Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Hıncal Uluç’un Hedefinde Yine Motorcular Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı ve yorumları okudum . Daha önceden adama bir sempati falan da beslediğim de yok.

Ama Adam Haklı

Savunmaya geçmek hakkımızda olsa bir objektif bakıp, gerçekleri görmekten bu kadar kaçmayın. Genelleme yapsa veya yazısında iyi olan motosiklet sürücülerini de belirtmiş olsa bu şekilde olmazdı . Ön yargılarınızdan vazgeçin.

Bundan sonra yorum yapanlar gerçekçi ve samimi olarak yazsınlar tek ricam.

Üstünden atlayarak motoru nasıl geçsinler yayalar, yeri geliyor aynı durum karşısında bizde kalıyoruz . bir motosiklet sürücü olarak değilde. Yaya olarak okudum yazıyı. Yaşlıları ve çocukları düşünün, motosiklet zaten toplumda yanlış tanınmış, ölüm makinesi olarak göürülüyor ve insanlar kazadan korkar olmuş . Bir motorun üstüne sürülmesi bence korkan biri için gayet ürperti ve gerilim verici olsa gerek.

Adama çatcağımıza bundan sonra bahsedilen konularda hata, yanlış kural çiğniliyorsa onları uyarmaktan kaçınmayın , bir başkasının ağzına da laf vermeyin.

Sağlıcakla Kalın.
    yaa yürü git işine bee. kaldırımda giden araba gördüm diyorum sana. motosikletlerin bu derece kınanması abartıdan başka bir şey değil kardeşim. adam haklı olup olmamasından ziyade motorculara karşı bir kin var ki böyle kötülüyor. motor sürenlerinde insan olduğunu unutuyor.

ne yani? motor var altımda ve arabaların kıçında sıradamı bekleyeceğim. allah aşkına yürüyün gidin işinize. kırmızı ışıktada geçerim ters yöndede giderim. sinek gibi araç altımda ve kimseye zararım yok. bu yüzden karışmayın arkadaş.

trafik canavarı olduktan sonra motor uçak taksi yada kamyon sürmüşsün farketmez. özellikle kullanımı yaygınlaşması gereken bir araca dil uzatmak akıllı insanın yapacağı şey değil. bu trafikler arabalar yüzünden var motosikletler yüzünden değil.

kırmızı ışık yanar bende kaldırıma çıkar giderim ama önümde yaya varken bırak üstüne sürmeyi kornaya bile basmam, ilerlemesini beklerim. yol verip vermemesi tamamen kendi isteğine kalmış ve hiç kızmam.

en sevmediğim şeydir insanları tahrik edip kızdırmak. bu adamda bildiğin nefretini savurmuş. objektifmidir nedir o şekilde yorum yapmamış topmudur nedir. delikanlı değil çünkü. konuşma şekli hiç hoşuma gitmedi izledim adamın konuşmalarını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı ve yorumları okudum . Daha önceden adama bir sempati falan da beslediğim de yok.

Ama Adam Haklı

Savunmaya geçmek hakkımızda olsa bir objektif bakıp, gerçekleri görmekten bu kadar kaçmayın. Genelleme yapsa veya yazısında iyi olan motosiklet sürücülerini de belirtmiş olsa bu şekilde olmazdı . Ön yargılarınızdan vazgeçin.

Bundan sonra yorum yapanlar gerçekçi ve samimi olarak yazsınlar tek ricam.

Üstünden atlayarak motoru nasıl geçsinler yayalar, yeri geliyor aynı durum karşısında bizde kalıyoruz . bir motosiklet sürücü olarak değilde. Yaya olarak okudum yazıyı. Yaşlıları ve çocukları düşünün, motosiklet zaten toplumda yanlış tanınmış, ölüm makinesi olarak göürülüyor ve insanlar kazadan korkar olmuş . Bir motorun üstüne sürülmesi bence korkan biri için gayet ürperti ve gerilim verici olsa gerek.

Adama çatcağımıza bundan sonra bahsedilen konularda hata, yanlış kural çiğniliyorsa onları uyarmaktan kaçınmayın , bir başkasının ağzına da laf vermeyin.

Sağlıcakla Kalın.
    Aha Hıncal'da geldi.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerdeymiş o üst geçitler ? Kızılayda hele üst geçitleri yayalar bile kullanmaz o kadar kullanışsızdır ki.
    Yüksel caddesinden incesuya geçerken

Çünkü bu trafiğe kayıtlı araç, kendisini yaya kabul ediyor.. Bu yüzden kaldırımdan gidiyor.
    Karşıdan karşıya yaya kaldırımından geçiyor.
    Tek yönlü yola yasak yönde giriyor ve gidiyor. "Sağa, sola, geriye dönülmez" işaretleri onlar için geçerli değil. Canlarının istediği her yöne dönüyorlar.. Çünkü onlar yaya.. Bu arada ölümcül kaza tehlikeleri yaratıyorlarmış.

Kendin söylemişsin sen motorlu araçsın diye sen beni trafikte adam yerine koyarsan o zaman boyle olmaz

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Maalesef bizim dandik televizyonculuk yorumculuk vs sisteminin en ihtisamli meyvesidir kendisi. Yillarca bu millet özellikle galatasaray hakkindaki kendince yapmis oldugu fikirleri gorusleri dinlemek zorunda kaldi kimsede bu nedir bu kimdir ne anlatıyor demedi diyemedi cunku adamin soylediklerinden cok ismi on plana cikiyor. Bi sureden sonra bu tip insanlari dinlemek sacma geliyor bana.

Not: Kendisiyle ressam arkadasimin ortak sergisi araciligiyla tanistim gayet kibar ve karizmatik bir durusu var. Ama bundan otesi yok. Dur bu hafta ne yazmis diyebilecegim biri olmadigi icin sokaktan geçen alelade bir sahistan farklı gelmiyor bana dusunceleri.

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    bu kişiyi ciddiye almayın italyada motosikleti teşvik edici yasalar vergiler var birisi şuna söylesin de anlasın ayrıca sen motosiklete yol mu bıraktın müsait olduğu halde yol mu verdin de kaldırıma çıkmış diye konuşuyorsun aynadan gördüğü halde mal gibi bakıyo bilerek yol vermeyen oto sürücüleri ne o zaman? kaldırıma bende çıkıyorum evet ama yaya varsa çekip bekliyorum kenarda sen geç diyorum sonra devam ediyorum nolmuş yani bu şartlar altında bende kullanıtım kaldırımı benimde vergim var o kaldırımda belki senin yoktur ama konuşma ordan boşboş şimdi sayıcam burda da anladın sen.

_White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Merhaba.

İnsan kendini ancak bu kadar küçültebilir,
    Haklı durumdayken haksız durumuna sokabilir.
    Ben bunu sayın Hıncal Uluç'un artık okunmadığına, rating artırmak için yaptığına kanaat getirdim.

Oysa yapması gereken ne kadar basitti, şöyle yazsa ne kadar entellektüel, aydın bir insan olduğunu düşünürdük sanırım;

Motosiklet sürücüsü kardeşlerimizin Trafikte karşı karşıya kaldığı tehlikeler ve imkansızlıklar sonunda istemeden de olsa birçok
    kural ihlalleri yaptığının herkes farkındadır. bu ihlaller şunlar; yaya kaldırımı ihlali, şerit ihlali, vs.vs.vs.
    aslında bunların çözümü çok basit, ekteki resimlerde görüldüğü gibi küçük düzeltmelerle motorsiklet kullanıcıları hem rahat edebilir, hemde
    yetkili mercilerin kuralların uygulanmasındaki eksiklik ortandan kalkmış olur.

Medeni toplumlarda motosiklet kullanıcılarına olan saygı ve ortadan kaldırılmış trafik ihlalleri örnekleri resimlerle;

fatih.met, polo34 ve mete_han bunu beğendiler.

Şu fotografları görünce ne b..tan bir trafigimiz var dedim

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Paket servis yapan, genelde ehliyetsiz ve umursamaz davranan genç bir tayfa var. Bu gençler için her ne diyorlar ise inanırım. Ama aynı gençler araba da kullanıyor. Görüyoruz neler yapabileceklerini. Bu motorcu meselesi değildir eğitim meselesidir, durumu motorculara bağlamak çok doğru değil.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bu amcaya koyu kahverengi pantolon giydirip bir gün boyunca İstanbul trafiğinde artcı olarak gezdireceksin sonra bak bakalım bir daha yazıyormu.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    İstanbul bebek beşiktaş çevresinde motosiklete karşı denetimler aşırı arttı.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yazarın motosiklet sürücüleri hakkındaki iddialarını hiç bir önyargı ve kompleks içinde olmadan okudum. Objektif bir değerlendirme yapmaya çalışayım;

1. Kaldırımda giden motosikletler.

- Motosiklet sürücüsü olarak değil kaldırımdan gitmek yaklaşmam bile Kaldırımdan gideni de hiç görmedim Acaba başka bir memleketten mi bahsediyor?

2. Kaldırımda park eden motosikletler.

- Hayatta kaldırıma park etmem. Park edeceğim zaman ücretli otopark bulurum Hiç kaldırıma park eden görmedim. Allah Allah, acaba nerede görmüş?

3. Tehlikeli ve kuralsız süren pizzacılar.

- Bizim pizzacılar kadar kurallara uygun süren motosiklet sürücüsü dünyanın hiç bir yerinde yok. Hepsi okumuş çocuklar. Önce Temel sürüş teknikleri, sonra da İleri sürüş teknikleri eğitiminden geçiriliyor sonra sıkı bir sınav sonunda başarılı olanı pizza kuryesi olarak alıyorlar

4. Trafikte slalom yaparak kazaya neden olan motosikletçiler.

- Doğruyu söylemek gibi olmasın ama benim motor slalom için uygun değil. Uygun olsa hayatta slalom yapmazdım

5. Yazar bahsetmemiş. Fakat şu egzost böğürtüp patlatanlar da işin cabası. Eşim geçenlerde Beşiktaş'ta motosiklet egzost patlatınca yüreği ağzına gelmiş. Hemen oradaki polise şikayet etmiş. Polis “Ya biz ne yapalım? Bütün gün bunların patlamalarını dinliyoruz” demiş. Eşim “Acıdım adama. Tedirgin olduğu her halinden belliydi” dedi. Adam ya bir saldırı oluyor zannetse Allah bilir neler olacak?

Sonuç : Haklıyız kardeş. Her türlü...
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Hıncal Uluç bey kurye ve pizzacılar konusunda haklısınız.Lakin genelleme yapmak yanlış.O ne demek bu ne demek diye araştırın sonra köşenizden ahkam kesin yada işinizi yapın

Motosikleti
    MT-07
    Hem Hın"ç"al Uluç'u kınayacağız hemde öyle motor sürenleri başka çare yok !

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa yürü git işine bee. kaldırımda giden araba gördüm diyorum sana. motosikletlerin bu derece kınanması abartıdan başka bir şey değil kardeşim. adam haklı olup olmamasından ziyade motorculara karşı bir kin var ki böyle kötülüyor. motor sürenlerinde insan olduğunu unutuyor.

ne yani? motor var altımda ve arabaların kıçında sıradamı bekleyeceğim. allah aşkına yürüyün gidin işinize. kırmızı ışıktada geçerim ters yöndede giderim. sinek gibi araç altımda ve kimseye zararım yok. bu yüzden karışmayın arkadaş.
    tamam..
    fatih.met bunu beğendi.
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    millet şirokkolarla kaldırıma çıkıyor, biz ufacık motorla çıkmışız çokmu

neymiş kaldırıma parkediyormuşuz. siz kurban olun kaldırımdaki motora, yanından geçiverirsiniz. "Esenyurtta" kaldırımda yürümeye yer yok hep araba dolu. yeğenimi gezdiriyorum bebek arabasıyla ve kaldırımda araba olduğu için yoldan geçmek zorunda kalıyoruz.

ah keşke o kaldırımda araba değilde motosiklet olsaydı diyorum, yanından geçerdim birazda bakardım diyorum

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)