Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Tartışma çıkartan mesajlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Her devrimin,savaşın,toplumun,sistemin temelinde BİREYSEL İNSAN yatar.. VE BU İNSANLARA insanları salak yerine koymanın yanlış olduğunu anlatmak lazım ki bir daha bu gibi eylemlerde bulunmasınlar...Bu tip insanlar çoğalmasın..

Bu beyefendi anlatsın ki ŞAYET BEN BU TİP insan isem doğruyu göreyim ..[/QUOTE]

Haksızsın demiyorum osman kardeş, bu kadar yıpratmayın kendinizi..su akar yatağını bulur..olgunluk sizde kalsın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    ee.. Kandiliniz mübarek olsun tekrardan

ReLaX..

Ben de epeydir okuyorum ama cidden en dışarıdan bakıldığında hakaretvari birtakım konuşmalara rastlamadım..Belki biraz zorlamalarla üslupsuz olarak nitelendirebilir miyiz? E biraz çaba sarfederek ve çok hassas ve duygusal yaklaşırak neden olmasın.. Ama zorlama birşey olur bu..

Diğer topikte yaşananlara gelince de kanımca bir arkadaşımız bir modele yüklendi diye oldu bunlar, ama her Allah'ın günü çin malı motorlara yüklenirken ve dahi dalga konusu olurken hiçbirimiz bu kadar müdafacı değiliz, herkesin her modeli eleştirme hakkı vardır, ben tutup da çok sevilen ve lüks bir modeli ben sevmiyorum, bana hitap etmiyor dedim diye ateş hattına konulmamam lazım, kanımca yani, fikirlerimi dile getirdim, kimseyi ya da hiçbirşeyi savunma niyetinde değilim, bu biline en baştan sevgiler, saygılar,

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...
    Arkadaş ÇOÇUK OYUNLARInın tarafları kim? Birisi mesaj sahibi diğerleri kim? Kim kime hınçlı? Kim hang konuya nerede CİDDİYETSİZ ve MANTIK ÇERÇEVESİ DIŞINDA yaklaşıyor ??? diye soruyorum .........

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Belki biraz zorlamalarla üslupsuz olarak nitelendirebilir miyiz? E biraz çaba sarfederek ve çok hassas ve duygusal yaklaşırak neden olmasın.. Ama zorlama birşey olur bu...
    Birisi benim oturuğum evin odasına gelip ilk cümleleri yukarıdaki gibi olursa ben bu olayı sorgularım abi? Bu durum bence zorlama falan değil tam tersi DOĞALDIR bence...Üstüne üstlük birde insanları salak yerine koymaya devam etmişse... Dur ben gidip forumun başka konularında ''BU ZİHİNSEL YAPIYI eleştirip, BAŞKALARINI SALAK YERİNE koymayaLIM EY AHALİ, BİZ salakça hareket ediyoruz falan DİYE YAZAYIM''... forumdakiler ZORLARSA benden özür talep eder, bende ANKARA MT de tartıştık sizin bu forum sayfasında kendimide konuya katarak koymayaLIM dedim, ne kadar gerginsiniz,hava alın, cart curt diyeyim...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    oyunlarımız demiş, hepimiz tarafız bir yerde, kim kime hınçlı bilmiyorum ama ortada bir gergin ortam var, en son konuya gelince birçok forum sayfasında rastlanılan bir durumdur bu, biraz sohbet, biraz makara karışıp ciddi konulara biraz renk katarak sohbet ortamı yaratıyoruz, burada da kanımca ceza puanı sistemi olarak ele alırsak konuyu daha net bir durum ortaya çıkar demek istedi ama ifade etmekte zorlandı sanırsam, kastettiği buydu kanımca yani bizlere mantıksız ya da ciddiyetsiz demedi, yani biz hissi yorumladık olayları ama muhakkak sayısal ya da verisel bir açıklaması vardır ya da bulunur, yoksa da yapılır demek istedi, kanımca yani, biliyorum hepiniz iyi niyetli insanlarsınız, ama şu arada dönen yanlış anlamaları birbirimize pas etmeyelim, hoşgörü günü bugün, her günümüz de öyle olmalı, gülde dikeni herkes görür, dikensiz gülü görebilmektir mesele, tekrer sevgilerimle..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    oyunlarımız demiş, hepimiz tarafız bir yerde, kim kime hınçlı bilmiyorum ama ortada bir gergin ortam var, en son konuya gelince birçok forum sayfasında rastlanılan bir durumdur bu, biraz sohbet, biraz makara karışıp ciddi konulara biraz renk katarak sohbet ortamı yaratıyoruz, burada da kanımca ceza puanı sistemi olarak ele alırsak konuyu daha net bir durum ortaya çıkar demek istedi ama ifade etmekte zorlandı sanırsam, kastettiği buydu kanımca yani bizlere mantıksız ya da ciddiyetsiz demedi, yani biz hissi yorumladık olayları ama muhakkak sayısal ya da verisel bir açıklaması vardır ya da bulunur, yoksa da yapılır demek istedi, kanımca yani, biliyorum hepiniz iyi niyetli insanlarsınız, ama şu arada dönen yanlış anlamaları birbirimize pas etmeyelim, hoşgörü günü bugün, her günümüz de öyle olmalı, gülde dikeni herkes görür, dikensiz gülü görebilmektir mesele, tekrer sevgilerimle..
    Bu beyefendi BAŞKA yerde tartışmış gelmiş, ANKARA MT sayfasında bu mesajı yazmış ama bu mesajın muhatabı ANKARA MT değil en azından bu sayfayı takip EDEN BEN DEĞİLİM...Bu adama uyarı yapılmış hocam sen ne diyorsun diye BEYFENDİ DİĞER HERKES SALAK YA sözde izahat yapmış arkasından insanlara yine GEÇİRMİŞ... Ben bu beyfendinin benim bulunduğum ortamdaki sözzlerine bakarım SOKAKTA BAŞKA FORUMDA NE YAPARSA YAPSIN...SALAK yerine koymaya devam edeceğine ona uyarı yapanlara demesi gereken ya haklısın oyle gibi görünüyor ama başka yerde tartıştıydıydım falan dese anlayacam ama adam uyanık ya izahat yapıyor gibi görünüp sonrada ben oyle demedim siz gerginsinizvs ... ondan oyle anlıyorsunuz diyor... Bu zihniyeti beni çıldırtıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Not: bu beyfendiden kasıt: olcan18343285 olan kişi .. bu mesajdan kasıt ise konuya yazdığı ilk mesajdır.

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    belki bu konu yüzyüze konuşulsaydı taraflar arasında hiç sorun bile çıkmayacaktı, klavye üzerinden yazdığımız yazılar bazen maksadını aşıyor (hiç öyle bir niyet taşımadığı halde), hani bazen size de oluyordur, aslında bambaşka bir niyetlerle birşey yazarız, ama sonra tekrar okuduğumuzda ya böyle bir mana mı çıktı diye şaşırırız, konuşurken de olur bu durum, ama klavyede daha sık oluyor, tam olarak demek istediğimizi harflerle ifade edemiyoruz. Yani demek istediğim şu; burada yazılan bir yazıyla bir kişinin salonunuza girip o sözleri söylemesi aynı kefede değil, böyle tutarsak olay yükseliyor. Yani hani nerdesin sorusunu bile karşımızdakine yöneltirken, içinde özlem barındıran nerdesin vardır? hesap soran nerdesin vardır? bulunduğun konumu soran nerdesin vardır? vardır da vardır, ama düz yazıda bunu sadece nerdesin olarak yazdığımızda herkes bulunuğu pencereden anlıyor, yani belki yazan başka birşey soruyor ama okuyan farklı birşey anlıyor, eminim asla sizin düşündüğünüz gibi Ankara MT sayfasına gelip bizleri rencide etme amaçlı yazılmadı, şayet yazıldıysa sizinle beraber ben de gerekli müdafaada bulunurum. Vaktinde topyekün forumdan ayrıldık, bir arkadaşımıza yapılan tavır neticesinde, yine tavır yapılır, müdafaada bulunulur. Ankara MT olarak birlik içindeyiz, ama tüm bunların yanında bir de aması var, ama ortada art niyet yok sanırsam, baştan yanlış kullanılmış bir ifadenin açtığı yanlış anlaşılmalar zinciri var,

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    .... klavye üzerinden yazdığımız yazılar bazen maksadını aşıyor (hiç öyle bir niyet taşımadığı halde), hani bazen size de oluyordur, aslında bambaşka bir niyetlerle birşey yazarız, ama sonra tekrar okuduğumuzda ya böyle bir mana mı çıktı diye şaşırırız....... eminim asla sizin düşündüğünüz gibi Ankara MT sayfasına gelip bizleri rencide etme amaçlı yazılmadı, şayet yazıldıysa sizinle beraber ben de gerekli müdafaada bulunurum.... ama ortada art niyet yok sanırsam, baştan yanlış kullanılmış bir ifadenin açtığı yanlış anlaşılmalar zinciri var,
    Benim demek istediğim şu ki bu beyfendiye '' sorularla dön yazdıklarına bak arkadaş maksadı aşan ifadeler var dolayısiyle DÜZELTME YAP demeye getiriyorum aslında.... Gelip direk rencide ettiğini düşünsem SİZ vs. gibi İFADELERİ ve bu KİBAR YAZI STİLİMİ bir kenara bırakırdım emin olun... Ama bu beyefendi art niyetli olmasın ve bir hata yapmış diyelimki ..Ama UYARILARA CEVABI KARŞISINDAKİLERİ SALAK YERİNE KOYMA ŞEKLİ HALA.... Adama bir sürü soruyorum 48 kere SİZ,BEY,BEYEFENDİ diye hitap ediyorum aynı yazıda 8 kez SEN vs tarzı hitap ediyorum.. Bu beyfendi SENLİ,BENLİ olmayalım vs. giibii LAF SOKMALAR, SALAK YERİNE KOYMALAR....İNCEDEN İNCEDEN SİLİNMİŞ MESAJ YOK DEMELER... Ben bu beyfendiye soru soruyorum ki CEVAPLARI düşünürken konuyu özümsesin ve yazdıklarını bir daha okusun, yazdığı ile kastettiği aynı şey değilse düzeltme yapsın diye... Aradan zamanda geçiyor bizim UYANIK vaktim yok Ama ben öyle demedim BİZ dedim, zart zurt... BU ZİHNİYET çok AŞAĞILAYICI...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Calimero hanım , Helin hanım , Bülent bey,

Moderasyonun Ankara MT gurubu ne zaman bir konuda şikayetçi olsa , sayfaya gelip çoluk çocuk azarlaması maalesef gelenek haline gelmiş bir durum.
    Her ne zaman Ankara MT güçlense , gerek organizasyonları gerekse dayanışması ile dikkat çekse moderasyondan birileri rahatsız olmuş ve bu tür tacizlerle başlayan bir süreç sonunda gurubun başını çeken üyeler forumdan süresiz uzaklaştırılmış geri kalanlar ise sindirilmiştir.

İnanılmaz gibi geliyor değilmi ?

Ama olmuş bunlar. Ankara MT başlığının 444 . Sayfasından itibaren bu tür tacizlerin örneklerinden bolca görülmekte. Hemen akabinde üzeri çizilmiş pekçok aktif üye veya foruma artık adımını bile atmayan diğerlerini görmek mümkün.

Düşününki Ankara MT sayfasında günlük mesaj sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azaldığı dönemler olmuş.

Şimdi sizler yeni jenerasyon son iki yıldır almış Ankara MT yi uçurmuşsunuz , gerek aktiviteleriniz gerekse forumdaki ağırlığınız yine birilerini rahatsız etmeye başlamış.En sonunda da bir moderatör vasıtası ile fitil ateşlenmiş.

Oyuna gelmeyelim , bölünmeyelim. Hepimizin birbirinde telefon numarası var ,yüzyüze konuşarak aramızdakileri çözelim tartışma yeri burası olmamalı , heleki tepemizde dolaşan kara bulutlar varken.

Sevgilerimle

Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    kimsenin bölündüğü yok sanırsam hepimiz motosiklet macera sevdalısı insanlarız, Uzun yıllardır görüştüğümüz arkadaşlıklarımızın temeli atıldı bu forum sayesinde, forumdan uzaklaştırıldığımızda bile dostluklarımız hep devam etti, hala da ediyor, biraz önceki konuşmalarımı eğer tartışma olarak algıladıysanız buna da ayrıca üzüntü duydum, ben sadece belki bir hoşgörü ortamı sağlanır diye düşünerek böyle bir çaba içerisine girmiştim, hala bu forumda konuşabiliyorsak, ban yememişsek, ya da uzaklaştırılmadıysak moderasyon tarafından henüz bir eylem gerçekleşmedi demektir, Bir moderatörün kişisel bir tepkisini yada yanlışını tüm yönetime atfetmek de nereye kadar sağlıklı? Bilemedim, neyse o zaman savaşalım beyler!!! Vakit cenk vaktidir..

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calimero hanım , Helin hanım , Bülent bey,

Moderasyonun Ankara MT gurubu ne zaman bir konuda şikayetçi olsa , sayfaya gelip çoluk çocuk azarlaması maalesef gelenek haline gelmiş bir durum.
    Her ne zaman Ankara MT güçlense , gerek organizasyonları gerekse dayanışması ile dikkat çekse moderasyondan birileri rahatsız olmuş ve bu tür tacizlerle başlayan bir süreç sonunda gurubun başını çeken üyeler forumdan süresiz uzaklaştırılmış geri kalanlar ise sindirilmiştir.

İnanılmaz gibi geliyor değilmi ?

Ama olmuş bunlar. Ankara MT başlığının 444 . Sayfasından itibaren bu tür tacizlerin örneklerinden bolca görülmekte. Hemen akabinde üzeri çizilmiş pekçok aktif üye veya foruma artık adımını bile atmayan diğerlerini görmek mümkün.

Düşününki Ankara MT sayfasında günlük mesaj sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azaldığı dönemler olmuş.

Şimdi sizler yeni jenerasyon son iki yıldır almış Ankara MT yi uçurmuşsunuz , gerek aktiviteleriniz gerekse forumdaki ağırlığınız yine birilerini rahatsız etmeye başlamış.En sonunda da bir moderatör vasıtası ile fitil ateşlenmiş.

Oyuna gelmeyelim , bölünmeyelim. Hepimizin birbirinde telefon numarası var ,yüzyüze konuşarak aramızdakileri çözelim tartışma yeri burası olmamalı , heleki tepemizde dolaşan kara bulutlar varken.

Sevgilerimle
    Katılıyorum. Osman abi gel bu akşam motosikletlerimizi yıkayalım ne dersin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Çok güzel bir çalışma yapmış.

Bu arada akşama bi buluşalım mı? Ne dersiniz? Yunus gilin parka gedilim mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    -None-
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim demek istediğim şu ki bu beyfendiye '' sorularla dön yazdıklarına bak arkadaş maksadı aşan ifadeler var dolayısiyle DÜZELTME YAP demeye getiriyorum aslında.... Gelip direk rencide ettiğini düşünsem SİZ vs. gibi İFADELERİ ve bu KİBAR YAZI STİLİMİ bir kenara bırakırdım emin olun... Ama bu beyefendi art niyetli olmasın ve bir hata yapmış diyelimki ..Ama UYARILARA CEVABI KARŞISINDAKİLERİ SALAK YERİNE KOYMA ŞEKLİ HALA.... Adama bir sürü soruyorum 48 kere SİZ,BEY,BEYEFENDİ diye hitap ediyorum aynı yazıda 8 kez SEN vs tarzı hitap ediyorum.. Bu beyfendi SENLİ,BENLİ olmayalım vs. giibii LAF SOKMALAR, SALAK YERİNE KOYMALAR....İNCEDEN İNCEDEN SİLİNMİŞ MESAJ YOK DEMELER... Ben bu beyfendiye soru soruyorum ki CEVAPLARI düşünürken konuyu özümsesin ve yazdıklarını bir daha okusun, yazdığı ile kastettiği aynı şey değilse düzeltme yapsın diye... Aradan zamanda geçiyor bizim UYANIK vaktim yok Ama ben öyle demedim BİZ dedim, zart zurt... BU ZİHNİYET çok AŞAĞILAYICI...
    Selamlar Üstad,
    Yüz yüze görüşmedik fakat ben dahil Ankara MT forumunu takip eden herkes sizin ne kadar naif ve hoşgörülü bir kişiliğe sahip olduğunuz konusunda hemfikirdir bunu baştan söylemek istiyorum. Takip ettiğim kadarıyla yaşanan ban olayı sonrası yardım amaçlı geldiğini iddia eden moderatör arkadaşın kesinlikle İYİ NİYETLİ olduğuna inanıyorum fakat ilk mesajının giriş cümlesini okuduğumda çoğumuz gibi çok şaşırdığımı da söylemeliyim. Kullandığı uslüp FAZLASIYLA İTİCİ orası aşikar lakin her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Her ne kadar "Size de iyiylik yaranmıyor... Özür dilemem pardon der geçerim... ben anlattım siz anlamadınız..." gibi NARSİST tavırlarını tahrik edici bulsamda eleştiri karşısında savunmaya geçmiş birinden beklenecek şeyler. Ankara MT'ye duygusal yaklaşımınızı, hassasiyetinizi de anlıyorum ve size yakışan olgunlukla görevli arkadaşımızın rahatsız edici ifadelerini kişiselleştirmemeniz gerektiğine inanıyorum. Bunu da hoşgörünüze sığınarak söylüyorum sürçü lisan ettiysek affola

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)