Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorsiklet sınavlarında sakatlıklar hersene artıyor (bozuk sistemi şikayet ediyoruz)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)
    Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Cumhurbaşkanlığına yazalım" kısmından sonrasını okumadım.

Kararname yayınlama yetkisi Bakanlar Kurulundadır. Kanun çıkarma yetkisi ise TBMM'dir.
    Konuyu açan arkadaş gündemi iyi takip ediyor. Sanırım siz kendinizi hala güçler ayrılığının olduğu Türkiye'de zannediyorsunuz.
    BulletProof bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sinavdaki tek problem 10cm yuksekligindeki platform ustunde gitmekti tekeri dusuren tekrar cikarmaya calisiyor ve teker yanagi ile kesişice dusuyordu onuda sari engelli kisiler icin yapilan plastik aparatlar ile degistirdiler bi problem kalmadi o sinavdaki diger hersey ise yarayabilir seyler bi tek o platform sacma yersiz .

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu parkuru geçemiyosan zaten trafiğe çıkma.Parkurda kolunu kırmışsın,trafikte hayatından olursun.
    stevejones bunu beğendi.

Motosikleti
    mt25
    Alıntı Lebrama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün yamaha mt 07 ile sınava girdim ve ilk sınavda geçtim . Kurs hocalarımın eğitimi çok iyiydi ilk defa motor kullanmama rağmen ilgilenip öğrettiler. Bence kurs çok önemli.
    Hangi kursa yazıldınız acaba

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Etik sürücü kursu

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence sınavdan kaldırılması gereken tek şey "denge platformu" adı verilen cambazlık zımbırtısı. Kim kullanıyor lan onu günlük hayatta, örnek göstersin -tek yolun o olduğu haller için atar yaptım, yoksa ben daha ince yerlerden geçiyorum -

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yani sen sınavı geçemedin diye burdaki insanlar''ın senin saçma yazını bimere göndermesini bekliyorsan yanılırsın ayrıca sınavdaki parkuru tamamlayamayacak ve dahası düşüp kolunu kafanı kıracak kadar sakarsan bir zahmet ehliyet alıpta trafiğe çıkma çünkü başına daha kötü şeyler gelir.

KLAVYENİN CAPSLOCK KIRIK BÜYÜK YAZIYOR VE TEK ELİMLE YAZI YAZDIĞIMDAN ZORLANIYORUM

HERKESİN BÜTÜN YORUMLARINI OKUDUM AMMAAAAAA KONUYU ADAM GİBİ TAM OKUYUP ANLAMADAN YORUMLAR YAZILMIŞ BİDE ÜSTELİK EHLİYET SAHİSİNİZ USTA GEÇİNİYORSUNUZ YA NE DİYİM VATAN SEVDALISI TÜRK KARDEŞLERİNE LAF BULAMIYORUZ...

AFBUYRUNDA ULAN BEN BURDA 8 ÇİZMEYİ BİLMİYOR, SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇMEYİ YAPAMIYOR DÜŞMÜŞ KOLUNU KIRMIŞ GELMİŞ BURDA SİSTEMDEN ŞİKAYETCİ OLARAKMI
    ANLADINIZ TÜH SİZİN KALIBINIZA KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR AMA BİRDE SÖVSEM TAM OLACAK....

ELBETTE 8 ÇİZMEYİ BİLMEYEN, SIRATTAN GEÇEMEYENE BENDE EHLİYET VERENİN TA ANASININ.... TÖVBE TÖVBE...TABİKİ SLOLOMU YAPMAYI BİLMEYEN, 8 ÇİZMEYİ BİLMEYEN SINAVDAN KALIR VE TRAFİKTE İSE MİLLETİN ANASINI AĞLATIR BUNDA SİZLERLE FİKİRİM...

BEN SINAVDA SLOLOM MLOLOM 8 MEKİZ, SIRAT MIRAT VIZ GELİR TIRIZ GİDER HATTA BEN 8 ÇİZMEYİ BİLE 8 İN SINIR ÇİZGİSİNİN DIŞINA ÇIKMADAN BÜYÜK USTALIKLA DÖNEN KİŞİYİM....

BEN NERDE DÜŞTÜM VE SEBEBİNİDE ANLATACAM.

ŞİMDİ BENİM SİSTEMDE GÖRDÜĞÜM YANLIŞLIKLAR VE BİZZAT MİLLET ÜZERİNDE KAZA TANIKLIĞINI GÖRDÜM VE KAZAYI SEBEP VERECEK SORUNLARI TESPİT EDİP ÇÖZDÜM

MOTORSİKLETİN KAZAYA NEDEN OLACAK PARKURDA 2 YERDE KAZA RİSKİ VAR

1)SIRAT KÖPRÜSÜ

SIRAT KÖPRÜSÜNÜN YÜKSEKLİĞİ YERDEN 5CM İNCECİK VE UZUNLUĞUDA 1.5-2 METRE ARASI OLSA ACEMİ OLANLARA SIKINTI YOK.FAKAT 40 CM OLUNCA KAZA RİSKİ
    ÇOK FAZLA OLUYOR.NASILMI?

ADAY SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇERKEN EĞER KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN DÜZ BİR ŞEKİLDE GEÇEMEDEN ÖN TEKER ATIYORUM SOLA KAYIP KÖPRÜDEN AŞAĞI DÜŞÜP ÖN TEKERİ
    TAKİP EDEN ARKA TEKERDE SOLA DÜŞÜYORSA ADAY TAKLA ATMADAN KOLUNU BACAĞINI KIRMADAN KENDİNİ KURTARIR AMMA ADAY ÖN TEKERİ KÖPRÜNÜN SOLUNDAN AŞAĞI DÜŞÜRMÜŞ ARKA TEKERİDE KÖPRÜNÜN SAĞINA DÜŞÜRMÜŞ İSE ADAY DENGESİNİ KAYBEDİP VE MOTOSİKLETİ DE KÖPRÜNÜN ÜSTÜNDE DÜZ BİR ŞEKİLDE TOPARLAYAMADAN
    BİDE GİDONU O ARADA DOĞRULTMAKDA USTALIK İSTER GÖZÜMÜN ÖNÜNDEKİ ADAY MOTORU YANDAN DÜŞÜRÜP GÖZÜNÜN ÖNÜNDE 3 TAKLA ATIP KAFASINI YARIP ACİLLİK OLDU.

SIRAT KÖPRÜSÜNÜ 40CM YÜKSEKLİĞİNDE DEĞİLDE YA YÜKSEKLİĞİ 1 PARMAK KALINLIĞINDA İNCE LEVHA YADA SIRAT KÖPRÜSÜNÜN UZUNLUĞUNDA VE GENİŞLİĞİNDE YERE BEYAZ BOYA VURULARAK KAZA RİSKİNİ ORTADAN KALDIRMAKTIR KİMSENİN KOLU BACAĞIDA KIRILMAZ.

2)2.TURDA ANİ MANEVRA HAREKETİNDE KAZA RİSKİ

ANİ MANEVRA EN SEVDİĞİM ZEVK DUYDUĞUM ÇALIŞMA. EN AZ 100 KERE YAPTIĞIM ŞEY BİRİNDE BİLE DÜŞÜP KOLUMU KIRMADIM.
    ADAYLARIN HER BİRİ 35 DK AYNI MOTORLA SÜRÜP GELDİLER VE MOTORUN ÖN LASTİĞİ YANLARDAN ÇATLAMIŞ, NORMAL DÜZ YOLDA ARKA FREN YAPTIĞIMDA
    ÖN LASTİK SAĞA YADA SOLA DOĞRU KAYMALAR OLUYORDU . YAPTIĞIM PARKUR ÇALIŞMALARDA KAYIYORDUKİ HERKESDE KAYDIRIYORDU AMA BELİRGİN BİR
    KİMSE KAZA YAPIPDA DÜŞENDE OLMADI BENDE DÜŞMÜYORDUM ZATEN AMA SINAVDA GELDİ BENİ BULDU.NASIL BULDU ANLATALIM

HIZIM 10-15KM ARASI İDİ 7 METRE UZAĞIMDAKİ ÇİFT DUBANIN SAĞINDAN ANİ MANEVRA YAPIP 1 METRE UZAKLIKTAKİ DUBADA DURUP PARKURU BİTİRİP ÇEVRE TURUNA
    ÇIKIP EHLİTİ ALACAKTIMKİ OLMADI ...

MOTORLA ÇİFT DUBANIN YANINDA ANİ MANEVRA YAPTIĞIM AN NASIL OLDUYSA MOTOR SAĞA DOĞRU KAYDI BENDE TOPARLAMAK İÇİN GİDONU HIZLICA SOLA DOĞRU ÇEVİRMEK İSTEDİM GİDON DÖNMEDİ KENDİNİ KİTLEMİŞ BENİ GELDİ BULDU ANASINI SATİM, ARKA TEKERİNDE HABİRE GAZDAN DOLAYI BENİ İTEKLEMESİ ÜZERİNE BEN DENGEMİ KAYBEDİP ÖNCE YERDE 2-3 KERE TAKLA ATTIM VE KOLUMU KIRDIM
    EN SON BAKTIĞIMDA MOTOR PARAM PARÇA OLMUŞ, FARLAR MARLAR KIRILMIŞ GİDON EĞRİLMİŞ, LASTİĞİN CANTLARI DARMA DAĞIN OLMUŞ...

OLAY YERİNDE AMBULANS BİLE YOKTU. ŞİMDİ BEN KİME SÖVEYİM KENDİ İMKANLARIMIZLA BENİ TANIDIKLARIM ACİLE KALDIRDILAR...

MOTOSİKLETLERİN ESKİ OLMASINDAN DOLAYI,ÖN LASTİKLERİNİN BAKIMSIZ OLMASINDAN DOLAYI, GİDON KİTLENMELERİNİNDE OLMASININDA KAÇINILMAZ OLDUĞU,
    KULLANILAN AYNI MOTORUN ADAYLARIN SÜREKLİ HARAP ETTİĞİ VE BUNUN SONUCUNUNDA GİDON KİTLENMELERİNİN OLDUĞUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK 2.TURUN KAZAYA SEBEP OLMASINDAN DOLAYI TAMAMEN KALDIRILMASI GEREKİR.2 TEKER İÇİN ANİ MANEVRAYI ÇOK HATALI BULUYORUM BUDA AYRI TARTIŞILACAK KONUDUR

BEN SİSTEMDEN ŞİKAYETCİ DEĞİLİM, BOZUK SİSTEMDEN ŞİKAYETCİYİM BAŞLIĞIDA ÖYLE AÇTIM AMA ANLAYAN OLMAMIŞ NE YAZIKKİ.DDDD

KAZAYA SEBEP OLABİLECEK HERŞEY TESPİT EDİLİP PARKUR SİSTEMİNİN YENİDEN TASARLANMASI İÇİN, YUKARIDAKİ KAZAYA SEBEP OLABİLECEK NEDENLERİ DETAYLICA ANLATTIM.

YA SİSTEMİ ADAM GİBİ KAZAYA NEDEN VERMEYECEK ŞEKİLDE TASARLAYIN, TASARLAYACAK GÖ TÜN YOKSA SADECE SLOLOMLARLA YETİNİN YADA BU İŞİ DEVLET BIRAKSIN

ŞİMDİ BURDA BANA SEN ANİ MANEVRAYI BİLMİYORSAN GİBİ CEVAPLAR YAZANLAR OLURSA BEN BU YAZIYI YAZANLARIN AKLINDAN ŞAŞARIM....

DEMEM OKİ TÜRKİYEDE KARŞIDAN KARŞIYA GEÇERKEN ÖLÜMLER ARTINCA O BÖLGEDE ÜST KÖPRÜ YADA ALT GEÇİT YAPILIR OLAY DANK EDİLDİKTEN SONRA OLUR BİZİM ÜLKEMİZDE KAZALAR, KOL KIRILMALARI GİBİ ŞEYLER OLACAKKİ MİLLETE SONRADAN DANK ETSİN

HALEN BENİM YAZDIKLARIMDAN ANLAMAYAN OLURSA ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ DİYORUM...SÜRÜCÜ KURSLARININ MOTORLARIYLA SİSTEM KALDIRMIYOR NE YAZIKKİ...

EĞER BAŞKA CANLAR YANMASIN DİYORSAN BENLE BERABER BİMERE, CUMHURBAŞKANLIĞINA, TBMMYE, VE HER YERE ŞİKAYET GÖDERELİM..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Boşuna bukadar yazı yazmışsın. Bence parkurda tehlikeli birşey yok hatta oldukça basit ve dahada zorlaştırılması gerekli. Metal platformda bir tekeri sağa bir tekeri sola düşüren varsa zaten direk olarak trafikten müebbet men cezası almalı. O anlattığını becerebilen görmedim onlarca kişi izledim. Düşenler sadece ön teker düştükten sonra eğitimlerde hocaların üstüne basa basa söylediği halde, kulak ardı edip tekrar platforma çıkmak isteyen uyanık ahmaklar oldu. Sanki teker düştükten sonra hemen geri çıkabilse düştüğünü görmeyecekler.Zaten aklı düştükten sonra bir daha çıkmaya çalışma düşersin uyarısını idrak edemeyenler trafiktede dolanmasın.
    Mengu16 bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Arkadaşım git 3 5 kuruş fazla ver adam gibi piste eğitim veren her motoru sıfır ve kaliteli olan bir kursa yazıl kafan rahat olsun

Ben A sınıfı için 150cc 250cc 750cc eğitim aldım hepsi honda hepsi sıfır özel kursa ait piste eğitimi aldım 2 kere tirafik pratik yaptım kursun 2 3 kask dizlik koluk eldiven gibi minmum korumaları var he bana yetmiyor diyosan ben gibi korumalı montunu kaskını eldivenin alır eğitimi direksiyon sınavını yaparsın ben 750cc yaptım geçemiyen düşen oldumu evet direksiyon sınavına 12 kişi idik hepsi motor kulanıyor yılardır ehliyetsiz 3 4 kişide düştü geçemedi o gün sınavı hakkıyla tamamlıyan 2 3 kişiydik yani yılardır motorda kulansan o basit haraketleri ben gözüm kapalı yaptığımı biliyorum her derse gitim her haraketi o kadar üzerine düştümki gözüm kapalı yapıyordum nerdeyse direksiyon sınavına geçemiyene ehliyet vermesinler saten mal canın yongasıdır sen canına ben gibi kiymet veren biri olsaydın arkadaşım kendi korumalıklarını alır gider düşsen bile sıkıntı olmazdı sonuçta o korumalık alıcaksın ha bugun ha yarın

Eskiden milet scooterla cupla A2 almış 600 1000cc kulanıyor bence yeni sistemde hepsini sınava tabi tutsan yarısından fazlası ve azı sınavı geçemez ehliyet için gidiceğiniz kursun araclarına eğitim verdikleri yere öğretmene pistine bakın 3 5 kuruş fazla diye ırın kırın yapmayın sonuç memnuniyetse önemi yok bence

Ben A sınıfı 750 cc eğitimim tamamladım şimdi nemi kulanıyorum 125cc scooter şehir içi pratikliği oyuncak gibin geleyor ona rağman bi duvara sürmemiz nazarlık gibin oldu bence dahada ağırlaştırılsın sen bugun eğitimde kolunu kırdın yarin tirafikte hepten sakat veya ölme ihtimalin olabilirdi madem çok düşüncelisin kardeşim ilerde alıcağın korumaları alıp dersine sınavına git kafan rahat olsun şuanda önemsemediğin ekipmanı yarın motorun olduğundada önemsemesen bi tarafını ALLAH kimsenin başına vermesin kırıldı ve sen o duz çizgiyi aleştiriyorsun 750cc tekerlek boyutuyla aynı çizgiden tek seferde tekerle üzerinden geçtim zırzavat aynı genişlikte hesabını sen yap korumalarını ihmal etme şuan çok kızgın olabilirsin kim olsa senin gibi sinirli öfkeli olurdu hayırlısı her şeyin
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Ehliyeti alirken parkurda cok zorlandim ilk seferde kaldim ve ehliyeti alana kadar kursun hocasina, mudurune, meb'e, dubalari koyanlara, orda durup izleyenlere, kullandigim motoru uretenlere ve vidasini sikanlara dahi kufur ettim ama gel gelelim kendi motorumu alip trafige cikana kadarmis hersey.. Bence sinav yeterli degil daha kapsamli sinav yapilmali

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı blackhawk25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KLAVYENİN CAPSLOCK KIRIK BÜYÜK YAZIYOR VE TEK ELİMLE YAZI YAZDIĞIMDAN ZORLANIYORUM
    Bilgisiyarını yeniden başlatsan da mı Caps Lock açık kalıyo ? 23 senedir bilgisayar kullanıyorum böyle bişey duymadım.
    telike bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Küfürbaz ve agresif kişiler ahiretteki sırat köprüsünden geçebilirmi acaba? Onu bilmem. Ama buradakinden geçememesi çok hayırlı olmuş. Birde bunların trafiğe salındığını düşünün. Hepimize geçmiş olsun

Motosikleti
    nc750x
    Siz şimdi sınavı geçemediğiniz için kızmışsınız. Üstüne birde kaza yapınca haklı olarak burada konu açıp saydırıp içinizi dökmüşsünüz. Emin olun yarın öbür gün tekrar sınava girip geçtiğinizde sistemin doğru hatta çok eksik işlediğini sizde fark edeceksiniz.

Bu arada geçmiş olsun. Sağlam sizinle ilgilenen bir sürücü kursuyla devam etmenizi öneririm.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Şimdi arkadaşım parkurda yapılan uygulama atla deve degil heleki etik sürücü kursu demişssin kağıthane elmas otonun arkada olan parkur en iyi sınav parkuru platform plastık sagından ve solundan iniş cıkış rampası var bizim sınavlar tarlada yapılıyordu beton attırdık malesef devletin katkısı yok çamurun içinde zemin düz değil adamlar zıplaya zıplaya yapıyorlar platform metal ve sag solda rampa yok es keza teker degse yandan yatırıyor motoru en cok kazada platformda oluyor zaten geri kalanı yapamıyorsan ya egıtım eksikliğin var yada kabiliyet öyle anlattıgın kadarda tehlıkelı bı durumda yok full ekipman olunca sorun olmuyor acıkcası platform dışında slslom 8 cizme engelden kaçma bunlar çok basit seyler

Motosikleti
    mt25
    kardeş seni prenses gibi mi büyüttüler ne yaptılar da sen geçemedin diye sınavı kaldırsınlar istiyorsun
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yaa yine inatla motoRsiklet yazıyo
    O sınavı geçemiyorsan bisiklet bile sürme sen. Atarlanmış bi de. Ben şöyle sürerim böyle sürerim diye. Ben de ehliyet sınavını ehliyet aldığım zaman ön tekeri yere değdirmeden bitirmesini bilirdim ama kural neyse onu uyguladım.

Hakikiteker kankacığım. O düz platformda gitmenin amacı moturpiskileti düz sağa sola kaçırmadan kullanabiliyor musun onu görmek. Ha şu bağırarak entry giren arkadaşın dediği gibi önü sola arkayı sağa kaçırabiliyorsan da aferin sana. Onu yapan adam gitsin az daha pratik yapsın. Hala daha yapanıyorsanız binmeyin.

Adamın biri bana diyo ben 20 kere moturpiskilletten düştüm heryerimde platin var falan diyo havaya giriyo. Altında büyük cc bişey var. Hava atıcak aklı sıra. Abi madem o kadar düştün demek ki beceremiyosun artık zorlama git arabaya bin diyince ben kötü oldum. Aga olmuyo olmuyor ona yeteneğin yoksa başka bişeye vardır. Belki offroadçu olcak senden ya da rallici. Uğraşma.

MOTURPİSKİLLET.NET AYİLESİNE SELAMLAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı kazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş seni prenses gibi mi büyüttüler ne yaptılar da sen geçemedin diye sınavı kaldırsınlar istiyorsun
    Ahahdksjajsba
    Prensesler gibiymiş o baba evinde hahahaha
    Ne güldüm ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Bi de yazmış başka canlar yanmasın sınavı şikayet edelim kolay yapsınlar kaldırsınlar. Ulan sırf bu yüzden canlar yanıyor zaten zeka küpü. Çıvdıvıcam ya

MOTURPİSLET

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    motor binmeyi bilmiyorsan ehliyet almayaceksin kardeşim!

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Motosiklet şeytan işi.kaporta sensin onda .
    En güzeli araba ,ohh gel keyfim gel.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kolu anladıkda CapsLock tuşunu nasıl kırdın?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)