Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da motosikletli kadın zabıta ekipleri görev başında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "o seyyar tezgahınızı kaldırır mısınız lütfen?"
    "(töbe yareppi töbe) git ablacım başımdan"
    "hmmm, peki, ben gidiyim o zaman"
    sana öylemi yapıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    hani, pek bilgim olmadığından soruyorum:

bu memlekette zabıta ne iş yapar? zabıta memuru kadın ne iş yapar? hadi bunların cevabını bulduk diyelim; motorize zabıta memuru kadın ne iş yapar?

yani bir kadın memurun motosiklet ihtiyacı hissedeceği ne gibi bir senaryo gerçekleşebilir? kalaycı gacıların peşine mi düşecek? overlokçuları mı kovalayacak? parkta yere çekirdek kabuğu atan yeni yetme ergen kızları mı takibe alacak?
    daha bilmediğin ve de ögrenecegin çok şey var

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    sırf eleştiri yapmış olmak için ona buna takmayın. tüm ekipteki personellerin ekipmanları tamdır. basına verilen görsellerde olması gerekirdi niye takmamışlar anlamadım. hepsi zaten motosiklet kullanabilen ama honda'nın eğitimlerinden geçtikten sonra bu motorların verildiği kişilerdir. emin olun yapmış olmak için yapılan bir uygulama değil. bi de yok kadın zabıta ne iş yapar, zabıta ne iş yapar gibi avam cümleler kurmayın düşmeyin bu kadar lütfen

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayı basından bilmiyorsan sonuna yorum yapmayacaksın fikrimce,
    motosikletlerin bir çok noktaya daha rahat ulaştıgı açık, bu durumu pozitife cevirmişler, ayrıca aynı şekilde bir kadın grubu kurulmuş,

nedir derdin anlamadım, konuya bir yorum bırakmışsın, bir daha girip ikinci yorumla dikkat cekme amacını ergensel buluyorum,
    adı üstünde herşeye karşı herşeye muhalefet onu bile beceremiyor da neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

olayı basından bilmiyorsan sonuna yorum yapmayacaksın fikrimce,
    motosikletlerin bir çok noktaya daha rahat ulaştıgı açık, bu durumu pozitife cevirmişler, ayrıca aynı şekilde bir kadın grubu kurulmuş,

nedir derdin anlamadım, konuya bir yorum bırakmışsın, bir daha girip ikinci yorumla dikkat cekme amacını ergensel buluyorum,
    Senin neyi doğru bulduğun umurumda mı acaba? hani mod'um ya, farkındaysan,

Saçma sapan kadın ezikleyen, sonrada konuyu feministliğe yaslayıp prim yapmaya çalışan sen zihniyetlere acımaktan başka yapacak hiç bir şeyimiz yok,
    bunun gibiler oksijen israfindan başka bir şey değiller
    something123 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı üstünde herşeye karşı herşeye muhalefet onu bile beceremiyor da neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

bunun gibiler oksijen israfindan başka bir şey değiller
    white knight seni! yavşa bakalım, yavşa.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Bir kuruma olan algıyı değiştirmek için iki tane kadın göreve başlatmak bir tek bana mı komik geliyor Hop 2 tane kadın koy motosiklete binsin insanlarla fotoğraf çektirsin vs. Artık kurumumuz misler gibi oldu.

Seyyarlara ve dilencilere müdahale ediyoruz demişler. Nasıl müdahale ediyorlar neler yapıyorlar ayrıca merak ettim. Malum adım başı seyyar adım başı dilenci...

Görevlerinde başarılar. Allah muvaffak etsin.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vfr mi o
    Şimdi 4 tekerliler düşünsün

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    he, o dediğinizden...

konuya atlayıp, "kadınların ezilmesi" "kadınlara hak tanınması" falan feşmekan mentalitesiyle bilmiş havasında ona buna giydirmeye çalışan sizsiniz.

biri fikir beyan etti, çemkirmeye başladınız.
    ben soru sordum, gene çemkirmeye başladınız.
    tabi tabi,

gerekli cevabı verdiğimi dusunuyorum,
    iyi forumlar,
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şu güzelliğe bak aman allahım bir içim su zabıtalara bakış açım 180 derece değişti.

Motosikleti
    .
    Bilim,sanat,spor,siyaset,gündem...

Bunları neden konuşamıyoruz?

Birinin sizin gibi düşünmemesi hiç düşünmediği anlamına gelmez.

Türk,kürt,siyah,beyaz,müslüman,hristiyan,feminist, esmer milyon çeşit insan varsa,milyon çeşit düşünce vardır.
    Düşünceler saygı veya yerinde eleştiriyi hak eder.

Işyerleri veya kurumlar kadın çalışanların önünü açmaya çalışır.Engelli,mahkum kadrosu açarlar.Cinsiyet ayrımcılığını yok etmeye yönelik çalışmalar olur.
    Bunlar bizi yarın modern,şiddetsiz millet yapmaz ama bunlarda bir başlangıçtır,bir emektir.

Sayın kötü eleştiri yorumlar sahibi beyler hepiniz küçümsediğiniz kadınların içinden çıkarak dünyaya gözlerinizi açtınız.
    Benim mesleğim bebekler ve anneler üzerine.İster feminist diyin ister başla şey.
    Bayanların isteyip yapamayacağı şey yoktur.
    En basitinden kadın düşmanı bireylere annelik yapıyorlar dahası var mı?

Evlat olsa çekilmez lafı bu anlar için.
    crxforever, bursalıali ve something123 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    edit; yorumları okuduktan sonra ekleme yapıyorum:

kadınlar güçsüz olur diye bir kural mı var? kırklareli de kickbox antrenmanı yaparken onca kişinin tekmesi etki yapmadı ama orada zayıf uzun boylu bir kız vardı ve sıra ona geldi.

elimle tekme atma zımbırtısından tutuyordum ve kız bir "medium kick" vurdu ve aynı hızla bende ağzıma vurdum(dudağım kanadımı diye kontrol ettim sonra) o derece elim geri tepti.

o kadar camışın tekmesi tepmedi ama o kızı hiç unutmuyorum baya sert vurmuştu. hocamız sonradan söğledi meğersem kız profosyonelmiş

kızlar güçsüz olur diyen varsa cahilliğine verin. iş antrenmana bakar o kadar.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    baktın olmadı bok atıcaksın, güzel taktik,

evet aramızda gunlerdir komik birisi var oda sacma sapan yorumlarıyla sen oluyorsun,

gülüyorum birde konuya siyasal yorumlarıyla yukarıdan bakan bakış açısı getirmişsin..

sığ dusunceleri süslereyek buyutemezsin, özün ortada herkese saldırmak, napsan boş.
    Siz bok dediyseniz bunlar pisler ya hoca cemaat işi..
    something123 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Ben bu kadınların kendi içlerindeki ezikliklerini anlayamadım bir türlü.
    Tamam, kadınlar herşeyi yapabilirler ama yapmalılarmı?
    Ben bir erkeğim ve zabıta olarak çalışamam. Vay nasıl bir erkeksin sen diye sorabilirmi kimse? Yapamam arkadas, o kadar. O iş için sürekli olmasada fiziksel bir mücadele, yapılı bir vücut gerekiyor. Bunlardan bende yok. Üstelik bir şey daha söyliyim, çok uyumlu, hatta kolay ikna olan ve ısrarcı olmayan bir insanım. Birisi rica etsin, ısrar etsin, ağlasın; dayanamam yelkenleri indiririm hemen, isteklerini kabul ederim.
    Yani hem fiziksel hemde zihinsel olarak zabıtalığa uygun bir erkek değilim.
    E hani erkekler zabıta olacaktı?
    Demekki bir iş için erkek kadın ayrımı değil, işe göre insan seçilmesi gerekiyormuş.
    Bencede kadınlar, en azından çıtı-pıtı narin, "ben kadınım herşeyi yaparım" diyerek ortada bayrak sallayan feminist müsveddeleri bu işi yapamazlar. O kadar. Eğer yapsalarda oraya göstermelik olarak getirilmişlerdir, işlerini gerektiği gibi yapamazlar, ezilirler, mutlu olmazlar, verimli çalışamazlar ve bir süre sonra bakmışsınızki işlerini değiştirivermişler.
    Ama kuyruk her zaman dik! Neymiş, kadınlar herseyi yapabilirmiş. Nah yaparlar!
    Eğer o fiziksel özelliklere uyan ve psikolojisi yatkın bir kadın varsa o tabiki yapabilir. Böylesi yokmu? Var tabiki olmazmı?
    Rusya'ya gidenler anlatsınlar size. Bazı kadınlar inşaatlarda amelelik yapıyorlar. Hemde aslanlar gibi çimento karıştırıp el arabalarıyla bi taşıyorlar görmeniz lazım.
    Zebani gibi bir tanesi vardı, işimi bıraktım sadece onu izledim.

Abartmaya gerek yok, illa böylesi olsun demiyorum ama belli bir iş tanımı yapılır, fiziksel ve zihinsel olarak uygun kadınlar bulabilirlerse yaparlar o işi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu ilk defa mı kadın zabıta görüyorsunuz?
    20-25 sene önce bile bizim ilçede kadın zabıta vardı, bir çok belediyede de gördüm.
    Gayet başarılıları.
    Ön yargılı olmayın.

Bu arada arkadaşın üstü çizilmiş.
    Bu kadarcık bir tartışma yüzündense pek yakışık almamış. Başka bir terbiyesizlik varsa başka ama incir çekirdeğini doldurmayacak bir tartışma bu.
    Yapmayın böyle.
    Adamı banlayınca fikri değişmeyecek.
    Seko ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ilk defa mı kadın zabıta görüyorsunuz?
    20-25 sene önce bile bizim ilçede kadın zabıta vardı, bir çok belediyede de gördüm.
    Gayet başarılıları.
    Ön yargılı olmayın.

Bu arada arkadaşın üstü çizilmiş.
    Bu kadarcık bir tartışma yüzündense pek yakışık almamış. Başka bir terbiyesizlik varsa başka ama incir çekirdeğini doldurmayacak bir tartışma bu.
    Yapmayın böyle.
    Adamı banlayınca fikri değişmeyecek.
    İlk defa kadın zabıta değil. Motosikletli kadın zabıta ekibi. Orayı kaçırmışsınız sanırım.

Bu kadarcık bi tartışma yüzünden değil. Attığı bazı görsellerden dolayıdır büyük ihtimal. Muhtemelen siz görmediniz onları silinmiştir. Çünkü gerçekten ahlaksızca görsellerdi. O görselleri atana ahlaksız ve kişiliksiz sözünden başka bişey denmez. Diğer sözler muhataplarını aşağılamak olur. Hayvan bile olsa
    crxforever bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Memlekete olarak böyle gereksiz işlere ihtiyacımız varmı benim fikrim kesinlikle yok

Şimdi seyyar satıcı arkadaşlar her ilde üreten bir toplum olsak kolay kolay göç olmaz herkes gider adam gibi ülkesine katkı sağlar ve üreten bir birey olur buluşlarla ülkesine yön verir

Ben tamamen füzüli bir gelişme yerden göğede gereksiz

Biz aksi bir ülke olduğum için işsizlik tavan geçim derdi tavan çalan çırpan tavan kaçak göçek tavan kendimize yetmiyoruz sovyetlerden tutun orta doğu ülkede elini salıyan burda afrika kıtalarından bile bu kadar berbat haldeyken yapmamız gerekeni yapmıyoruz ve gereksiz füzüli işlere harcadıkça harca kardan çok zararın dibine vuruyoruz
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kadınların çalışma hayatında olması iyidir.
    iyi olmayan estetik kaygılı tanıtımlar vs.
    kadınların mevcut iklimde bu tarz meslekleri yaparken karşılaşacakları engeller ile nasıl baş edecekleri de merak konusu.
    okul servislerindeki mafyalaşma sebebi ile bu zamanlarda okul bahçeleri teksasa dönüyor.

umarım başarılı olurlar.
    zira kadınlarımızı toplun hayatından koparıp ev eşyası olmaya itmeye çalışan güçlü bir ortaçağ (ortadoğu) zihniyeti var.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Adamı banlamışsınız hiç yakıştıramadım.
    Yetkiler şahsi tartışmalarda devreye giripde kullanılmışssa biz fikirlerimiz yazmayalım buralara.

Kelle koltukta paylaşım mı yapıcaz anlamadım.
    Üzüldüm shruikan..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    annemin arkadaşı sevim teyze zabıtalıktan emekli oldu neden şaşılıyor ki kadın zabıtaya zaten vardı.
    hayırlı uğurlu olsun zabıta ablalara. taksici iken bir taksici abla tanıdım. . ne yorulur ne yolcu seçer gece gündüz çalışır parasını çıkartırdı. ben 6 ayda sıkıldım bıraktım kaza belasından hır güründen sarhoşundan kadın 20 senedir o işi yapıyordu gocunmadan. istanbulda taksicilik yapabiliyorsa bir kadın her işi de pek ala layıkı ile yapar.

bence asıl sorunumuz zabıta sayısını arttırmanın seyyar ve dilenciye çözüm olacağını zannetmek. tüm zabıtalar görevini tam yapsa bile kapıdan kovsan bacadan girer insanlara tatmin eden işler, güzel bir gelecek sağlanmaz ise.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kadin olsa ne olur, erkek olsa ne olur.
    Gorevini dogru duzgun yapan insan olsun.
    Bu ulkenin kadinlari, bu ulkenin kurtulus ve kurulusunda kol kola ve dirsek temasiyla ve oglunu, esini, babasi yahut kardesinin sirtini sivazlayip sabirla ve emekle kendi hakkini kendi kazanmistir.
    Kadin yahut erkek; her birimiz farkli din, dil,cinsiyet ve irkta dogabilirdik. Yargilanamayacak seyleri polemik yapmayin. Saygi duyun!
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)