Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kendinizi benim yerime koyun? İstenmeyen ilişki . .

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Olayları siyah beyaz görmek gibi bir sorunu var insanların, sorun her ilişkide vardır ama sorun yokmuş gibi davranıp da üstünü örterek devam etmek ne gibi sıkıntılar yaratabilir ondan bahsediyorum. Bu durumla da ilgili yoksayılan, görmek istenilmeyen çok fazla şey var ortada. Söylediklerim de hayata toz pembe gözlüklerle bakıp herşeyi yok sayan insanlar için pek anlam ifade etmeyebilir, doğal.

Fazla karışık gelmiş de olabilir, şöyle özetleyeyim. Kim olursa olsun, eğer ailesiyle ilgili çözmediği, üstesinden gelmeyip üstünü kapattığı ciddi sıkıntıları varsa, bu sıkıntılar, daha sonra yakın ilişkilerinde eninde sonunda ortaya çıkar.
    mete_han, pistolpitt ve mehmettayfur bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    lycantrophic;
    senı tanımam etmem ama ilk mesajında yazdığını doğru bulmayanlar var . ister psikolog ol ne olursan ol. o düşüncelerin doğru olduğunu düşünüyorum bende.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Yazdığımı doğru bulmayanlar olabilir, oturur tartışırız da gidip de çamur atmak, aşağılamak da saçmalık hani. Bu arada her ilişkide sorun olur, aradaki ayrım bunlarla başa çıkmayı istemek ve üstesinden gelmek için çaba göstermektir. Burada yapılan şey aslında sorunların üstünü örtme çabası ve yoksayıp sorun yokmuş gibi ilerleme isteği, benim sıkıntı yaratacağını düşündüğüm durum bu. Gereksiz adamlarla polemiğe girmeyeceğim, daha önce muhattap alıp yazdığım mesaj için de üzgünüm.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    çok önemli bir bilgi vererek: nasibin seni bulunca sen hiç çabalamasan da evleniyorsun

senin ise anlatmadığın bir şeyler var gibi, bazı detaylar eksik
    özellikle annenin kızı arayıp kavga etmeleri konusu, dananın kuyruğu orda kopmuş
    bize anlatamayabilirsin
    lycantropic in dediği gibi profesyonel yardım alın
    ailelerin karşı çıkmasını da çok kafaya takmayın, geçer. ama onlarsız da olmaz

bu arada Allah ıslah etsin ilişkinizin biçimi nedeniyle

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bencede insanlar geçmişleriyle barışık olmalı...en azından hayatı paylaşacakları insana bunları açmalı...

arkadaşın annesinin de gelini olacak (bir nevi kızı) kişiyi araması doğal...şimdi nöbetten geldim uyucam tam odaklanamadım ama kızla aileni uygun bir ortamda tanıştırabilirdin...Annenin sevdiğini arayıp kalaylaması ve tartışma içine girmeleri erkeğin hatasıdır...

aile kızı tanımadan (galiba)rest çekmiş...buda bir nevi yanlış hareket bence...

tr select kardeşim ailenden önce sevdiğin insanı ortada yarı yolda bırakma...bir yola çıktınız...yolun sonunu görmeden geri dönme..bir kadınının gururuyla oynama...belki aileni dinleyerek hayırlı evlat olursun ama mutlu bir yarınıda elinin tersiyle iterek geleceğini etkileyecek kararlar alıyorsun farkında olmadan...zamanan yaymalı..aileler ve sizler birbirinize alışmaya çalışmalısınız..ama kızı çok seviyorsa karşılıklı yoğun duygular varsa...kız arkadaşın zor bir çocukluk evresi geçirmiş olabilir..ona destek ver yanında ol...ailen sonsuza kadar senin ailen...ama karşına böyle aşık olduğun biri çıkmayabilir...

evlatlık olması onun sevgiye güvene daha çok ihtiyacı olduğunu gösterir...ailesi ona zamanında büyük acılar yaşatmış olabilir...açtığı yeni sayfada destek olursa ilişkine sahip çıkıp karşılıklı güven ekerseniz ilerde mutluluk biçersiniz...

ailenin düşüncelerinden önce kendi düşüncelerini hislerini sahiplenmelisin...bir duruş sergilemelisin...yaşın 25..ergen değilsin artık erkeksin...bir erkek gibi davran...seviyorsan ilişkini koru...ona gelecek zararları engelle kol kanat ger ...

son olarak sevdiğin kızı annenle babanla tanıştırabilirsin ...bu mantıklı görünüyor...veya sende onlara tanışma vesilesiyle gidebilirsin...bizim kültürde pek yoktur ama madem iş aileler moduna hızlı girdi..önce anışma faslı..ölçme tartma faslı...sonra kusur aramaya sıra gelir..eksiler artılar konuşulur...

herkes ailesinin bir tanesi...
    cihan54 bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Detaylara girmeyeceğim:

Kendini nasıl tanımlıyorsun? "Mustafa'nın oğlu" musun, yoksa "Ahmet" misin? 25 yaşındasın ama birey misin? Ailen olmadan var olabilir misin?

Hayat senin, karar senin. 25 yaşında da olsan, 50 yaşında da olsan ailenin gözünde hep 5 yaşında kalacaksın. Hata yapacaksan sen yapacaksın. Annenin veya babanın hayatını yaşamıyorsun, kendi hayatını yaşıyorsun. Doğru da yapsan, yanlış da yapsan hayat senin.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kızın geçmişi , yaşantısı neden bu kadar çelişki yaratsın ki ilişkide...
    Şu an ve bundan sonra mutluluğu yakalayabiliyormusun , yakalayabilecekmisin...
    Cevabın evet se hiç durma.. Kaçırma bu fırsatı...

Ama ilerde bu gibi sorular soracaksan , içinde pişmanlık kırıntıları kalacaksa sakın bulaşma...
    Hem kendine , hem kıza , hem de ailelerinize eziyet edersin....

Şahsi görüşüm nedir biliyormusun...
    Beraber yaşayacağım kişiyi ailemin değil kendimin seçmesi gerek...
    Ailem beğenmedi diye sevdiğimi yarı yolda bırakacak biri değilim...
    Kaldı ki ona çok güvendiğini söylüyorsun....
    Bence kaçırma evlen onunla...
    Ailenle mutlaka br gün barışırsın...
    ama aileni seçersen kız yüzüne bakmaz...İçinde kocaman bir yara açacaktır...

Seviyorsan git evlen yahu...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Sonuçta sen ailenin malı değilsin.

Ailenin gözünde senin mutluluğun huzurun önemli değilse, o aile seni değil kendi egolarını düşünüyor demektir.

Arada bir, aileni kırmadan onların seni anlamasını sağlayamazsın. Bir kere kıracaksın, Sonra seni anlamaya başlayacaklar.

Kendi kararlarını verebilecek bir birey yetiştirmek yerine, kendilerine uzaktan kumandalı çocuk isteyen aileler var.

Elbette aile önemlidir.

Ama yarın bana birşey olursa, ona birşey olursa diye yaşanmaz. Hayatta figürandan ileri zor gidersin. Az kendi hayatını yaşa. Kendi kararını herkesinkinden önde tut.

Yarın sana birşey olsa, o beraber olduğun kız kendi ayakları üstünde durabilir. durabilecek şekilde yaşayın. Yarın ona birşey olsa sen de kendi ayakların üzerinde durabilirsin.

Ailen bu hayatta tutunacak tek dal değil. Tutunmayı tercih edeceğin bir dal. Ama kendini bırakmazsan hayat rüzgarı asla seni deviremez.

Ama böyle arkamda kim olacak, birşey olursa kime güveneceğim dersen, en ufak esintilerde bile tutacak birşeyler ararsın etrafta...

Ne kendini, ne beraber olduğun insanı bu durumlara düşürme.

Bu kadar sıkı fıkı aile ilişkisi güzel birşey değil bence.

Aile güzeldir ama, b*kunu çıkarmayın yau :D

Kimse kırılmadan yol bulunmalı demiş bazı arkadaşlar.

Şimdi aileler üzülmeyecek diye çocuklar bir ömür beraber olmaktan vazgeçecek. bunun neresi mantıklı ve makul. sapıklık bence bu.

Çocuklar anne babanın malı mı ki böyle davranmalarına izin veriliyor. En nihayetinde ailenin görevi, yararlı bir birey yetiştirmektir. Ama belli bir yaşa gelmiş adamın ne kimle beraber olacağına karışmaları ne de bu yüzden kırılmamaları gerekir.

Çocuk da değilsin ki arkadaşım yaşın bilmem kaç olmuş.

Dur düşün. Senin için hangisi daha önemli. kendi mutluluğun mu, ailenin mutluluğu mu? sen mutlu olmazsan, ailenin mutluluğunun sana ne faydası var? sen çok istediğin birşeyi yaptığın için sana somurtacak ailenin senin mutluluğunla ne kadar ilgilenir.

yarın o evi alma, bu gün bu arabayı alma. şunu giy saçını böyle kes. evleneceğin kızı seçmeye kalkan aile, giyeceğin çorabı da seçmeye kalkar.

Sen de sen olmazsın, ailenin uzaktan kumandalı robotu olursun.

Sadece kendine değil, ailene de bir iyilik yaparak onlara bu olay karşısında karşı çıkmalısın diyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Hepsini geçtik, ailesini anlatmak istemediği halde senin kurcalayıp araştırıp birşeyler öğrenmeye çalışman çok aşağılayıcı. Aynısı bana yapılsa, affetmem için çok ciddi şekilde pişman olduğunu görüp özür dilenmesini beklerdim.

Ermeniymiş ailesi. Ermeniymiş de kötü bir kız mı yetiştirmiş...

Seni de mi ermeni yapacaklar mış
    -------------------------------------------

Kardeşim olsan döverdim seni yeminle. ailen hiç bir yere gitmez. onlara kumanda etme izni verdikçe kumanda ederler. izin vermezsen de kumanda etmezler. üstelik seni gene severler. varsınlar eşinle görüşmesinler. s*ttiret. Eğer senin ailen de, o kızın ailesi de onurlu ve aklı başında insanlarsa, başınıza birşey gelse ikiniz de açıkta kalmazsınız.

Eğer onur ve akıldan yoksunlarsa, zaten s*ttiret onlardan gelecek hayır tarladaki çekirgeden de gelir.
    otopsici bunu beğendi.

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    bende nacizane fikirlerimi belirtmek isterim

şayet bu düşündüklerini ailenle oturup konuştuysan ve hala seni bu dara düşürecek kadar düşüncesizlerse, senin sevdiğin ve onları düşündüğün kadar ailen
    seni düşünmüyor ve sevmiyor demektir.. kesip atmak kolaydır ailenle diyalogunu bilemem ama onlara herşeyi anlat yanında olmalarını istediğini söyle yok bütün bu
    senin iyi niyetine hala tökez oluyorlarsa kusura bakma kardeşim o ailenin sevgisine göre hareket etme..

yengeye gelince söylediklerinden yola çıkarak konuşuyorum bu kız bırakılmaz ne olursa olsun

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Kütük yukarda güzel bir konuya deginmiş. "Birey olmak" !

Ailenin güdümündeki birisi nekadar birey olabilir? Herşeyden önce ailelerde hata yapar (hemde öyle böyle degil). Öncelikle bu durumu kabul etmek gerekir. Çocugu yanından ayrılmasın diye daha iyi bir egitim almasına engel olan aileler, çoçugu yanından ayrılmasın diye iyi bir işe girmesine engel olan aileler, aile ilişkileri daha iyi olsun diye sorunlu biriyle evlenmesini isteyen aileler vs.....

Aileyi karşına alıp herşeyi oldugu gibi anlatıp ikna etmelisin tabiki ama bir noktadan sonra hayat kendi hayatın. Ailenin aldıgı dogru/yanlış tüm kararlara göre hayatına yön vermeye çalışırsan zor bir hayat seni bekliyor demektir.

Birde şu var ailenin dedigi gibi arkadaşından vazgeçersen belkide hayatın boyunca onları suçlayacaksın. "Mutluluguma engel oldunuz" diyebilirsin.
    acayüp ve Shrieker bunu beğendiler.

TimCage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250
    31 yaşındayım, 19 yaşından beri aynı insanla beraberim. Ailesi beni istemiyor, haklılar bi yerde mutlaka. Biz birbirimiz çok seviyoruz, hep de sevdik. Belimizi doğrultunca da evlenmek niyetimiz. Dünya yansa beni bağlamaz, kimse fikrimi de değiştiremez. Anneler, babalar illa ki anlayış gösterecektir. Evlat silmek o kadar da kolay değil. Ben çok şanslıyım ki karşıma şu an beraber olduğum insan 12 yıl önce çıkmış. Bence bırakmayın birbirinizi...
    Either you die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Kardeşim okurken mümkün olduğu kadar empati kurmaya çalıştım. Öncelikle Allah yardımcın olsun bu mevzular yaşamayana basit gelir ama insanı yer bitirir. O yüzden bu konudaki basit alaycı yorumları dikkate alma. Ben bir konu açtım neredeyse kız arkadaşımın or...puluğuna kadar gitti yorumlar. Her birine cevap verseydim şimdi bir sürü düşmanım olurdu. Yaşamayan bilemez de geç gitsin.

Şimdi sen belli ki kızı çok seviyorsun hem de öyle böyle değil. Ailenden de vazgeçmek istemiyorsun ki ailesine düşkün olan birisi için bu çok zor. Keşke ikisinden de vazgeçmek zorunda kalmasan değil mi? O halde hangisinden vazgeçeyim diye sormak yerine biraz çaba harca. Elbet her şeyi bir çıkış yolu vardır. Mesela evde hep bunalım takıl. Sabah akşam gece gündüz yüzün hep asık olsun. Bir gün mutlaka soracaklar oğlum neyin var diye. Söylersin ben o kız olmadan yapamam başkasına bakamam diye. Aile ile kız arkadaş farklıdır kız arkadaş kendisinden vazgeçtiğin an bitmiştir ama aile %90 affedici olur. Senin o kızla ne kadar mutlu olduğunu görünce yumuşarlar. Bence madem o kadar çok seviyorsun vazgeçme o kızdan. İlk okumaya başladığımda kız yalancının teki diye aklımdan geçirdim ama insanlık hali olabilir böyle şeyler. Öz ailesini hatırlamak istemeyebilir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eşimle 26 agustos 1996 tanıştık, o günden beri de ayrılmadık. Çıkmaya başladıktan 7 ay sonra evlenme teklif ettim 24 yaşındaydım , daha okul yeni bitmiş, askerlik henüz yapılmış, 1 göz ev kira, iş tecrübesi sınırlı, maaş sınırlı. Tekliften 6 ay sonra nişanlandık, Nişandan 1 sene sonra da evlendik. Demek istediğim şu : Evlenmek isteyen adam teklifini yapar nikahı basar arkadaş. Evlenmek istemeyen 5 sene sürdürür, maddiyatı, aileleri, kızım geçmişini vs ileri sürerek evlenmez ama asıl çelişki kendisindedir . Sen bu kızla GERÇEKTEN evlenmek istiyor musun? İstemiyorsan kıza da yazık etme, gitsin yuvasını başkasıyla kursun.
    Gökhan bunu beğendi.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bana bişey olursa kız ortada kalır nasıl bir mantıktır ya, bana sormadan izin almadan bir iş yapmaz nasıl bir cümledir ya nasıl bir övünmedir ? Kadınlar alınıp satılan sahip olunan mallar değildir, sen olsan da olmasan da kimse ölmez, kimse ortada kalmaz, isteyen çalışır kendine de çocuğuna da "bir erkeğin gölgesi" olmadan çok da güzel bakar. Yani yaşamak için size ihtiyacı olduğu fikrinden kurtulmalısınız.

Bence sizin kararınız kalbinizde beyninizde kesin, sadece bunu kendinize itiraf edemiyor ve motosiklet forumunda ilişkinize yön verilmesini bekliyorsunuz. Aileler istemiş istememiş ne olacak ne farkedecek, eğer aileniz sizin kararlarınıza saygı göstermiyorsa ve evlatlıktan reddederim durumuna getiriyorsa, sizin ailenizle olan ilişlkinizde başta problem var demektir.

Bizim haddimize değil sizin ilişkinizi yorumlamak, ama bence cesur olmalı, eğer kafanızda verdiğiniz kararlar varsa bunları uygulamalısınız. Kendimden soğutmaya çalışıyorum gibi Türk filmi klişeleri sizleri yıpratmaktan başka hiç bir şeye yaramaz, üstelik oldukça çocukça...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Hocam bence bu kadar seviyorsunuz birbirinizi evlenin.Şimdi ayrılsan unutamayacaksın
    Aileni al karşına güzelce konuş umarım güzel bir sonuca varırsınız.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    insan oglu yanlış yapar. her insan yanlış yapar annen baban. onun ailesi herkes yapabilir.
    sen seviyorsan güveniyorsan kıza bu iş olur ben mantıklıyım kız beni ölsem bırakmaz diyorsan git evlen.
    cek kopart kızı ailesinden kızı.
    bayramda seyranda el öpmeye gidersin, ara da sırada hal hatır sorarsın görevini yaparsın.
    geri kalanla kendi ailenin içine sokmaya calış. zamanla annen baban sevecektir emin ol.
    sen adım atmazsan. sen bişeyler yapmazsan, ucar gider bu şans.
    unutma kaybedecegini bildiğin herşeyin kıymetini bil..

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Lycantrophic,gayet mantıklı ve profesyonel bir yorum yazmış.Yok adamın psikologluğundan şüphelenmeler falan,tuhaf,tuhaf yorumlar gelmiş.
    Psikolojik yardım,terapi bunlar delilere yapılan şeyler değil,tam tersine bilinç altına atılan sorunların,ilerde büyümemesi için psikologla yapılacak
    birkaç seans görüşme.Bir dostunla,aile büyüğüyle dertleşme gibi.Yapılacak en doğru şey bence,gidin arkadaşınızla,anlatın meseleyi,yardımcı olsun.
    sysroot bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    lycantrophic, mükemmel bir yorum yapmışsın.Ağzına sağlık.
    Ayrıca konuya, bu şekilde ikileme düşmüş ve tercihini yapmış tecrübeli arkadaşların yazması daha yardımcı olur.

Kaderinse merak etme evlenirsin, kaçamassın.Fakat şuanda kendini yıpratıyorsun aynı şekilde kızıda.Yanlız şahsi fikrim şudur;
    En başta sana bir yalan söylediyse, yalanın savunulacak bir tarafı olmaz, sen benim geçmişimi mi sorguluyorsun diye hesap sormasıda anlamsız.Birde paranoyak olanlar vardır kendilerine bakmadan karşısındakini haksız yere sorgularlar o ayrı birşey.Demek ki içine birşeyler doğmuş geçmişini sorgulamışsın vede haklı çıkmışsın.Geçmişi iyi veya kötü olur, her insan hata yapar her insan acı çeker ama ortada bir gerçek var oda "YALAN".

Abilerim ablalarım sizi bilmiyorum fakat benim en tahammül edemediğim şey YALANDIR.
    Bugün görmezden gelirsen ki şahsen ben bunu çok yaptım yalanada göz yumdum, göz yummak istedim , üstünü örttüm, sonra patlak verdi.Daha büyük sorunlar daha büyük yalanlar ortaya çıkmaya başladı , neticede taviz tavizi verir unutma.
    Kendine uyduğundan eminsen ilgilen, ne kızı yıpratmaya hakkın var nede senin yıpranmaya hakkın var.
    Kız arkadaşına da kesinliklikle kötü birşey söylemiyorum kız erkek fark etmez yalan hiç hoş birşey değil.
    Benim diyeceklerim bunlar, aksi görüşteki büyüklerim kızmasınlar şahsi fikrim bu benim.
    Shrieker bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Biraz önce başlık dikkatimi çekti.. daha önceden dikkat etmediğimi sanıyorum.."istenmeyen ilişki", siz zaten kararınızı vermişsiniz,
    aslında günah çıkartıyorsunuz. Ailem sevdiğim kızı istemiyor, ilişkimi istemiyorlar ya da başkaca bir kelime kullanabilirdiniz, genelleme yaparak kendinizi de katmışsınız kanımca işin içine..
    tekrar söylüyorum, kızı sevdiğinizi hiç sanmıyorum, sadece vazgeçmeyi göze alamıyorsunuz, sizin tabirinizle demişsiniz ya "Kendinizi benim yerime koyun diye, siz kendinizi o hanımefendinin yerine koyun bence ve bu kadar acımasız olmayın.. istediğiniz veda etmekse vakitlice edin, fırsat verin ona gerçekten onu sevecek birisiyle evlenmesi için, zira sizinle evlenirse çok da mutlu edebileceğinizi sanmıyorum..
    birde şu psikolojik genellemeleri oldum olası sevmem.. ne yani ailesi tarafından terkedilmiş olmak onun suçu mu, hayata 1-0 yenik başladı diye hiç aradaki farkı kapatamaz mı?
    yani ailesi ile birlikte büyüyen her genç kız yada genç erkek ailesini çok mu seviyor?? çok mu iyi anlaşıyorlar..sevseydiniz bunlar zaten fasa fiso olurdu, dediğim gibi (yazmamak için inat ettim ama bu seviyorum ama napıyım konuşmalarına da tahammül edemiyorum!!)

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    şimdi bu saatten sonra ayrıldın,ailenin uygun gördügü !! bi kızcagızla evlendin,sen ona ne verebileceksin,karşısında duramadıgın ailen yüzünden iki insanada belkide hayatı zindan edeceksin,bırakın artık aile bilmemneylerini,onlarsız tabikide olmaz ama,öle yada böyle kabulleniyolar,bunun örnegini çok gördüm ben,sende hayatının en BÜYÜK hatasını yapıp sırtını dönme,inan e...k gibi pişman olursun,bunuda kopyala yapıştır ilerde okursun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)