Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tutkunları Arkadaşları Unutmadı Merterde Eylem Yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motorsiklet Tutkunları, 1 Yıl Önce Arkadaşlarının Ölümüne Neden Olan Sürücünün Yakalanması için Eylem Yaptı.

Merter'de, bir grup motorsiklet tutkunu, 1 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları İbrahim Mersin'in ölümüne neden olduğu belirlenen otomobil sürücüsünün henüz yakalanmamasını protesto etti. İbrahim Mersin'in annesi Ayşe Mersin de, kazaya şahit olan vatandaşlara seslenerek oğlunun ölümüne neden olan araç sürücüsünün yakalanması için kendilerine yardım etmelerini istedi.

Bbir yıl önce motorsikletini tamirciye bırakmak için giderken bir otomobilin çarpması sonucu 18 yaşında hayatını kaybeden İbrahim Mersin, hayatını kaybettiği yerde anıldı. İbrahim'in annesi Ayşe Mersin, "Benim çocuğumun kanı yerde kalmasın. Benim çağrım özellikle görgü tanıklarına. Görgü tanıkları bir annenin haykırışını duysunlar." diye konuştu. Trafik cezalarının caydırıcı olmamasından yakının anne Mersin, "Bu olay Avrupa'da olsaydı herkes ayaklanırdı." diye konuştu. Ayşe Mersin, kaza günü oğlunun kırılan dikiz aynasının tamiri için motorsikletini tamirciye bırakmak için giderken, Renaualt Kango marka bir aracın çarparak oğlunu ölümüne neden olduğunu belirtti. İbrahim Mersin'e yardım etmek için duran vatandaşların panik nedeniyle aracın plakasını alamadığını aktaran anne Mersin, yetkililerin ve vatandaşların kazaya sebep olan sürücünün yakalanması için yardımcı olmalarını istedi. Mersin'in yakınlarının gözyaşlarını tutamayarak ağladığı görüldü.

iha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    katılan ve organize yapan tüm arkadaşlarıma,sonsuz bir motorsiklet sevdalısı olarak sonsuz teşekkür ederim.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    türkiyenin motosikletlere ihtiyacı olduğu halde motosiklet sürücülerini trafikte üvey evlat muamelesi görmesi hepimizi üzüyor tabi bunun sonucunda da böyle talihsiz olaylar karşımıza çıkıyor ben bu eksikliği gündeme getiren arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum ve hayatını kaybeden arkadaşlarımıza allahtan rahmet kalanlarada sabır diliyorum
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin emeğine sağlık.Orada olsam kesinlikle gelirdim...
    Umarım dostumuzun katili bulunur.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Gerekli tepkimizi gösterdik, umarım komuoyunun konuya biraz dikkati çekilmiştir.
    Katılanlara, katılamayıp gönülleri bizimle olanlara, duyarlılıklarından ötürü teşekkürlerimi sunarım.
    Kardeşimizin ailesine sabırlar dilerim.
    Poturdak

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    katılan herkese kendi adıma teşekkür ederim. her ilimizde bu tarz organizasyonlar yapılsa keşkee..
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bencede ses getirecek bi organizasyon oldu...bayada kalabalıktık hani kendi çapımızda daha fazla placağınıda tahmin ediyodum zaten...konuya basında baya bi ilgi gösterdi yaklaşık 5-6 tv kanalı oradaydı...barış abimizde anlamlı bi konuşma yaptı...umarım bundan sonrası için olumlu bi değişme olur motosiklet tutkunları için....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Gönlümüz oradaydı, keşke bedenen olabilse idik...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyenin motosikletlere ihtiyacı olduğu halde motosiklet sürücülerini trafikte üvey evlat muamelesi görmesi hepimizi üzüyor tabi bunun sonucunda da böyle talihsiz olaylar karşımıza çıkıyor ben bu eksikliği gündeme getiren arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum ve hayatını kaybeden arkadaşlarımıza allahtan rahmet kalanlarada sabır diliyorum
    ahmet abi çok güsel söyledin harbiden üvey evlat muamelemesi yapıyolar ya yazıklar olsun ..

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Hayatını kaybeden arkadaşlara Allahtan rahmet diliyorum aileleri ve yakınlarına Allah sabr versin...
    Boş gezenin boş kalfası rallici cadde tayfası...

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Çarpan insan da şüphesiz çarpmak istemezdi diye düşünüyorum, çarpanın bulunması gideni geri getirmeyecek...umarım bundan sonra böyle şeyler hiç olmaz diyorum ( ama bu dediğime kendim de inanmıyorum)
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpan insan da şüphesiz çarpmak istemezdi diye düşünüyorum, çarpanın bulunması gideni geri getirmeyecek...umarım bundan sonra böyle şeyler hiç olmaz diyorum ( ama bu dediğime kendim de inanmıyorum)
    ne yani çarpan insanı(insan demeye bin şahit lazım) yakalamak birşey ifade etmezmi sence?
    bu insanlara gereken ceza verilmediği için ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar
    Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış ...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Adamı öldür, sonra Pardon, istemeden oldu
    Yakalanıp hesap vermediği sürece Kaatildir bence. Yakalanıp cezasını gördüğünde, aklanmış, hatasını telafi etmiş biri haline dönüşür.
    Kaçtığı, vicdanından ve bizden saklandığı süreçte KAATİLDİR bu kişi
    Affedilecek, mazur görülecek bir yanı yoktur.
    Yine aynı noktadayız. Dünya nın yuvarlak olduğunu anlatmamız mı gerekiyor yaaa
    O gün ki anma toplantımızdan dönerken bize de çarpılmış olaydı, sanırım benzer zihniyet, benzer mesajları yazar, ya da benzer düşünürdü elbet
    Yakalanırsa çarpan kişi: KAATİLDİR!
    Kendi teslim olursa: Vicdan dan nasibini almış bir HATALI-KUSURLU bir İNSAN
    Poturdak

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    bence gören varsa elini viçdanına koyup bildirsin ,

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir adamin gozlugunu kirarsin 5 yil ceza alirsin, gozunu cikarirsin 3 ay bile yatmazsin, trafik kazasinda olume sebebiyet verirsin kusuruna gore en cok 2-3 yil ceza alirsin.. insan hayati o kadar degersiz ki..Yasalar karsisinda degersiz olan hayatlar git gide insanlarin gozunde de degersizlesiyor..Carpan kaciyor, goren aman mahkemelerde mi surunucem deyip gormezden geliyor, kimse yardim etme tenezzulunde bile bulunmuyor.. Ne oluyor bize diye kendinize sordugunuz oluyor mu hic ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)