Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Polis Motorcuyu Tekmeledi. Dava açan motorcu 180.170$ tazminat kazandı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    ALLAH Tüm müslümanlardan razı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bu takibi sivil bir araç ile siren gibi bir uyarı işareti kullanmadan yapması "

Resmi araçla siren çalarak vurup öldürmesinde bir sakınca olmayan bir ülke orası. Tazminatı vurduğu için aldığını sananlar olabilir. Ama mesel o değil o olağan kısmı işin. Türkiye ile karıştırmayın. Abüü ne yaptımki ben yaw derken silahı alnınıza dayarlar. Öyle elini kolunu oynatamazsın.
    Kimden nerden edindiyseniz o izlenimi yanlış. Kime nereye silah dayiyosun? Dağ başı mı Amerika? Bu polis doğduğuna pişman olmuştur söyleyeyim size. Muhtemelen ihraç edilmiştir zaten meslekten de. 16 senedir Amerika'da kaç kez polisle muhatap oldum, bir ton ceza yedim, ama hepsinde de saygılılardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:08 ----------

Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim o parayı polis mi ödeyecek yoksa devlet mi?
    Polisin ait olduğunu şehir yahut teşkilat öder. Çünkü polis o sırada sahış değil, görevli. Teşkilatın öyle abuk subuk tipleri göreve getirmemesi lazım. Sorumluluk onlarda. Lakin polis teşkilatı ayrıca kendi içinde o polis için soruşturma açıp muhtemelen şutlamıştır o şahsı.
    __bakteri__ ve fatih.met bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimden nerden edindiyseniz o izlenimi yanlış. Kime nereye silah dayiyosun? Dağ başı mı Amerika? Bu polis doğduğuna pişman olmuştur söyleyeyim size. Muhtemelen ihraç edilmiştir zaten meslekten de. 16 senedir Amerika'da kaç kez polisle muhatap oldum, bir ton ceza yedim, ama hepsinde de saygılılardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:08 ----------

Polisin ait olduğunu şehir yahut teşkilat öder. Çünkü polis o sırada sahış değil, görevli. Teşkilatın öyle abuk subuk tipleri göreve getirmemesi lazım. Sorumluluk onlarda. Lakin polis teşkilatı ayrıca kendi içinde o polis için soruşturma açıp muhtemelen şutlamıştır o şahsı.
    hasmet merak ettiğimden soruyorum, herhangibi bir bilgim olduğundan değil. Bu kadar polisin vatandaşına zarar verdiği olaylar varken amerika da (yani en azından bizim haberlerde gördüğümüz kısım) polisler harbiden bu kadar manyak mı ?
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet merak ettiğimden soruyorum, herhangibi bir bilgim olduğundan değil. Bu kadar polisin vatandaşına zarar verdiği olaylar varken amerika da (yani en azından bizim haberlerde gördüğümüz kısım) polisler harbiden bu kadar manyak mı ?
    Bu hiçbişey değil bile diyebilirim. Cops diye adlandırılan maaşlı psikopatlar desek daha iyi olur . Birde bunlar eyalet polisi galiba, bunların sheriff'leri var LSPD var var oğlu var. Zaten LSPD görülen yerde Keramet vardır

Motosikleti
    [QUOTE=hasmet;3821608]Kimden nerden edindiyseniz o izlenimi yanlış. Kime nereye silah dayiyosun? Dağ başı mı Amerika? Bu polis doğduğuna pişman olmuştur söyleyeyim size. Muhtemelen ihraç edilmiştir zaten meslekten de. 16 senedir Amerika'da kaç kez polisle muhatap oldum, bir ton ceza yedim, ama hepsinde de saygılılardı. [COLOR="Silver"]

İşte gel de anlat bazı arkadaşlara.. Abd de polisin öyle davranması normalmiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    collage videolarda gördük hocam polis silah çekeni tavşan gibi vuruyor abd de , poislerin yetkisi gayet fazla

ne kadar suistimal edilir bilinmez lakin,

sivil araç ile çarpması polisi haksız düşürmüş adam bilemezki arkadan gelen salakmı manyakmı belkide adam çarpacak diye kaçıryordu bana öyle geldi,

levent te kamyonet beni biçiyordu ordan belli arabalara karşı hep mesafeliyim öldürüler mazallah beni, turnike yok bişi yok

Motosikleti
    İşte bende onu diyorum. Tamam polis gerçek suçlulara ne yaparsa yapsın ona itirazım yok. Ama bu motorlu kişi, arabayla ezilecek, ve tekme tokat dövülecek ne yaptı?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de benzer bir olay olsa siz cezayı yersiniz,bir de üstüne terörist damgası yersiniz,polisede onur madalyası verip destan yazdı derler.Bütün ülkelerde iyi polis te var kötü polis te var asıl sorun Amerika kötü polisleri cezalandırırken Türkiye olayı örtbas edip adamları pohpohluyor.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bu tazminatı polismi ödemiş yoksa kurum mu eğer kurumsa polis pek .... takmayacak'dır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hiçbişey değil bile diyebilirim. Cops diye adlandırılan maaşlı psikopatlar desek daha iyi olur . Birde bunlar eyalet polisi galiba, bunların sheriff'leri var LSPD var var oğlu var. Zaten LSPD görülen yerde Keramet vardır
    Değil. Amerika büyük ülke. Itisna vakalar cikiyor Türkiye'de haberlere. İnsanlar da hep öyle zannediyor. Polis tanıdıklarımiz var. Kurallar çok güçlü. Herkes uyuyor. Polisin işi de zor. Her teşkilatta it kopuk vardır zaten.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    peki sivil bir araç içinde resmi kıyafetle bulunmanın amacı nedir bunu anlamadım

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sivil bir araç içinde resmi kıyafetle bulunmanın amacı nedir bunu anlamadım
    Muhtemelen evinden çıktı kendi arabasıyla merkeze gidiyordu. Galiba, sanırım, öyle bişeydir herhalde..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yalnız motorcu çok iyi viraj alıyor. polis kıskançlıktan yapmış gibi
    __bakteri__ bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Abd pis bir devlet polisler zaten suçluyu kovalamaya çalışmaz direk silahını çıkarır vurur kanun var o ülkede

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bir anket yapmak lazım. "Videodaki gibi bir muamele istermisin?" diye. Evet diyecekler var galiba? Bizimkiler 180 bin dolar da istemez
    __bakteri__ ve GP500-1st bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir anket yapmak lazım. "Videodaki gibi bir muamele istermisin?" diye. Evet diyecekler var galiba?
    ben yazacaktım ama taşlanırım diye tırstım küsürat onların olsun ben 100.000 e fitim
    sheriff87 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir anket yapmak lazım. "Videodaki gibi bir muamele istermisin?" diye. Evet diyecekler var galiba? Bizimkiler 180 bin dolar da istemez
    Polisin o şekilde davranmasını normal görenler, o muameleyi hakediyor demektir. NOKTA!!!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Amerika'da polisin tutumu eyaletten eyalete fark göstermekte. Kesinlikle ülkemiz ile kıyas kabul etmeyecek bir yetki ve yaklaşımları olduğu kesin,fakat kendi içlerinde eyaletten eyalete de fark göstermekte,çünkü dışarıdan baktığınızda cennet gibi gözüken amerikanın arka bahçesi pek de göründüğü gibi değil. Bazı eyaletlerdeki suç oranı gerçekten çok ciddi seviyelerde, tabi bu eyaletlerde yaşayan insanların yaşantısı da bununla doğru orantılıdır.

2014 yılında Las vegas'dan - San Francisco 'ya doğru kiralamış olduğumuz Ford marka SUV araç ile gece 02.00 sularında otobanda(çölde) seyir halinde iken, zifiri karanlıkta nereden çıktıklarını anlamadığım 2 tane polis arabası bizi durdurdu ve benim camı açmam ile silahını doğrultup hands up diye bağırması yaklaşık 2 saniye sürdü. Daha sonra öğrendim ki, polis durdurduğunda ellerini direksiyondan çekemezmişsin. O arabanın içine fener ile baktıktan sonra sana camı aç derse açar evrakları ver derse verirmişsin.

Yani işin özü bazı konulara yorum getirmeden önce, oradaki polisin yetkilerinin ne olduğunu bilmek gerekir. Bizim için doğru bildiğimiz şey amerikanın bir eyaleti için yanlış olarak kabul görebilir. Fakat bu yaklaşım örnek teşkil etmese de polise olan saygı gerçekten harika. 90 ile gideceğiniz yerde asla 100 ile gitmeye cesaret edemiyorsunuz zira 300 usd 'yi 5-10 dk içinde nereden cıktığını anlamadığınız bir polis size kitleyebilir. Cezalar son derece caydırıcı ve başarılı. Polisler ise Genel Kurmay Başkanı gibi. Mesela aracınızı benim gibi ters park ederseniz 100 küsür dolar cezayı kabul etmiş sayılırsınız

__bakteri__, sheriff87 ve fatih.met bunu beğendiler.

amerikada ülke nufusunun 3 katı silahlanma var, yani polis bir aracı durdurduğunda, adamın aracından keleşle inme ihtimali tr ye göre çook çok yüksek, işte bu nedenden ötürü orada yasalar biraz daha farklı işliyor, devlet polisine önce kendini koru, sözüne itimat etmiyorsa çek vur yetkisi veriyor..
    sheriff87 ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da polisin tutumu eyaletten eyalete fark göstermekte. Kesinlikle ülkemiz ile kıyas kabul etmeyecek bir yetki ve yaklaşımları olduğu kesin,fakat kendi içlerinde eyaletten eyalete de fark göstermekte,çünkü dışarıdan baktığınızda cennet gibi gözüken amerikanın arka bahçesi pek de göründüğü gibi değil. Bazı eyaletlerdeki suç oranı gerçekten çok ciddi seviyelerde, tabi bu eyaletlerde yaşayan insanların yaşantısı da bununla doğru orantılıdır.

2014 yılında Las vegas'dan - San Francisco 'ya doğru kiralamış olduğumuz Ford marka SUV araç ile gece 02.00 sularında otobanda(çölde) seyir halinde iken, zifiri karanlıkta nereden çıktıklarını anlamadığım 2 tane polis arabası bizi durdurdu ve benim camı açmam ile silahını doğrultup hands up diye bağırması yaklaşık 2 saniye sürdü. Daha sonra öğrendim ki, polis durdurduğunda ellerini direksiyondan çekemezmişsin. O arabanın içine fener ile baktıktan sonra sana camı aç derse açar evrakları ver derse verirmişsin.

Yani işin özü bazı konulara yorum getirmeden önce, oradaki polisin yetkilerinin ne olduğunu bilmek gerekir. Bizim için doğru bildiğimiz şey amerikanın bir eyaleti için yanlış olarak kabul görebilir. Fakat bu yaklaşım örnek teşkil etmese de polise olan saygı gerçekten harika. 90 ile gideceğiniz yerde asla 100 ile gitmeye cesaret edemiyorsunuz zira 300 usd 'yi 5-10 dk içinde nereden cıktığını anlamadığınız bir polis size kitleyebilir. Cezalar son derece caydırıcı ve başarılı. Polisler ise Genel Kurmay Başkanı gibi. Mesela aracınızı benim gibi ters park ederseniz 100 küsür dolar cezayı kabul etmiş sayılırsınız

http://i.hizliresim.com/dkaJ54.png
    Güzel bir bilgilendirme olmuş. Lakin orda motorlunun polise karşı hiçbir ters hareketi yokken ve gayet ılımlı davrandığı halde o muameleyi hak edecek bişey yaptığını düşünmüyorum. Sanki bu olayda polisin kendi egosuyla hareket ettiğini düşünüyorum
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)