Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Ateizm ve Otizm arasındaki yakın akrabalık

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konumuza dönecek olursak o zaman bu araştırmayı yapanların boş işlerle uğraştığının kanıtı oluyor....
    Önemli olan kafayı çalıştırabilmekse....
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    konuya ilişkin açıklamayı tartışmaya bile gerek yok
    adil bir bakış olsa, akli melekeleri kullanamayanla bunu kullanmayanın ayırılması lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı düzgünbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azıcıkta değişiklik olsun dedim..

ahzab:53-54

Maşşallah,
    "ey inananlar! peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. sohbet etmek için de gidip oturmayın. bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. allah gerçeği söylemekten çekinmez. peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. bu sayede sizin kalplerinizde onların kalplerde daha temiz kalır. allah'ın peygamberini üzmeniz ve o'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. çünkü bu allah katında büyük bir günahtır."

ayse ana!miz da bos durur mu, yapistirmis cevabi.

ahzab suresinin 51. ayeti indikten sonra ayşe aynen şöyle diyor.“görüyorum ki,”, “senin allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (kaynak: buhari, tefsir/7; tecrid, hadis/1721; müslim, rıda/49,50-hadis/1464; ibni mace, nikah/57-hadis/200; ahmet ibn-i hanbel, 6/134, 158, 261)

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bunada bakıverin
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

.
    Yamuk baba , alıntı yaptığın ayet belki pek çok konuda yanlış anlaşılmaları giderecek bir ayet.İslam hukuku da böyle ayetler sayesinde oluşmuş.İnsanların liderlerine karşı nasıl bir davranış içinde bulunacaklarını anlatan bir ayet.Ayrıca bu ayet ilerideki gelecek liderlere karşı nasıl davranılacağı konusunda da yol gösterici olacaktır.Peygamberin evine çağırılmadan gelmeyin diyo.Bunun aksi olduğunu bi düşünsene.İpini koparan , kafasına bişey takılan kuyruk oluşturacak peygamberin evinin önünde.Allah'ın peygamberi kendine bodyguard tutup insanları kendine yaklaştırmayacak hali yok.Peygamber kendisi insanlara gelmeyin dese gücenecekler.Akıllarına belki fitne fesat girecek.İnsanların liderleriyle diyaloğu çok çok önemli bir konu.Sen şu an yaşadığın ülkede liderini görmek istesen üzerine benzin döküp kendini yakmadan kimsenin dikkatini çekemezsin.Yanına bile yaklaştırmazlar.Ama peygamber insanları evine davet edip onlara yemek veren ve ikramlarda bulunan , sohbet eden bir insan.

Bu ayet neden bu kadar zorunuza gitti anlamadım.Hz. Ayşe ile ilgili kısıma gelirsek eğer siz dininizi böyle uydurma bi hadisle sattıysanız yazık olmuş demekten başka yapacak bişey yok.Hadis uydurmaya ne var.Zaten şu an ortalıkta dolaşan gevur icadı hadisler olduğunun farkındayız.Ama gidip bu saçma hadislere ve uydurmalara inanacak kadar aptal olan müslümanlar çıkacaksa yapacak bişey yok.Allah akıl fikir vermiş insana , ama insan gidip iki tane fitneye inanırsa zaten kalbi bozuktur ki inançsızlığa meyillidir.Ateistliğini iki tane uydurma hadis üzerine kuran zavallılara acımaktan başka yapılacak bişey yok.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Amaç otistiklere inanç aşılamak değil. Bu çabanın sonuç vermeyeceğini zaten kendileri söylüyorlar.
    Amaç ateistlere " OTİSTİK " demek , onları aşağılamak, "eğer allaha inanmıyorsanız beyninizi kontrol ettirin otistik olabilirsiniz " demek.
    Bu kadar sığ bu açıklamayı yapan salaklar.
    Birçok ateist arkadaşım var. Son derece sosyal kişiler, hatta içlerinden bir tanesinin IQ su 150. Otizmle uzaktan yakında ilgileri yok. Hatta onlara göre inananlar beyinsiz.
    Avrupanın yaklaşık %20 si ateisttir. Onlar da mı otistik ?
    Mengu16 ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    bir diğer sakınca da var ki "inanmak" bahşedilmiş bir yetenek anlamına gelir tersten bakıldığında
    inançsızlığın da bu yetenekten yoksunluk sebebiyle ortaya çıktığına ulaşılır böylece
    bu da inaçsızlığı meşrulaştırır (kendini kandırmak manasında) bir anlamda

bütün insanlık için asıl tehlike, yaratıcı inancının yokedilmesi zaten. bir şekilde buna emareler aranıyor
    insani disipline ilişkin her şey yokedilecek (hedef bu)
    taşlar yerine otursun istiyorsanız Araf suresini baştan sona bir okuyun arkadaşlar

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında saldırganlık dinlerdende değil,bu saldırganlık eğilimi insanın doğasında var normal karşılıyorum.Dinler insanlardaki saldırganlıgı törpüledği kadar Ahlaki öğretilerle,bir yandanda saldırganlıgı azdırabiliyor.Yöneticler dini kullnarak insanları yönlendiriyor.
    Ben Ateistim dinlere inanmıyorum bu bir gerçek.Ama ben demiyorumki bir tanrı yok bir yaratan yok.Elbetteki kendi inancım var hernekadar ispatlıyamasakda tanrının varlıgını genede insan inanmak istiyor birşeylere.
    Bir diğer gerçekte ateistlerin hiç savaş çıkarmaması
    ve son gerçekte bir tanrı düşününki 3 tane peygamber yollasın ve bunun sonucunda dünyada öylebir karmaşa yaşansınki 2000 yıl boyunca insanlar birbirini öldürsün.Şimdi böyle bir tanrı olabilirmi?
    Mantıgım derki tanrı mükemmeldir ve bir tane peygamber yollar ve böyle bir akıl karışıklıgına izin vermez.
    Eğerki şeytanada inanıyorsak anca şeytanın aklına gelebilicek bir durum yaşanıyor dünya üzerinde.İnsanlar inanç için birbirlerni öldürüyorlar ve tahamülsüzlük hat safhada.Tanrı böyle birşey istemezdi bana göre.

Bunlar benim düşüncelerim.
    bu akıl karışılığı bizim için bir sınav herkes doğruyu bulacak olsa dünyaya gönderilmemizin bir amacı olmazdı üniversite sınavı gibi düşünün herkes bildiği kadarını yapıyor buda öyle inanan kazanıyor ama tabi bu benim görüşüm siz inanırsınız ananmazsınız ona birşey diyemem

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İnanan ile inanmayan arasındaki fark nedir??İnandığını söyleyip, veya inandığını sanıp etrafa zarar veren bir insanla, inanmadığını söyleyen veya inanmadığını sanan ama yaşadığı topluma yararlı bir insan arasından hangisini tercih etmek gerek??
    ÖZALTIN bunu beğendi.

jimpam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle ''otizm'' bir eksiklik değildir.Bu tip insanlar dünya üzerindeki pek çok kişiden daha dikkatli gözlemci ve duygusal olabilirler.evet farklıdırlar, ama kesinlikle kötü bi fark değildir.Otizmli insanlar, belkide şuan çok dindar iman gücü kuvvetli görünen kişilerden çokçokçokçokçok daha üstünlerdir hem inanç hem de din konusunda bunu kimse bilemez.kalp bile kıramazlar, siz hiç otizm li bir çocuğun çıkıpta böyle gerizekalıca bile denilemicek bir açıklamada bulunduğunu gördünüz mü ben görmedim, önümüzdeki 12789132032.... sene de görmeyiz.Kaldı ki Allah, kendi kitabını peygamberini dinini sadece hoşgörü ile insanlara sunduruyorsa islamın temel amacı hoşgörüye dayanıyorsa imanına Allah bile bu dünyada karışmıyorsa beyin özürlü bu insanların müslümanlıktan soğutmaktaki bu amacı nedir.????
    bence bu gerzekçe açıklamayı yapan bu gibi bunun gibi kişileri, Allah yanına alır gibi yapısın uzay boşluğuna bıraksın.amin.
    ilkerabi ve drtayfun bunu beğendiler.
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İslam hoşgörü dinidir deniliyor doğduğum gündn beri,lakin ben pek hoşgörü göremedim.Kafa kesmeler,recm etmeler,binalara uçak çakmalar,başka mehseptekileri arabalı bomba ile imha etmeler,soykırım yapmalar,karikatür çizdi diye insan öldürmeler,yazı yazdı diye adam öldürmeler.
    Maşallah çok hoşgörülü.Birde hoşgörürüz olsaydı nasıl olucaktı merak etmiyorum bile.
    Tabi şimdi islam yanlış anlaşılıyor falanda denilebilir.Diğer dinlerdede aynı şiddet varda diyeceksiniz.Doğru.
    Ateistlerin yaptığı zulüm nedir?
    ÖZALTIN ve krd bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    İslam hoşgörü dinidir deniliyor doğduğum gündn beri,lakin ben pek hoşgörü göremedim.Kafa kesmeler,recm etmeler,binalara uçak çakmalar,başka mehseptekileri arabalı bomba ile imha etmeler,soykırım yapmalar,karikatür çizdi diye insan öldürmeler,yazı yazdı diye adam öldürmeler.
    Maşallah çok hoşgörülü.Birde hoşgörürüz olsaydı nasıl olucaktı merak etmiyorum bile.
    bu adama ne anlatacaksın şimdi?
    müslümanlar, kafa kesip uçak çarpıyormuş binalara

hatta amerikayı çağırıp kendilerini de bombalatıyorlar bunlar biliyor musun?

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adama ne anlatacaksın şimdi?
    müslümanlar, kafa kesip uçak çarpıyormuş binalara

hatta amerikayı çağırıp kendilerini de bombalatıyorlar bunlar biliyor musun?
    Onlar gerçek müslüman değil de klasik cevap.
    Find what you love and let it kill you.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar gerçek müslüman değil de klasik cevap.
    var istediğin gibi inan, senin sorunun

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Kimse de çıkıp "otizm seçme şansının insanın elinde olmadığı , dogmatik bir olay, ben de otistik olabilirdim , sen de " dememiş.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi endekste üstünlermiş?Kimi yakalamamız gerekiyomuş?Ne diyosun sen yahu?Dünyayı sömürmekte mi üstünler , ortadoğuya asker çıkarıp milyonlarca insanı öldürme endeksinde mi üstünler?Daha geçen gün 46 tane müslüman mynmarda yakıldı.Sizin ateist , tanrıya inanmayan budist rahipleriniz tarafından.Avrupalı ülkeler gelişmişmiş , onları yakalayamazmışız , onlar araba üretebiliyomuş , biz üretemiyomuşuz.Tamam o zaman hemen yarın avrupayı geçme yarışına başlıyalım.Nasıl yapıcaz bunu.Önce güçlü silahlar icat edip onları alt edicez.Bir dünya savaşı çıkarıp avrupa ve amerikayı yerle bir edicez.Onların birinci dünya savaşında Osmanlıyı 66 parçaya böldüğü gibi biz de onları 166 parçaya bölücez.Arkasından dünyanın her yerine donanmalarımızı yollayarak kolonileşmedik toprak parçası bırakmıyacaz.Oradaki yerli halkı kılıçtan geçirip hakimiyetimiz altına alıcaz.Onların sağlam olanlarını gemilere doldurup kendi ülkelerimize getirip köle yapıcaz.Kolonileştiğimiz topraklarda ne kadar kaynak varsa sömürüp sıkıp taşın suyunu çıkarıcaz.Petrol , altın , gümüş ne varsa kökünü kazıyacaz.Bütün dünya hammaddesini ve enerji kaynaklarını elimizde bulundurup üretimde rakipsiz olucaz.Hammadde ve enerji kaynaklarımızın bolluğu sayesinde en ucuza üretimi biz yapıcaz.Diğerlerinin hammadde ve enerji kaynaklarını elimizde bulundurduğumuzdan onlar sadece biz müsade ettiğimiz kadar üretim yapabilecek ve asla bizimle rekabet edemeyecek.Biz zenginleştikçe onlar bizle rekabet edemeyip fakirleştikçe fakirleşecek.Onlar fakirleştikçe biz onlara yüksek faizle borç para vericez.Onlar tabiki borcunu ödeyemiyecek.Battıkça batacaklar.Onlar battıkça biz daha çok borç vericez.Daha fazla kendimize borçlandırıcaz.Daha fazla faiz yükü altında ezdikçe ezicez.

Bu mu gelişmişlik endeksi.Bu mu üstünlük endeksi.Kalsın bi kenarda.Siz gelişmiş olun ama ben geri kalmış olarak devam etmeye kararlıyım.Kitapsız olup dünyayı sömürüp cehenneme çevirmektense inançlı olup yaradılanı yaradanda ötürü severim daha iyi.
    ortadoğuyu işgal edenler falan hep iktidardaki hristiyan demokratlar, yani dinciler. ateistler değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

dinci derken bundan nemalananlardan bahsediyorum, yanlış anlaşılmasın
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Forumdan Uzaklaştırıldı
    budizmde bir din bu arada bunu unutmuyalım sevgili arkadaşlar.Yani allahsız kitapsız değiller

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortadoğuyu işgal edenler falan hep iktidardaki hristiyan demokratlar, yani dinciler. ateistler değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

dinci derken bundan nemalananlardan bahsediyorum, yanlış anlaşılmasın
    Ne dincisi , ne dini kardeşim.Bunlarda din falan yok hala anlamıyo musunuz?Hristiyanlık diye bişey kalmadı.Protestanlık diye bişey icat ettiler.Bu protestanlıkta herşey serbest.Hiç bir yasak yok.Dinin bütün tabularını yıktılar.Kural yok , yasak yok.Şimdi bütün avrupa ülkeleri çatır çatır eşcinsel evlilik kanunlarını çıkarıyolar.Ufak bir hristiyan kesim itiraz ediyo ama sesleri çok cılız kalıyo.Şu an avrupada hristiyanlığa sahip çıkan kesim %10'u geçmez.Gerisi kendi oluşturdukları modern hristiyanlığı yaşıyo.Onun da ateizmden hiç bir farkı yok.Sadece adı hristiyanlık kalmış.4 tane kitapları var.Kendileri de bu kitaplarının insan eliyle yazıldığını gayet iyi biliyolar.Kutsal bir kitapları yok.İncil sadece temsili bir kitap.Vatikan sapık eşcinsel seks skandallarıyla çalkalanıyo.Adet , gelenek , görenek , hiçbirşey bırakmamışlar.Hristiyanlık adına tek yaşadıkları paskalya bayramları.O da olmasa hristiyanlığı hatırlayacakları bile yok.Geçen Vatikan'la yapılan bir röportajı dinledim televizyonda.Vatikan diyo ki avrupa halkı giderek ateistleşiyo.Hristiyanlık temsili olmaktan öteye gidemiyo.Tıpkı ingilteredeki kraliçe gibi.Hiç bir moka yaramadığı halde orda temsili olarak duruyo.Yönetimle falan hiçbişeyle alakası yok.

Yahudiliği desen adamlar biz şeytanın çocuklarıyız diyo.Haşa havva annemiz şeytanla ilişkiye girmiş , ondan da kabil dünyaya gelmiş.Kabil de Habili öldürmüş.Kendilerinin kabiloğulları olduğunu iddia edip onun işlediği cinayetle gurur duyuyolar.Kendilerini insan değil şeytanın çocukları olarak grüyolar ve hepsi insan düşmanı.Yani israiloğlu olmayan herkesi öldürmek onlar için sevap.

Bi yanda şeytana tapanlar , diğer yanda ateistler.İşte dünyayı kana bulayanlar bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

budizmde bir din bu arada bunu unutmuyalım sevgili arkadaşlar.Yani allahsız kitapsız değiller
    Budizm bir din değil yaşam biçimidir.Bir yaratana inanmazlar.Budizmin kurucusu Buda insanların çektiği ızdırapları sona erdirebilmek için bir arayışa çıkmış ve meditasyon gibi saçma sapıldanalak şeyler icat edip huzura kavuştuğunu iddia etmiştir.Budizmde tanrı inancı yoktur.Tam bir ateist yaşam biçimidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Buddhism is a religion indigenous to the Indian subcontinent that encompasses a variety of traditions, beliefs and practices largely based on teachings attributed to Siddhartha Gautama, who is commonly known as the Buddha, meaning "the awakened one". The Buddha lived and taught in the eastern part of the Indian subcontinent sometime between the 6th and 4th centuries BCE.[1] He is recognized by Buddhists as an awakened or enlightened teacher who shared his insights to help sentient beings end their suffering (dukkha) through the elimination of ignorance (avidyā) by way of understanding and the seeing of dependent origination (pratītyasamutpāda) and the elimination of craving (taṇhā), and thus the attainment of the cessation of all suffering, known as the sublime state of nirvāņa.[2]

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne dincisi , ne dini kardeşim.Bunlarda din falan yok hala anlamıyo musunuz?Hristiyanlık diye bişey kalmadı.Protestanlık diye bişey icat ettiler.Bu protestanlıkta herşey serbest.Hiç bir yasak yok.Dinin bütün tabularını yıktılar.Kural yok , yasak yok.Şimdi bütün avrupa ülkeleri çatır çatır eşcinsel evlilik kanunlarını çıkarıyolar.Ufak bir hristiyan kesim itiraz ediyo ama sesleri çok cılız kalıyo.Şu an avrupada hristiyanlığa sahip çıkan kesim %10'u geçmez.Gerisi kendi oluşturdukları modern hristiyanlığı yaşıyo.Onun da ateizmden hiç bir farkı yok.Sadece adı hristiyanlık kalmış.4 tane kitapları var.Kendileri de bu kitaplarının insan eliyle yazıldığını gayet iyi biliyolar.Kutsal bir kitapları yok.İncil sadece temsili bir kitap.Vatikan sapık eşcinsel seks skandallarıyla çalkalanıyo.Adet , gelenek , görenek , hiçbirşey bırakmamışlar.Hristiyanlık adına tek yaşadıkları paskalya bayramları.O da olmasa hristiyanlığı hatırlayacakları bile yok.Geçen Vatikan'la yapılan bir röportajı dinledim televizyonda.Vatikan diyo ki avrupa halkı giderek ateistleşiyo.Hristiyanlık temsili olmaktan öteye gidemiyo.Tıpkı ingilteredeki kraliçe gibi.Hiç bir moka yaramadığı halde orda temsili olarak duruyo.Yönetimle falan hiçbişeyle alakası yok.

Yahudiliği desen adamlar biz şeytanın çocuklarıyız diyo.Haşa havva annemiz şeytanla ilişkiye girmiş , ondan da kabil dünyaya gelmiş.Kabil de Habili öldürmüş.Kendilerinin kabiloğulları olduğunu iddia edip onun işlediği cinayetle gurur duyuyolar.Kendilerini insan değil şeytanın çocukları olarak grüyolar ve hepsi insan düşmanı.Yani israiloğlu olmayan herkesi öldürmek onlar için sevap.

Bi yanda şeytana tapanlar , diğer yanda ateistler.İşte dünyayı kana bulayanlar bunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:17 ----------

Budizm bir din değil yaşam biçimidir.Bir yaratana inanmazlar.Budizmin kurucusu Buda insanların çektiği ızdırapları sona erdirebilmek için bir arayışa çıkmış ve meditasyon gibi saçma sapıldanalak şeyler icat edip huzura kavuştuğunu iddia etmiştir.Budizmde tanrı inancı yoktur.Tam bir ateist yaşam biçimidir.
    Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları, habil kabil, İngilterede krallık hiç bir moka yaramıyor Budizm din falan değil saçmalıktan ibaret, ateistler ve şeytana tapanlar dünyayı kana bulayanlardır vs vs..

Yazdıklarını görünce dehşete kapıldım ve cevap yazmadan duramadım.Yazdıklarında çok ciddi problem var arkadaşım.Bu açık bir şekilde nefret suçudur ve ayrıca yazdıklarının tamamı yanlış. Olaylara biraz daha sakin ve akılcı bakmanda fayda var bence.
    seckin_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları, habil kabil, İngilterede krallık hiç bir moka yaramıyor Budizm din falan değil saçmalıktan ibaret, ateistler ve şeytana tapanlar dünyayı kana bulayanlardır vs vs..

Yazdıklarını görünce dehşete kapıldım ve cevap yazmadan duramadım.Yazdıklarında çok ciddi problem var arkadaşım.Bu açık bir şekilde nefret suçudur ve ayrıca yazdıklarının tamamı yanlış. Olaylara biraz daha sakin ve akılcı bakmanda fayda var bence.
    hangisinin neden yanlış olduğunu söylesene

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    nomotornocry kardeş ama sen öyle dedin diye öyle olmazki, adam hristiyanım diyor, budistim diyor ve buna din diyor. neyin din olup olmayacağına bırakalım da kendileri karar versinler. ayrıca diğerleri hakkında iddia ettiklerin rahatsız edici, hatta bariz bir şekilde nefret içeriyor. aynı şeyi de bizim için düşündüklerin de rahatsız olmuyor musun?

ayrıca orada belirttim dinci derken siyaseten ve ekonomik olarak bundan faydalanan güç sahibi adamlardan bahsediyorum ben.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hristiyanlık Ateizme yakın bişey, Vatikanın etkisi kalmadı, Yahudiler şeytanın çocukları,
    .
    Bildiğine eminmisin bu konuları....
    Kaldı ki yahudilik te Allahtan gelen , kitabı ve peygamberi olan bir din....
    Şeytanla ne alakası var....
    Hiristiyanlık için dediklerin de tamamıyle yanlış....

Ayrıca arkadaşın dediklerinde yanlış nerde göremedim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)