Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki yorumları okuyunca inanın çok üzüldüm. Devlet tarafından motosikletlerle ilgili bir vergi düzenlemesi yapıldı ve bir çok forum kullanıcısı sanki bunu fırsat bilip içindeki Cumhurbaşkanı ve hükümet kinini öbek öbek dışa vurmaya başladı.
    Böyle bir zam olmasaydı, hatta vergi indirimi olsaydı bu insanlar hükümete teşekkür falan edecek değillerdi. Yine her fırsatta alışık olduğumuz bu hakaretleri saymaktan geri durmayacaklardı. O sebeple forumdaki hakaret dolu, karamsar mesajları yazan vatandaşları kesinlikle muhattap almıyorum. O vatandaşlar bi zahmet mesajımı okumadan, dikkate bile almadan bir sonrakinden devam etsinler.

Gözünü kin bürümemiş, sağlıklı düşünebilen arkadaşlarla baş başa kaldığımıza göre vergi düzenlemesi konusundaki düşüncelerimi aktarmak istiyorum.
    Şahsi düşüncem, satıcılar motor satmaya devam etmek istiyorlarsa eninde sonunda kendi karlarından kısarak cebimize hitab etmek durumundalar. Belki ilk refleks olarak vergiyi son kullanıcıya yüklemeyi deneyebilirler fakat ileri tarihlerde eninde sonunda fiyatlar makul seviyeyi bulacaktır.

ZaĞten DOLAYLI VERGİLER her DAİM son kullanıcı dediğin TÜKETİCİYE KİLİTLENMİŞTİR.. Başka kim ÖDEYECEK, Hangi ülkede yaşıyorsunuz?
    KDV elden ele aktarılır, en sonunda NİHAİ TÜKETİCİYE İTELENİR..
    SATICI; vergi yükseldi ay yazık, depodaki malları bedavaya dağıtayım gariplere DEMEZ.. Öyle bir beklentiniz varsa kusura bakmayın PEK SAFSINIZ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vergileri savunmak isteyen arkadaşlar, bence "dış güçlere misilleme" argümanını öne sürün. Tabii ki bu da çok saçma ama bizdeki milliyet damarı bence bi %30 kadar vergiyi kaldırır acizane kanımca. Sakın "yerli üreticiyi desteklemek için" demeyin, ona millet uyanmış durumda, afedersiniz k1çlarıyla gülüyorlar. Evet doğru, "dış güçler" argümanı da bayağı eskidi ama azından karşı ses çok çıkmaz. Gittiği yere kadar artık. Sizin de işiniz zor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yukarıdaki yorumları okuyunca inanın çok üzüldüm. Devlet tarafından motosikletlerle ilgili bir vergi düzenlemesi yapıldı ve bir çok forum kullanıcısı sanki bunu fırsat bilip içindeki Cumhurbaşkanı ve hükümet kinini öbek öbek dışa vurmaya başladı.
    Böyle bir zam olmasaydı, hatta vergi indirimi olsaydı bu insanlar hükümete teşekkür falan edecek değillerdi. Yine her fırsatta alışık olduğumuz bu hakaretleri saymaktan geri durmayacaklardı. O sebeple forumdaki hakaret dolu, karamsar mesajları yazan vatandaşları kesinlikle muhattap almıyorum. O vatandaşlar bi zahmet mesajımı okumadan, dikkate bile almadan bir sonrakinden devam etsinler.

Gözünü kin bürümemiş, sağlıklı düşünebilen arkadaşlarla baş başa kaldığımıza göre vergi düzenlemesi konusundaki düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Şahsen bu düzenlemeye hiç şaşırmadım. Niye mi?

http://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/yuki-gusto-100-cc-4-vites-cub-motosiklet-P189270105

Linkteki Yuki Gusto 100 motor 2.680,00 TL'den satılıyor ve bayağıdır yüzüne bakan yok. Satıcı sezon bitimine yakın belki indirime bile gidebilir.

http://urun.n11.com/cup/yuki-gusto-49cc-motosiklet-P145996202

Burada ise daha alt segmentte olan, satıcının yukarıdaki modelden daha ucuza temin ettiği Yuki Gusto'nun 50cc'lik model var. Gördüğünüz gibi 3.135,00 TL'den kapış kapış alınmış. Bu rakam nispeten insaflı olanlardan. Benzer 50cc cub motora 4.000 TL ye yakın fiyat çekenler var ve kapış kapış alındı bu motorlar. Piyasada 2 haftadır 50cc motor yok.

Peki neden? Çünkü devlet 50cc motordan A1 ehliyet zorunluluğunu kaldırdı. Kaldı mı cebinizde 800 TL? Bir de sigorta zorunluluğu kalktı, MTV de kalktı. bunlar da yıllık 700 - 800 TL civarında yapar. Peki bu indirimler, muafiyetler kime yaradı? Size mi? Yanılıyorsunuz...

Yukarıdaki tablo ortada. Satıcı firmalar normalde 2.500 TL'ye satmaları gereken motoru, ehliyet, sigorta ve MTV avantajlarımızı fazlasıyla cebe indirerek 4.000 TL civarında bir fiyatla bize kitledi. Çünkü biliyorlar ki biz bu parayı o motora veririz.

Bu hareketin anlamı ne? Bu ve benzeri hareketler, satıcıların "Bana vergi kitleyiiiiin, ben ek vergi istiyooooom" diye bağırmasından başka birşey değil. Sen vatandaşın yararlanması gereken avantajları cebe indirirsen olacağı zaten bu. Şaşırmamak lazım.

Motor fiyatlarındaki ek vergilere gelince. Bu vergilerin, vatandaş için değil satıcıların yukarıdaki örnek ve daha nice dalaverelerle sağladıkları haksız kazançların önüne geçmek için konulduğunu düşünüyorum.

Yukarıdaki örnekte gördüğümüz gibi satıcı, motorun fiyatını belirlerken maliyeti göz önüne almıyor, alıcının bu motora ne kadar para verebileceğini araştırıyor ve fiyatı ona göre belirliyor.

Şahsi düşüncem, satıcılar motor satmaya devam etmek istiyorlarsa eninde sonunda kendi karlarından kısarak cebimize hitab etmek durumundalar. Belki ilk refleks olarak vergiyi son kullanıcıya yüklemeyi deneyebilirler fakat ileri tarihlerde eninde sonunda fiyatlar makul seviyeyi bulacaktır.
    Şu yazı artık bu foruma bir beğenmeme butonu ve, beğenilmeme adedinin beğenilme adedine oranına bağlı olarak yorumların otomatik olarak silinmesi fonksiyonunun getirilmesi gerekliliğini göstermiştir.

Yani uyanık satıcıya ceza vermek yerine tüm halkı cezalandıralım öyle mi ? O paraları bu devlete yedireceğime satıcıdan kazık yemeyi tercih ederim kusura bakma. Seninki askerde komutu uygulayamayan salağın yüzünden tüm bölüğün ceza almasına benzemiş.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bunlara oy verenlerin zaten çoğu sıfır motor filan almıyor, bedava makarnaya talim ediyorlar. O yüzden bu zamların kendi tabanını etkilemediğini biliyorlar.
    DadasOflu bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı inanın çok üzüldüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gözünü kin bürümemiş, sağlıklı düşünebilen arkadaşlarla baş başa kaldığımıza göre vergi düzenlemesi konusundaki düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Şahsen bu düzenlemeye hiç şaşırmadım. Niye mi?

http://urun.n11.com/elektrikli-motos...let-P189270105

Linkteki Yuki Gusto 100 motor 2.680,00 TL'den satılıyor ve bayağıdır yüzüne bakan yok. Satıcı sezon bitimine yakın belki indirime bile gidebilir.

http://urun.n11.com/cup/yuki-gusto-4...let-P145996202

Burada ise daha alt segmentte olan, satıcının yukarıdaki modelden daha ucuza temin ettiği Yuki Gusto'nun 50cc'lik model var. Gördüğünüz gibi 3.135,00 TL'den kapış kapış alınmış. Bu rakam nispeten insaflı olanlardan. Benzer 50cc cub motora 4.000 TL ye yakın fiyat çekenler var ve kapış kapış alındı bu motorlar. Piyasada 2 haftadır 50cc motor yok.

Peki neden? Çünkü devlet 50cc motordan A1 ehliyet zorunluluğunu kaldırdı. Kaldı mı cebinizde 800 TL? Bir de sigorta zorunluluğu kalktı, MTV de kalktı. bunlar da yıllık 700 - 800 TL civarında yapar. Peki bu indirimler, muafiyetler kime yaradı? Size mi? Yanılıyorsunuz...

Yukarıdaki tablo ortada. Satıcı firmalar normalde 2.500 TL'ye satmaları gereken motoru, ehliyet, sigorta ve MTV avantajlarımızı fazlasıyla cebe indirerek 4.000 TL civarında bir fiyatla bize kitledi. Çünkü biliyorlar ki biz bu parayı o motora veririz.

Bu hareketin anlamı ne? Bu ve benzeri hareketler, satıcıların "Bana vergi kitleyiiiiin, ben ek vergi istiyooooom" diye bağırmasından başka birşey değil. Sen vatandaşın yararlanması gereken avantajları cebe indirirsen olacağı zaten bu. Şaşırmamak lazım.

Motor fiyatlarındaki ek vergilere gelince. Bu vergilerin, vatandaş için değil satıcıların yukarıdaki örnek ve daha nice dalaverelerle sağladıkları haksız kazançların önüne geçmek için konulduğunu düşünüyorum.

Yukarıdaki örnekte gördüğümüz gibi satıcı, motorun fiyatını belirlerken maliyeti göz önüne almıyor, alıcının bu motora ne kadar para verebileceğini araştırıyor ve fiyatı ona göre belirliyor.

Doğumdan sonra bebeği baş aşağı tutup poposuna şaplak atıyorlar ya.
    İşte bu eylem sırasında bir çok bebek ebelerin ellerinden kayıp kafa üstü çakılıyor.
    Sonuç yukarıda.
    Bu yöntem bir an önce yasaklanmalı.
    twisten, kurubuz, ee_ee ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/yuki-gusto-100-cc-4-vites-cub-motosiklet-P189270105

http://urun.n11.com/cup/yuki-gusto-49cc-motosiklet-P145996202

Ülkede yıllardır bir beyin göçü var denir. Bu yazıyı okuyunca benim beyinde göçtü :( Yok, üzüntüm bir de vakit ayırıp, üşenmemiş uzunca yazmışsın arkadaş. Emeğine, vaktine yazık.
    pea ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Hükümetmiş başkanmış derdimiz bunlar değil.
    Derdimiz hiçbir zaman özellikle bir siyasi partiyi yermek, bir lideri kötülemek olmadı.

Derdimiz fakirleşen halkı önemsemeyen, kendi çevresinin varlığı her yıl artarken içinde halkına karşı acıma hissetmeyen vicdansızlar.
    En kral sofralara otururken cebinde 6 TL ile intihar eden çaresiz öğretmen adayını, gariban madenci babasının delik ayakkabılarını düşünmek dahi istemeyen siyasiler. Katliamın olduğu bombanın patladığı gece yapılan düğününde "bu olay düğünün tadını kaçırdı" diyebilen şuursuzluk...
    Derdim bununla.
    Bizi öfkelendiren bu ülkenin güzel insanının her yıl boynunun daha da eğilmesi. Dönüp dolaşıp aynı yere varmaktan sıkıldım.

Vergilerin artması devletin ve halkın fakirleşmesi demektir. İki artı iki eşittir dört.
    Devlet ve halk fakirleşirken kendi zevklerinden israf ettikleri milyonlardan, adam kayırıp sadece kendi zümresini zengin etmelerinden anladığım kadarıyla "islam" dini ile sadece oy toplamak için ilgisi varmış gibi görünen güçler var dünyada. Bunun hristiyan olanları da var, müslüman olanları da... yanlış yazdım. "müslüman görünenleri" de... bu güçler dünyada dini kullanıp güçlerini yıllar boyu korurken ziyan gibi ezilen halk, biz oluyoruz.

Bugün A partisi yarın B partisi bunu yapacak. Sol partiler bile seçim öncesi biraz oy koparmak için başörtülü adaylar gösterdiler. Sıcak görünmek için.

Başı secdeye değiyor diye oy verdiklerimiz, cemaatlerini desteklediklerimiz aslında nasıl kullanmış milyonları gördük...Hala daha dincilerin peşinden gidiyor, Atatürk büstünü bıçaklamaya çalışıyoruz.

Yobazlık dünya genelinde yükselen bir değer. Yobazlarla mücadele edebilmek için tarihte Mustafa Kemal Atatürk gibi ışık saçan aydınlık yolu gösteren liderlere ihtiyaç var. Biz eskiden böyle bir ülke değildik.
    mgokhan57 ve Shrieker bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    ...................Çünkü devlet 50cc motordan A1 ehliyet zorunluluğunu kaldırdı. Kaldı mı cebinizde 800 TL? Bir de sigorta zorunluluğu kalktı, MTV de kalktı. bunlar da yıllık 700 - 800 TL civarında yapar. Peki bu indirimler, muafiyetler kime yaradı? Size mi? Yanılıyorsunuz...

Akıl hakikaten bedava. Şu yazılanları okuyunca insanın dili tutuluyor. Daha yeni üye olmuş ak trol. Ama bu forumdakilerin çoğunun kafası senden çok daha iyi çalışıyor o yüzden buralarda pek şansın yok trolcüm. Olsa olsa alay konusu olursun.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200ns
    Muzdarip biz diyoruz ki,%20 vergi zammi bizim kicimiza girdi nasil cikartiriz bu olaydan muzdarip olduk diyoz,sen halen cumhurbaşkanı diyon,benmi yanlis anladim diyom yazini okuyorum,ne anlattigini sen anladin mi acaba,kafami yapiyon milletle makarnacilik yapma burda lutfen
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Bizdeki durum Ahbab, çavuş yağma kapitalizminin en büyük örneğidir.Severiz hatta yarıdan çoğumuz bayılır kalan kesimin yarısıda bu güç bende olsa diye hayıflanır :D

Ne zaman bizdeki devlete sırtını yaslama ve seçilenlerin vergiyi savurmaması başlar o zaman değişim başlar. (Bu eğitim düzeniyle imkansızdır)

Bizde yöneticiler saraylarda 4-5 tane özel yapım uçaklar en lüks makam araçları S600'lerle geziyor neden şikayet ediyorsunuz.
    Gittikleri her yere torunlarını,damatlarını, sevdiklerini komşularını da götürebilecekleri gücü veren akıl zenginliğine sahibiz, vergilerimizle bu kadar yaşayabiliyorlar gurur duyun.

Ek : Finlandıya kişi başı geliri o kadar düşük bir ülke ki başkanları tarifeli uçakla uçuyor.

Shrieker bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bir dizi ziyaret ve temas için Türkiye’ye gelen Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’nün, THY’nin tarifeli uçağıyla aktarma yaparak İstanbul’a geldiği ortaya çıktı. Dünyanın en zengin devletleri arasında olan Finlandiya’nın en tepedeki ismi Niinistö, gazetecilere tarifeli uçak içinde açıklamalar yaptı. Acil çıkış kapısında oturan Fin Cumhurbaşkanı’nın bu pozu, akıllara tüm gezilerini özel uçağıyla yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Türkiye’ye gelen ve mütevazı kişiliğiyle bilinen Niinistö, Ak Saray’a ilişkin çok konuşulacak sözler sarf etmişti. Ülkesinin kişi başı milli geliri Türkiye’nin 4 katı olan Niinistö, kendi Cumhurbaşkanlığı “Sarayı” için “Burası tamirdeydi. Duvarları boyandı. Orijinal renklere sadık kaldılar. Evet biz Finlandiya'da saraylar kullanmadık. Biz her zaman yoksul bir ülkeydik” demişti.
    Sauli Niinistö Ak Saray için ise “Umarım kaybolmam. Binden fazla odası olduğunu okudum. Belki yanımda pusula olabilir” demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Yakında Türkiye'de motosiklet kültürü böyle birşey olacak sanırım.
    Arabaya vergi,pahalı motora vergi
    Sonuç;yerli üretim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    [/COLOR]https://i.ytimg.com/vi/Ufq_F0doylI/maxresdefault.jpg
    Yakında Türkiye'de motosiklet kültürü böyle birşey olacak sanırım.
    Arabaya vergi,pahalı motora vergi
    Sonuç;yerli üretim.
    [/QUOTE]
    Keşke olsa, ama nerdeee?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O uzun mesaj neydi öyle allasen =(
    uzunluğunda sorun yok da okudukça gözlerim kanadı beynim acıdı ya..
    siyasal islam böyle bişey işte..
    Shrieker bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Muzdarip arkadaşın dediğine göre

-Firmalar halkı düdüklüyor
    -Hükümette vay efendim benim halkımı nasıl düdüklersin deyip %20 vergi koyup, firmaların omzuna Ayşen Gruda gibi "al sana,al sana" diye vuruyor.
    -Firmalarda "Bak yapma,yapma,ulen ben senin gelmişini,geçmişini..." deyip halka daha büyük ittiriyor.Yani zam %20 iken kur farkı zart farkı deyip %30'la ittiriyor.

Ve böylece devletimiz vergiyi koyarak fırsatçıların önünü kesip halkı koruyor.

Fon müziği : Mehter Marşı
    mgokhan57, Shrieker ve Bay Balta bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07

-Hükümette vay efendim benim halkımı nasıl düdüklersin deyip %20 vergi koyup, firmaların omzuna Ayşen Gruda gibi "al sana,al sana" diye vuruyor.
    -Firmalarda "Bak yapma,yapma,ulen ben senin gelmişini,geçmişini..." deyip halka daha büyük ittiriyor.Yani zam %20 iken kur farkı zart farkı deyip %30'la ittiriyor.

+1
    Acaba finalde kim kazanacak ?

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZaĞten DOLAYLI VERGİLER her DAİM son kullanıcı dediğin TÜKETİCİYE KİLİTLENMİŞTİR.. Başka kim ÖDEYECEK, Hangi ülkede yaşıyorsunuz?
    KDV elden ele aktarılır, en sonunda NİHAİ TÜKETİCİYE İTELENİR..
    SATICI; vergi yükseldi ay yazık, depodaki malları bedavaya dağıtayım gariplere DEMEZ.. Öyle bir beklentiniz varsa kusura bakmayın PEK SAFSINIZ..
    Satıcı ürününü daima satabileceği maksimum fiyat üzerinden satar. 1 liraya aldığı malı sana 10 liraya satar. sonra senin karşına geçip "vallahi bunun gelişi bana 9.5 lira ben ölüyorum bitiyorum, para kazanamıyorum bu işten ama meslek işte napalım" diye tatava yapar sen de yersin. Sonra hep birlikte ağlaşmaya, devlete sövüp saymaya başlarsınız. İşte saflık dediğin budur abicim.

1 liralık mala %20 vergi koysan eni boyu 1.2 lira. Satıcının ekstra ödeyeceği vergi bu. Ama zavallı(!) satıcı karşına geçip ağlayınca sen de beraber ağlıyorsun. Var mı bundan büyük saflık?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Benzinin litresi 5 tl hatırlatırım. 50 tl veya 500 tl değil. senin dediğine göre benzinin litresine 5000 tl vermemiz lazım.

Boşuna demedim gözünü kin bürümişler mesajımı okumasın diye. Aklınız almıyor ki.
    Satıcı zaten satabileceği MAKKKKSİMUM paraya satıyor ürünü. diyorsunuz ki malın fiyatı 10 lira, vergi gelince firma fiyatı 15'e yükseltecek. Adam o malı 15 liraya satabilse zaten vergi mergi beklemez ki basar zammı. Vatandaş o mala 15 lira verebiliyorken kim 10 liraya piyasaya sürer o malı? Gelişi bedava olsa bile sürmez. Bu kadar saf mısınız Allah aşkına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıl hakikaten bedava. Şu yazılanları okuyunca insanın dili tutuluyor. Daha yeni üye olmuş ak trol. Ama bu forumdakilerin çoğunun kafası senden çok daha iyi çalışıyor o yüzden buralarda pek şansın yok trolcüm. Olsa olsa alay konusu olursun.
    Evet haklısın. Ben yeniyim benim kafam milletle alay etmeye basmıyor. Bir türlü milletle alay etmeyi, trollemeyi vs. öğrenemedim, öğrenmek de istemiyorum açıkcası. Ama siz gayet iyi alay ediyorsunuz. Trol konusunda da bayağı uzmanlaşmışsınız. Yaptığınız tek iş bu olunca elbette sizin yanınıza bile yaklaşamam bu konuda. Beni mazur görün o yüzden.

Motosikleti
    Cebefe
    yaşasın benzin 5000 değil, 500 değil, 50 değil sadece 4.99 TL

Alıntı DESPERANZA55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzdarip biz diyoruz ki,%20 vergi zammi bizim kicimiza girdi nasil cikartiriz bu olaydan muzdarip olduk diyoz,sen halen cumhurbaşkanı diyon,benmi yanlis anladim diyom yazini okuyorum,ne anlattigini sen anladin mi acaba,kafami yapiyon milletle makarnacilik yapma burda lutfen
    Yazdıklarımı anladıysan konuş da ilham alsınlar,
    Anlamadıysan sus da bari adam sansınlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı Bay Balta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşasın benzin 5000 değil, 500 değil, 50 değil sadece 4.99 TL

http://static.birgun.net/resim/haber...du-86786-5.jpg
    Şak şak şak şak.. Mükhemmel bir alay etme tekniği. Kutlarım.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Arkadaşlar çok fazla makarna tüketmeyin lütfen.Bazıları gibi her dönem yenilen makarna ve kalitesi düşük kömür tozu birleşince beyin hücrelerini öldürüyormuş gördüğümüz kadarıyla.

Fazla şey yapmayın.Görmemezlikten gelin, kendi gider.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)