Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kuralkan Motorlu Araçlar Kamuoyu Duyurusu

Motovento
    REKLAM ALANI

alıntı almadan yazıyımkı uzun olmasın.. BBR yazdıklarının bir bolumune katılıyorum. burda magdur olmaması elzem olan kullanıcılardır. oncekı olayları referans alırlarmı onuda verdıgı fransız malları ornegıyle hep bırlıkte gorecez.yada tam tersını

dogru tıcaret cıddı ıstır dansozluk yapılmamalı.%100 haklısın bbr.kıme ceza sorusuna su soru olabılırmı ? belkıde kore globalden vazgecmekle kendıne ve kullanıcısına mukafatmı verdı? tabıkı yenı partner tum ıhtıyacları karıslayacak gucteyse. bır dogru tespıtte bır ıs bu kadar karısırmı ? karısmamalıydı.

motorseverlerın cezalnadırılacagını sanmıyorum. ancak garantı kısmında globalın motorlarından 10 yıl sorumludur. bu soru kullanıcılar acısından en onmelı mevzuu buda kısa zamanda yanıt bulacaktır.

S&T marka degısıklık neden ve nıcınlerını bılemeyız. ancak yarın ben st kanunıden vazgectım demeyecektır. bu konu her ıkı tarafada tecrube olmus ve gelecek hakkındakı yatırımlarını ve yapacaklarını sozlesme sartlarına almıstır kanaatındeyım. bu sebeple her ıkı fırmada onlem almak zorundadır kullanıcılarının,kendılerının ve markalarının magdur olmaması acısından.

degınmek ıstedıgım bır konuda formlarda getıremez,gelmez,bu motorlar turkıyeye gıremez,gırdırtmeyız tartısmasında sonuc su olmustur. bır bayıı olarak ılk sıparıslerım takrıben 10 dk once kargo fırması tarafından teslım edılmıstır.

olması gereken artık geldı ,gelmedı ,gıttı gıtmedıden cok bundan sonrakı olusumların getıreceklerıdır. HFC de keskın yazılar ve kırmızılarla getıremez dıyenler sımdı satısa sundugumuz bu motorları ta dıyarbakırda gorunce ne dıyecekler?

benım ıcın bız boyle dedık bakın cıktı demekten daha onemlısı bundan sonra satıs yedek parca ve servıs hızmetlerı onemlıdır. bunuda yaparken hyo-st kanunı ayrımı benım sorumluluk bolgemde ( dıyarbakır batman mardın ) olmayacaktır. garantı karsılama konusundada ana fırmanın talımatlarını aldıkca buna gore hızmete devam edecez. sahsı gorusum hyo garantı hızmetı verılmesıdır. bunu bazı arkadaslar temmennı dıye yorumladılar sızce kotu bır temmenımı bır motor severı sıkıntıda bırakacak bır temennım olması dogru olurmu.olmaz ve bende boyle bır seyı temennı etmem

sonuc olarak demontelı motorlar bana ulastı resımlerını ısteyene yayınlarım. kullanıcıların bıraz daha sabırlı olmasını ve gelecekte sıkıntı kalamayacagını tahmın ederım. sonuc olarak motor kullanıcısı zevkıne gore keyfıne uyugun model secme hakkı vardır. bunun hep derım almak kullanıcının zevkıdır bızlere yorum dusmez. hukuk kısmında da yorum dusmez bıze, zaman hukukı sonucları verınce yasayarak gorecez.

motor severlere kazasız belasız saglıklı ve bol keyıflı surusler dılerım.

syg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün globale kızıp parça yollamayan firmanın yarın kanuniye aynı şeyi yapmayacağını kim garanti eder ??

:
    Herşey üretici firmanın elinde bunu kimse garanti edemezki,2007 yılı iiçinde kimler kimlerle ne için görüştü bir duysanız.Kimlerin ismi kimlerle anıldı.bu sektör daha çok süprizlere gebe.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    kanuni markayı aldı gibi görünüyor ama hiç iyi olmadı diye düşünüyorum kendı şahsım adıma ben gt250r almayı düşünüodum hemen hemen vazgeçtım kanunı aldıgına göre öyle olacak almıyacam gt250r dersenızkı kanunıde aynı parça ve kalıteyle üretecek bana hyosoung markası çekıcı gelmıstı onun yerıne depoda kanunı yazması benım hoşuma gitmez kanunucı arkadaslarım alınmasın ben kendı şahsım adıma konustum

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Kusura bakmayın kimseyi eleştirmiyorum, Kuralkan'ı da savunmuyorum, geçen yaz turistlerin hayabusa ve honda dururken bu ne? bu ne? diye sorup Tiger i incelemesi oldukça keyif vericiydi. KANUNİ deyince ilk akıla gelen Osmanlı, gecmişimiz bu kadar kötü mü? Kanuni yazınca güzel olmuyor ST yazınca alırdım felan, başka bir forumda diyor ki çin ekonomisini korumak için yuen den başka para kullanmıyor, biz de ne kadar japon amerikan fransız varsa peşinde koştururuz. Yarınlarda Kanuni markasını uzun bir sınav bekliyor, bu sınavı atlatabilirse ki, şu an yedek parça konusunda sorunsuz olduğunu ispatladı. Bana göre motosiklette rekabet dönemi Türkiye'de yeni başladı, nasıl Yamaha fiyatları çektiyse, yarınlarda servis yedek parça ve kalite arttıkça piyasa da bir biri ile yarışacak. Yeni teknoloji üretmeye gerek yok, teknolojiyi iyileştirme iyi bir arge çalışması ile MotoTürk diye bir marka motosiklet de kullanabiliriz. Umarım anlatabildim.

Aklıma gelmişken parça konusunda bir diyaloğumu aktarayım. Geçen yaz, Yağ filtresi bekliyorum 20 günü geçti, bayi bugün yarın der gelen giden yok, kuralkan a mail attım, hemen geri dönüş yaptılar, 2 gün sonra parça bayideydi. Biz tüketici olarak üzerimize düşeni yapmazsak, bayi ve servis hataları yüzünden daha çok markayı suçalarız.
    Free Motorcycle Team

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yakut bey ve retox bey burdayım takip ediyorum sizi...gözüm üzerinizde...uzun yazdığınız için algı anlana sorunu yaşıyorum bazen...

İlyada destanı gibi yazma yakut paşa...

Kanunınin yükselişi engellenemez...

Kavalalı Mete Han..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Jotif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ?
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş Türkiye pazarındaki Japonlara yarayacak...Kim ss görünümlü kanuni almak ister ki...Zaten hiçbir parçasını üretmeye kalkacaklarını sanmıyorum.Yoksa Mz'yi kepaze ettikleri gibi bunu da kepaze ederler.Dışardan getirt üstüne yapıştırmayı koy neymiş %100 Türk malı biz yaptık.Biz de enayiydik yedik...Hyosung kendi ayağına sıkmış oldu.Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendilerine.
    Yolların Hastasıyım 2 Tekerin Ustasıyım...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    durun bi arkadaşlar bi zaman tanıyalım kanuniye .isteyen alır, istemeyen almaz. bazıları da benim gibi riski sever. işler yolunda giderse mayısa bi tane gv 250 alacağım inşallah .
    güzel bakan , güzel görür.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Bence Global böyle bi olay olduğu anda başka bi markaya yönelmeliydi. Şimdiye kadar da Türkiye'ye de getirmiş olurdu. Kanuniyle de yasal yollardan anlaşıp isim hakkını satabilirdi. Bu durumda ortada kaldı gibi.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Eeee şimdi eski Hyocular (bkz: bir aylık yeni Hyocu bendeniz) servis ve garanti için nereyi kullanacağız, kime gideceğiz?
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda tüm gürültüyü koparan Globalin Hyosung markasını Türkiye"de kendi adına tescillemesi .. 2000 yılında Türkiyeye giren bir marka sözkonusu.. Global markayı 2005 te devralmış .. 5 yıl adamlar burada mal satmış ama İsimlerini tescil etmemişler .. Ne Firma ama .. Valla keşke ben kontrol etseydimde ben tescilleseydim markayı... Korenin çok basiretli yöneticilerinin yeni uygulamalarını merakla bekler olduk..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

biri benle retox gozetliyor

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakut bey ve retox bey burdayım takip ediyorum sizi...gözüm üzerinizde...uzun yazdığınız için algı anlana sorunu yaşıyorum bazen...

İlyada destanı gibi yazma yakut paşa...

Kanunınin yükselişi engellenemez...

Kavalalı Mete Han..
    yok yok uzun yazmayı bırak artık yazamıyoruz bıle.
    aldık motorları hatta ılk motorumuzu sattık bıle dıyarbakır gıbı motosıklet satısının az oldugu yerde.

kavalalı metehan pasa emreyledınız.
    yukselısmı ?? sımdılık mutevazı olalım. zamanı gelınced metehan pasa takdırlerını goruruz.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durun bi arkadaşlar bi zaman tanıyalım kanuniye .isteyen alır, istemeyen almaz. bazıları da benim gibi riski sever. işler yolunda giderse mayısa bi tane gv 250 alacağım inşallah .
    +1111 formdan ogrendık bu seklıyle cevaplammayı ( caktırmadan kısa yolmus ))

Motosikleti
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeee şimdi eski Hyocular (bkz: bir aylık yeni Hyocu bendeniz) servis ve garanti için nereyi kullanacağız, kime gideceğiz?

eh st_erdoğan yeni st_kanunin hayırlı olsun...

Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok uzun yazmayı bırak artık yazamıyoruz bıle.
    aldık motorları hatta ılk motorumuzu sattık bıle dıyarbakır gıbı motosıklet satısının az oldugu yerde.

kavalalı metehan pasa emreyledınız.
    yukselısmı ?? sımdılık mutevazı olalım. zamanı gelınced metehan pasa takdırlerını goruruz.

+1111 formdan ogrendık bu seklıyle cevaplammayı ( caktırmadan kısa yolmus ))

öyle +1 de he de geç...fazla yorma kendini...hep aynı açıklamaları yapmak zorunda kalma...klavyesi olan yazıyor...iyi satışda olmuş...hayırlı uğurlu olsun...ne desek boş...parası olan konuşur bu camiada...

sonucta muhatap havasına girdiğin için seni hedef seçtiler...sonucta bayisin...bırak merkez düşünsün imajı cilalamayı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

anlasıldı kavalalı metehan...
    ama bu haberıde yazıyım ıznınle..sonrada yorgunluk cıkarmak ıcın kacalım.
    yeni konu baslıgı actım metehan 10 dk once bilgisi geldi. S&T üretim anlaşması.

Hyosung,Global Motor, Fuar Bilirkişi Raporu

Bilirkişi Raporu,
    BAKIRKÖY 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE,

DOSYA KAŞI TARAF : KURALKAN MOTORLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN VE DIŞ TİC A.Ş.
    TESPİT YERİ : İSTANBUL EXPO CENTER FUAR MERKEZİ
    TESPİT TARİHİ : 21/03/2008

DEĞERLENDİRME:
    TESPİT İSTEYEN:
    Mahkemeniz 2008/ 147 D.İş. sayılı dava dosyası muhteviyatında bulunan,
    1- HYOSONG marka motosikletlere ait her türlü reklam ve tanıtım araçlarının
    bulunup bulunmadığının,
    2- Sergilenen S&T Kanuni marka motosikletlerin renk ve model bilgilerinin tespit
    edilerek aslen HYOSONG marka motosikletler olup olmadığının,
    3- S&T Kanuni marka motosikletlerin, model tiplerinde, şasilerinde,farlarında,
    NO: 2008/147 D.İş

TESPİT İSTEYEN : GLOBAL MOTOR MOTORLU ARAÇLAR SAN.VE TİC. A.Ş.
    jantlarında ve muhtelif diğer parçalarında HYOSONG marka yazı yada logo
    sunun olup olmadığının tespiti ve fuarda sergilenen bu motosikletlerin aslen
    HYOSONG marka motosikletlerin modifikasyonu olup olmadığına dair yapılan
    tespitte aşağıdaki bulgulara ulaşılmıştır.

KARŞI TARAF BEYANI:
    Karşı taraf, şirket hukuk müşaviri ve vekili olduğunu söyleyen ve keşfe katılan,
    Sayın Avukat Ramazan ÖZTÜRK aşağıdaki hususlarında raporda bulunmasını talep
    etti.
    Tespit isteyen Global Motor’un HYSONG markasının sahibi olmadığını.
    HYOSONG marka ile üretim yapmakta olan Aslen Güney Kore’li şirketin artık S&T
    Kanuni markası adı altında üretim yapmakta olduğunu. Bu sebeple, motosikletlerde
    her iki markalı parçaların da bulunmasının normal olacağını.
    Ayrıca bir üreticin farklı markalarla üretilmiş yedek parçaları tedarikçilerden
    temin ederek üretim yapabileceğini
    Kendilerinin S&T Kanuni marka motosikletleri sipariş ederken “ Motosikletler
    üzerinde S&T Kanuni dışında hiçbir markanın kullanılmaması, eğer var ise bunların
    da silinmesi yönünde talimat verildiği.
    Not :
    KURULKAN MOTORLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN. VE DIŞ TİC A.Ş. Vekilinin
    detaylı (i-mail) rapora ek olarak tarafınıza sunulmuştur.
    İNCELEME:
    Keşfe konu fuar standında HYOSONG marka motosiklet görülmedi. Bununla
    beraber S&T Kanuni marka, GV650, GT650R, GT250R, GT 650, GT250, RT125D ve
    MS3 250 model motosikletlerin incelenmesinde;
    Motosikletlerin şasi (Araç) tanıtım plakaları üzerinde S&T MOTORS ibaresinin
    Bulunduğu (Resim no: 1,2 )
    Motosikleti oluşturan plastik yedek parçaların, üzerinde tanıtım bölümleri
    bulundu. (Bu bölümlerde parçayı imal eden firma bilgileri bulunmalıdır. Firma ismi
    yada logo su, üretim tarihi ve üretim ile ilgili diğer bilgiler ). Ancak bu parçalarda üretici
    adı yada logosunun bulunmadığı, yazıların bulunduğu bölümlerin bir şekilde
    kazımak sureti ile tahrip edildiği ( Resim no: 3,4,5,6,7 ).
    Krom kaplama olan, motor-dişli grubu kapakları ve egzozlarda yedek parça
    tanıtım bölümünde hiçbir marka adı veya logosunun bulunmadığı, bu bölümlerinde
    düzenli bir şekilde işlenerek tahrip edildiği. ( Resim no: 8,9,11,12), Tespit isteyenin
    delil olarak sunduğu resimlerde ve tespitin yapıldığı gün fuar alanında başka bir stant
    da bulunan iki taraflı model HYOSONG marka motosiklet üzerinden bakıldığında,
    etiketlerin bulunduğu yerlerde marka yazıldığı, burada HYOSONG markasının
    yazıldığı (Resim no: 10.13 )
    MS23 250 model motosikletin ön ve arka jantında, metal aşındırıcı ile ( özel
    matkap, zımpara vb.) kazınmak sureti ile özensiz bir şekilde tahrip edildiği (Resim
    no:15,16 ),
    GV 650 model motosiklette arka tekerleğe güç aktaran kayışın krom kaplama
    muhafazasının iç kısmında bu parçanın HYOSONG tarafından üretildiğinin yazılı
    olduğu (Resim no:17 )
    Elektrik rölelerinin üzerinde de HYOSONG markasının yazılı olduğu ( Resim
    no: 18 )
    Tüm modellerin farlarının ve sinyal lambalarının üzerinde beyaz renkli
    etiketlerin yapıştırılmış olduğu ( Resim no.19,20,21,22,23 ), Tespit isteyenin delil
    olarak sunduğu resimlerde ve tespitin yapıldığı gün fuar alanında başka bir stant da
    Bulunan iki farklı model HYOSONG marka motosiklet üzerinden bakıldığında, etiketlerin bulunduğu yerlerde HYOSONG markasının yazılı olduğu, (Resim no:24,25,26 )
    Gösterge tabloları üzerinde ve içinde, S&T Kanuni yazılı etiketlerin bulunduğu
    ( Resim no: 27,28,29 ), ancak HYOSONG marka motosikletlerde bu yazıların
    etiketle değil, tahrip edilmeden silinemeyecek şekilde boya ile yada oyma yada
    dövme sureti ile yazıldığı ( Resim no: 30,31 ),
    Bulgularına ulaşılarak aşağıdaki sonuca ulaşılmıştır.
    SONUÇ:
    Gerek fuar alanında, KURALKAN MOTROLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN VE
    DIŞ TİC. A.Ş. ye ait standa bulunan motosikletler üzerinde yapılan incelemede,
    Gerekse tespit isteyen GLOBAL MOTOR MOTORLU ARAÇLAR SAN VE TİC. A.Ş.
    vekilinin vermiş olduğu deliller ile yapılan karşılaştırmada. Keşfe konu motosikletlerin
    HYOSONG olarak imal edildikten sonra modivikasyon geçirerek S&T Kanuni
    markaya dönüştürüldüğü
    Sonuç ve kanaatine varılmış olmakla takdirlerinize saygılarımla arz ederim.
    24.03.2008

Bu rapor Globalin sitesiden alınmıştır. Kanuni nin duyurusu sonrası bu da işleri iyice karıştıracağa benzer. Bu işin sonu bakalım nereye varacak.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karışan bir şey yok,eğer problem olsaydı o motorlar bu tesbitin yapıldığı gün tırlara yüklenip götürülürdü,şu anda motorlar satışta yani bayiilerde.ve satışlar harika gidiyor,buarada bazı arkadaşlarının tahminin aksine,moto yetişmiyorGlobal bu açıklama ile yediği golü çıkarmaya çalışıyor sadece o.
    olay bitti artık..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hukuki süreç sonuçlanmadan olay bitti artık dememek lazım. Ne karar çıkacağı belli olmaz. Bilirkişi raporuna Kuralkan itiraz edecektir. Hatta etmiştir bile belki...

Raporun kesinleşmesi lazım sonra mahkeme tarafından karar verilecek. BUndan sonra da karar düzeltme ve temyiz aşamaları böyle sorunlu bir dosyada olacaktır. Velhasılı motosikletlerin satılmaya başlanmış olması sürecin bittiği anlamına gelmez. Sonuç iki taraf adına nasıl çıkar, tazminat durumu mu doğar, yoksa satışa devam mı edilir, bilemem. Şu an kimse de bilemez. Kuralkan'ın ve Global'in avukatları dahil bu bilemeyenlere.

İnşallah dava sonucu öyle ya da böyle buradaki kullanıcı arkadaşların lehine olur.
    "kick start my heart"

Motosikleti
    Alıntı sader1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilirkişi Raporu,
    BAKIRKÖY 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE,

DOSYA KAŞI TARAF : KURALKAN MOTORLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN VE DIŞ TİC A.Ş.
    TESPİT YERİ : İSTANBUL EXPO CENTER FUAR MERKEZİ
    TESPİT TARİHİ : 21/03/2008

DEĞERLENDİRME:
    TESPİT İSTEYEN:
    Mahkemeniz 2008/ 147 D.İş. sayılı dava dosyası muhteviyatında bulunan,
    1- HYOSONG marka motosikletlere ait her türlü reklam ve tanıtım araçlarının
    bulunup bulunmadığının,
    2- Sergilenen S&T Kanuni marka motosikletlerin renk ve model bilgilerinin tespit
    edilerek aslen HYOSONG marka motosikletler olup olmadığının,
    3- S&T Kanuni marka motosikletlerin, model tiplerinde, şasilerinde,farlarında,
    NO: 2008/147 D.İş

TESPİT İSTEYEN : GLOBAL MOTOR MOTORLU ARAÇLAR SAN.VE TİC. A.Ş.
    jantlarında ve muhtelif diğer parçalarında HYOSONG marka yazı yada logo
    sunun olup olmadığının tespiti ve fuarda sergilenen bu motosikletlerin aslen
    HYOSONG marka motosikletlerin modifikasyonu olup olmadığına dair yapılan
    tespitte aşağıdaki bulgulara ulaşılmıştır.

KARŞI TARAF BEYANI:
    Karşı taraf, şirket hukuk müşaviri ve vekili olduğunu söyleyen ve keşfe katılan,
    Sayın Avukat Ramazan ÖZTÜRK aşağıdaki hususlarında raporda bulunmasını talep
    etti.
    Tespit isteyen Global Motor’un HYSONG markasının sahibi olmadığını.
    HYOSONG marka ile üretim yapmakta olan Aslen Güney Kore’li şirketin artık S&T
    Kanuni markası adı altında üretim yapmakta olduğunu. Bu sebeple, motosikletlerde
    her iki markalı parçaların da bulunmasının normal olacağını.
    Ayrıca bir üreticin farklı markalarla üretilmiş yedek parçaları tedarikçilerden
    temin ederek üretim yapabileceğini
    Kendilerinin S&T Kanuni marka motosikletleri sipariş ederken “ Motosikletler
    üzerinde S&T Kanuni dışında hiçbir markanın kullanılmaması, eğer var ise bunların
    da silinmesi yönünde talimat verildiği.
    Not :
    KURULKAN MOTORLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN. VE DIŞ TİC A.Ş. Vekilinin
    detaylı (i-mail) rapora ek olarak tarafınıza sunulmuştur.
    İNCELEME:
    Keşfe konu fuar standında HYOSONG marka motosiklet görülmedi. Bununla
    beraber S&T Kanuni marka, GV650, GT650R, GT250R, GT 650, GT250, RT125D ve
    MS3 250 model motosikletlerin incelenmesinde;
    Motosikletlerin şasi (Araç) tanıtım plakaları üzerinde S&T MOTORS ibaresinin
    Bulunduğu (Resim no: 1,2 )
    Motosikleti oluşturan plastik yedek parçaların, üzerinde tanıtım bölümleri
    bulundu. (Bu bölümlerde parçayı imal eden firma bilgileri bulunmalıdır. Firma ismi
    yada logo su, üretim tarihi ve üretim ile ilgili diğer bilgiler ). Ancak bu parçalarda üretici
    adı yada logosunun bulunmadığı, yazıların bulunduğu bölümlerin bir şekilde
    kazımak sureti ile tahrip edildiği ( Resim no: 3,4,5,6,7 ).
    Krom kaplama olan, motor-dişli grubu kapakları ve egzozlarda yedek parça
    tanıtım bölümünde hiçbir marka adı veya logosunun bulunmadığı, bu bölümlerinde
    düzenli bir şekilde işlenerek tahrip edildiği. ( Resim no: 8,9,11,12), Tespit isteyenin
    delil olarak sunduğu resimlerde ve tespitin yapıldığı gün fuar alanında başka bir stant
    da bulunan iki taraflı model HYOSONG marka motosiklet üzerinden bakıldığında,
    etiketlerin bulunduğu yerlerde marka yazıldığı, burada HYOSONG markasının
    yazıldığı (Resim no: 10.13 )
    MS23 250 model motosikletin ön ve arka jantında, metal aşındırıcı ile ( özel
    matkap, zımpara vb.) kazınmak sureti ile özensiz bir şekilde tahrip edildiği (Resim
    no:15,16 ),
    GV 650 model motosiklette arka tekerleğe güç aktaran kayışın krom kaplama
    muhafazasının iç kısmında bu parçanın HYOSONG tarafından üretildiğinin yazılı
    olduğu (Resim no:17 )
    Elektrik rölelerinin üzerinde de HYOSONG markasının yazılı olduğu ( Resim
    no: 18 )
    Tüm modellerin farlarının ve sinyal lambalarının üzerinde beyaz renkli
    etiketlerin yapıştırılmış olduğu ( Resim no.19,20,21,22,23 ), Tespit isteyenin delil
    olarak sunduğu resimlerde ve tespitin yapıldığı gün fuar alanında başka bir stant da
    Bulunan iki farklı model HYOSONG marka motosiklet üzerinden bakıldığında, etiketlerin bulunduğu yerlerde HYOSONG markasının yazılı olduğu, (Resim no:24,25,26 )
    Gösterge tabloları üzerinde ve içinde, S&T Kanuni yazılı etiketlerin bulunduğu
    ( Resim no: 27,28,29 ), ancak HYOSONG marka motosikletlerde bu yazıların
    etiketle değil, tahrip edilmeden silinemeyecek şekilde boya ile yada oyma yada
    dövme sureti ile yazıldığı ( Resim no: 30,31 ),
    Bulgularına ulaşılarak aşağıdaki sonuca ulaşılmıştır.
    SONUÇ:
    Gerek fuar alanında, KURALKAN MOTROLU ARAÇLAR ÜRETİM SAN VE
    DIŞ TİC. A.Ş. ye ait standa bulunan motosikletler üzerinde yapılan incelemede,
    Gerekse tespit isteyen GLOBAL MOTOR MOTORLU ARAÇLAR SAN VE TİC. A.Ş.
    vekilinin vermiş olduğu deliller ile yapılan karşılaştırmada. Keşfe konu motosikletlerin
    HYOSONG olarak imal edildikten sonra modivikasyon geçirerek S&T Kanuni
    markaya dönüştürüldüğü
    Sonuç ve kanaatine varılmış olmakla takdirlerinize saygılarımla arz ederim.
    24.03.2008

Bu rapor Globalin sitesiden alınmıştır. Kanuni nin duyurusu sonrası bu da işleri iyice karıştıracağa benzer. Bu işin sonu bakalım nereye varacak.
    OOoo tesbitler yapılmış...bakalım hukukmu işleyecek gugukmu....

Motosikleti
    2006 fazer a
    ne hyosung muş beeee

paylaşılamadı gitti

Motosikleti
    Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlasıldı kavalalı metehan...
    ama bu haberıde yazıyım ıznınle..sonrada yorgunluk cıkarmak ıcın kacalım.
    yeni konu baslıgı actım metehan 10 dk once bilgisi geldi. S&T üretim anlaşması.

Haşmetbahım HYO sizin helaliniz gibi ama yinede kelle gidicü...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Satış Sonrası Hizmetler
    Madde 15- (Değişik: 6/3/2003-4822/22 md.) İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilân edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.

İmalatçı veya ithalatçıların bulundurmaları gereken yedek parça stok miktarı Bakanlıkça belirlenir.

İthalatçının herhangi bir şekilde ticari faaliyetinin sona ermesi halinde, kullanım ömrü süresince bakım ve onarım hizmetlerini, o malın yeni ithalatçısı sunmak zorundadır.

Bakanlık, hangi mallar için servis istasyonları kurulmasının zorunlu olduğu ile servis istasyonlarının kuruluş ve işleyişine dair usul ve esasları Türk Standartları Enstitüsünün görüşünü alarak tespit ve ilânla görevlidir.

Garanti belgesiyle satılmak zorunda olan bir sanayi malının garanti süresi sonrasında arızalanması durumunda, o malın Bakanlıkça belirlenen azami tamir süresi içerisinde onarımı zorunludur.

http://www.sanayi.gov.tr/webedit/goz...x?sayfaNo=1691

Biz Hyo kullanıcılarının koyu kısımla yazılan yazıdaki kapsama girmemiz için Global Motor'un ticari faliyetinin sona ermesi mi gerekiyor,yoksa şimdiki durumda olması yeterli mi?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler