Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorculardan Meclis’e Telgraf

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bende geçen bi başlık açmıştım böyle bir eylem yapılması geektiği konusunda ancak pek talep olmadı.Şimdi bu başlıkta tekrarlıyayım bari de belki bi hareket olur.

1.Motosiklet daha az yakıt tüketimi ile doğaya daha az zararlı gaz salar.Çevre dostudur.
    2.Daha az yakıt tüketimi sayesinde ülkenin petrol tüketimi azalır ve milli sermaye dışarı çıkmaz.
    3.Park sorunu olmaz trafik rahatlar.

Bütün bu sebeplerden motosiklet kullanımı teşvik edilmeli üzerindeki ağır vergiler kaldırılmalı , motosiklet kullanımını kolaylaştırıcı gerekli kanunlar çıkarılmalı.Kamyonlarla aynı hızda seyretmesi engellenmeli , gerekli hız limitleri uygulanmalı.

İzmirli arkadaşlar bi eylem yapmış.MT bir eylem yapmaya kalksa kaç kişi toplanır nasıl ses getirir düşünün.Uyumayalım.Motosikletlere haksızlık yapılıyo.MT'ninde sesi çıkması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geçen bi başlık açmıştım böyle bir eylem yapılması geektiği konusunda ancak pek talep olmadı.Şimdi bu başlıkta tekrarlıyayım bari de belki bi hareket olur.

1.Motosiklet daha az yakıt tüketimi ile doğaya daha az zararlı gaz salar.Çevre dostudur.
    2.Daha az yakıt tüketimi sayesinde ülkenin petrol tüketimi azalır ve milli sermaye dışarı çıkmaz.

Bütün bu sebeplerden motosiklet kullanımı teşvik edilmeli üzerindeki ağır vergiler kaldırılmalı , motosiklet kullanımını kolaylaştırıcı gerekli kanunlar çıkarılmalı.Kamyonlarla aynı hızda seyretmesi engellenmeli , gerekli hız limitleri uygulanmalı.

İzmirli arkadaşlar bi eylem yapmış.MT bir eylem yapmaya kalksa kaç kişi toplanır nasıl ses getirir düşünün.Uyumayalım.Motosikletlere haksızlık yapılıyo.MT'ninde sesi çıkması lazım.
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama bizden bir halt olmaz!

Geçen ay bu konuyla ilgili aşağıdaki başlığı açtım. Buraya örnek dilekçeyi ekledim. Kendi dilekçemi de TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderdim. Endurocu.com'dan beş-altı arkadaş daha gönderdi ve hatta eşe dosta da göndertti.

Maalesef koskoca MT'den çıt çıkmadı. Konuya yorum yazan bile olmadı...

O yüzden MT'nin geyik dışında nasıl bir eylemi olur, ben de merak ediyorum.

Merak edenler için ilgili başlık:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-onemli.html
    Ağır metal insanı...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım sonuna kadr katılıyorum size ama nıye birlik olamıyoruz neden birseyler yapamıyoruz anlamış değilm bu hazıranda cıkacak kanuna bızımde kendımızı göstererek bır seyler yapmamız lazım değilmi

Mektupla telgrafla olmaz bu işler araya adam sokmadan olmaz.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mektupla telgrafla olmaz bu işler araya adam sokmadan olmaz.
    Ankara'da Bakanlıklar tarafında market sahibi tanıdık var, o olur mu?

Ya arkadaşlarım Allah aşkına biraz ciddi olalım. Siz MİLLET'siniz, oradaki koca göbekliler sizin VEKİLLERİNİZ. Yani siz o adamlara vekalet verdiniz.

Yasal olarak ne gerekiyorsa yapın, sesinizi duyurun. Ben söylüyorum işte: TBMM Dilekçe Komisyonu'na dilekçe göndererek işe başlayabilirsiniz.
    Ağır metal insanı...

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye telgraf yollamislar ki?!!
    Mors alfabesini bilen adam mi kaldi memlekette?
    Bosuna masraf.

Ege denince mevcut hukumetin aklina direkt Izmir geliyor.
    Izmir deyince de adamlarin tuyleri diken diken ouyor.
    Bu telgraf ters tepki yapabilir aman dikkat!!!
    Belki haklısınız ama telgraf olayi işin sembolik kısmı maksat var olan durumdan rahatsızlık duyan kesmin sayısını farkettirmek.

Alıntı serseri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan 2008 'de çıkan kanundan haberiniz yok sanırım arkadaşlar. İstanbul'da yapılan toplu sürüş sonrasında alınmıştı ve o kanunda motosiklet'in şehirlerarası yollardaki hız limiti otomobille aynı olarak kabul edilmiştir. ilgili linki bulabilirsem sizlerle paylaşırım.
    Bende merakla bekliyorum. İnş bizlerin haberi yoktur, biz boşa kürek çekiyoruzdur ve bu hız limitleri değişikliği kanunda yerini çoktan almıştır.

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meclise gidelim.
    Mayıs ayında İstanbul'dan ve başka illerden bahsettiğin organizasyon planlandı.

Bir şeylerin bizlerin yararına değişmesi için gösterilen emeğe destek olanlara teşekkürler. Bu mevzuyu da gırgıra alanlar elbette olucaktır ki olmuştur da.Canları sağolsun.

Evet belki 150 kişinin imzasıyla, tepkisiyle bir şeyler değişmeyecektir ama en azından varlığımızın farkında olucaklardır. Biz elimizden geldiğince bir şeyler için çaba gösteriyoruz, başarılı oluruz ya da olamayız ama denedik deriz. Ondan sonra birimizin canı yanı yandığı zaman bağırmasını çok iyi biliyoruz. İş taşın altına elini sokmaya gelince kimsenin sesi çıkmıyor.
    Karanlığa küfretmek yerine bir mum yakmayı denedik. Belki söner belki bir kaç tane daha yakan olur. Yine de teşekkürler.

.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    arkadaşlar arıyorumda pcde bulamıyorum yaa. ama eski bilgisayar antalyada eger ona ulaşabilirsem ordan çekerim ve sizlerle paylaşırım.
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten merak ettim o kanunu bulup bizimle paylaşırsan sevinirim zira şuan hala polis memurları şehirler arası yolda 80 km hızda ceza kesiyorlar.
    Böyle bir kanun maddesi varsa mutlaka konu başlığı açarak paylaş lütfen. Hepimizin yaşadığı çok ciddi bir sıkıntı bu.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Yusuf Ziya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir kanun maddesi varsa mutlaka konu başlığı açarak paylaş lütfen. Hepimizin yaşadığı çok ciddi bir sıkıntı bu.
    Daha önce bir konu açılmış ve bende kanun ile belirleniyor gibi bir mesaj yazmıştım. Ama bir üyenin mesajı üzerine araştırmıştım.
    Sonuç:

Hız limitleri araç bazında kanun ile belirlenmez. Kanunda sadece üst limit belirtilir(atıyorum otoyolda hız limiti 120'dir gibi). Araçlara ve yollara göre hız limitleri belirlemek karayollarının tasarrufundadır.
    kgm.gov.tr'da hız limitleri var.

Arazi taşıtları ve motosikletler 50 70 80
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...Sinirlari.aspx

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNUNUN AMAÇ VE KAPSAMI MEVZUAT
    4) KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREV VE YETKİLERİ
    *Karayollarındaki hız sınırlarını belirler ve işaretler.

Kısacası öyle bir kanun yok. Varsa KGM'nin bundan haberi yok.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler