Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorsiklet sınavlarında sakatlıklar hersene artıyor (bozuk sistemi şikayet ediyoruz)

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ben eski sistem varken yıllar önce ehliyetimi almış bir kişiyim. Tahminen 10 yılı geçti ehliyetimi alalı.

Birçok yeni ehliyet alacak arkadaş dert yanıyordu çevremde: "yok sırat köprüsü var, yok slalom da zor, vay efendim 8 çiziyoruz ayağımız yere değse kalıyoruz sınav çok zor olmaz böyle şey" falan filan diye...

Dün motosiklet eğitim parkuruna gittim hem merakımdan hemde az idman yapayım, düşük hız hakimiyet çalışması yapıp biraz ısınayım diye.
    O sırat köprüsü denen denge çubuğundan 5 kez farklı çalışmaların ardından geçtim, 5inde de bir sorun yaşamadım. İnsanlar neden bu kadar abartıyor bunu diye de şaşırdım hatta. 8 çizmek zaten trafikte dar alanda sağa sola dönüş yapmanız gerektiğinde yapabilmeniz gereken temel bir beceri.
    Slalom zaten en basit olanı. ani frenlemeyi yapamayan motosikletle trafiğe zaten hiç çıkmasın.

Eeee bunlar zaten yapılması gereken normal şeyler? Bu isyan neden çıkmış hala anlamış değilim doğrusu. Arkadaşımla konuştum bu mevzuyu: "Sen ustasın sana ondan basit geliyor, yeni başlayan adama çok zor geliyor bunlar" dedi.
    Düşündüm, evet haklı olabilir yıllardır motosiklet kullanıyorum ve bu yüzden bana basit gelmiş olabilir. Ancak yıllar içerisinde trafikte çok daha zorlu ve tehlikeli durumlarla karşılaştım. Bu parkur gayet basit ve temel hakimiyet isteyen şeyler. Bunları dahi yapamadan trafiğe çıkmak kazaya davet olur.

Bence aceleyle ehliyeti alıp trafiğe çıkmaya odaklanmak yerine az kendinizi geliştirmeye çalışın derim. Parkuru şikayet edip parkurun kaldırılmasını veya değiştirilmesi için bekleyeceğin süreyi motosiklet hakimiyet eğitimine ayırsanız zaten bırak parkurda zorlanmayı, parkurun basitliğinden sıkılıp gymkhana yapmaya başlarsınız
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motosiklet sana göre değil boşver sen sudokuya yönel
    "CaRPe DieM"

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı blackhawk25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...SIRAT KÖPRÜSÜNÜ 40CM YÜKSEKLİĞİNDE DEĞİLDE YA YÜKSEKLİĞİ 1 PARMAK KALINLIĞINDA İNCE LEVHA YADA SIRAT KÖPRÜSÜNÜN UZUNLUĞUNDA VE GENİŞLİĞİNDE YERE BEYAZ BOYA VURULARAK KAZA RİSKİNİ ORTADAN KALDIRMAKTIR KİMSENİN KOLU BACAĞIDA KIRILMAZ.

...MOTOSİKLETLERİN ESKİ OLMASINDAN DOLAYI,ÖN LASTİKLERİNİN BAKIMSIZ OLMASINDAN DOLAYI, GİDON KİTLENMELERİNİNDE OLMASININDA KAÇINILMAZ OLDUĞU,
    KULLANILAN AYNI MOTORUN ADAYLARIN SÜREKLİ HARAP ETTİĞİ VE BUNUN SONUCUNUNDA GİDON KİTLENMELERİNİN OLDUĞUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK 2.TURUN KAZAYA SEBEP OLMASINDAN DOLAYI TAMAMEN KALDIRILMASI GEREKİR...
    Sırak köprüsü 40 cm yüksekliğinde mi? haydaaa, kardeş sen mm veya cm nedir biliyor musun? eline cetvel alıp 40cm nedir bir ölç derim ilk önce. Eğer seni 40cm yüksekliğinde bir platformdan geçmeye zorladılarsa tüm şikayetinde haklısın diyeceğim. Sirk mi yav orası 40cm yüksekliiğinde platform falan... ateş çemberi de var mıydı??

2. husus ise motorların bakımsız ve gidon kitleyecek kadar kötü olması senin gittiğin kursun ayıbıdır. Kursu şikayet etmek yerine sistemi kökten değiştirmeyi önermek... hmmmm... Zor ve mantıksız yolları seven birisin galiba
    Sen marketten bozuk mal alınca o marketi şikayet etmek yerine tüm ülkede marketlerin yasaklanmasını falan mı talep edersin?

Bence klavyeyi elinden bırak, az sakinleş önce. Sonrasında ise ilk başta klavyeni tamir ettirmeni öneririm. Caps lock tuşum takılı kalıyor diye bahane üretmek işin kolayı. Önce sen çözüm üretmeye başla sonra devletten de bir şeyler talep edersin zamanla

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)