Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Motosiklete Zam Geliyor! Ek gümrük vergisi koyma kararı alındı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Passat mı çeksin yanlarına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Vergi artık kelime anlamını kaybetmiş,haraca dönümüştür.Eşkiya usulü''yarısını alırım.''

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    SOYGUN!!!......... Bu fiyat güncellemelerini yapıp bu ülke insanı keriz yerine koyanların boğazların da durması temennisiyle, "rezaletten başka bir şey değil" diyerek noktalıyorum.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Çok üzgünüm suçu günahı olmayan, benim eşsiz cennet vatanım, ama artık senden tiksiniyorum...
    Biliyorum senin hiçbir kabahatin yok ama benide anla..
    Geldiğin son nokta buysa eğer ben artık senden iğreniyorum.
    Umarım bir gün hak ettiğin güzelliğe huzura kavuşursun.
    Vatan sana canim feda, elveda.

- Kredi borçlarından sinir nöbetleri geçiren biricik Mud'un..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni seyi soyluyoruz... Yalniz gumruk vergisi %20 artmiyor, ek %20 gumruk vergisi uygulaniyor. Sonra Ötv, sonra kdv eklenince fiyat %20'den fazla altar.

Stokta ki urunler ve bu madde cikmasindan 45 gün oncesine kadar yuklemesi yapilan veya gumruk islemi yapilan araclara uygulanmiyormus
    Dogrudur %30 artiyor diyerek hatali soylemisim, altta yazdigim da zaten bunun tersinaslinda. Yani MT-35'in gv'ei %50 olacak (30 diye biliyorum)
    Yamahanin yeni fiyat listesi yolladigi soyleniyor, ellerindekini de kendi zamlari ile boyle satacaklar demek ki

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sa-ta-ma-ya-cak-lar, yav henüz bayilerde 2016 makineler duruyor, mesela 2016mt25 15750ye satılmıyor aylardır,yeni makine yirmi bin üstü olacak, crf 250raly 25000, ybr 10O00 sınırına yaklaşacak.

Ekonomi de yerinde saymıyor, seneye sektör patlayacaktır.

Vatandaş 50 cc RX9 Kübaya niyetlenmesin de ne yapsın. Bir kişi de bu müjde çok iyi oldu diye yorum yazmıyor ya ona yaniyorum!

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yazdım yazdım sildim... Ne desek boş bu saatten sonra. Yok arkadaş bu bile akıl olmaz bizim halka.

Adamlar yine insaflı be, yüzde 20 yaslıyolar, gık diyen yok. yüzde 50 oldu demediklerine şükretmek lazım demek ki...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşte bu da Türkiye'nin dünyaya meydan okumasıdır. Siz bize öyle yaparsanız biz de sizi böyle boykot ederiz, satışlarınızı baltalarız.

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kötü yönetimi ekonominin canına okuduğu için, o köprülerin, saçma sapan yerlere yapılan harcamaların zararını karşılayacak parayı bulamadıkları için ucu destekçilerine dokunmayacak her şeye zam yapacaklar. Destekçilerine internet lazım değil, iphone lazım değil, Japon motoru lazım değil, içki içmezler. Bu inşallah tam bir seçim öncesi bir yerlerde patlayana kadar böyle sürecek. O zamana dek cahillikle beslenmeye devam edecekler. Ne zaman ki bu iş gelecek, ekonominin durmasına, balon inşaat sektörünün batmasına, alınan konut kredilerinin geri ödenememesine, destekçilerin patır patır işsiz kalmalarına, yiyecek yemek bulamamalarına dayanacak, işte o gün duvara toslayacaklar. Aç adama laf anlatamayacaklarının, karınlarını köprü açılışı ile dolduramayacaklarının farkına varacaklar.

Hadi inşallah...

Not: Elinizdeki motorlara sahip çıkın, iyi bakın arkadaşlar. Mecbur kalmadıkça hırs yapıp motor almayın, motor büyütmeyin. 250 cc her işimizi yıllarca görür.
    Cloud, byanmaz, YasinC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Şu anda yapılabilecek en doğru protesto mevcut motorları satmamak ve uzun süre kullanmaktır, seko'ya katılıyorum bu konuda.
    Ben o kararı daha bu iş ortaya çıkmadan almıştım, en az iki sezon daha elimdekiyle süreceğim. Gerekirse bu işler çözülene kadar da motor almam.

Ayrıca hala anlayamayanlar için tüm bu olan biten memlekette ciddi ekonomik sorunlar olduğunun göstergesidir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Köprüye nerede ise %100 zam geldi yetmedi hala Hgs (lafta serbest geçiş sitemi ) sorunu çözülmüş değil iki kat para alıyorlar ekstradan bunu da hazmederiz.

iyi ki ilk motorumu 3 gün önce aldım.. ama sıra cc yükseltmeye geldiğinde ne yaparım bilmiyorum..yoksa uzun süre 155 lik nmax ile devam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu da Türkiye'nin dünyaya meydan okumasıdır. Siz bize öyle yaparsanız biz de sizi böyle boykot ederiz, satışlarınızı baltalarız.

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kötü yönetimi ekonominin canına okuduğu için, o köprülerin, saçma sapan yerlere yapılan harcamaların zararını karşılayacak parayı bulamadıkları için ucu destekçilerine dokunmayacak her şeye zam yapacaklar. Destekçilerine internet lazım değil, iphone lazım değil, Japon motoru lazım değil, içki içmezler. Bu inşallah tam bir seçim öncesi bir yerlerde patlayana kadar böyle sürecek. O zamana dek cahillikle beslenmeye devam edecekler. Ne zaman ki bu iş gelecek, ekonominin durmasına, balon inşaat sektörünün batmasına, alınan konut kredilerinin geri ödenememesine, destekçilerin patır patır işsiz kalmalarına, yiyecek yemek bulamamalarına dayanacak, işte o gün duvara toslayacaklar. Aç adama laf anlatamayacaklarının, karınlarını köprü açılışı ile dolduramayacaklarının farkına varacaklar.

Hadi inşallah...

Not: Elinizdeki motorlara sahip çıkın, iyi bakın arkadaşlar. Mecbur kalmadıkça hırs yapıp motor almayın, motor büyütmeyin. 250 cc her işimizi yıllarca görür.
    250 mi ?
    50 cc aldım mutluyum
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Bu ülkede yaşamak istemeyenleri alan bir ülke var mı? O da yok di mi? Mike mike öderiz vergimizi ne olacak? Salak çok. Kendi DEVLET ARAÇLARI YURT DIŞI GÜMRÜK VERGİSİ dahil verginin 0 evet SIFIR LİRA yani saf araç faturası ğzerinden alındığını biliyor musunuz? Yine söylüyorum. Ben salağım. Salak!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu daha başlangıç

meksikada petrole zam geldi ve halk terör estirdi resmen ama biz ne yapıyoruz? koca bir hiç! bu zam için bir şeyler yapalım diyen var mı?

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    işi siyasete filan bağlamayın. hitlerin söylediği gibi 'beni siz seçtiniz, sonuçlarına katlanın'
    keşke ama keşke kaçabileceğim bir ülke olsa. lanet olsun ki yok.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Herşeyin aslında düşmesi gerekirken alım gücü giderek azalırken yetmezmiş gibi bir zam daha bunlara bir dur demeli gerekli tepki gösterilmeli küçük iş görecek motosiklet almak bile resmen artık lüks sınıfına giriyor heryere bisikletle gitmeli

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Turkce karakterler icin kusura bakmayin...
    Bu zamdan muaf tutulan Ulkeler sunlar;

Avrupa Birliği ülkeleri, Avrupa Serbest Ticaret Alanı ülkeleri (İzlanda, Norveç, Liechtenstein ve İsviçre), İsrail, Makedonya, Bosna-Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Tunus, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Moldova, Güney Kore ve Malezya.

Bu durumda zam yapmamasi gereken markalar;
    BMW,Ducati,Hyosung,Daelim,KTM v.b.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı pokeharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyin aslında düşmesi gerekirken alım gücü giderek azalırken yetmezmiş gibi bir zam daha bunlara bir dur demeli gerekli tepki gösterilmeli küçük iş görecek motosiklet almak bile resmen artık lüks sınıfına giriyor heryere bisikletle gitmeli
    O anda sarayda:

"- Hımm. Pedal vergisi de fena fikir değil aslında. Abuk subuk bisikletlere bi ton para veren kıl tüy takımı var memlekette. Bize de oy vermiyorlardır nasılsa."
    Seko ve fatih.met bunu beğendiler.

Yukarıdaki yorumları okuyunca inanın çok üzüldüm. Devlet tarafından motosikletlerle ilgili bir vergi düzenlemesi yapıldı ve bir çok forum kullanıcısı sanki bunu fırsat bilip içindeki Cumhurbaşkanı ve hükümet kinini öbek öbek dışa vurmaya başladı.
    Böyle bir zam olmasaydı, hatta vergi indirimi olsaydı bu insanlar hükümete teşekkür falan edecek değillerdi. Yine her fırsatta alışık olduğumuz bu hakaretleri saymaktan geri durmayacaklardı. O sebeple forumdaki hakaret dolu, karamsar mesajları yazan vatandaşları kesinlikle muhattap almıyorum. O vatandaşlar bi zahmet mesajımı okumadan, dikkate bile almadan bir sonrakinden devam etsinler.

Gözünü kin bürümemiş, sağlıklı düşünebilen arkadaşlarla baş başa kaldığımıza göre vergi düzenlemesi konusundaki düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Şahsen bu düzenlemeye hiç şaşırmadım. Niye mi?

http://urun.n11.com/elektrikli-motosiklet/yuki-gusto-100-cc-4-vites-cub-motosiklet-P189270105

Linkteki Yuki Gusto 100 motor 2.680,00 TL'den satılıyor ve bayağıdır yüzüne bakan yok. Satıcı sezon bitimine yakın belki indirime bile gidebilir.

http://urun.n11.com/cup/yuki-gusto-49cc-motosiklet-P145996202

Burada ise daha alt segmentte olan, satıcının yukarıdaki modelden daha ucuza temin ettiği Yuki Gusto'nun 50cc'lik model var. Gördüğünüz gibi 3.135,00 TL'den kapış kapış alınmış. Bu rakam nispeten insaflı olanlardan. Benzer 50cc cub motora 4.000 TL ye yakın fiyat çekenler var ve kapış kapış alındı bu motorlar. Piyasada 2 haftadır 50cc motor yok.

Peki neden? Çünkü devlet 50cc motordan A1 ehliyet zorunluluğunu kaldırdı. Kaldı mı cebinizde 800 TL? Bir de sigorta zorunluluğu kalktı, MTV de kalktı. bunlar da yıllık 700 - 800 TL civarında yapar. Peki bu indirimler, muafiyetler kime yaradı? Size mi? Yanılıyorsunuz...

Yukarıdaki tablo ortada. Satıcı firmalar normalde 2.500 TL'ye satmaları gereken motoru, ehliyet, sigorta ve MTV avantajlarımızı fazlasıyla cebe indirerek 4.000 TL civarında bir fiyatla bize kitledi. Çünkü biliyorlar ki biz bu parayı o motora veririz.

Bu hareketin anlamı ne? Bu ve benzeri hareketler, satıcıların "Bana vergi kitleyiiiiin, ben ek vergi istiyooooom" diye bağırmasından başka birşey değil. Sen vatandaşın yararlanması gereken avantajları cebe indirirsen olacağı zaten bu. Şaşırmamak lazım.

Motor fiyatlarındaki ek vergilere gelince. Bu vergilerin, vatandaş için değil satıcıların yukarıdaki örnek ve daha nice dalaverelerle sağladıkları haksız kazançların önüne geçmek için konulduğunu düşünüyorum.

Yukarıdaki örnekte gördüğümüz gibi satıcı, motorun fiyatını belirlerken maliyeti göz önüne almıyor, alıcının bu motora ne kadar para verebileceğini araştırıyor ve fiyatı ona göre belirliyor.

Şahsi düşüncem, satıcılar motor satmaya devam etmek istiyorlarsa eninde sonunda kendi karlarından kısarak cebimize hitab etmek durumundalar. Belki ilk refleks olarak vergiyi son kullanıcıya yüklemeyi deneyebilirler fakat ileri tarihlerde eninde sonunda fiyatlar makul seviyeyi bulacaktır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor fiyatlarındaki ek vergilere gelince. Bu vergilerin, vatandaş için değil satıcıların yukarıdaki örnek ve daha nice dalaverelerle sağladıkları haksız kazançların önüne geçmek için konulduğunu düşünüyorum.
    Sonunda durumu düzgün okuyan biri çıktı. Benzinciler fahiş kar yapıyorlardı, sağolsun devletimiz dayadı vergiyi ve düzeldi. Arabalar da öyle. Bakın şimdi haksız kazanç elde edebiliyorlar mı? Sıra tabii ki motosiklette...

Mesela 3.7 litre V6 motorlu Mustang burada $25000 civarı. Üstüne %7 vergi verip alınabiliyor. Bu düşük vergi yüzünden nasıl fahiş karlar yapıyorlar bi bilseniz, tiksinirsiniz hepsinden... Neeerde Amerikalılarda bizdeki zeka ve ileri görüş. Hepsi kıskanıyor bizi. Ehm.
    ilkerabi, pea ve odo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)