Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Whatsapp'dan Trafik İhlallerini Şikayet Edebileceksiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    "BU OLAY CİDDİ İSE YAPILACAKLAR VE MALZEME LİSTESİ.............."

Bu fikir bana çok komik geldi çünkü çocuk oyuncağı değil bu durum.Bu şekilde bir şey yapacak olan varsa yapsın ve sonucunu görsün :D
    101010 ve qezgin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    bunun anlamı bizim trafik polisimiz yeterli gelmiyor, siz de onlara yardım edin midir? ihbar hatları kurulması veya bunların teknolojinin getirisine uyum sağlayarak whatsapp/viber gibi kanallara genişlemesi güzel AMA elinizde çalınan aracınızın videolu kanıtı varken birşey yapamayan polis, mahkeme de kamera kaydını kabul etmeyen devlet nasıl olupta hesap makinesi kalitesinde sıkıştırılmış basit bir fotoğraftan ceza yazacak? üstelik vatandaşın çektiği bir fotoğraftan. bunun itirazı gene whatsapp üzerinden mi yapılacak? ihbar eden eğer gereksiz yere saçma sapan fotoğraflar gönderdi ise polisi gereksiz yere meşgul etmekten yargılanabilecek mi? peki ihbar eden kendisine ait olmayan bir numara kullanıyor ise ne olacak? inci sözlüğün ortaya attığı geyiklere benzer bir uygulama (tabii gerçekten böyle bir uygulama var ise)

son sorum: eğer motor üstünde çatalı açık giden birinin fotoğrafı, kural ihlali nedeniyle buraya gönderilir ise, özel hayatın gizliliği sebebiyle fotoğrafı çekene dava açılabilir mi :D
    qezgin bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hani plakaya ceza devri kapanıyodu?

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fake mi degilmi simdi bu haber ?
    Hocam IEM'in sitesinde böyle bir ihbar sayfası vardı zaten. Yani siteden ihbar yapılabiliyor.
    Dün haberlere de çıktı fakat whatsapp olayını burada gördüm. Haberlerde kamyon arkasındaki minibüsün geçmesine izin vermemek için manyak gibi şerit değiştiriyordu. Biri de bunu kaydedip, şikayet etmiş. Kamyon sürücüsü ceza almış.

evrakda sahtecilikden hüküm giymiş birinin memuriyet olayıda bitiyor diye biliyorum.

gelen 1000 ihbarın 20sini inceleyip ceza yazsalar bile müthiş güzel bir uygulama olur,yavaş yavaş uygulama oturmaya başlayınca işler hızlanır yeter ki başlasın.Fakat kötü amaçlı kullanımları önlemek için e devlet şifresiyle giriş yaptıktan sonra ihbar edilmesi gerek,ihbarcının kimliği net olarak belli olmalı,yoksa önüne gelen montajlı foto hazırlayıp yollar.

Motosikleti
    cıks
    her araca kamera kullanımını zorunlu hale getirmeleri ve buna denetim yapmaları gerekir bence
    kara kutu hesabı...
    insanlarda zorla bir trafik kültürü oluşturulabilir daha yarayışlı olur
    EKONOMİ bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Teori güzel bakalım uygulamada ne olacak gorecegiz..

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keske dogru olsa...
    "İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer yeni bir uygulamayı hayata geçirdi."
    hic bir burokratin, polisin “uygulamayı hayata geçirmek” gibi bir yetkisi yok.
    uygulamalar ancak yonetmeliklerle ve kanunlarla olabilir ve uygulanabilir.

bunun bir benzeri “fahri trafik mufettisi” uygulamasi ile denendi
    tamamen husran…
    reis hali hazırda zaten araç kamerası telefon video kayıt cihazları ile hatalı sürücüleri kayıt edip şikayet edebiliyorsun ki eds lerde bunun için var ama bu işlem biraz uzun trafik şubeye falan gidecen cart curt. bu sadece kolaylaştırmak için olmuş iyi uygulama bence keşke burada da olsa
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    güzel uygulama, darısı diğer illerin başına inşallah...

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    açılıp kapanan plaka mekanizması şart oldu,bu böyle gitmez

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    bu çok güzel oldu işte, darısı diğer illerin başına.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Dün gece Polis Müdürü canlı yayında açıklama yaptı.
    Gönderilen resim yada videolar teyit edildikten sonra ceza kesilebilecek.
    Nasıl teyit edilecek?
    Mobese veya EDS lerden gönderilen görüntüler karşılaştırılacak
    Mobese veya EDS yoksa, görüntüleri gönderen konum bilgisinide verdiyse çevrede kamera aranacak

Kısacası göstermelik bir uygulama
    101010 bunu beğendi.

101010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    Bence hepimiz toplanıp kasksız gezen motorcuları ihbar edelim. )
    Aksiyon kameramızı açalım bi' de. Telefonla olacak iş değil gibi. Belki artçınız ya da otomobildeyseniz yan koltuktaki yolcu işe yarayabilir. Yoksa, seyir halinde telefon kullanmak herkes için tehlikeli. Şu araç kamerası olayı zorunlu hale gelirse, işe yarayabilir. Yoksa çok verimli olmaz şu anda. Ha bir de ne kadar uygularlar, bilemiyoruz.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU OLAY CİDDİ İSE YAPILACAKLAR VE MALZEME LİSTESİ

Malzemeler:

1- Bilgisayar (Tercihen W7)
    2- Akıllı telefon (Akılsızda olur, resim çeksin yeter)
    3- Araba (Yada motor duruma göre)
    4- Beyin (Sizde yoksa yada kullanmayı bilmiyorsanız emaneten birinden ödünç alınabilir.)

Uygulama:

Aracı kırmızının ilerisine parket, arkasına geçip kırmızı yanınca resmi çek.
    Photoshop ta plakayı boşalt
    Trafikte gıcık olduğun plakaları aklında tut
    Montajı yap Plakayı değiştir
    Gönder gitsin..

Bu arada ben buna daha önceden mantıklı bir cevap vermiştim ama şimdi yazıyı bi daha okuyunca ekmeğini teknolojiden kazanan biri olarak utandım resmen, profesyonel bir fotoğraf düzenlemeden bahsedip tercihen windows 7 önermek teknoloji bilginizin ne kadar engin olduğuna işaret İnternet cafelerde iki el cs oynayan gelip ahkam kesiyor teknoloji namına
    mehmetenis bunu beğendi.

bay yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bence çok güzel bir uygulama bu ihbarların değerlenileceğini düşünüyorum. her ihbar değelendirilir ama herkese ceza yazılacak diye birşey yok tabikide gerek görülürse yazılır bariz hatalar oluyor onlar kesinlikle işlem görür.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    kafasına göre konuyu yorumlamak yerine direk muataba sorunca bu şekilde cevaplarda alabiliriz. Bu çalışmayı kötülemek yada eksiklerini aramak adına burada yorum yapmak kimseye birşey kazandırmaz. Bunun yerine öneride bulunma, olumlu eleştirilerle gelişimini sağlamak adına çalışmanızı yeğlerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafasına göre konuyu yorumlamak yerine direk muataba sorunca bu şekilde cevaplarda alabiliriz. Bu çalışmayı kötülemek yada eksiklerini aramak adına burada yorum yapmak kimseye birşey kazandırmaz. Bunun yerine öneride bulunma, olumlu eleştirilerle gelişimini sağlamak adına çalışmanızı yeğlerim.

https://lh5.googleusercontent.com/d2...=w1777-h831-rw
    LİNK

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ben geçen gün boğaz köprüsü anadolu avrupa yolunda emniyete girip rahat rahat hareket eden kişiyi fotoğraflayıp gönderdim.

Cevap da geldi:
    Alıntı Police Whatsapp adlı üyeden alıntı
    ÖNCELİKLE DUYARLILIĞINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
    GÖNDERİNİZ DEĞERLENDİRİLMEK ÜZERE KAYIT ALTINA ALINMIŞTIR.
    TEŞEKKÜR EDER İYİ GÜNLER DİLERİZ.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı akteni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kusura bakmasın, kurallara uyan insanlara enayi muamelesi yapan insanların ceza yemesiyle mutlu olmak kadar doğal birşey yok. Sen düzgünce şeridinde ilerleyeceksin, adam boş bırakılan emniyet şeridinden yardırıp önüne geçecek.

Geçen kamera cama vantuzla bağlıydı. 240fps video çektim. 5 arabayı birden şikayet ediyorum akşam. Böyle böyle bu adamlar yola gelir. Gelene kadar cezayı öder.

Şikayet ederken IEM'in sitesindeki sayfadan yapacağım. whatsapp lakayıt geliyor.
    Sonuç aldığınız oldu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun anlamı bizim trafik polisimiz yeterli gelmiyor, siz de onlara yardım edin midir? ihbar hatları kurulması veya bunların teknolojinin getirisine uyum sağlayarak whatsapp/viber gibi kanallara genişlemesi güzel AMA elinizde çalınan aracınızın videolu kanıtı varken birşey yapamayan polis, mahkeme de kamera kaydını kabul etmeyen devlet nasıl olupta hesap makinesi kalitesinde sıkıştırılmış basit bir fotoğraftan ceza yazacak? üstelik vatandaşın çektiği bir fotoğraftan. bunun itirazı gene whatsapp üzerinden mi yapılacak? ihbar eden eğer gereksiz yere saçma sapan fotoğraflar gönderdi ise polisi gereksiz yere meşgul etmekten yargılanabilecek mi? peki ihbar eden kendisine ait olmayan bir numara kullanıyor ise ne olacak? inci sözlüğün ortaya attığı geyiklere benzer bir uygulama (tabii gerçekten böyle bir uygulama var ise)

son sorum: eğer motor üstünde çatalı açık giden birinin fotoğrafı, kural ihlali nedeniyle buraya gönderilir ise, özel hayatın gizliliği sebebiyle fotoğrafı çekene dava açılabilir mi :D
    Kesinlikle katılıyorum, milletin gözünü boyamak,kural ihlali yapanların belki gözünü korkutmak. Şu E5'e bir tane gezici polis ekibi koysalar günde abartmıyorum yüzlerce araca makas atmaktan ceza yazarlar. Ama devletimiz çok meşgul başka işlerle.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

iSSo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTS 1200S
    Bence malzemelerden 4. sıradakine ihtiyacınız var...
    [B]Efendi olun, adam gibi araç kullanın!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)