Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yaz Geldi...zn Satışları Arttı...!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    " AK "
    Caddenin yeni trendi Çin malı scooter'lar

Son yılların en popüler şehir içi araçlarından olan scooter'ların satışları piyasaya Çin malı motosiklet markalarının girmesiyle arttı. Asya Motor ve Mondial gibi markalar sayesinde scooter fiyatları 1500 YTL'ye kadar düştü

ELİF BERKÖZ

Küçük tekerlekli, pedalı olmayan ve otomatik vitesli motosikletler yani scooter'lar son yılların en popüler şehir içi araçlarından oldu. Bu motosikletler trafikte stres yaşamak istemeyenlerin ve durmadan zam gelen benzin fiyatlarından yakınanların tercihi. Otopark sorunu yaşatmaması da scooter'ları avantajlı kılıyor. İtalyan markası Piaggio'nun modellerinden biri olan Vespa, Türkiye'de en çok bilinen scooter markası. Ama son zamanlarda özellikle Bağdat Caddesi'nde popüler olan bir marka daha var: Asya Motor. Sarı, siyah, gri ve mavi renklerdeki bu motosikletler Vespa ve Harley Davidson'ın karışımı gibi. Zaten bu markanın en çok Vespa'yı andıran 125T modeli satılıyor. Gloria Jean's Coffee, Starbucks gibi mekanların önünde bu motosikletlere rastlamak mümkün.
    Çin malı olan ve Çin'de Haojin adıyla satılan Asya Motor'un ve yine Çin üretimi Mondial'in
    fiyatlarının ucuz olması scooter satışlarını artırmış durumda. Mondial markalı scooter satışının beş ayda 25 bine ulaştığı açıklandı. Şu an 50 cc'ye kadar olan motosikletler için ehliyet gerekmiyor. Ancak meclise verilen teklif kabul edilirse bu rakam 125 cc'ye kadar çıkacak. Böylece caddelerde scooter'lara daha sık rastlayacağız.
    Sayıları giderek artan Asya Motor motosikletlerini Türkiye'ye getiren Aydın'daki Asya Dış Ticaret, Nazilli'de kurduğu fabrika ile bunları 2006'dan itibaren Türkiye'de üretecek. Yani yakında Kanuni'den sonra bir motosiklet markamız daha olacak.

[B]"Beş ayda 25 bin scooter sattık"

Çin işi Mondial markalı motosikletler beş aydır piyasada. Yedi çeşit model arasında en çok scooter modeli yani 125 MT satılıyor. Fiyatı 1700 YTL. Şu ana kadar toplamda 25 bin scooter sattık.

"Cep telefonu alır gibi motosiklet sahibi oldum"

Serter Canko

Cep telefonu alır gibi motor sahibi oldum. 200 YTL peşinat verip kalanını 12 takside böldürdüm. Benzinciye gittiğimde "5 YTL'lik doldurun lütfen" deyince şaşırıyorlar. Ama o benzinle iki gün geziyorum. Gloria Jean's Coffee, Starbucks'ların ve McDonald's'ın önü, Fenerbahçe'deki Tesadüf Cafe ve Suadiye'deki Saloon bu markanın kullanıcılarının buluştuğu mekanlar. Önlerinden geçerken "Burada Asya Motor kullanıcıları var. Girip muhabbet edeyim" diyorum. Boyasının ucuz olması çok iyi. Motosikletimin renginden sıkılırsam 250 YTL'ye başka bir renge boyatacağım.

"Bisiklet kullanmaya benziyor"
    Seda Gemici

Babam anneme yazlıkta kullansın diye bir 125T aldı. Ama annem korktuğu için kullanamadı. Motosikletini bana hediye etti. Ben de şimdi Bağdat Caddesi'nde kullanıyorum. Caddede insanlar bana gülümseyerek bakıyor, yol veriyor. Motosiklet kullanıyor olmam sempatik geliyor onlara. Kullanımı çok rahat. Sanki bisiklet kullanıyormuşum gibi. Büyük motosikletler kadar dikkat çekmemesi de benim için önemli. Bu tacize uğramamızı da engelliyor olabilir.

"Yedek parça fiyatı çok ucuz"
    Salim Karagözoğlu (Asya Dış Ticaret satış ve pazarlama müdürü)

Scooter'ların alıcısı 7'den 70'e herkes. Ekonomik olması tercih sebebi oluyor. İki yılda yaklaşık 12 bin motor sattık. Özellikle bu yaz satışlar inanılmaz arttı. En çok sattığımız modeller AS125T ve AS150 T. 125T'nin peşin satış fiyatı 1650, 150T'ninki ise 1850 YTL. Uzakdoğu'da üretiliyor olması bu motosikletlerin fiyatlarını aşağı çekiyor. Ayrıca yedek parçaları da çok uygun.

"Arabam olduğunu unuttum"
    İrem Doğruöz

Birkaç yıldır araba kullanıyorum ama motosiklet çok daha rahat. İstediğim yere girip çıkabiliyorum. Park sorunum yok. Benzin
    parası ve park ücretleriyle uğraşmıyorum. Trafikte sıkışıp kalmıyorum. Randevularıma vaktinde yetişiyorum. Motoru aldıktan sonra arabama binmez oldum. Neredeyse
    bir arabam olduğunu bile unuttum.

"Yakında kulübü kurulacak"
    Murat Satıral (Damla Otomotiv)

Asya Motor'un modelleri fiyat olarak ucuz, görüntü olarak da şık. Bu yüzden özellikle Bağdat Caddesi gençlerinin tercihi oldu. Mayıstan bu yana 1500'den fazla motor sattık. 125T alıcılarının yüzde 60'ı kadınlar. Yüzde 20'si 20 yaşın üzerindeki gençler. Yüzde 20'si ise yazlıkları için alan daha yaşlı kullanıcılar. Yakında Vespa kulübü gibi bir Asya Motor kulübü de kurulacak. Çünkü kullanıcıların sayıları giderek artıyor.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malı almayın etmeyin diyorlar ama çin malları sayesinde birçok insan motora kavuştu...çin mallarının iyi tarafları da var..bende mondialin elektrikli bisikletlerine bakıyorum..

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    O fotoğraftaki gibi kasksız korumasız bineceklerse hiç binmesinler daha iyi... O bir reklam fotoğrafıysa da anlamak mümkün değil. Sanki bisiklet satıyor adamlar. Deli olacam artık yaaaaaaaaa.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    O fotoğdaf bana tanıdık geldi biraz
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Fotoğrafın onemı yok arkadaslar...konumuz kask flanda deıl.sonucta herkes kendınden sorumlu...
    Amac scooter ve motor sewgısını ınsalara kazandırmak...( zen )

Çin motoru ve ya baska yapım motor ortak amac motorun rahatlıgı cevreye karsı duyarlılıgı karsılık ıletısım ve malıyet..
    bır zn kullancısı olarak yukardakı konu baslıgını ve ıcerıgıne katılıyorum..
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı proximaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafın onemı yok arkadaslar...konumuz kask flanda deıl.sonucta herkes kendınden sorumlu...

Çin motoru ve ya baska yapım motor ortak amac motorun rahatlıgı cevreye karsı duyarlılıgı karsılık ıletısım ve malıyet..
    Tamam herkes kendinden sorumlu, ona bi lafım yok. Fakat bu tipler yüzünden kaza haberleri artıyor ve sonları kötü olduğu için motosiklete bakış açısı zaten çok kötü olan insanlarımızın düşünceleri kötünün kötüsü oluyor. Yoksa ben de katılıyorum ve motosikletin modeli ne olursa olsun yaygınlaşmasını çok istiyorum. Her gün işe gidip gelirken tek başlarına kafese tıkılmış olan o insanlar motosiklet kullansalar ne büyük sorunlar çözülecek halbuki...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Tipi güzel bence !

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam herkes kendinden sorumlu, ona bi lafım yok. Fakat bu tipler yüzünden kaza haberleri artıyor ve sonları kötü olduğu için motosiklete bakış açısı zaten çok kötü olan insanlarımızın düşünceleri kötünün kötüsü oluyor. Yoksa ben de katılıyorum ve motosikletin modeli ne olursa olsun yaygınlaşmasını çok istiyorum. Her gün işe gidip gelirken tek başlarına kafese tıkılmış olan o insanlar motosiklet kullansalar ne büyük sorunlar çözülecek halbuki...
    Tamam bende sana katılıorum ama sadece kask takarak motorun ımajını saglamıs olmuyorsun..kask ı olup ta kaza gecerıp kotu sonuclara maruz kalan arkadaslarımızda var..kask cozum deıl..bence cozum ınsanın kendını frenlıyebılmesı ki motor kullananların cogu hız tutkularını asabılmek ıcın kullanıyor kı kazaların cogu bu yuzden meydana gelıyor bence ımajı zadeleyen varsa bunlar olabılır.. dıger kesın de sadece ulasım aracı olarak kullanıyor bız bunu kazanmak ıstıyoruz...
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı proximaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sanırım sen kask kullanımını tasvip etmeyen bir zen mastersın?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sen kask kullanımını tasvip etmeyen bir zen mastersın?
    sen bır usttekı yazıyı okumamısın sanırımm...
    Ben ozellıkle gıttım bı dunya para vererek ozel kask aldım herseyden once can geldıgı ıcın ve 1 dk lık mesafeye bıle takıorum onemınnı bılıorum merak etme sen..
    konu baska yerlere gıttı...nesse...

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı almayın etmeyin diyorlar ama çin malları sayesinde birçok insan motora kavuştu...çin mallarının iyi tarafları da var..bende mondialin elektrikli bisikletlerine bakıyorum..
    Eger Elektrıklı bısıklet almak ıstıosan Buraya gel burada daha ucuz
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

Alıntı busihido_kadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger Elektrıklı bısıklet almak ıstıosan Buraya gel burada daha ucuz
    ne kadar orada ve özellikleri neler ??

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    kask kask diye tutturan arkadaşlar. kaskla keyfi çıkmazki bunların. şehir içinde sakin bi gezi için kask eziyet olur bence. o zaman bisikletede kask şart olmalı.

Alıntı viravira26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kask diye tutturan arkadaşlar. kaskla keyfi çıkmazki bunların. şehir içinde sakin bi gezi için kask eziyet olur bence. o zaman bisikletede kask şart olmalı.
    hastanede de kafan gözün patlak yatakta yatmak keyifli olmaz ...

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    şiddetli cevaplar geldi. neyse kask şart tabiki. ayrıca bisikletede bisiklet başlığı şart olmalı. ne demiş atalarımız attan düşen ölmez ama eşekten düşen ölür. tam olarak böylemi demişlerdi acaba.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı viravira26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şiddetli cevaplar geldi. neyse kask şart tabiki. ayrıca bisikletede bisiklet başlığı şart olmalı. ne demiş atalarımız attan düşen ölmez ama eşekten düşen ölür. tam olarak böylemi demişlerdi acaba.
    Arkadaşlar herhalde Kask Takmanın öneminin tartışılacağı en son yer MT gibi bir motosiklet sitesidir Bisiklete binen tüm arkadaşlarım da kask takıyorlar. Zemheri Zürefası gibi gezinenleri görünce yeminle içim acıyor, sanki her an düşeceklermiş gibib bir hisse kapılıyorum (Sanki koruma olmayınca düşülüverilecek gibi...)

Çin kökenli motorlar hakkında hemen hemen herkes aynı fikirde. Kolay bozulan, güven vermeyen, fazlaca yakan ama buna rağmen çok ucuz fiyatlarıyla herkesin aklına motor alma düşüncesini sokuveriyor

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    Kymco Agility

Enteresan bir topic olmuş.

Verilen cevaplar falan!..

---

Bu modelden kız arkadaşıma almak niyetindeyiz. Ağustos gibi. Çok şirinler gerçekten.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Jınlun JL-125
    125'lik demeyin bana Bayılıyo onlar Ninja varmı ninja

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    EVet bızde gecen 2 Tane aldık Asya da 125T super bısı ya cokda ıyı gıdıyop goruntu super
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

ati_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya şimdi iyide böyle çin malı falan belli bir km den sonra nasıl olucak acaba..kendisi kadar masraf yapılıyor..ucuz falan gözüküyor ama sadece başlangıç için

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)