Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kasksız motosiklet satılmayacak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öyle caydırıcılık olmaz, kaskın yanına bir de arka çanta versinler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Taksimde sallandırıvereceksin bu kask takmayanlardan bi kaç tanesini bak ondan sonra takıyolarmı takmıyolarmı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    kime ne benim kaskımdan yaw..hee takmıyomuyum kask takarım kesinlikle hiç eksik etmem.ama ben başkalarını tehlikeye atmıyorumki kask takmamakla..şimdi kask olmadan motor satılmıcak ne olacak yani alır arkadaşından alır yine motoru..neyse bunlar ülkemizde 100 150 gelen kaskı satıyolar 750 1000 tl ye sonra kask alın yok ya oldu.. kardeşim kask sektörünü öldürmemek için..bak yazıda diyoki kesinlikle kask satın diyolar kaskla gelsinler demiyoulan bunlar varya bunlar abuk sabuk işlerle ugraşıyolar..gidip motorları sıkıştıran araçlara ceza yassınlarya..gidiyosun şikayet ediyosun hiç sallamıyolar..kardeşim asıl ilgilenmesi gereken bu motosikletleri fark edin budur olay..toplanıyolar yyok efendim kasksız motor almayınmış allah aallah neyse ben daha bişeyler deyipte kötü örnek olmayım

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    tebrikler sırada ehliyet var.motosiklet ehliyeti olmayana motosiklet satılmasın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşin çözümü basit aslında. Kask takmama cezasını 250 TL yapsınlar ve her takmayana da bassınlar cezayı bakın herkes nasıl gidip kask alıyor. Tabi Çin'den gelen 10 TL'lik kaskların da satışını yasaklayacaksın, milletin kandırılmasına müsaade etmeyeceksin.

Evet kask takmamak sadece takmayanı bağlar da millet topyekün kask takmamaya başladığında zamana bu bir kültür haline geliyor. Sonra işin ucu ön koltukta kucakta bebek taşımaya kadar gidiyor. Kask için de öyle 1000 TL vermeye gerek yok. 100 - 200 TL arasına gayet güzel kasklar satılmakta. Benim gözümde kask takmayan , emniyet kemeri takmayan adam cahildir, medeniyetsizdir. Ön koltukta çocuk, bebek oturtanı zaten direk alacaksın içeri, trafikte gördükçe çıldırıyorum.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksimde sallandırıvereceksin bu kask takmayanlardan bi kaç tanesini bak ondan sonra takıyolarmı takmıyolarmı
    Yok artık.
    Devenin pabucu.
    Adamlar sanki tecavüz suçlusu.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı ikeyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok işe yaramaz bence..
    geçen gün gözümle gördüğüm bir olayı aktarım motorla alakalı olmasada..

malum bakırköy-zeytinburnu tarafındaki hobby-kart pistini bilenler vardır.
    Oraya gelen bir agır abimiz go-kart'ın başına geçti. Kask mecburiyeti oldugu söylenince binmekten vazgeçti. Üstüne dedi ki " ben hayatta kask takmam uyuzum olayına. Motora bile kasksız biniyorum". İçimden aferim dedim abimize
    Olsun olsun arkadaşım.Arzrail görev alıp motosikletçilerin arasına girdiğinde onlar daha kolay görünürler. Çaktırma uyanmasın...

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin çözümü basit aslında. Kask takmama cezasını 250 TL yapsınlar ve her takmayana da bassınlar cezayı bakın herkes nasıl gidip kask alıyor. Tabi Çin'den gelen 10 TL'lik kaskların da satışını yasaklayacaksın, milletin kandırılmasına müsaade etmeyeceksin.

Evet kask takmamak sadece takmayanı bağlar da millet topyekün kask takmamaya başladığında zamana bu bir kültür haline geliyor. Sonra işin ucu ön koltukta kucakta bebek taşımaya kadar gidiyor. Kask için de öyle 1000 TL vermeye gerek yok. 100 - 200 TL arasına gayet güzel kasklar satılmakta. Benim gözümde kask takmayan , emniyet kemeri takmayan adam cahildir, medeniyetsizdir. Ön koltukta çocuk, bebek oturtanı zaten direk alacaksın içeri, trafikte gördükçe çıldırıyorum.
    kesinlikle haklısın Seko arkadaşım ancak yanıldığın bir cümle başı var kask takmayanı bağlar ancak açık olan gözden içeri bir cisim girip de benim aracıma herhangi bir taraftan çarpınca direkt beni de bağlar. ben bir salak yüzünden hapise girip adam öldürmekle yargılanamam. bir densizin yaptığını hiçbir suçu olmayan adam çekemez. (trafikte motorcuları sıkıştıran hayvanlardan bahsetmiyorum. kask ve gözlük takmadığı için gözünde sorun yaşayarak bir araca çarpmaktan bahsediyorum). sadece ön koltukta bebek taşımayı da aştı bazı şahıslar. sürücü koltuğunda bebeğini kucağına alıp 1 yaşındaki oğluna araba sürmesini öğretenlere de rastlamaktayım. ben de bu şahıslara ceza isteyenlerdenim.
    saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:59 ----------

şu linki bi incelemenizi tavsiye ederim.

link: http://www.motosiklet.net/forum/fayd...edilenler.html
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Öncelikle insanlara kaskın önemini anlatabilmek lazım. 6 - 7 ay önce kırmızı ışıkta yanımda scoter ile 17 18 yaşlarında bir genç durdu. kaskı kolunda takılıydı. neden kafana takmıyosun kaskı diye sorduğumda aldığım cevap ilginçti.
    - üşümüyorum ki

bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kimse kimseye bişeyin yanında zorla başka birşey satamaz, satmaz da...
    Sizce bi motorsiklet satıcısı kask almazsan motoru satmıyorum der mi?

Ben motosikletin üstüne kaskını takmadan oturmayan bi insanım. Diğer korumaları bazen es geçtiğim olsa da kafamı seviyorum.

Kasksız bir adama çarparsın, adam ölür, sonra senin başın yanar.

Eğer kask takmayanı 8'de 8 suçlu görüyorsa kanunlar. Varsın takmasınlar umrumda değil beni bağlamaz. Ben kendim için takıyorum.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ortalama bir kask : 300 TL
    Ortalama bir mont : 300 TL
    Ortalama bir dizlik : 100 TL
    Ortalama bir eldiven : 50 TL

Toplamda korumalıklar : 750 TL ile 1000 TL arası diyelim...

Dize takılan 5 cm'lik platin : 8000 $
    Operasyon tutarı : 3000 $
    Çevrenize ve kendinize verdiğiniz manevi zarar : Milyon dolar...
    (Paranın içine tüküreyim, canınızda gidebilir!)

İnsanlar ne zaman bunu idrak etmeye başlar, o zaman korumasız motorcu kalmaz.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    İyi bir karar tebrikler
    CE onaylı en ekonomik kask'ı vereceklerdir ama bedelini nereye ileve edecekler acaba..
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Sadece kaskla iş biter mi?Bitse bile verecekleri kask nasıl bir kask olacaktır en fazla?

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canım Türkiyem , Zavallı Türkiyem , Ezik Türkiyem ,

adam takmadıktan sonra adama o kaskı bedava versen neye yazar canım türkiyem .

Almanyada bir a2 ehliyeti almak için 50 tane sınavdan testten geçersin devrilen motoru kaldırma eğitiminden tutta trafikte teste kadar . sonra stajer sürücü kademeli CC arttırma vs .

ama bizde ne ?

3 dubayı dön gel al ehliyet sonra al hayabusa .

Ah be mantar olan ülkemin çözüm üreteceğim diye ürettiği çözümlerde mantar .
    ne diyim - 10.000.000.000

yazık yazık yazık çok ama çok yazık rezillik absürd saçmalık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler