Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kuralkan Motorlu Araçlar Kamuoyu Duyurusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bunu az önce Global Motorun sayfasından okudum;

Kamuoyuna Duyuru
    Değerli Motorseverler;

Hyosung markamız ile ilgili olarak ortaya atılan asılsız haber ve demeçler üzerine sorumlular hakkında yasal yollara gideceğimizi daha önce sitemizde duyurmuştuk.

Bu haber ve demeçlerin sorumlusu Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş hakkında Bağımsız Türk Yargısına başvurulmuştur.

Kartal Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, yaptığı değerlendirme ve inceleme sonunda;

• Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş’ nin HYOSUNG markası ile ilgili olarak her türlü mecrada ve her türlü şekilde yaptığı veya yapacağı yayınların durdurulmasına,
    • 20 Mart -23 Mart 2008 tarihleri arasında İstanbul Expo Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan MOTOSHOW 08 Fuarında Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından ticari tanıtım ve sergisi yapılacak HYOSUNG marka her türlü motosiklet ürünleri ile HYOSUNG ibaresini taşıyan logo, etiket, stiker, broşür, flama, levha gibi her türlü marka simge araçlarının fuarda kullanılmasının önlenmesine; sergilenmesi veya kullanılması halinde toplatılmasına karar vermiştir.

Söz konusu mahkeme kararları muhatap firmaya tebliğ edilmiş olup, bu karara aykırı hareket edilmesi halinde hukuki ve cezai yaptırımların uygulanacağı kuşkusuzdur.

Firmamız, müşterilerimizin ve bayilerimizin haklarını korumakta kararlı ve ısrarcı olup, Hyosung marka motosikletlerimizin başka bir isim adı altında Türkiye pazarında satılmak istenmesine karşı da yasal yollara başvurmaktan çekinmeyecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.
    GLOBAL MOTOR A.Ş.

Ne olacak şimdi ???
    "Motosiklet Özgürlüktür."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu az önce Global Motorun sayfasından okudum;

Kamuoyuna Duyuru
    Değerli Motorseverler;

Hyosung markamız ile ilgili olarak ortaya atılan asılsız haber ve demeçler üzerine sorumlular hakkında yasal yollara gideceğimizi daha önce sitemizde duyurmuştuk.

Bu haber ve demeçlerin sorumlusu Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş hakkında Bağımsız Türk Yargısına başvurulmuştur.

Kartal Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, yaptığı değerlendirme ve inceleme sonunda;

• Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş’ nin HYOSUNG markası ile ilgili olarak her türlü mecrada ve her türlü şekilde yaptığı veya yapacağı yayınların durdurulmasına,
    • 20 Mart -23 Mart 2008 tarihleri arasında İstanbul Expo Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan MOTOSHOW 08 Fuarında Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. tarafından ticari tanıtım ve sergisi yapılacak HYOSUNG marka her türlü motosiklet ürünleri ile HYOSUNG ibaresini taşıyan logo, etiket, stiker, broşür, flama, levha gibi her türlü marka simge araçlarının fuarda kullanılmasının önlenmesine; sergilenmesi veya kullanılması halinde toplatılmasına karar vermiştir.

Söz konusu mahkeme kararları muhatap firmaya tebliğ edilmiş olup, bu karara aykırı hareket edilmesi halinde hukuki ve cezai yaptırımların uygulanacağı kuşkusuzdur.

Firmamız, müşterilerimizin ve bayilerimizin haklarını korumakta kararlı ve ısrarcı olup, Hyosung marka motosikletlerimizin başka bir isim adı altında Türkiye pazarında satılmak istenmesine karşı da yasal yollara başvurmaktan çekinmeyecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.
    GLOBAL MOTOR A.Ş.

Ne olacak şimdi ???

Global bu şekilde gündemde kalmaya çalışıyor, fuarda Kuralkan aslanlar gibi koca standında S&T Kanuni'leri sergiledi. Gelip broşürlere filan el koyan da olmadı. Ortada zaten Hyosung diye bişey kalmadı. Global'de yoktu tabi ortalıkta..

heh bı bu baslık eksıktı....:-))

ben yorum yazmıyım yenı gelen motorlarımın satıs ıslerıne,yedek parcasına,ve servısne bakayım. bu hıkaye bıtmez globalcılere gore bıze goreyse bu hıkaye bıttı. hukuk kısmıda benı ılgılendırmez. ben musterılerıme ve satıslarıma bakayım bu global-kuralkan baslıklarına yetısmek ımkansız.

herkese hayırlı olsun

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    redrose kardeş
    eklediğin global yazısı fuardan önce de vardı. son duruma bakılırsa kanuni motor bu işi bitirmiş görünüyor.sanırım önümüzde ki kısa dönem içinde sonuç net bi şekilde ortaya çıkacak.
    bir son kullanıcı olarak durumun bizim lehimize bir şekilde ilerleyeceğini umut ediyorum.
    bu arada alakasız ama kimse HUSQVARNA (umarım doğru yazdım) hakkında görüş belirtmiyor. artık bu dünya markası da kanuni olmadı mı ?
    güzel bakan , güzel görür.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sanırım husqvarna sadece distribütörlük anlaşması yaptı?
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Hyosung'u bilmeyenlere Kore malı diye anlatıyoduk. Şimdi gel de anlat ne malı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

http://www.husqvarnaturkiye.com/SatisNoktalari.aspx

turkıye dıstrıbutoru kuralkan.. devamıda bu lınkte var husqvarna hakkında. korlas bayıı bılgıler bu lınkten alınabılır

fedos'a selam ve sevgılerımı ıletıyorum.
    dostum yazdık yazdık yorulduk kımse ınanmadı bakalım artık zaman dıyecez. her seyın hayırlısı olsun

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 firmanın söylediklerine de inanmıyorum şu anda açıkçası.

Son sözü yargı söyleyecek, gerisi için kim ne derse, ne yorum yapsa boş benim için..

alpercakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eşek
    benim anlamadıgım herkes bunu neden bu kadar dert etti ....onemlı olan altındakı ıkı teker ve ruzgar degılmı en kotu ıhtımal satarken 1 2 asagı verırsınız...ben motorumdan memnundumda kanunı satmaya baslayıncamı motor kotu oldu ....fızık kanunun gıbı var olan motor kaybedılemez...kanunı olur yamaha olur yıne ıkıncı elı olur yıne olur ...bence kafaya takacak bır durum yok...en pahalı parcası motorsa garantılık bır ıs oldugunda emınımkı onuda halledersınız bır sekılde...lutfen bu kadar buyumesın bu konu yalova kaymakamından valisi oldu işte bu kadar bence

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    kanuni yeteki yedek parça getirsin, adam gibi servis ağı oluştursun fiyat standartları olsun,şu kronik arızalarda giderilsin adı istersen kanuni isterse hyo olsun bencede önemli değil,herkes içi hayırlısı olsun
    Ride your way

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    ben fuarda s&t kanununi stantında gt250r ı inceledim biraz.kalite hyosung daki kadar iyi değil bence bağzı kaynak yerleri çapaklı.örneğin egzos ağız kışmında parça birleşim yerinde kaynaktan dolayı delik oluşmuş. ayrıca logo ve marka olarak motosikletin hiçbir yerinde hyosung (motor biloğu,egzos gibi yerlerde)yazmıyordu.
    DRİFT RELİGİON

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Hyosung kullananlar sevinsin bence.. En azından servis ve yedek parça da daha kaliteli bir firmayı arkalarına aldılar.. Ancak fuarda sorup öğrendiğim kadarıyla garanti kapsamındaki motorların garantileri Kanuni'de geçersiz olacakmış...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslında ilk açıklamaları hyosung markalı motorlarında garantilerine bakacaktı kanuni ama global çok fazla sıkıştırınca kanunide vazgeçmiş olabilir.

Ama s&t motors tr kullanıcılarına jest yapıp gerekli servis desteğini verebilir buda globali tamamen safdışı bırakır.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu ben oldukça tiltim kanuni lafına lakin bu muhabbet türban meselesi gibi oldu ne yazık ki.. yok olurdu yok olmazdı.. yahu ne farkeder ki? vergiler günden güne artıyor. trafik günden güne kepazeleşiyor. biz günden güne fakirleşiyoruz.. motosiklet sahibi olmak zaten hak getire.. tam zengin oyuncağı olacak..

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung kullananlar sevinsin bence.. En azından servis ve yedek parça da daha kaliteli bir firmayı arkalarına aldılar.. Ancak fuarda sorup öğrendiğim kadarıyla garanti kapsamındaki motorların garantileri Kanuni'de geçersiz olacakmış...
    İşte bu yüzden sevinemiyoruz.

Parça temin etme noktasında sıkıntı olmayabilir ama garanti işi olmazsa iş biraz yaş

Bizim açımızdan hala netlik kazanmadı olay!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hıyozang avukatlığı yapan arkadaşlara gelsin bu türkü

http://www.izlesene.com/video/Kiraz%...ikmeden/130707

istek yapmadan bile bizi düşünen birileri var. sağolasın, ilgin gözlerimi yaşarttı
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı byfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye tepki veriyosun derseniz ilerde GT 250R modelini almayı düşündüğüm için. ama bundan sonra aklım baya bi karıştı GT 250R modelinden soğdum sanki
    al benden o kadar dostum soğuttu kanuniye bi türlü ısınamadım gitti

sanırım arkadaşın dediği gibi çin mallarını türk malı gibi sattığı için
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR

Distribütörlüğün neden global'den alındığının cevabı

Merhaba arkadaşlar,

Distribütörlüğün globalden alınma sebebi ;

Global motor S&T grubun izni olmadan Hyosung markasını türkiyede tescillemiş. Bu sayede S&T grubtan 2 milyon € telif hakkı istemiş. S&T grup global motordan distribütörlüğü çekmiş. Bu yüzden türkiyeye hyosung adında motor getiremiyorlar. Bunun sonucunda S&T grup bütün ülkelere yazı göndererek global motor'un yedek parca almasını engellemiş durumda.

Kanuni hyosung motorlarını garanti altına alıcakken global motorun bu şekilde davalar açması kuralkanı kızdırmış durumda ve bu yüzden hiç bir şekilde garanti altına almamaktadır. Sizin anlayacağınız hyosung marka olan motorlarınız garanti dışı şuanda.

Saygılarımla,

KAynak : Motovizyon
    Konu :Alıntıdır ( hyosung fun clup )

Kendi yorumum:Global motor avukatlarıyla fuara giderek,S&T Kanuni motorlar üzerinde incelemeler yapmıştır ve bunun akabinde Kuralkan'a tekrardan dava açmıştır,yalnız şu an garanti kapsamında sorun yaşayan bazı hyodaşlarım,Global'in telefonlara bakmadığını söyledi,Kuralkan'da Global'in bu tutumuna karşı önceleri hyosung marka motorlarada bakacağız ,kimseyi madur etmeyeceğiz derken,şu anda kanuni bayileri kesinlikle hyosung marka motorlara bakılmayacağını söylüyolar,arada olan her zamanki gibi son kullanıcılara olacak gibi görünüyo,üzülerek yazdım geçmiş olsun arkadaşlar

Motosikleti
    CBR 1100XX Super Blackbird, XR650R, TE250 2T
    Devlet bu durumda iki firmaya da kalın bir ceza kesmeli ve tüketiciyi korumalı. S&T ye de ayağını denk al işi çöz demeli. Tüketiciyi korumalı. Millet elindeki üç kuruşu verip motor alıyor, bu ineklerin yaptığına bak. Emeğe saygısızlıktır bu.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    sbtoker a aynen katılıyorum. yuh olsun böyle laçkalığa..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler