Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kuralkan Motorlu Araçlar Kamuoyu Duyurusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim anlamadığım konu bir firma başka bir firmanın markasını nasıl kendi adına tescil ediyor böyle bi saçmalık olabilir mi? Eğer böyle bişey mümkünse illa her ülkede ayrı ayrı marka tescili mi yapılacak bunun uluslararası bir kuruluşu yok mudur bi defada halledilbilecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı SSTEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım konu bir firma başka bir firmanın markasını nasıl kendi adına tescil ediyor böyle bi saçmalık olabilir mi? Eğer böyle bişey mümkünse illa her ülkede ayrı ayrı marka tescili mi yapılacak bunun uluslararası bir kuruluşu yok mudur bi defada halledilbilecek
    abicim benim düşüncem,Kore şirketi,her ülke distrübütörüne marka ismi seçme imtiyazı tanıyo,yani globale diyoki hangi marka ismi istiyosan onu yapıştıralım,sende ülkende tescilini yaptırırsın ,bana bunu düşündürende,hyosung marka motosikletlerin ,Avusturalya'da başka bi kaç yerde daha başka başka markalarla satıldığındandır,ama kasa aynı kasa SAYGILAR

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Parça sorunu olan bir motosikletin piyasası düşer yüzüne bakan olmaz, 8 liraya alır 3-5 bin e anca satarsınız, yedek parça sorunu çözüldüğü taktirde motosikletin piyasası oturur değer kazanır şahsi fikrim...
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    İnşallah hiç bir motor kullanıcısı bu işten zarar görmez, bütün dileğim bu
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yargı olayı tamamen globalın çırpınışları gibi görünüyo...
    bu açıklamalara bakınca zate hiçbir yerinde hyosung yazmayan bir motora dava açamaz, açsada kazanamaz...
    bu mantıkla gelen bütün çinliler birbirine dava açardı ...
    artık hyosung türkiyede biraz zor, ama st kanuni olarak aynı motor vardır...
    ben böyle düşünüyorum...herkese kolay gelsin...

bır eksık var bu baslıkta ama ne ??

buldum metehan yorum yazdımı acaba ?? tamam tamam metehan yorumu eksık kacırdın namazı metehan :-))))))

aha kontrol ettım hemıde 3 mesajı metehan yazmıs. eeh demekkı az yazmıs eksıklıgını hıssetım.

retox slm ve sevgılerımle

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    İster kanuni ister hyosung ister s&T olarak satılsın tek bir gerçek ve tek bir soru var motosikleri satarken kar etmeyi bilen üretici firma satılan ürünlerin garanti sorunu ne olacak eğer bunu çözmüyorsa ister kanuni ister global kınıyor ve protesto ediyorum

Lütfen konuya uzak bu marka ve modelle ilgisi olmayan arkadaşlar sizlerde ampati yaparak tepkinizi ortaya koyunuz bugün bize yazrın size
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Keşke motosikletlerin üzerinde S&T Kanuni değilde sadece S&T yazsaydı.
    Sonuc itibari ile kanuni üretim yapmıcak.
    Distribütörlüğünü yapıcak. Yani koreden getirip dağıtımını yapıcak
    Gel gör ki Kanuni imajının kötülüğü hep puan kaybettireceğini düşünüyorum

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    kanuni haklı gibi görünüyor
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke motosikletlerin üzerinde S&T Kanuni değilde sadece S&T yazsaydı.
    Sonuc itibari ile kanuni üretim yapmıcak.
    Distribütörlüğünü yapıcak. Yani koreden getirip dağıtımını yapıcak
    Gel gör ki Kanuni imajının kötülüğü hep puan kaybettireceğini düşünüyorum
    Silip istediğini yazarsın neticede hepsi cıkarma :D
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

evet istersen cok guzel bır resım bıle secebılırsın. renk ve zevk meselesı. mesela benım oglum st kanunıyı gormeyı bekler su an yolda sımsıyah bır GT 650 R tutturdu ben beyaz serıt cekıp besıktaslı yapacam motoru.

satmak varken keyf ıste onunkıde

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    alana satana hayırlı olsun, yedek parça ve servis açısından bence daha iyi oldu,
    http://www.sahibinden.com/s_t_gt_250...XQQdisplayitem
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO

Global motorun tüketiciye kazığı...

Arkadaşlar hyosong motorun bundan yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önceki ana bayii metro motor idi,Hastası olduğum gv 650 modeli 9500 ytl GV 250 ise 5500 ytl civarındaydı.Sonra Global motora geçti ve geçtiği anda önce 13500 ytl ye sonrada ötv ile 15500 e çıkardılar.Bu global motorun tüketiciye attığı ciddi bir kazıktı.Yani demem oki GV 650 modelin gerçek fiyatı normalde 9500 ytl ve geçen sene gelen ötv farkı ile birlikte en fazla 11500 ytl olması gerekirken Global motor şu an 15 küsüre satıyor.
    örneğin;
    http://www.sahibinden.com/sok_fiyat_...XQQdisplayitem

Ayrıca bu fiyata Dragstar varken 15500 e kim kanuniden hyosong alır oda merak konusu...
    http://www.sahibinden.com/indirimm_d...XQQdisplayitem

Hastası ve fiyatının uzun süreli takipçisi olarak duyurulur.
    Bu arada önceden Kanuni cruizer da kullanan biri olarak müşteriye nekadar sorumsuz ve kötü davrandıklarınıda çok iyi biliyorum.Yani al birini vur ötekine...
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hyosong motorun bundan yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önceki ana bayii metro motor idi,Hastası olduğum gv 650 modeli 9500 ytl GV 250 ise 5500 ytl civarındaydı.Sonra Global motora geçti ve geçtiği anda önce 13500 ytl ye sonrada ötv ile 15500 e çıkardılar.Bu global motorun tüketiciye attığı ciddi bir kazıktı.Yani demem oki GV 650 modelin gerçek fiyatı normalde 9500 ytl ve geçen sene gelen ötv farkı ile birlikte en fazla 11500 ytl olması gerekirken Global motor şu an 15 küsüre satıyor.
    örneğin;
    http://www.sahibinden.com/sok_fiyat_...XQQdisplayitem

Ayrıca bu fiyata Dragstar varken 15500 e kim kanuniden hyosong alır oda merak konusu...
    http://www.sahibinden.com/indirimm_d...XQQdisplayitem

Hastası ve fiyatının uzun süreli takipçisi olarak duyurulur.
    Bu arada önceden Kanuni cruizer da kullanan biri olarak müşteriye nekadar sorumsuz ve kötü davrandıklarınıda çok iyi biliyorum.Yani al birini vur ötekine...
    Dragstar mı?piyasa Dragstar dolu ben almıyım Dragstar.Dragstar alana kadar shadow 750 alırım.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dragstar mı?piyasa Dragstar dolu ben almıyım Dragstar.Dragstar alana kadar shadow 750 alırım.
    bu fiyata varsa tabiki shadow ama dragstarda Çin malı muamelesi görecek motor değil.Piyasada çok olması da yiliğini gösterir kötü olmasını değil.Sen kimsede olmayan bişey kullanmak istiyorsan ozaman iş başka tabii
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

biri hyo satacak biri stkanuni kimse birşey kaybetmeyecek kampanya yapan piyasayı süpürecek kalite konusunda st grup yamuk yapmaz diye düşünüyorum çünki kendi ismini kullanıyor. kanuni tek başına bu işin altından kalkamazdı.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şimdilerde s&t motors global çatışması yaşanıyor kuralkanla alakalı bir durum yok global elindekileri eritip piyasadan çekilecek servis olayınıda aynı şekilde stokları bitene kadar var sonra yok

Nedenmi ?

S&T Motors Globalin attığı kazığı yanına bırakmayacaktır ne doğru düzgün motor gönderir ne de yedek parça oynatır durur.

Bence global kuralkanla anlaşıp elindekileri makul bir rakama devretmeli..
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belki de anlaşma yoluna gitmeliydiler.
    neden global yedek parçayı kanuniden temin edemesin ki bayi fiyatına .
    güzel bakan , güzel görür.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UCANLAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyata varsa tabiki shadow ama dragstarda Çin malı muamelesi görecek motor değil.Piyasada çok olması da yiliğini gösterir kötü olmasını değil.Sen kimsede olmayan bişey kullanmak istiyorsan ozaman iş başka tabii
    Yıllarca Shadow kullandım,bu arada piyasada çok olmasından kastım 2 eli düşük oluyor.alacak 2. elcinin seçeneği çok her köşede var.zevkler ve renkler tabiki,saygı duyulur.ikisinide kulllandım uzun zaman.artık super sport veya sport touring kullanıyorum.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni derki ( firma açıklamasıdır)

Türkiye’de Hyosung markasını hakkı ile temsil edecek firma arayışına giren S&T Motors Co. araştırmaları neticesinde şirketimiz ile işbirliği yapmaya karar vermiş ve şirketimiz tarafından da uygun bulunan bu teklif üzerine S&T Motors’un ürettiği Hyosung ve S&T marka motosikletlerin Türkiye’de Hyosung ve S&T Kanuni markaları ile satışa sunulması şeklinde anlaşmaya varılmış ve 14 Aralık 2007 tarihinde Distribütörlük Anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma ile şirketimiz gerek Hyosung ve gerekse S&T Kanuni marka motosikletlerin Türkiye tek Distribütörü olarak atanmıştır
    Global motor derki ( Dava sonunda alınmış hukuki bağlayıcı bir karardır)
    Kartal Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, yaptığı değerlendirme ve inceleme sonunda;

• Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş’ nin HYOSUNG markası ile ilgili olarak her türlü mecrada ve her türlü şekilde yaptığı veya yapacağı yayınların durdurulmasına,
    • 20 Mart -23 Mart 2008 tarihleri arasında İstanbul Expo Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan MOTOSHOW 08 Fuarında Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından ticari tanıtım ve sergisi yapılacak HYOSUNG marka her türlü motosiklet ürünleri ile HYOSUNG ibaresini taşıyan logo, etiket, stiker, broşür, flama, levha gibi her türlü marka simge araçlarının fuarda kullanılmasının önlenmesine; sergilenmesi veya kullanılması halinde toplatılmasına karar vermiştir.
    Bu açıklamalar ışığında birileri yalan atıyor .. Birileri motosiklet kullanıcılarını yanıltıcı bilgi veriyor..

Biri diyorki ben bu motoru ister kanuni ister Hyosung olarak getiririm .. Amma alınan mahkeme kararı böle olmadığını gösteriyor..

Madem Global yalan atıyor yılların Hyosung markası neden isim değiştirmeye gitti..

madem kanuni doğru söylüyor.. neden motorların üstüne veya hiç bir reklama Hyosung yazamıyor.

Global parça siparişini geçer ve adını S&T motor olarak değiştiren firma bu siparişi yollamassa globalin eli kolu bağlanmazmı..

Bu ceza Globalemi verilmiştir yoksa Bu markaya güvenip alan motosikletçileremi ???

Global elindeki stoğu tüketir yadek parçayı satar harç bitti yapı paydos der.. Bişey kaybetmez olan biz kullanıcılara olur.

Bu bağlamda adı her ne olarak değişirse değişsin bu markayı alacak olanlar kendinden önce bu markayı kullananların başına gelenleri bir referans olarak kabul edermi?? Bence eder

Bir iş bu kadar karışabilirmi????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????

Kanuninin getirdiği motorlar satılırken Kore şirketi canı sıkılıp adımı A&K motor olarak değiştirir ve kanuniye motor ve yedek parça satmaktan vazgeçerse nolur.. piyasada tipleri Aynı ama isimleri farklı bir sürü motor ..

Kore Türkiyeyi malesef ciddiye almıyor burada lekelenen hyosung markasının kendisidir (adını her ne olarak değiştirirse değiştirsin)..

Bu gün globale kızıp parça yollamayan firmanın yarın kanuniye aynı şeyi yapmayacağını kim garanti eder ??

Ticaret ciddi iştir.. iyi kıvırmak Oryantal dansta bir yetenektir. ticarette iyi kıvıran bir kıvırır iki kıvırır sonra ticari itibar denen kavram yerle bir olur..

Kendini dikkate almayan Türk motorseverlerde illaki bu markaya karşı bir yaptırım uygularlar mı???..

Yoksa fransız mallarını protesto edip .. bu ülkeye ait bazı otomobil markalarına satış rekorları kırdırdığımız gibimi olur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler