Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tutanaksız ve fotoğraf makinesiz yola çıkmayın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir çok arkadaşımız kavga-dövüş olur, millet birbirini yer gibi bir yaklaşım sergiliyorlar.
    Haksız da değiller.
    Fakat sanki daha önce olmuyormuydu bunlar.
    Oluyordu.
    Madem kavga edilecek, hiç olmazsa tutanak için edilsin.

Belki de tam tersi olur da biraz daha medeni olmayı öğrenebilir insanlarımız.
    Kavga etmenin bir işe yaramadığı, tutanak olmadan kaza yerini terk etmenin başına beladan başka bir şey açmadığını öğrendiklerinde medenice anlaşıp, el sıkışıp işi sigorta şirketlerine havale etmeyi de öğrenir, sigorta kavramını daha iyi idrak edebilirler.

Asıl önemli konu, getirilen uygulamaya sigorta şirketlerinin kendini adapte etmesi konusudur.

Ayrıca kazaya karışan iki ya da daha fazla aracın her biri ayrı şirket tarafından sigortalanmış olacak diye bir kural da yok.
    Aynı sigorta şirketinin müşterisi de olabilirler.

Ayrıca kaza sonrasında bir boksör tarafından dövülürseniz ya da kafanızı bir beyzbol sopasıyla kırarlarsa, bu kaza yaralanmalı kaza statüsüne gireceğinden, tutanakta ısrar etmek yerine, polis ve ambulans çağırmak daha akılcı bir çözüm olur...

ps: Bazı arkadaşlar araçlarını anlaşarak birbirine vurma, eksiklerini yaptırma gibi dahiyane fikirler üretebilir yazmışsınız.
    Kaza ne şekilde olursa olsun,eğer alkollü vs. değilseniz,sigorta şirketiniz hasarınızı karşılamakla yükümlü zaten.
    Sanıyorum puanlama sistemi gelecektir ve sorunsuz müşteri daha az bedelle aracını sigortalattırabilirken, sorunlu müşteri çok daha yüksek bedeller ödemek zorunda kalacak bu nedenle de bu tür hilelere başvurmayacaktır.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    bu mileet neyapsan begenmez =D
    tutanakta haklı haksız yazın deseler tamam kan gövdeyi götürür ama adamlar sadece olayı yazın demişler bence cok mantıklı trafikin rahatlıycagına inanıyorum..

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    Bu noktada bir virgüL,
    bu sigorta şirketi iLe hasarı karşıLama meseLesinde incelik sigortanın karşı tarafın hasarını karşıLıyor oLması kaskonuz yoksa bu işe buLaşmayın derim..
    Şahsi fikrim bu kaza yapabilirsiniz sorun değiL nasıLsa biz ödüyoruz hatta buyrun tutanağınızı da kendiniz doLdurun diLediğinizce arabanızLa sağa soLa gömün dürtmesi sanırım çok canımızı yakıcak ben çok karşıydım haLa da karşıyım...
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    GT650R
    Arkadaşlar bizim insanımız biraz krodur, şoförlere bi bakın, bi kamyoncu, dolmuşçu, otobüscüyle çarpıştınız, adama soracan alkol varmı, adam sizi döver be, nası anlaşmayı düşünüyorsunuz, zaten kaza olmuştur, sinirler gerilmiştir, eskiden taraflar birbirine götünü döner polisin gelmesini beklerdi, şimdi nolacak, anlaşma yolu değil, direk önüne baksana bilader, körmüsün diye başlanacak muhabbet, bende yurdum insanı buna hazır değil.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazının tamamını okumak sıkıcı geldi galiba

BU TÜR KAZALARDA TUTANAK TUTMAYIN
    Sürücülerin aralarında tutanak düzenleyerek anlaşamayacakları ve trafik ekibi çağırmaları gereken zorunlu durumlar ise şöyle:

* Sürücü ehliyetsiz araç kullanılıyorsa veya yetersiz ehliyetle ile araç kullanılıyorsa
    * Sürücünün yaşı küçükse
    * Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa
    * Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise
    * Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse
    * Kazada sadece 3. kişilere ait eşyalara zarar gelirse
    * Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise
    * Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa
    Her kazada tarafların alkollü olma şüphesi vardır ve madem böyle bir durumda polis çağırmak gerekiyor demekki her kazaya yine polis çağıracağız. Anlaşılan sanada düşünmek sıkıcı geliyor. Biraz düşün dostum. dene zarar gelmez.
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu tam komedi.. anca bizim memlekette olur böyle şeyler.. bunu bi tarafından uydurup ortaya çıkaranın hay şarap çanağına.. diye başlayasım geliyor ama..

iyide trafik polisleri hepten mi boş kalacak şimdi? hayır trafik polislerini işten mi çıkarmaya çalışıyor devlet yoksa?

şimdiden görür gibiyim:
    vatandaş1: kardeşim ben sana arkadan çarptım ama o tutanağı imzalamam. vatandaş2: neden?
    vatandaş1: kardeşim sen birden frena bastın ondan.
    vatandaş2: len ne saçmalıyon sen, madem öyle niye yazdırdın bunu bana?
    vatandaş1: kardeşim sen yazdın ama yanlı yazdın. nerden bileyim ben senin tüm suçu bana atacağını..
    vatandaş2: hem çarp hem imzalamam de.. al sana.. çata çuta pat...

diyalog2:
    vatandaş1: birader bişiyin var mı?
    vatandaş2: ne oldu? ben kimim?
    vatandaş1: bişi yok biri arkadan çarptı kaçtı sana...
    vatandaş2: aaa. iyide işte siz çarpmışsınız ya..
    vatandaş1: yok daha neler hasta mısın be adam ben çarpmadım?
    vatandaş2: ama arkadaşım araba sizin işte. önü dağılmış..
    vatandaş1: sen şimdi farkında değilsin ben bi çarpcam sana?
    vatandaş2: ama beni tehdit mi ediyorsunuz birde.. polis poliiiss (en erken yarım saatte gelirler zaten)
    vatandaş1: çat çat pat pata küte

diyalog3:
    vatandaş1: kör müsün lan kırmızıda geçilir mi?
    vatandaş2: sen körmüsün lan bağırıp durma?
    vatandaş1: hem suçlu hem güçlü.. in ulan arabadan.. tutanak tutcam..
    vatandaş2: lan bana tutanacak tutacak adamın ben.. dışın dışııınnn..

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    rezilli k
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olur inşallah ...

dikkat çekeceğim konu şu ;
    İlk okulu bitirmiş şoförler de çok benim memleketimde .

Bu tutanağı nasıl dolduracak yoksa her şoför yanında
    TUTANAK KATİBİ mi taşıyacak ....
    Ayrı bir sorun tabiki .... kural nizami işlerse çok kolaylaştırır
    kural nizami işlerken millet birbirlerine tahammül edemezse kavga eder...
    Bir de kaza yapan motosiikletli ise
    Almış 1000 liraya motosiiklet olacağı bu der (bizzat başıma geldi )
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dönemin birinde Almanya'da belli bir hasarın üzerindeki araçların kasko değeri karşılanıyormuş.Adamında kullandığı yanına kar kalıyormuş.Bunu gören bazı açıkgözler(rivayet O ya,Türkmüş bular.Ben Türk olduklarını zannetmiyorum.) Almanlarla anlaşıp alınan paranın mesela %10'unu cukka etmek şartıyla arabayı duvara gömüyorlarmış.Alman'ın canı tatlı tabi,O'da kendince bir tali milletten birini ayarlayıp yolunu buluyomuş.Sigorta şirketleri bu işe uyanıncada bi dahakine polis tutanağı olmadan para ödememeye başlamış.Aslında bu benim uydurduğum bir masal ve güzel ülkemdeki iyi vatandaşların yapacağı şeyler değil.Eğlencelik olsun diye yazdım işte.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Kymco CK 125 Pulsar
    Arkadaşlar buradan ortak bir sonuç çıkıyor. Bu uygulamaya millet olarak hazır değiliz....
    [B]Sakarya Çevresinde Honda CG 125 Aranıyor...[/B]

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu uygulama ardında istenmeyen olaylara neden olacaktır.Umarım kısa zamanda eski sisteme dönülür.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800 CLASSİC
    Allah herkese kolaylık versin. 1 Nisandan itibaren televizyonlardan bolca seyrederiz "Maddi hasarlı kaza yapan araç sahipleri birbirini vurdular" diye ...
    ::melek02:[B][COLOR="DarkRed"]KARGALAR SÜRÜ HALİNDE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR...[/COLOR][/B]::melek02:

Motosikleti
    as t1
    Alıntı yorgun 48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah herkese kolaylık versin. 1 Nisandan itibaren televizyonlardan bolca seyrederiz "Maddi hasarlı kaza yapan araç sahipleri birbirini vurdular" diye ...
    işşallah öyle bişey olmaz

bugünden itibaren uygulama başlamıştır formlara ulaşmak için www.egm.gov.tr veya www.tramer.org.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz vatana ve millete hayırlı olması dileklerimle
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    bence bu uygulama biraz sigorta şirketlerini karıştıracak ve yolsuzlukluara yol açacak gibi görünüyor...motorunda çizikmi var bul bi arkadaş kaskosu bozuk çek bi fotograf kaza yapmış gibi ver kaskoya bitir işi...

bu sistemden kim kazanır
    servisler;kasko diye aracın alayını değiştirenler özellikle..
    temiz vatandaş;saatlerce beklemicek ama tehditle biri birine bişey imzalatırsa o zaman nolcak??
    sigorta şirketleri;bu kadar para alıyolar ayıklasınlar şimdi formları birbirinden.onlarda kısadan ben ödemem derler bu kaza yalan derler.kuruyla yaşıda yakarlar yani...

bence;bir süre bu tip tutanak olayına karşınızdakiyle anlaşsanız bile girmeyin bu işe arayın 155'i işiniz sağlam olur en azından...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler