördüğüm gibi kasklar ya kolda ya bacak arasında yada aynada asılı durmakta. ancak sürücü arkadaşımızın da takmadığı zamanlar olmuyor mu oluyor tabii. o zaman da formül açık takke takar gibi takılıp bir de güzel sigara tellendirdi mi ... al sana kask. bu zorunluluğun devletin isteğinden çok vatandaşın canını koruması maksadını taşıdığını anlamayan arkadaşlar için istediğin cezayı uygun gör. değişen birşey olacağını zannetmiyorum. amaç ceza ile kanunları arttırmak yerine vatandaşı eğitmek olmadıktan sonra isterseniz meydan larus gibi kanun kitabı yazın fark eder mi.?. uymayacak zihniyet yine uymaz yine uymaz. mesela başı boş vahşi hayvanların trafikte gelişigüzel dolaşmasını yasaklayan herhangi bir kural kanun yasa vb. olmadığı halde her gün onlarca hayvan trafikte dolaşıyor. öncelikle bu hayvanların eğitilip öyle trafiğe salınması gerekmez mi.
    saygılar.
    Değerli dostum ben devletin motosiklet konusunda insanları bilinçlendirmeye yönelik adımlar atacağını zannetmiyorum. Aslında yapması gerekir, hatta bütün motorlu araçlar konusunda sıkı bir eğitim vermesi gerekir. Direksiyon sınavlarında ''2 duba'nın arasından geç yeter'' diye önerilerde bulunan sürücü kursları ile dolu ortalık. Bunu yaparsa ancak motosiklet kulupleri yapar, fakat malumunuz kuluplerde herkeze yetişemiyor. Yöneticiler burada biraz işin kolayına kaçmış ama kısa vadeli düşünmüş, motorla birlikte kaskı alan adam nasıl takar kaskı mantıgı. Topcase'nin içinde kask gezdiren ne adamlar tanıyorum. Kendisi hapishanede heykeli tımarhanede olan insanların ülkesi burası. Uzun vadeli düşünene deli derler burada. Ya boşver abi ya.. Kim uğraşıcak şimdi onunla ?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Çözüm değil ki Yanında o kaskı takacak kafa da satmaları lazım

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli dostum ben devletin motosiklet konusunda insanları bilinçlendirmeye yönelik adımlar atacağını zannetmiyorum. Aslında yapması gerekir, hatta bütün motorlu araçlar konusunda sıkı bir eğitim vermesi gerekir. Direksiyon sınavlarında ''2 duba'nın arasından geç yeter'' diye önerilerde bulunan sürücü kursları ile dolu ortalık. Bunu yaparsa ancak motosiklet kulupleri yapar, fakat malumunuz kuluplerde herkeze yetişemiyor. Yöneticiler burada biraz işin kolayına kaçmış ama kısa vadeli düşünmüş, motorla birlikte kaskı alan adam nasıl takar kaskı mantıgı. Topcase'nin içinde kask gezdiren ne adamlar tanıyorum. Kendisi hapishanede heykeli tımarhanede olan insanların ülkesi burası. Uzun vadeli düşünene deli derler burada. Ya boşver abi ya.. Kim uğraşıcak şimdi onunla ?
    kesinlikle katılıyorum arkadaşım. yerden göğe kadar haklısın.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Niye uğraşıyorsunuz ki. Takmayan takmasın kimseye mal olmadan ölecek bir yer bulsun nesilleri tükensin. Kaskımı da takarım sigaramıda tellendiririm. Hatta otobüsleri sollarken ayrı bi zevk. Açarım çene açılır kaskımı. Dudağımın sol yanına takarım sigaramı. Sİgaramın yarısını rüzgar içer yarısını ben. Molasız 100 Km alırız .
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    yanında verilecek kaskın standartları bu uygulamayı başarılı hale getirebilir kanaatindeyim . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Kasksız kullanıcıya kesilecek cezanın çok yüksek olması daha caydırıcı olacaktır bence
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araiden ağşağı vermesinler...
    Gerçi kafasız onuda takmaz ya
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler