Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

MKSF'den Altın Elbiseli Adam'a Tepki !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Çoğu motosiklet kullanıcısının bilmediği bir federasyondu, şimdi biraz reklamı oldu. Fena fikir değil. Sonuç olarak şu anda hepimiz bu federasyondan haberdarız amma ve lakin daha bir tanıtım yüzü olacak internet siteleri bile yok. Ufak klüplerin bile basitte olsa var olan sitelerinden demi hiç örnek almadınız ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Barkın'ın en sevdiği yaklaşım şekli ;)
    Abi bırak konuşsunlar, daha çok reklam oluyor, bi video'yu 5 kez izliyo bu tipler diyo ve el sallıyor ;)

Akıllı adam, severim de kendisini
    mgokhan57, Shrieker ve oialdemir bunu beğendiler.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Barkın'ın videosunu kırpsaydınız biraz yaw, nerede federasyona laf sokuyor diye baktım bulamadım, 70 dakika izlettirmeyin adama Bilen bir arkadaş dakika-saniye bilgisi verebilir mi lütfen?

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bu vatandaş kim ya. barkın 20 senedir bu memlekette motosiklet için yırtınan adam. bırakın abi bu işleri.
    barkın ne söylediyse sonuna kadar haklı. bizzat fuarda şahit oldum hatta. abuk subuk tipler çıkıp kendini bişey ilan ediyor anasını satayım.
    barkın gibi insan yok bu ülkede.. 1 tane daha olsaydı 1 tane daha kenan sofuoğlu 1 tane daha toprak 1 tane en azından kendi üretim motosikletimiz olurdu.
    mgokhan57 ve braveguy bunu beğendiler.

Önce COQ Hoca’nın motosiklet kulüpleri kavramına bakıyorum.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet klüpleri ne iş yapar?

Ne amaçla kurulmuşsa o işi yapar.
    Amaç gezmekse gezerler.
    Spor yapmaksa yaparlar.

Peki bana ne faydası var?

Bu senin ne gibi bir fayda beklediğine bağlı.
    Fakat oturduğun yerde bile faydası var.
    Örneğin Kenan Sofuoğlu bir motosiklet klubü üyesidir.
    Seni yurtdışında temsil eder.
    Yine diğer klüp üyesi sporcular yurt içinde ve dışında müsabakalara katılırlar bu işin spor kısmını yaparlar.
    Mesela rahmetli Kemal Merkit bir spor klübü üyesidir ve Dakar gibi bir arena da dahil olmak üzere bir çok uluslararası organizasyonda Türk adını dünyaya duyurmuştur.

Eee başka?

Kimileri gezer. Onların kaleminden ve fotoğraflarından bir çok farklı yer görürsün. Kendin bir gezi düzenlemeye kalktığında nelere ihtiyacın olacağını ve nelerle karşılaşacağını öğrenirsin.

Bugün bindiğin motosikletleri marka yapan, üstüne teknoloji koyan, geliştiren klüp üyeleridir.
    Onlar yarışır, onlar yarıştıkça modellerin eksikleri tespit edilir tamamlanır.
    Yarışlarda geliştirilen teknolojiler senin motosikletine aktarılır.
    Daha gelişmiş, daha teknolojik motosikletlere binersin.

Giyim kuşamda da markalar sahip olduğu ünü klüp üyesi sporculara borçludur.
    Bu gün güvenerek satın aldığın kask, mont vesaireyi hep birer klüp üyesi olan sporcularda görmüş ve beğenmişsindir.
    Koruma ekipmanlarının da çoğu tıpkı motosikletler gibi yarış ortamlarında klüp üyesi sporcular tarafından test edilmiş ve geliştirilmiştir.
    Agv deyince Rossi, Shoei deyince Kenan akla gelir mesela.

Bugün bayılarak aldığınız ve kaliteleri konusunda hiç kuşku duymadığınız 4 japon markasını pistlere yine bu klüpler taşımış bu günlere gelmelerinde büyük katkıları olmuştur.

Keza KTM'de ününü bu klüp üyesi sporcuların dayanıklılık yarışlarında gösterdiği performansa borçludur.

BMW gibi kendini çoktan kanıtlamış bir dünya markası bile yeni çıkardığı yarış motosikletini vitrinden önce yarış pistlerine çıkardı.
    Orda var olamazsa 1 tane bile motosiklet satamayacağını gayet iyi biliyordu çünkü.

Kısaca motosikletin lastiklerinden eldivenlerinize kadar motosikletle ilgili herşeyde klüplerin katkısı küçümsenmeyecek düzeydedir.

Buraya kadar yazdıklarımın konu hakkındaki görüşümle doğrudan bağlantısı yok.
    Sadece klüpler ne işe yarar sorusu garibime gittiği için yazdım.
    Fakat fuara mal alacak olan gelsin arkadaş diye isyan edip malın bir numaralı alıcısı olan klüp üyelerini dışarda bırakmaya çalışmak çelişkidir.

Tabi Türkiye'de ki klüplerin bu yazdıklarınla be kadar alakası var gibi soru hakkınız var ve o tartışmaya girmeyeceğim.
    Sonra da bu emmiye bakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=UM2pczAJplI

Nazilli ve havalisi motorcuları dernekleri konfederasyonu genel başkanı ali-ül azim abimizin modern motosiklet kulübü kavramından ne kadar uzak olduğuna şaşırıyorum.

Bir sonraki fuarda şunlara beş tane daha fazla bedava bilet verin de üzülmesinler yaw. Sadakadan sayılır sevaba girersiniz fuar yetkilileri.

AEA, sizi ağzınıza dolamasın istiyorsanız, kurumsal bir yaklaşımla avukat aracılığıyla bir tekzip, bir ihtarname çekersiniz, hakaret davası açarsınız olur biter. Bir daha ağzına alamaz sizin adınızı. ART Motoakademi diyebiliyor mu, Bajaj'ın jantı kırılıyorMUŞ diyorlar diyebiliyor mu? Böyle böyle diyorlarmış denince çok güzel bir laf söyler Barkın Bayoğlu "Kim diyor kardeşim? Nedir bunun aslı astarı? Bal tatlıymış. Kim görmüş? Fırıncının oğlu yerken amcamın oğlu görmüş." Artık Bajaj'a nerden taktıysa kırılıyorMUŞ. Bak kurumsal firma ne yaptı? Dayadı ihtarnameyi, bıçak gibi kesildi. Ha Bajaj için hiç iyi bir halkla ilişkiler biçimi olmadı ama artık polemik yapmıyor. ADARAT yerine SOKARAT; OMM yerine O meme, bu meme diyebiliyor Halil Abisiyle beraber ama onlar da bir ihtarname çekerse ağzına ayar verir. Kulüpler konfederasyonun satış matış gibi bir derdi de yok dolayısıyla rahatlıkla yasal yollara başvurabilmeliler. Ama Bu kulüpler vakti bol üç beş arkadaştan ibaret eğlence grupları olduğu için ergen gibi video çekip yayınlamışlar.

İzlemesi zevkli lan. Her iki tarafı da taktir ediyorum.
    espresso, Osm@n, exteras ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Altın elbiseli adam iyi motor tanıtımı yapıyor e eğlendirici sohbeti var. Ama durum bundan ibaret, motor sürücülüğü ve saygısından bahsedecek olursak pek iyi olduğu söylenemez.

Mksf başkanı nasıl biri bilmiyorum ama yorumlarınıza göre sanırım oda saygısız cahil birine benziyor.

Ben herzaman normal tepkiden yanayım, aşırı tepki bizi suçlu duruma düşürüyor ve bilincimizi kapatıyor.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    son dakika haberi, diyanetten barkın'a tepki;

"erkeğe altın caiz değildir" diyen diyanet işleri eşbaşkanı prof.dr. Ulaş Devrim Yıldız altın elbiseli adama ateş püksürdü. barkın sessizliğini koruyor.
    Okan Sinan Ocan, espresso, Osm@n ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    sunu anlamiyorum,aea bisey demis cikmis mksf baskanida bisey demis,kendince cevap vermeye calismis buna bisey demiyorum.

fuara ilk gun gidenlerdenim.hafta ici bos olur diye gittim hatta protesto var biraz daha bos olur dedim gayet kalabalikti hatta gelmeyenlerin yeri bos olur diye dusundum.bos falan degildi.

senelerdir az bucuk motosiklete ilgim var.bilardo da severim semih sayginer ile federasyon arasinda kavga var bunu bilirim.gures federasyonu var baskanini bilirim basketbol federasyonunu bilirim.ama motosiklet kullanan bu ise ilgi duyan biri olarak ilk defa adini duydum.

baskanin bu kadar kasmasina gerek yok gulsun gecsin motosiklete zevk alarak binsin.bu federasyon ne is yapar?ne bileyim otv yi azaltmak icin devlete baski mi yapar?motosiklet kullananlarin iyiligi icin lobi mi kurar?hic bilgim yok.motosiklet kullanan biri olarak bana ulasamadiysa,ben nerde yanlis yapiyorum diye biraz dusunsun.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Şimdi birisi demişki Millete bedava kask yelek dağıtan Rahmi Barutçu'ya laf eden adamı savunuyorsunuz diye.Ya niye bu kadar salliyorsunuz arkadaş insanda biraz utanma sıkılma olur.Dün katıldım o eğitime kask yelek veren Rahmi Barutçu değil Turing Federasyonu.Rahmi Barutçu ile de anlaşmaları bitmiş sebebi artık Rahmi Barutçu beye bütçe ayıramamaları.Sizin bedava kask yelek veriyo dediğiniz adama artık para vermekten bıkmışlar yani.Artı yeni çıkan Ehliyet ler tüm dünyada geçerli olduğu için verilen sertifikaninda bir önemi kalmamış.AEA fanı falan değilim ama göz var nizam var.Bana faydası olan kişiyi severim ben.Daha önce de yazdım.Bilmem ne Federasyonu başkanını hayatımda ilk kez gördüm duydum.35 yaşındayım 5 senedir motosikletlere ilgiliyim ve bana motoru sevdiren adam AEA dır.Kendisini otorite kabul ederim.Yaptıkları ortadadır benim gibi birsürü insanada motoru sevdirmistir.Aynı performansı başkandan da bekliyorum.Ama önce başkan olduğunu farkedip konuşmasını üslubunu düzeltsin. Ben hayatımda atletle bitirim gibi konuşan başkan görmedim duymadım.Buda bizim ülkeye has bir durum herhalde.Saygılar...
    mgokhan57, espresso ve zealous bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Yayında gönül rahatlığıyla el hareketi çekmeyi sorun etmeyip öksürdüğünde çok özür dilerim demek nasıl bir kafadır :D
    zekeriyaimam bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    El hareketleri Barkın'ın doğasında var. Gerek video, gerekse yaptığı söyleşilerde.

Buradan da anlıyoruz ki güzel reklam oldu Barkın açısından. Hiç izlemeyen adamlar videoları pür dikkat izlemiş :D
    mgokhan57 bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bence "Bize beleş bilet vermediler gitmiyoruz o fuara!!!" diyen ne işe yaradığı belli olmayan kendilerini otorite zanneden beleşçi kişiler o hareketi sonuna kadar hakettiler.

Fuar aslında 2 kitleyi buluşturmak için yapılan bir organizasyon. Bu kitlelerden biri motosiklet üreticileri diğeri ise motosiklet kullanıcıları. Bu iki taraftakiler de fuara katılmak için para ödüyor çünkü fuar organizasyonunun masrafları var ve birilerinin bunu karşılaması lazım. Beleş girenlerin parası bilet alanlara zam olarak yansıyacak dolayısıyla.

Peki bu kimsenin tanımadığı motosiklet federasyonu ne iş yapıyor da herkesin parayla girdiği fuara beleş girmeyi kendilerine hak görüyorlar. Sorsanız kendileri türkiye'deki motosiklet kullanıcılarını temsil ettiklerini söylerler ama milyonlarca motosiklet kullanıcısının neredeyse tamamı kendilerini tanımıyor.
    mgokhan57, Shrieker ve braveguy bunu beğendiler.

Alıntı Gassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi birisi demişki Millete bedava kask yelek dağıtan Rahmi Barutçu'ya ...
    Bu başlıktaki tartışmadan ayrı olduğu için ayrı bir başlıkta inceledim.

(bkz: Hiç bir şey bedava değildir: Eğitim dahil)
    espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    94 yılından beri (1994) motosiklet kullanıyorum fasılalar ile .2005 yılından beri de üyeyim bu foruma .2000 yılından beri her fuara da gittim . Sanırım kendimi bu camiadan sayabilirim naçizane. Geçen yıl fuara gittiğimde keşke bu kadar kalabalık olmasaydı dediğimi hatırlıyorum .Bu yıl da senelik izinimi kullanarak hafta içi Cuma günü gittim .Hakkınca gezebildim.Yeterince kalabalıktı zaten.
    MKSF yi ve ikinci video da ki arkadaşı ilk defa görüyorum.Mahmut Tuncerin dediği gibi "kime ne faydası var" olmuştur bilemiyorum.Hakkını varsa yemeyelim. AEA yı tanıdığım günden beri (olumlu ya da olumsuz)mutlaka bana bir şey katmıştır.
    ** Son sözüm: Fuara bedava gitmek iyi değildir
    mgokhan57 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Fuar kalabalık mıydı kalabalıktı. Otobüsler gitmemişte o park yerindeki otobüsler onlara aitmişte artık yokmuşta, e bu kadar insan nereden geldi resmi rakam geçen senenin üç katı biletli sayısı e iyiymiş baba biz gitmezsek fuar olmazmış ah olmaz denir yani buna. Birde o otobüs organizasyonu otel organizasyonu iptaller, vs. vs. bizde organizasyon yaptık bizde biliyoruz organizasyonu yapan akıllıysa kendi zaten bedavaya gider gelri akıllı değilse cebinden para veriyorsa da bir daha yapmaz yada gönüllü olmaz geçiceksiniz bu işleri.

Birde aslında çok yanlış bişi var zaten benim bildiğim Barkın Bayoğlu camianın içindeyim veya içine girmek istiyorumn ıkınmasında da değil, bilakis camia dediğin 3-5 kişi hepsi aynı, bana değil kimseye faydası yok bunların diyor.
    Birde bu para mevzusunu dinlendiriyorlar ya en basiti bu hodi işinden zarar etmediyse benim 1 sene kullandığım hudiyi değiiştirdi, bir arkadaşın parasını fazla fazla iade etmiş sebebide devaluasyon olmasıymış, Adam para kazansada bunu firmalardan kazanıyor bizden kazanmak peşinde de değil en azından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

https://www.facebook.com/ajax/sharer...back_source=17

Buyurun canlı yayın yapıyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İnsanlar 30 tl lik bilet için bile birlik olamıyorlar.Sonra ÖTV insin 250cc vergi dilimi genişletilsin diye hayal kuruyorlar.Adamlar öyle yada böyle bir STK oluşturmuşlar talep ortaya koymuşlar.Bu gün konu fuar bileti olur yarın birleşirsin güçlenirsin ötv yi gündeme getirirsin yarın bariyerleri.
    Shrieker ve cihan54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın'ı savunduğumdan değil ama:
    1. Yaşım 38. 13-14 değil. İşim gücüm mesleğim var..
    2. Federasyonun bir faydasını görmedim. ( adını bile duymadım.) Barkın'ın eğitim videolarından çok faydalandım.
    3. Eşofmanlı çocuk!! reklam alıyormuş.. Federasyon olunca, aidat, kayıt ücreti, belge parası alınmıyor galiba?
    4. Hareketten yeni haberim oldu, olmamış Barkın. En tehlikeli an zafer anıdır, unutma...
    5. Federasyon başkanının hali ve sözleri ülkedeki genel seviye yoksunluğuyla eşdeğer. Halbuki yetkin kişi, rakibinin kişiliğine saldıracağına karşıt fikir ortaya koyar, akılcı davranır?
    6. Sorun ise tamamen duygusal $$$ kaynaklı. Mamanın bölüşülmesi; daha doğrusu bölüşülememesi...
    Yüzde yüz katılıyorum...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu motosiklet kullanıcısının bilmediği bir federasyondu, şimdi biraz reklamı oldu. Fena fikir değil. Sonuç olarak şu anda hepimiz bu federasyondan haberdarız amma ve lakin daha bir tanıtım yüzü olacak internet siteleri bile yok. Ufak klüplerin bile basitte olsa var olan sitelerinden demi hiç örnek almadınız ?
    Da reklam kötü oldu. "bize beleş bilet vermiyolaa. Ingaaa. Küstük o zaman gelmiyos işte. Bana ne bana ne" tarzında bi reklam oldu...

Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yayında gönül rahatlığıyla el hareketi çekmeyi sorun etmeyip öksürdüğünde çok özür dilerim demek nasıl bir kafadır :D
    Benim de dikkatimi çekti. Demek ki adam öksürüğü rahatsızlık verici olarak görüyor, ama küfür ve el kol hareketleri OK görüyor.

Ders te almış galiba. Aşırı anime son videoları. Her söz bir hareketle birlikte geliyor.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstteki alttakinin ağzını burnunu bir eder bence...

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    fanatikliği bırakın barkının yaptıgı hareket hos degıl gercı onun herzamanki hali bu diğerininde kalır yanı yok bos konu :d

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)