Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet sürücülerine afişli uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Hatay, Reyhanlı ilçesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından motosiklet sürücüleri kask kullanımı için uyarıldı

İlçede meydana gelen motosiklet kazalarının önüne geçilmesi için çalışma başlatıldı.

Toplum Destekli Polislik ve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri ilçede çeşitli yerlere afiş asıldı. Halkın ve motosiklet sürücülerinin daha dikkatli olmaları içinde içerisinde uyarıcı bilgiler bulunan broşür dağıtıldı. Reyhanlı Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan görsel materyallerle sürücülerin daha dikkatli ve duyarlı olmaları istendi.

Sürücülerin kurallara uymalarını sağlamada etkili olması amacıyla dağıtılan broşürlerde, asıl görevin motosiklet sürücülerine düştüğü, sürücülerin kurallara uydukça kaza oranlarının düşeceği ve ailelerin canlarının daha fazla yanmayacağı ifade edildi. Trafik kontrol ve uygulamalarının artacağı, özellikle motosikletleri amacının dışında kullanıp çevreye rahatsızlık verenlere gerekli cezai işlemlerin uygulanacağını belirtti.

Kaynak Cihan Haber Ajansı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    çok güzel bi düşünce, insallah faydalı olabilir .

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dün gece AKP genel merkezini önünde, ışıklarda bekliyordum. Elinde silah(akrep dedikleri) polis geldi bina önünden ışıklara doğru(Genel merkezin önünde nöbet tutanlardan). Hernekadar emir kulu olsa da adama gıcık kapmadım değil, sonuçta 2 m önümde, eli tetikte etrafa bakınan yani bana göre durduk yere ortamı geren bir tip var. Ne olursa olsun, insan geriliyor ister istemez.

Tam ışık yeşile dönmeden önce yaklaştı bana;

- Dikkat edin önünüzde mıcır var.

+ Anlamadım

- Dikkatli olun, bakın mıcır var önünüzde

dedi Kamyonlardan dökülmüş olan mıcırları göstererek. Ben de zaten oraya bakıyordum ama böyle bir tavır karşısında gerçekten çok sevindim. Daha doğrusu memnun oldum mu desem bilemedim. Genelde kaba saba tipler ile karşılaşıyorum desem yalan olmaz. Bir de üstüme başıma ve motoruma bakınca daha çok "dikkat et! bah!!, kaç para la bu?" gibi hitaplar yakıştırıyor sağolsun polis arkadaşlar

Kendisine burada tişikirlir sipirmin demek istiyorum

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    İstediğinizi söyleyin ama Antalya'nın gölgede 40 derece sıcağında 800 metre evle iş arasında kaskı takmak artık işkence haline geldi.
    Kardeşim Amerika'da yaşıyor ve orada şehiriçinde gözlük takmak yeterli.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Marmaris'te de var benzer bir uygulama.
    Dentist76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Malesef bizim Antalya'da hiç tolerans yok. Yoğurt tası alıp delikler delip geçireceğim sonunda kafaya

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Bizim Burada Kural Felan Yok Her gün En Az 1 Motosiklet Kazası Oluyor Her Ay 1000 Tane Motosiklet Satılıyor Türkiye'de Motosiklet Bakımından En Fazla Yer İzmir/Bergama'dır

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    şehir merkezinde sınır belirlenmeli. Mesela çevreyolundan dışarı kısımda kask mecbur olmalı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir merkezinde sınır belirlenmeli. Mesela çevreyolundan dışarı kısımda kask mecbur olmalı.
    Ara sokakta bile motor kullansan dandik de olsa bir kask gerekli, hayatta kalmanı sağlar, 15 liralık bir miğfer kask bile düşük hızda kafanı kaldırıma vurduğunda yaralanmanı büyük oranda engeller.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sokakta bile motor kullansan dandik de olsa bir kask gerekli, hayatta kalmanı sağlar, 15 liralık bir miğfer kask bile düşük hızda kafanı kaldırıma vurduğunda yaralanmanı büyük oranda engeller.
    -------------------------

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Bunları ben de biliyorum fakat 40 derece sıcakta klimalı kask var da ben mi almadım :D

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları ben de biliyorum fakat 40 derece sıcakta klimalı kask var da ben mi almadım :D
    kullanmazsan morg yeterince serin olur (Allah Korusun).
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

Motosikleti
    mr 250 destro
    motorsıkletlı polısler once kendılerı taksınlar kasklarını, ondan sonra bu tür uyarıda bulunsunlar
    alper_sahin bunu beğendi.

gisler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel uygulama...

bir de araçlar için (otomobil-minibüs-kamyon vb) motorsikletlere dikkat etmeleri gerektiğini anlatan uyarıcı afişler bekliyoruz...
    aquarist4 bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    böyle bir uygulama çokda işe yaramaz. nasıl yaramaz ?

bana yolda dikkat et hız yapma diyecegine dikkat et yolu sulayan fıskıyeler var !! dikkat et virajın cıkısında mıcır var !! dikkat et aslvat kaygan gibi yol hakkında sadece motorsikletlere özgü bilgi verseler çok daha işe yarardı .
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Heryerde yapılmalı bu uyarılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler