Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet fuarında çatışma: 1 kişi öldü, 7 kişi ise yaralandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABD’nin Denver kentinde düzenlenen bir motosiklet fuarında, iki grup arasında çıkan kavgada 1 kişi silahla vurularak öldü, 7 kişi ise yaralandı.

Ateşli silahların kullanıldığı kavganın büyük olasılıkla motosiklet çetelerinin üyeleri tarafından başlatıldığı belirtilirken, fuar alanının her bölgesine çok sayıda polis yerleştirildi. Denver Polis Teşkilatı Müdürü Robert White, fuar alanında güvenliğin sağlanmasının ardından organizasyonun devam ettiğini söyledi. ABD’nin Teksas eyaletinde de 2015’in mayıs ayında iki motosiklet çetesi arasından çatışma çıkmış ve 9 kişi hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili ise 170’den fazla kişi tutuklanmıştı.

Kaynak: Milliyet

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    lanet olası çeteler
    Cavalry ve bytusem bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lanet olası çeteler
    Halk dilinde Hergeleler

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bizdede pejo pirr pirr cetesi var onlarda harley

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Davetiye için kavga etmişlerdir 😀

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Polisler gelince lanet olsa federaller demişlerdir kesin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler gelince lanet olsa federaller demişlerdir kesin.
    hey you faki nigı

Mirzahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250a
    Sizi gidi Sons of Anarchy'ler sizii :D :D
    telike bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdi bizdeki Hells Angels özentisi , Amerikan yalakası , yelekli motorsiklet grupları da iç geririp " Ahh keşki burada da silahlı motosiklet çeteleri olsa da bir güzel çatışsak, şu amerikalılar ne şanslı " diyorlardır.
    yusufozugenc, RuzgarSA, ozgurfs ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Batuhan ı konuya davet ediyorum umarım görür de gelir AHAHAHAHAHA
    Kurubuz un dediğine katılıyorum aynısını yazcaktım ekleme olarak da rüzgar diyorum bizim çapırcılara rüzgar vuruyomuş

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özgür çapır rüzgarı, sersemletici şopar ruhu! Hell yeahhh
    Ahmetcan45 ve telike bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Amerikan rüyası pardon kabusu diyecektim !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bloods vs crips!
    choopercılar vs racingciler! vu tu tu tu

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyede olsa medeniyeti bi öğrenemedik deriz. Buna ne diyecez Amerigan rüyasımı?
    gokberk6426 bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Amerika'daki çete anlayışı ile ülkmeizdeki anlayış çok farklı.

Öncelikle amerikan çeteleri her daim bölge savaşları veriyorlar,yani eyalet eyalet hatta sokak sokak paylaşımlar söz konusu.Bu paylaşımların asıl sebebi ise illegal işler.Sonuçta oradaki illegal işler çeviren motor çeteleri maalesef motosiklet kültürünü paravan olarak kullanıp kötü örnek olmaktalar.Haliyle bölgeleri ele geçirmek kısaca pastadan büyük dilim yemek uğruna ciddi olaylar yaşanıyor her yıl.

Ülkemizde ise bu olgu çok farklı zira bizde amerikadaki gibi bölge paylaşımı yada illegal işlerle uğraşıp para kazanma derdi yok.Zaten öyle bir ülkede yaşıyoruzki ,değil motor kullanmak sigortasını bezinini düşünen bir ortamda böylesi çete anlayışı zaten olmaz,olsada yaşatmazlar.

TÜrkiye'deki özellikle chopper klüpleri kendi içinde belli hiyerarşik sistemleri olan,genelde sürüş ve etkinlik bazında sosyal aktiviteleri olan yapılarda hareket ederler.Elbette bu tarz heberler ile ülkemizdeki uzaktan yakından şiddetle alakası olmayan klüplerin yanlış algılanmasıda özellike bu kültüre gönül veren motor sevdalası arkadaşları biraz zor durumda da bırakmaktadır dolayısı ile ülkemizde olan chopper klüp anlayışı ile amerikan tarzı anlayışı lütfen birbirine karıştırmayalım.
    EB61 ve likya1 bunu beğendiler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'daki çete anlayışı ile ülkmeizdeki anlayış çok farklı.

Öncelikle amerikan çeteleri her daim bölge savaşları veriyorlar,yani eyalet eyalet hatta sokak sokak paylaşımlar söz konusu.Bu paylaşımların asıl sebebi ise illegal işler.Sonuçta oradaki illegal işler çeviren motor çeteleri maalesef motosiklet kültürünü paravan olarak kullanıp kötü örnek olmaktalar.Haliyle bölgeleri ele geçirmek kısaca pastadan büyük dilim yemek uğruna ciddi olaylar yaşanıyor her yıl.

Ülkemizde ise bu olgu çok farklı zira bizde amerikadaki gibi bölge paylaşımı yada illegal işlerle uğraşıp para kazanma derdi yok.Zaten öyle bir ülkede yaşıyoruzki ,değil motor kullanmak sigortasını bezinini düşünen bir ortamda böylesi çete anlayışı zaten olmaz,olsada yaşatmazlar.

TÜrkiye'deki özellikle chopper klüpleri kendi içinde belli hiyerarşik sistemleri olan,genelde sürüş ve etkinlik bazında sosyal aktiviteleri olan yapılarda hareket ederler.Elbette bu tarz heberler ile ülkemizdeki uzaktan yakından şiddetle alakası olmayan klüplerin yanlış algılanmasıda özellike bu kültüre gönül veren motor sevdalası arkadaşları biraz zor durumda da bırakmaktadır dolayısı ile ülkemizde olan chopper klüp anlayışı ile amerikan tarzı anlayışı lütfen birbirine karıştırmayalım.
    Niye açıklama yapıyorsun ki ? Çoğunluğun algısı belli zaten, değişmez. Sen kendini ne kadar ifade etmeye çalışsan da anlamak istemediklerinden ve birkaç üyeden destek gördüler diye cruiser ile ilgili ne yazarsan yaz kendi algı kapasitelerince dalga geçmeye devam edecekler. Böyle yaptıkça senin adın da tarz fanatiğine çıkacak. Hayır diğer ikisini anlarım da bunlardan biri de 43 yaşında, 2 çocuklu adam yahu. Bu yaşa kadar anlamamışsa zaten daha da anlamaz. Bunlara laf mı anlatılır ? Çok kasmaya gerek yok, salla gitsin.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bizdeki Hells Angels özentisi , Amerikan yalakası , yelekli motorsiklet grupları da iç geririp " Ahh keşki burada da silahlı motosiklet çeteleri olsa da bir güzel çatışsak, şu amerikalılar ne şanslı " diyorlardır.
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batuhan ı konuya davet ediyorum umarım görür de gelir AHAHAHAHAHA
    Kurubuz un dediğine katılıyorum aynısını yazcaktım ekleme olarak da rüzgar diyorum bizim çapırcılara rüzgar vuruyomuş
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür çapır rüzgarı, sersemletici şopar ruhu! Hell yeahhh
    siyahus bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bizimde yelekli çetelerimiz var.toplanıp birbirlerine madalya takıyorlar.sonra dağılıyolar çok heyecanlı oluyor tavsiye ederim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    @HAZZILHAR . 43 yaşında 2 çocuklu adam olarak cevap hakkımı kullanayım :

Sen neden üstüne alınıyorsun ? Tarza elbette karşı değilim. Hatta cruiser motorları severim. Ama çete özentiliğine karşıyım. Çete olmak için, Hells Angels a benzemek için çok ama çok çaba sarf eden kulüpler var. Anatolian tigers denen kulüp en son manavgat festivalinde, şehir içinde bir arabayı çevirip camlarını kırdı, araç sürücüsü de psikopat çıkıp bunlara kurşun yağdırdı. Bir tanesi yoğun bakımdaydı, sonrasını bilmiyorum. O özendiğiniz patchelrini taktığınız, %1 türküleri söyleyerek birebir kopyaladığınız Amerikan kulüpleri bildiğin mafya ve çete . Uyusturucu ticareti yapıyorlar ,kadın satıyorlar. Kendileri sosyal grup oluşturmuş, sakin sakin motosiklet kullanan ve saldırganlıkla uzaktan yakında ilgisi olmayan yerli kuluplerimizi elbette tenzi ederim. Ama memlekete ithal edilmeye çalışılan çeteciliği ve çete özentiliğini bu yaşa gelmiş anlamamışım, sen de anlatma , anlamam zaten...
    RuzgarSA, retox70, papazkemal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şimdi motorsiklet çetesi ülkemizde sürdürülebilir bir kavram değil. Neden derseniz, muhtemelen büyük Harley'lerden oluşan bir motorsiklet sürüsünün vergi, sigorta ve benzinine uyuşturucu geliri bile yetmeyecektir.

Belki 250'lik LPG'li scooter'lardan oluşan bir çete olabilir. Neden LPG'li derseniz, dalga geçen olursa ne kadar belalı olduklarını göstermek üzere birini patlatmak için
    Mengu16 bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @HAZZILHAR . 43 yaşında 2 çocuklu adam olarak cevap hakkımı kullanayım :

Sen neden üstüne alınıyorsun ? Tarza elbette karşı değilim. Hatta cruiser motorları severim. Ama çete özentiliğine karşıyım. Çete olmak için, Hells Angels a benzemek için çok ama çok çaba sarf eden kulüpler var. Anatolian tigers denen kulüp en son manavgat festivalinde, şehir içinde bir arabayı çevirip camlarını kırdı, araç sürücüsü de psikopat çıkıp bunlara kurşun yağdırdı. Bir tanesi yoğun bakımdaydı, sonrasını bilmiyorum. O özendiğiniz patchelrini taktığınız, %1 türküleri söyleyerek birebir kopyaladığınız Amerikan kulüpleri bildiğin mafya ve çete . Uyusturucu ticareti yapıyorlar ,kadın satıyorlar. Kendileri sosyal grup oluşturmuş, sakin sakin motosiklet kullanan ve saldırganlıkla uzaktan yakında ilgisi olmayan yerli kuluplerimizi elbette tenzi ederim. Ama memlekete ithal edilmeye çalışılan çeteciliği ve çete özentiliğini bu yaşa gelmiş anlamamışım, sen de anlatma , anlamam zaten...
    Öncelikle yazınızın bazı kısımlarını özellikle bold hale getirdim. Üzerime alındığım bir şey yok. Ancak "O özendiğiniz..." diye başlayan cümle ile yine bir genelleme, yine bir yaftalama, yine bir alay söz konusu. Dolayısıyla insanları genelleyerek konuşup üstüne alınmalarına şaşırır gibi yapıyorsunuz. Yemiyoruz tabii. Sonra başka cevaplarla mevzu uzuyor da uzuyor.

Ben arkadaşıma sizler gibi motosiklet ve kulüplerle ilgili gördüğü olumsuz olaylar ile "bütün cruiser kullanıcılarını" bağdaştırarak dalga geçen ve genelleyen insanlara laf anlatmaya çalışmasının faydasız olduğunu söyledim. Ben zaten sizlerin tavırlarında ve konuşmalarındaki yakışıksızlıkları ve hoşgörü yoksunluğunu görünce bir şey anlatmaya çabalamadım. Sizlere seslenmedim yani. Konuşmaya ve -en azından benim savunacağım- bir fikri tartışmaya müsait insanlar değilsiniz. Forumun çoğundaki kültürel eksiklik, eğitimsizlik, ego ve saygısızlık dolayısıyla zaten bire bir muhatabım olan insanlar çok az sayıda. Bakınız, son yazınızı beğenen arkadaş mesela. Şimdi bu adama ne anlatmakla vakit harcayacaksın ? Ya da o anlatmamızı veya anlamayı istiyor mu ki ?

Burada zaten çete özentiliği savunulmuyor. Siz de bu savunulmaması gereken konudan bahsederken kurunun yanında yaşı da yakıyorsunuz.

Son olarak "Sen" hitabı tanımadığınız birine karşı kabalıktır. Hele de ben forum genelinde "siz" diye insanlara hitap ederken. Yaşınıza rağmen anlamamanız da gayet olağan bir meseledir. Bazı şeyler yaşla da düzelmeyebiliyor, orası kesin. Bizim de düzeltmek haddimize değil.

Herhalde bu konuya gittiği saçma noktadan ötürü daha bir şey yazmayacağım. Giderek tartışma kavramı atışmaya doğru değişiyor yoksa. Tartışmak fikir alışverişidir. Atışmak değil.

Dipnot: Dünyanın her yerinde olmasına rağmen hiyerarşik düzene karşı rahatsızlık duyduğumdan herhangi bir kulüp üyesi değilim. Olsam da öyle sağda solda dile getirmem.
    RuzgarSA bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)