Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TT Custom Suudi Arabistan yatırımını Türkiye'de yapma kararı aldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

TT Motor A.Ş., Suudi Arabistan’da yapacağı yatırım ve üretimi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün girişimleri sayesinde Türkiye’de konumlandırmaya karar verdi.
    Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Nihat Ergün, TT markasının tasarımı ve üretimiyle tamamen bir Türk firması olarak markalaşma adına yapılan büyük bir atılım olmasının yanı sıra, sektöründe bilinen ve saygı duyulan bir Türk firması olduğunu belirterek desteklerini sundu.

Ergün, yapılması gereken bütün yatırımlar için de bakanlık nezdinde verilecek bütün desteklere yeşil ışık yaktı. Böylece TT markasının Türkiye'de doğmuş ve Türk topraklarında büyümeye devam edeceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Telli, "Özellikle Sanayi Bakanlığı Genel Müdürü Sayın Süfyan Emiroğlu'nun yapmış olduğu bireysel çalışmalar sonucunda, yurt dışında yatırımcı üretim tesisi kurma çalışmalarını durdurma kararı almıştır." dedi.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün TT Motor A.Ş.'nin bir Türk markasıdır ve Türkiye'ye katma değer kazandıracak markalara ihtiyacımız var'' sözünden sonra üretimin yapılması için bakanlığın bütün planlama kurumlarına talimat verildi.

Bir Türk markası olarak sektöründe kısa zamanda başarılı ve özel işlere imza atan ve uluslararası bilinirlik ve saygınlık kazanan TT Motor A.Ş'nin Suudi Arabistan ortaklığı ile Dubai'de yapmayı planladığı yatırım da böylelikle TT Motor A.Ş'nin doğduğu topraklarda, Türkiye'de kalmış oldu.
    Günümüzde markalaşmanın ne kadar önemli olduğu tartışılırken TT Motor A.Ş. yurt dışından gelen büyük yatırım desteğine "hayır" yanıtı vermesinde Nihat Ergün'ün "Biz Türk markaları yaratmak için yola çıktık'' sözleri etkili oldu ve Suudi Arabistan yatırımını Türkiye'de yapma kararı aldı.

Kaynak: Sabah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Pek güzel bir haber. Umarım, yer tesisi, vergi indirimi, tip onayları, TSE, gibi konularda da desteklerini esirgemezler de ileride bizde de custom motosiklet kültürünün kökleri böylelikle atılmış olur. Amerika daki custom yarışmaları, festivaller gökten zembille inmedi tabi. Bizim çocuklarımızın bu işi geliştirebilmesi için TT gibi firmaların ön ayak olup bu işi başlatmaları gerekirdi. Öyle de olur inşallah. Başarılar
    Gökhan YAŞDAL

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TT Custom'da stajyer olarak başlamak isteyenler bu haber sizleri de ilgilendiriyor. Artık sizleri temizlik işleri değil memur şekli çalışma ortamı bekliyor. Sırtınızı devlete dayadınız hadi yine iyisiniz
    agilty bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Nihat Ergün'ün "Biz Türk markaları yaratmak için yola çıktık'' sözleri...
    ...çok tanıdık(kaypak) geldi...
    #sürenadam

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Daha önce bu konuda yazdıklarımız işe yaramış anlaşılan,bir markayı kazandık...
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Sonradan dönmek böyle işte.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Yerli üretimin satışında vergi indirimi yapılmadığı sürece TT'nin Türkiye pazarında tutunması zor. Yanlış hatırlamıyorsam TT'nin fiyatları 55-70 bin arası değişiyordu. Türkiye'de ortaya böyle bir para koyan insanların aklına Harley, Goldwing, BMW vs. gelir. Custom tercihi azdır. Ama eğer gerçekten desteklenirse, dış pazarlarda çok başarılı olabilecek bir marka.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam olsa niye suudi arabistana gitmeyi düşünsünkü gerçi düşündüğünede inanmıyorum her konuda indirimi kaptı bu sayede
    agilty bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    yorum yok banlanmak istemiyorum. yandaşlarınız malı mülkü kaptı şimdi desteği verin .... .... ..... tövbeler olsun.
    agilty bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    belli bir zümreye hitap edecek bir marka sadece. ayrıca motosikletlerin trafikte adam yerine konmadığı bir ülkede "Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün TT Motor A.Ş.'nin bir Türk markasıdır ve Türkiye'ye katma değer kazandıracak markalara ihtiyacımız var'' sözünden önce motosikletlerle ilgili düzenlemeler yapılması lazım.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende bu kendini beğenmişler çekip gidecekler diye seviniyordum. üzüldük tüh... Türk markası diyorlarda bu nasıl bir türk markasıdırki sadece belirli zengin isimlere hitap ediyor. Böyle marka olacaksa hiç olmasın. Çokmu pahalıya mal ediyorlar bunları. Yada normal insanların bütçelerine göre motorlar yapmak çokmu zor ? ama yook tt custom a herkes binemez sadece zenginler biner. pehh. nefret ettiğim firmadır.

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam olsa niye suudi arabistana gitmeyi düşünsünkü gerçi düşündüğünede inanmıyorum her konuda indirimi kaptı bu sayede
    para para para.... gitmeyi düşündü evet. sanayi bakanına fazla diretmemişler bu konu hakkında sonrada türkiye destek çıkmadı suudi arabistan destek çıktı diyip gidiyorlardıki nihat ergün durdurdu bu arkadaşları. zaten yeteri kadar para kazanıyolar zenginlerden daha fazlası için gözleri fena yukarıya diktiler. biraz milliyetçi olun lafta değil gerçekte olun. bizim milletimizin cebine göre motor yapılmayacaksa ben o markaya marka demem. ne yani 20 milyara on numara bir chopper yapılamazmı yani ? bu adamlar yaparlar. ama 3-5 milyar kar için bu işi yapmazlar. ulan biz o parayı kazanıp motor alıcaz diye kaç ay çalışıyoruz.

körfezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondiak ukt 125
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum yok banlanmak istemiyorum. yandaşlarınız malı mülkü kaptı şimdi desteği verin .... .... ..... tövbeler olsun.
    nihat ergün yandaşlarına pay dagıtmada sıfırdır.. mesela bacanagı körfez yarımca sanayide motorcu ustası inamayan gidip bakabilir. aydın oto nihat usta.. ben tofaş ı götürdügümde duydum inanmadım başta gerçekten dogru..
    ustanın bacanagı başbakan yardımcısı
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler