Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bedava Kask İzdihamı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ölürüz beleşe .. bu toplum neden böyle ??? kaskı olanlar kasklarını saklamış alamayanlar olmuş ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani öyle bir milletiz ki, canımızı koruyacak bir malzemeyi bile devletten bedava bekliyoruz. Yuh yani... çoğu da o kaskı evde saksı niyetine kullanmazsa iyidir.
    İyi diyorsun da hocam, millet motosikletten bihaber. cbf150 aldığımda giydiğim kıyafetleri motorun yanında bedava mı verdiler diyorlardı
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yha arkadas anlamıyorum, ben ki jölesiz sokakta 5 metre yürümem kaskı taktığım da saçlarım direk bozuluyo ama
    1. kışın soğuktan
    2.yazın sıcaktan, güneş çarpmasından
    3. rüzgardan
    4. ağıza göze kaçabilecek börtü böcekten
    5. taştan kuştan
    her bi halttan koruyan gözleri ağzı burnu koruyan gayette kullanışlı bir alet kask. bu ankaradaki moto kuryeler kışın ayazında dahi kasksız dolanıyolar aklım mantığım almıyor yaw

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Aslında o sırada kask almaya gelenlere bi ehliyet kontrolü yapsalar,3/1'in ehliyeti yoktur.Ama Burdur Belediyesini tebrik etmek gerekiyor yinede.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Gerçekten Güzel Düşünce 10-15Tl'lik Kask Olsada Hiç Yoktan İyidir... Burdur Emnıyet Mudurlugunu Can-ı Gönülden Kutluyorum...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    herkeze vericekler sonra takmayan olursa yazıcaklar cezalarını ama güzel bir çalışma

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    haber de
    "Dağıtıma katılan Vali Süleyman Tapsız, İl Emniyet Müdürlüğü'nün kask kullanımıyla ilgili güzel bir kampanya başlattığını belirterek, “Burdur’da meydana gelen motosikletli trafik kazalarının yüzde 45’i kask kullanmamaktan kaynaklanıyor. Hayatta kalabilmek için trafik kurallarına uymamız gerekiyor. Bu proje, bu yönde insanımızı teşvik etmek maksadıyla uygulanan bir projedir. Bundan sonra sürücülerimiz ‘polis denetliyor’ diye değil, can güvenlikleri için kask kullansınlar” diye konuştu.
    "
    yazıyor. motosiklet kazası kask kullanmamaktan olabilir ama bu oran %45 değildir olsa olsa motosiklet kazasından kaynaklanan yaralanmaların %45 i dir o.
    ikincisi yanlış görmediysem kasklar açık kask, bilinir ki motosiklet kazalarında baş ve boyun kısmında en çok hasar alınan yerlerden birisi çene kısmıdır, bundan sebep biz yazın sıcağında da full face kask kullanıyoruz.

son olarak bunun gibi şovenist (olmamasından iyidir sıtma- ölüm) reklam kokan hareketlerden ziyade, devlet babında en azından bu tür can güvenliği sağlayıcı malzemelerin ötv ve kdv ikilisini azaltarak ulaşılabilirliği daha yüksek tutabilir buna mukabil kask kullanmayacan 60 tl gibi caydırıcılıktan yoksun bir ceza yerine 1000 tl gibi ali kıran bir ceza verebiliriz.

kimse kırılmasın millete hödük demek haddime değil ama "cahil" demek haddimedir. ptt memuru kafasında şapka takıyor adam motosiklet ile çalışırken, trafik memuru hiçbir trafik kuralına riayet etmiyor kendisi gibi davranana işgüzarlık yapıyor.

medeni olduğunu düşündüğüm bir ulaşım aracı her alanda olduğu gibi sinekten yağ çıkarma hevesinde olan otorite bu gibi uygulamalar ile saygımı kazanmaktan ziyade irridite edici duygular uyandırıyor. yine de hep derim yine de derim otoriteyi bu hale getiren halktır, sorun halktadır.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Katılıyorum Dude ve Sinan arkadaşlara.

Burdur'daki otoriteler bu uygulamayı belki de gerçekten iyi niyetle yapmışlardır ama ben bedavadan yapılan yardımlara oldum olası karşıyım. Mevcut otoritelerin en eski numarasıdır bizim gibi geri kalmış ülkelerde. Sosyolojik boyutuna burada inermiyiz bilmiyorum ama sosyal dengeyi bozan, insanları koyun eden bir yanı vardır. Bu yüzden değilmidir herşeyi devletten bekleyip, evimizin önünü bile süpürmekten aciz oluşumuz.

The Dude'un dediği gibi bu gibi ekipmanlarda vergi indirimi olmalı. Hatta vergisiz olmalı. İlaçlarda da, tıbbı malzemelerde de kısacası kullanılması zaruri olan her üründe. Sosyal devlet dediğin böyle olur. 300 tane kask dağıtmışsın nedir ki. Sosyal devletin görevi vatandaşlarını bu aletin gerekliliğine idrak edecek kadar akıl fikir sahibi etmek, kaskını da eldivenini de kendisine aldırmaktır.

Eğitimde, sosyo-kültürel yaşamda ve gelir dağılımındaki adaletsizliğe gelecek gene konu. Bunlar çözülmeden ne bu iş, ne de diğer ülke meseleri hallolacak.

Bir arkadaş da bir uygulama yapıyorlar trilyonluk ceza kesiyorlar demiş. Her gün yapsalar da 100 trilyon kesseler keşke. Kasksız binmek yasak ise polisin görevi o yasağı takip etmektir. Bu konuda insiyatif olamaz.

Kısacası bu haber beni üzmedi.. ama sevindirmedi de.

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    memleketimi kutluyorum. Gerçekten Burdur'da çok bilinçsiz bir motosiklet kültürü var ben koruma giyip de yolda dolaştığımda bana uzaylı görmüş gibi bakıyor çoğu kişi. Hatta ne yapıyorsun bu sıcakta kask mı takılır diyenler ya da artçı alacağımda kask takmasam olmaz mı diyenler boynunu ağrıtır o senin diyenler .... yani kask takmamak için insanımız 1000 türlü bahane buluyor. En azından bu uygulama bir nebze de olsa özendirici olur. En azından emniyet şöyle bir mantık uygulayabilir : "madem biz kask dağıttık bundan sonra çatır çatır takmayana ceza keseriz"... Belediyemi ve valiliğimi kutlarım ::

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    aslında kask dağıtıyoruz diye toplayacaksın milleti sonra sırayla ceza keseceksin alayına

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    özellikle

niğde -g.antep-kilis-manisa

gibi illerde dağıtılması takmayanında altından motorunun alınmasını isterim

zira yabancı şirketlerin yaptığı belgesel filmlerde ülkemizin insanları apaçi gibi 7-den 70 e kasksız biniyor bu ne yaa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kaksın bedeni tutmasada, biraz ucuz çin malı kask olsada en azından artık bi kaskları var..................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı kubilay_981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burda milletimizi resmen hödük yaptınız yahu.Abartmayın...

Uygulama güzel en azından 300 can emniyet altında
    Hödük değil belki ama kör cahil. Bedava mezar versen %90'ı içine atlar.
    WIWI ve benzeri çin malı kaskların hangi normlara uyduğunu biliyor muyuz? Hangi testlerden geçmiş ve sertifikaları var mı????
    300 Can'ı bana göre hiçte emniyet altına almadılar bana göre başlarına dert alacaklar.
    O kask'ı takan biri kaza anında kaskın kırılması nedeni ile ağır yaralanır ya da hayatını kaybederse, O kaskların dağıtılmasını sağlayan Vali ve Emniyet müdürü asla altından kalkamayacağı davalara göğüs germek zorunda kalır
    bedava kask dağıtarak hiç bir yere varılamaz...teşvik asla olmaz, olmayacak. Burası Türkiye...fazla söze gerek yokç.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 ----------

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında kask dağıtıyoruz diye toplayacaksın milleti sonra sırayla ceza keseceksin alayına
    evet neden kaskın yok diye ayrıca sürücü belgesi kontrolü için de bulunmaz bir fırsat.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haber de
    "Dağıtıma katılan Vali Süleyman Tapsız, İl Emniyet Müdürlüğü'nün kask kullanımıyla ilgili güzel bir kampanya başlattığını belirterek, “Burdur’da meydana gelen motosikletli trafik kazalarının yüzde 45’i kask kullanmamaktan kaynaklanıyor. Hayatta kalabilmek için trafik kurallarına uymamız gerekiyor. Bu proje, bu yönde insanımızı teşvik etmek maksadıyla uygulanan bir projedir. Bundan sonra sürücülerimiz ‘polis denetliyor’ diye değil, can güvenlikleri için kask kullansınlar” diye konuştu.
    "
    yazıyor. motosiklet kazası kask kullanmamaktan olabilir ama bu oran %45 değildir olsa olsa motosiklet kazasından kaynaklanan yaralanmaların %45 i dir o.
    ikincisi yanlış görmediysem kasklar açık kask, bilinir ki motosiklet kazalarında baş ve boyun kısmında en çok hasar alınan yerlerden birisi çene kısmıdır, bundan sebep biz yazın sıcağında da full face kask kullanıyoruz.

son olarak bunun gibi şovenist (olmamasından iyidir sıtma- ölüm) reklam kokan hareketlerden ziyade, devlet babında en azından bu tür can güvenliği sağlayıcı malzemelerin ötv ve kdv ikilisini azaltarak ulaşılabilirliği daha yüksek tutabilir buna mukabil kask kullanmayacan 60 tl gibi caydırıcılıktan yoksun bir ceza yerine 1000 tl gibi ali kıran bir ceza verebiliriz.

kimse kırılmasın millete hödük demek haddime değil ama "cahil" demek haddimedir. ptt memuru kafasında şapka takıyor adam motosiklet ile çalışırken, trafik memuru hiçbir trafik kuralına riayet etmiyor kendisi gibi davranana işgüzarlık yapıyor.

medeni olduğunu düşündüğüm bir ulaşım aracı her alanda olduğu gibi sinekten yağ çıkarma hevesinde olan otorite bu gibi uygulamalar ile saygımı kazanmaktan ziyade irridite edici duygular uyandırıyor. yine de hep derim yine de derim otoriteyi bu hale getiren halktır, sorun halktadır.
    Fazla söz ve yoruma yer bırakmamışsın
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bence çok saçma bi uygulama.bilinçli kullanıcı zaten kask takmadan binmez motosiklete.bence daha sıkı denetlemeler olmalı ve cezalar verilmeli.birde ece standartlarında olmayan kaskların kullanımı yasaklanmalı.10-20 tl lik kask yerine tencere koy kafana daha iyi....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim milelkt beles mezar bulsa girer eminim kimse o kaskları takmaz bedava oldugu için almıslardır

Bu kaskla beraber motor almaya karar verenler de olmuştur

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Bedava ne bulsa alır birim millet %80i alıp bi kenara atmadıysa bende neyim...

"lazım olur hanım koy bi yere"

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    izmir tirede kaskım arızalanmıştı. zaten eskiydi yeni birşey alayım demiştim ne honda bayisinde ne de yamaha bayisinde kask yoktu. diğer motorcuları saymaya gerek bile duymadım. kasklı kimseyi görmedim.
    Valinin dağıttığı kasklar her ne kadar basit olsada güvenliğine veya konforuna özendirebilir.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)