Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tartışma çıkartan mesajlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Evet arkadaşlar,

Başlığın icabına bakıldı, şimdi Erhana karşı yapılmış çifte standart için neler yapacağız onu tartışalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...

Motosikleti
    Aşağıdaki mesajı bütün il guruplarında yayınlamayı teklif ediyorum.

Tavsiyenizi bekliyorum.

Değerli İl gurubu üyeleri,

Son dönemde MT moderasyonunun saçma başlıklara göstermiş olduğu gereksiz müsamaha ve cezalandırma / banlama konusundaki çifte standartları hakkında görüşmek için kendi aramızda toplanacak ve aldığımız kararları MT forumunun seviyesinin yükseltilmesi için moderasyona sunacağız.

Sizleride kendi illerinizde toplanarak yapılabilecek düzeltmeler konusunda tartışmaya ve varsa çözüm önerilerinizi MT yönetimine sunmaya davet ediyoruz. Konuya gösterilecek ivedi ilgi üyesi bulunduğumuz MT forumunun seviyesinin daha iyiye gitmesinde mutlaka etkili olacaktır.

Unutulmamalıdırki MT nin ticari sahipleri olduğu gibi bizlerde manevi sahipleriyiz . Forumumuzu daha iyiye götürmek için yapacağınız çalışmalar için şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara MT

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre paylaştığı şey yüzünden banlanması normal. Yani forum kuralları gereği diyorum. Ki bence olması gereken de o. Ben banlansaydım benim için bişey yapılmasını istemezdim misal ama o .swf yi ben de paylaşırdım büyük ihtimalle.
    Erhanın paylaştığı mesajın aynısı bugün bir başka üye tarafından paylaşılmış ve bizzat ben tarafından şikayet edilmiştir. Sonuç en son baktığımda banlanan kimsenin olmadığı idi.

---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Bu gibi konulara daha ciddi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak, sanırım çözüm bulabilir, daha kolay ulaşabiliriz bir şeylere...
    Olcan üslubun silinen konudaki seviyeye inmesini istemiyorsan biraz daha saygılı ol. Forumda yönetici olman 45 yaşındaki bir adama hitap şekline yeterli değildir sanalın dışında gerçek bir dünya var saygılı ol.

Okan Sinan OCAN
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R

Çocuk dediğiniz kişinin belki çocuklarına çocuk denilebilir. Ama Okan Sinan Ocan Beye çocuk demek biraz burada hakaret sezinliyorum gibi.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Benim saygımda ne buldunuz şimdi? Bundan daha incitici şeyler yazdığım da oldu size daha önce, ama saygıda hiçbir zaman kusur etmedim; bu defa da saygısızlık olarak algılanabilecek bir şey yoktu yazımda.

Yönetici sıfatına hiçbir zaman sığınmadım, bu defa da ona güvenerek bir şey yazmadım, sadece fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam, varsa yapılacak bir şey, aklı selim bir talep; yapılabilecek, yapılması istenen nedir diye sordum.

Şu üslupla karşılık görüyorsam, umrumda da olmaz sizin istediğinizi anlayıp gerçekleştirebilme isteğim. Şu saatten sonra ancak çıkıp bir hava almanızı, şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim...

Saygılarımla.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki mesajı bütün il guruplarında yayınlamayı teklif ediyorum.

Tavsiyenizi bekliyorum.

Değerli İl gurubu üyeleri,

Son dönemde MT moderasyonunun saçma başlıklara göstermiş olduğu gereksiz müsamaha ve cezalandırma / banlama konusundaki çifte standartları hakkında görüşmek için kendi aramızda toplanacak ve aldığımız kararları MT forumunun seviyesinin yükseltilmesi için moderasyona sunacağız.

Sizleride kendi illerinizde toplanarak yapılabilecek düzeltmeler konusunda tartışmaya ve varsa çözüm önerilerinizi MT yönetimine sunmaya davet ediyoruz. Konuya gösterilecek ivedi ilgi üyesi bulunduğumuz MT forumunun seviyesinin daha iyiye gitmesinde mutlaka etkili olacaktır.

Unutulmamalıdırki MT nin ticari sahipleri olduğu gibi bizlerde manevi sahipleriyiz . Forumumuzu daha iyiye götürmek için yapacağınız çalışmalar için şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara MT

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Erhanın paylaştığı mesajın aynısı bugün bir başka üye tarafından paylaşılmış ve bizzat ben tarafından şikayet edilmiştir. Sonuç en son baktığımda banlanan kimsenin olmadığı idi.

---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

Olcan üslubun silinen konudaki seviyeye inmesini istemiyorsan biraz daha saygılı ol. Forumda yönetici olman 45 yaşındaki bir adama hitap şekline yeterli değildir sanalın dışında gerçek bir dünya var saygılı ol.

Okan Sinan OCAN
    Bencede mantıklı bir teklif. Şunuda eklemek lazım beğenmediğin motosiklete binme! Binenleride rencide edecek şekilde paylaşımlarda bulunma. Ama binmişsindir profesyonelce ya da amatörce izlenimlerini paylaşmışsındır bunada kimse birşey diyemez sonuçta bunlar senin deneyimlerindir olarak görülür. Bundan dolayı sürekli birileride hali hazırda takip ettiğim motosiklet ile ilgili bölümde sürekli kötüleme babında paylaşımlarda bulunuyorsa site yöneticileri neden bir mesaj göndererek uyarıda bulunmadılar? Bence site yöneticileri olaylar banlanmaya varmadan uyarı babında mesaj gönderebilirler. Ayrıca site yöneticilerine nasıl bir denetim mekanizması uygulanıyor bununla ilgili birileri biraz bilgi verebilir mi?
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Hyosung gv250

Haddini aşmışsın!

Olcan138,akıllı ol lafını bil de konuş...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk dediğiniz kişinin belki çocuklarına çocuk denilebilir. Ama Okan Sinan Ocan Beye çocuk demek biraz burada hakaret sezinliyorum gibi.
    Yaşı hakkında da konumu hakkında da bilgi sahibiyim; dikkatli okursanız biraz, "çocuk" diye bir hitabımın olmadığını da göreceksiniz. Yanlış anlaşılmaması için kendimi de bir şekilde, yazıp çizip silip, konunun içine girdiğim için dahil ederek, atışmalı, laf atmalı "çocuk oyunlarıMız" terimini kullanmam kimseye bir ithafta bulunduğum anlamına gelmez.

Şu kapıldığınız gerilim ortamından biraz çıkıp biraz rahatlamanız gerekli bence hala. Bu kadar saldırgan ve tek yönlü baktığınızın farkında değilsiniz belki hiçbiriniz, ama belki haklı olduğunuz durumda antipati topluyorsunuz boş yere.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Benim saygımda ne buldunuz şimdi? Bundan daha incitici şeyler yazdığım da oldu size daha önce, ama saygıda hiçbir zaman kusur etmedim; bu defa da saygısızlık olarak algılanabilecek bir şey yoktu yazımda.

Yönetici sıfatına hiçbir zaman sığınmadım, bu defa da ona güvenerek bir şey yazmadım, sadece fazlasıyla ciddiyetsizleşti ortam, varsa yapılacak bir şey, aklı selim bir talep; yapılabilecek, yapılması istenen nedir diye sordum.

Şu üslupla karşılık görüyorsam, umrumda da olmaz sizin istediğinizi anlayıp gerçekleştirebilme isteğim. Şu saatten sonra ancak çıkıp bir hava almanızı, şu gereksiz gerilimden kurtulup; tanıdığımız bildiğimiz kaliteli paylaşım özelliklerinizle geri dönmenizi önerir ve dilerim...

Saygılarımla.
    Ozan gerekeni yazmış uzatmanın anlamı yok.

Konumuza dönersek,

Yukarıda gurup bilgisine sunduğum yazı örneğinde sıkıntılarımız açıkça ifade edilmiş durumda . Müdehale etmezseniz il guruplarınında öneilerini oluşturup yönetime sunmaları için çalışacağız.

Umarız sonuç MT deki yanlış yönlendiren , illegal ve gereksiz başlıkların temizlenmesine faydamız olur. Sonuç ta çok daha faydalı , paylaşım seviyesi yükselmiş gerçek bir motosiklet forumuna sahip olmamızı sağlar.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    [QUOTE=Olcan138;3031624]Çocuk oyunlarımız bittiyse, Erhan kimdir? Ne yapılmıştır? Kime ve niye hıncınız var? Ne yapılmasını istiyorsunuz?

Varsa önerileriniz hava almamızın dışında sizi seve seve dinlerim.

Motosikleti
    Arkadaşlar,

Çocuk konusunu uzatmayalım . Amacımız üzüm yemek ,Olcanı pataklamanın çözüme faydası olduğunu düşünseydim ne yapacağımı bilirsiniz...

Bu andan sonra Ankara MT çözüm öneren , örnek olan gurup olarak MT de ki konumunu pekiştirecek herbiriniz bunu başarabilecek kalitede insanlar ve motosikler binicilerisiniz.

Sevgilerimle

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Benim önerim en iyisi hepimizi toplu olarak banlayın,Erhan'ın cezası( bu kelime de iğreti ediyor beni)bitene kadar.Hava aldım geldim aklıma gelen bu.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Peki ozaman bundan sonra yapılması gerekenler başında sizleri rahatsız edecek bir paylaşımla karşılaşıldığında yapılması gereken gerekirse hakarette bulunmadan uyarıda bulunmak ve yeterli olmadıysa şikayet yöntemi. Tabiki bu önlemeden çok olmuş bitmişle alakalı bir yöntem olur ancak. Bunun yerine artık herhangi bir şekilde bir düşünce ya da inanç biçimini rencide edecek her türlü söylemde bulunanı kendi içimizde uyarmak ya da dışlamak olacktır. Tartışmalarında gerekli olmadıkça buraya taşınmamasına özen göstermemiz yeterli olacak. Şunuda belirtmek gerekirki her paylaşımada karşı çıkılmamalı her şeye bu kadar hassas olmamalıyız. Hepinize sevgiler(zaten başkada bişeyim yok)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhanın banlanmasına değil de bu çifte standarta müdahale konusunda bende aynı fikirdeyim. Demekki yanlış anlamışım. Ancak MT yönetiminden de bu şekilde bir çifte standart beklemezdim, özellikle şikayet edilen aynı içerikli mesajlara net bir şekilde çifte standart uygulanarak birini banlayıp, diğerini es geçmek.... Çok yakışıksız.

Ancak istediğimiz kadar öneri ve çözüm sunalım, site yöneticilerinin birbirlerine olan mesafesini ve fikir ayrılıklarını bildiğim için bir sonuç alınabilmesi çok zor. Belki daha iyisini yapmak zor ama yöneticilerin çoğu kurallara uyuyor gibi gözükse de kişisel kararlar alıyorlar. O sırada kime denk gelidiysek artık. Dediğim gibi başıma geldi, kimisi çok kibar ve anlayışlı kimisi "asarım kesim, çekilin!!" mantığında...

Üya sayısı sonucu bukadar da ticari değerin döndüğü bir sitede yine karamsar yaklaşarak bir çözüme ulaşılamayacağını düşünüyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu arada Erhan tanıdığım insanlar arasında en mantıklılar arasında yer alan değerli bir arkadaşımız. Kendisinin varlığı bizim için burda bir kazanımdır. Eğer biz bu kazanıma ulaşamıyacak isek ozaman burada ne için uğraştığımızı söyler misiniz? Eğer burası bir motosiklet ile ilgili forum paylaşım amaçlı ise Erhan'ın paylaşımlar gayette değerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yazmamayı düşünmüşken artık, son mesajımı yazıp bir daha uğramamayı umuyorum; olayı özel mesajla sakince anlatabilen, ilk yazdığımda da amacımın ortam germek, size saldırmak değil madem bir haksızlık var ortada; beraber çözelim demek olduğunu anlayabilmiş biri sayesinde daha iyi şekillendirebildim.

Burada da çifte standart demiş durmuşsunuz ama, sakince ve yapıcı bir şekilde tamamen yardımcı olabilir miyim düşüncesiyle gelindiğinde nasıl saldırıp, incittiğinizi bizzat gördüm yaşadım. Bu şartlar altında size yardıcı olabilir miyim diye el uzatana nasıl anlayıp dinlemeden pençe atabildiğinizi görünce, insan bir yardımım dokunur mu diye düşündüğüne nasıl pişman ediliri bizzat denedim.

Şu şartlar altında, sadece erro'nun durumuna üzülüyorum. Birçoğunuzun adını bile duymamışken, kendisinin hatırladığım ve sevdiğim yazılarını hatırlıyorum. 1 gün sonra tekrar burada olacak zaten.
    Şurada gördüğüm tutum üzerine kendisi için bir şey yapamadığım için sadece kendisinden özür diliyorum.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Herkese selam

İlgili konuları çok sıkı takip edemesemde moderasyon konusunda birkaç bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ayrıca ilgili konu başlığında olduğu gibi motosiklet model eleştiriler vb. seviyesinin düşük ya da tartışma çıkartmak istenilen konularda izlenmesi gereken yolları sizlerden gelecek fikirlerle değerlendirebiliriz.
    Sizinde bildiğiniz gibi bir konuyu site yönetimi olarak sadece bir markayı modeli eleştirdi diye kapatmamız mümkün değil bu konu üzerinde çalışarak farklı fikirler üretebilirsek yönetim oalrak seviniriz konu bizim içinde çözülemeyen bir problem.

Moderasyonda çifte standart olarak nitelendirdiğiniz konuyu da açıklayayım.
    Forum kuralları her üye için geçerlidir ve her üyeye aynı şekilde uygulanır. Bunun takibi yapmak için sitede ceza puan sistemini koyduğumuzu da biliyorsunuz.
    Şikayet edilen aynı içerikli mesaja, aynı ceza uygulanmıştır.
    Ceza sisteminin işleyişini şu şekildedir.
    Bir mesajında yaptığı hata için üyeye ilk seferinde ceza puanı uygulanmaz, ilgili üye uyarılır.
    Ceza verilmeden önce üyenin aynı içerikli forum kuralında daha önce uyarı veya ceza alıp almadığına bakılır.
    Eğer üye daha önce uyarılmış ise kural ihlalinin tekrarında üyeye ceza verilir.

Çifte standart olduğunu söylediğiniz konuda yasaklanan üye daha önce aynı kural hatasından uyarılmış ve ceza puanı almıştır.
    Tekrarlanan kural ihlalinde de ceza puanı uygulanmış ve üyeliği belirlenen süre boyunca yasaklanmıştır.
    Aynı kural ihalini ilk kez yapan üye ise sadece uyarı cezası almıştır.

Ceza puanı sistemi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler forum kuralları linkine bakabilir.

Saygılar

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam

İlgili konuları çok sıkı takip edemesemde moderasyon konusunda birkaç bilgilendirme yapmak istiyorum.

Ayrıca ilgili konu başlığında olduğu gibi motosiklet model eleştiriler vb. seviyesinin düşük ya da tartışma çıkartmak istenilen konularda izlenmesi gereken yolları sizlerden gelecek fikirlerle değerlendirebiliriz.
    Sizinde bildiğiniz gibi bir konuyu site yönetimi olarak sadece bir markayı modeli eleştirdi diye kapatmamız mümkün değil bu konu üzerinde çalışarak farklı fikirler üretebilirsek yönetim oalrak seviniriz konu bizim içinde çözülemeyen bir problem.

Moderasyonda çifte standart olarak nitelendirdiğiniz konuyu da açıklayayım.
    Forum kuralları her üye için geçerlidir ve her üyeye aynı şekilde uygulanır. Bunun takibi yapmak için sitede ceza puan sistemini koyduğumuzu da biliyorsunuz.
    Şikayet edilen aynı içerikli mesaja, aynı ceza uygulanmıştır.
    Ceza sisteminin işleyişini şu şekildedir.
    Bir mesajında yaptığı hata için üyeye ilk seferinde ceza puanı uygulanmaz, ilgili üye uyarılır.
    Ceza verilmeden önce üyenin aynı içerikli forum kuralında daha önce uyarı veya ceza alıp almadığına bakılır.
    Eğer üye daha önce uyarılmış ise kural ihlalinin tekrarında üyeye ceza verilir.

Çifte standart olduğunu söylediğiniz konuda yasaklanan üye daha önce aynı kural hatasından uyarılmış ve ceza puanı almıştır.
    Tekrarlanan kural ihlalinde de ceza puanı uygulanmış ve üyeliği belirlenen süre boyunca yasaklanmıştır.
    Aynı kural ihalini ilk kez yapan üye ise sadece uyarı cezası almıştır.

Ceza puanı sistemi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler forum kuralları linkine bakabilir.

Saygılar
    Bilgilendirme için teşekkürler Erhan Bey. Bizimde temennimiz bu yöndedir. Sanırım kendi aramızda da bazı uygulamara başlamamız lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Yani önceden de söylediğim gibi artık hakarete karşı tepkimiz eleştiriyi geçmemeli ve bu işi şikayet ile halletmemiz lazım diye düşünüyorum. Buyrun biraz motosiklete devam edelim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yazmamayı düşünmüşken artık, son mesajımı yazıp bir daha uğramamayı umuyorum; olayı özel mesajla sakince anlatabilen, ilk yazdığımda da amacımın ortam germek, size saldırmak değil madem bir haksızlık var ortada; beraber çözelim demek olduğunu anlayabilmiş biri sayesinde daha iyi şekillendirebildim.

Burada da çifte standart demiş durmuşsunuz ama, sakince ve yapıcı bir şekilde tamamen yardımcı olabilir miyim düşüncesiyle gelindiğinde nasıl saldırıp, incittiğinizi bizzat gördüm yaşadım. Bu şartlar altında size yardıcı olabilir miyim diye el uzatana nasıl anlayıp dinlemeden pençe atabildiğinizi görünce, insan bir yardımım dokunur mu diye düşündüğüne nasıl pişman ediliri bizzat denedim.

Şu şartlar altında, sadece erro'nun durumuna üzülüyorum. Birçoğunuzun adını bile duymamışken, kendisinin hatırladığım ve sevdiğim yazılarını hatırlıyorum. 1 gün sonra tekrar burada olacak zaten.
    Şurada gördüğüm tutum üzerine kendisi için bir şey yapamadığım için sadece kendisinden özür diliyorum.
    Çözümlük bir durum yokmuş, erhan erdil durumu izah etmiş. Çifte standart uygulanmadığını öğrenmiş olduk. Bunu öğrenmeden aşırı tepki verdiysek siz kusura bakmayın. Çözümlük bir durum olmamasından kastım da, herkes uyarısını almış, kimisi cezaya dönmüş kimisi puana...

Daha önceki mesajınızda da art niyet olmadığını düşünüyorum (burası ankara mt ama herkes aynı düşünüyor anlamına gelmiyor). Daha doğrusu iyimser yaklaşıp art niyetli olmayacağınızı düşünüyorum. Buraya "bir daha da yazmayayım" diyecek kadar rahatsız olduğunuz için üzüldüm doğrusu. Bir kabalık olduysa karşılıklı özür dilenmiş kabul edelim, olay kapansın

Alın benden de bir motor size, yaz aşkım

#sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)