Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Ateizm ve Otizm arasındaki yakın akrabalık

Motovento
    REKLAM ALANI
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Din akli bir meseledir.

Lakin herhangi bir dini "kabul" akıl işi değildir ki

Kabul etmek/ iman etmek kalp işidir.

Bu yüzden dil ile ikrar KALP ile tasdik denir.

Bu yüzden dinde zorlama yoktur. Tasdik işi kalbindir çünkü.

Aklı havlu atmış ama kalbi hayır diyen bir çok insan var.

Birini görürüz tek kelime etmemiş olsak bile sevmedim

yada sevdim deriz mesela , bu kalbin işidir.

Ee bu otistik çocuklara hangisini vermeye çalışıyorlar?

Dinlerin mantık ksımını mı "kabullenme/iman" kısmını mı?
    yürekçe bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Herkes kendi düşüncesini anlatırken karşı tarafı kırmayı, aşağılamayı bırakana kadar :

Bismillahirrahmanirrahim.

Kul yâ eyyühel kâfirûne lâ â'büdü mâ tâ'büdûne ve lâ entüm âbidûne mâ â'büd ve lâ ene âbidün mâ abedtüm ve lâ entüm âbidûne mâ â'büd leküm diniküm veliye diyn.

Kâfirun Sûresinin Anlamı (Manası)

« De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana. »
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aslında saldırganlık dinlerdende değil,bu saldırganlık eğilimi insanın doğasında var normal karşılıyorum.Dinler insanlardaki saldırganlıgı törpüledği kadar Ahlaki öğretilerle,bir yandanda saldırganlıgı azdırabiliyor.Yöneticler dini kullnarak insanları yönlendiriyor.
    Ben Ateistim dinlere inanmıyorum bu bir gerçek.Ama ben demiyorumki bir tanrı yok bir yaratan yok.Elbetteki kendi inancım var hernekadar ispatlıyamasakda tanrının varlıgını genede insan inanmak istiyor birşeylere.
    Bir diğer gerçekte ateistlerin hiç savaş çıkarmaması
    ve son gerçekte bir tanrı düşününki 3 tane peygamber yollasın ve bunun sonucunda dünyada öylebir karmaşa yaşansınki 2000 yıl boyunca insanlar birbirini öldürsün.Şimdi böyle bir tanrı olabilirmi?
    Mantıgım derki tanrı mükemmeldir ve bir tane peygamber yollar ve böyle bir akıl karışıklıgına izin vermez.
    Eğerki şeytanada inanıyorsak anca şeytanın aklına gelebilicek bir durum yaşanıyor dünya üzerinde.İnsanlar inanç için birbirlerni öldürüyorlar ve tahamülsüzlük hat safhada.Tanrı böyle birşey istemezdi bana göre.

Bunlar benim düşüncelerim.
    seckin_ bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Tamam dini kullanarak oy alıyorsun, iş veriyorsun, yol açıyorsun, yol kapatıyorsun, koltuk sahibi oluyorsun, kendini pazarlıyorsun ama bu nasıl bir açıklamadır. Dini ağzına bu kadar sakız eden mahlukattır günahkar(!) ateistten daha günahkar olan. Dinden imandan çıkarırlar adamı.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Mengu16 ve İHTİYAR bunu beğendiler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. isveç %46–85
    2. vietnam %81
    3. danimarka %43–80
    4. norveç %31–72
    5. japonya %64–65
    6. çek cumhuriyeti %54–61
    7. finlandiya %28–60
    8. fransa %43–54
    9. güney kore %30–52
    10. estonya %49
    11. almanya %41–49
    12. rusya %24–48
    13. macaristan %32–46
    14. hollanda %39–44
    15. britanya %31–44
    16. belçika %42–43
    17. bulgaristan %34–40
    18. slovenya %35–38
    19. israil %15–37
    20. kanada %19–30
    21. letonya %20–29
    22. slovakya %10–28
    23. isviçre %17–27
    24. avusturya %18–26
    25. avustralya %24–25
    26. tayvan %24
    27. ispanya %15–24
    28. izlanda %16–23
    29. yeni zelanda %20–22
    Ben bu rakamlari oldukça düsük buldum.
    Bana göre dünyada yasayan insanlarin %90 dan fazlasi ateist.
    Fakat bu rakamlar gösteriyor ki ya itiraf etmekten çekiniyorlar,
    ya da ateist olduklarindan kendilerinin bile haberi yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    pireye kızıp yorgan yakmayın, akıllı olun

Nisa suresi
    Bismillah
    49. Kendilerini temize çıkaranlara ne dersin! Hayır, Allah dilediğini temize çıkarır ve hiç kimse kıl payı kadar haksızlık görmez.
    50. Bak, nasıl da Allah üzerine yalan uyduruyorlar; apaçık bir günah olarak bu (onlara) yeter!

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Gene getirip mevzuyu zurnanın son deliğine bırakmışsınız.

Otizm, sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını etkileyen bir gelişim bozukluğudur. Otizm genellikle yaşamın ilk 2 yılında ortaya çıkar. Otistik çocuklar genelde öğrenme zorluğu çekerler. Otistik çocukların büyük bir kısmında farklı seviyelerde zeka geriliği görülse de, zeka seviyeleri normal otistik çocuklar da vardır. Ancak genel zeka seviyeleri ne olursa olsun, Otistik çocuklar çevrelerindeki dünyayı algılamakta ortak bir zorluk çekerler
    Bkz:
    http://www.otizm.org/?page_id=316

Modern mahkemeler ceza verirken kişiye bakar: REŞİT ve Mümeyyiz mi diye..
    Yaniiiiiii 18 yaşından büyük mü ve aklını düzgün kullanabiliyor mu diye..

İmanın şartlarında da; islamın şartlarında da aklı kullanmak diye bir kavram geçmez (Bkz Diyanet kaynakları) demek ki hocaların aklına uyacağız, kabul edeceğiz ya da red edeceğiz.
    Başkasının aklıyla yaptığımız işten sorumlu olur muyuz?
    Yolda giderken önünüze çıkan adam mı kaçmadığı için sorumludur yoksa frene basmayı akıl edemeyen siz mi?

Aklını kullanmayanlar için de
    Kaya, "Otistik çocukların beyinlerinde inanç alanı olmadığı için Allah'a inanmayı bilmiyorlar" dedi. şeklindeki bir önermenin doğru ve bilimsel olmasının önemi yoktur.

Benim gibi insanların hemen soracağı soru şudur:
    ''İnananlar; beyinlerinde bir bölge(!) olduğu için mi inanıyorlar? olacaktır!
    O zaman kaya isimli kişinin inanmayanların beynindeki eksik olan kısmı da ortaya koyması gerekir !!!!! Önermesi her iki yönde de yürümelidir.

Peki o zaman peygamber olduğunu falan iddia eden delileri nereye koyacağız? Yukardaki önermeyi ortaya atan kişi rahatlıkla bu delilerde ''beynin inanç bölümünün''(!) fazla gelişmiş olduğunu iddia edebilir! Hatta kendini peygamber sanan deliyi biz ''normal'' akıllılardan üstün bile görebilir.

İnsan; beyninin yarısı sonradan alınsa bile yaşamını normal olarak sürdürebilmektedir. Sadece beynin çaprazlama kullandığı organları tekrar kullanabilmek için zaman gerektiği anlaşılmıştır.
    Felç (beyin damarlarının bir şekilde tıkanarak bir bölümünün işlevsiz kalması) geçiren hastaların da dini inançlarında bir değişim olduğu şimdiye kadar gözlemlenmemiştir. Yani felç olan bir kimse sonradan ateist olmamıştır!

Trafik kazası geçirip sonradan otistik olan kimseye de rastlanmamıştır!
    veee...
    Yaptığı genellemeler kendini bağlar, ateistlerin de otistik veya durgun zekalı olduğu şeklindeki ters önermesi doğru değildir; ateistler içinde dahi'ler de vardır..
    Bence;
    Bu vatandaşın söylediklerini zerre kadar ciddiye almamamız gerekir...
    (kafam şişti!) gibi basit bir tanımlamayı bile anlamakta güçlük çeken bu çocukları çok soyut kavramlarla zorlayıp ''dindar'' hale getirmeye çalışmanın o çocuklara düpedüz eziyet olacağına inanıyorum! Bu dernek başkanı derhal istifa ettirilip çocuklar bunların elinden kurtarılmalıdır.

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pireye kızıp yorgan yakmayın, akıllı olun
    Nisa suresi
    Bismillah
    49. Kendilerini temize çıkaranlara ne dersin! Hayır, Allah dilediğini temize çıkarır ve hiç kimse kıl payı kadar haksızlık görmez.
    50. Bak, nasıl da Allah üzerine yalan uyduruyorlar; apaçık bir günah olarak bu (onlara) yeter!

azıcıkta değişiklik olsun dedim..

ahzab:53-54

Maşşallah,
    "ey inananlar! peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. sohbet etmek için de gidip oturmayın. bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. allah gerçeği söylemekten çekinmez. peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. bu sayede sizin kalplerinizde onların kalplerde daha temiz kalır. allah'ın peygamberini üzmeniz ve o'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. çünkü bu allah katında büyük bir günahtır."

ayse ana!miz da bos durur mu, yapistirmis cevabi.

ahzab suresinin 51. ayeti indikten sonra ayşe aynen şöyle diyor.“görüyorum ki,”, “senin allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (kaynak: buhari, tefsir/7; tecrid, hadis/1721; müslim, rıda/49,50-hadis/1464; ibni mace, nikah/57-hadis/200; ahmet ibn-i hanbel, 6/134, 158, 261)

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bunada bakıverin
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

.
    Mengu16, K o r @ y ve alp_tunay bunu beğendiler.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı düzgünbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ahzab suresinin 51. ayeti indikten sonra ayşe aynen şöyle diyor.“görüyorum ki,”, “senin allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (kaynak: buhari, tefsir/7; tecrid, hadis/1721; müslim, rıda/49,50-hadis/1464; ibni mace, nikah/57-hadis/200; ahmet ibn-i hanbel, 6/134, 158, 261)

.
    Bu iiyiydi....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

http://www.ntvmsnbc.com/id/25437493/

Bu saçma yazıya cevap bile vermemek lazım da, otistik çocuklar üzerinden yine rant peşinde oldukları için aklı başında bir vakıf güzelce cevaplamış.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı düzgünbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azıcıkta değişiklik olsun dedim..

Maşşallah,
    "ey inananlar! peygamberin evlerine, yemeğe çağrılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilirseniz girin ve yemeyi yiyince dağılın. sohbet etmek için de gidip oturmayın. bu haliniz peygamberi üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. allah gerçeği söylemekten çekinmez. peygamber eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. bu sayede sizin kalplerinizde onların kalplerde daha temiz kalır. allah'ın peygamberini üzmeniz ve o'ndan sonra eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. çünkü bu allah katında büyük bir günahtır."

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

bunada bakıverin

.
    bir de ayşe hanımı götürüp peygamberimizin ayak ucuna gömmüşler değil mi?

kaynaklardan birinde bir sorun var ama ne?
    Allah olmadığı kesin, Kitapları da kesnin, peygamberi kesin..
    Doğruyu elbette Allah bilir...

yok yoook, Allah Hz. Muhammed'e gerçekten peygamber sabrı vermiş!!!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    insanoglu nasil oldugunu anlayamadigi herseye tanrinin isi demistir. tabi bilim ilerliyor, belki herseyi degil fakat daha cok sey biliyoruz evren, dunya ve insan hakkinda. bilim gitgide buyurken, bilinmeyenlerin tanrisi yavas yavas kuculuyor.
    agac yasken egilir biliyorsunuz bunu. musluman bir ulkede dogdunuz, cocukluktan bu yasiniza kadar beyniniz allah ile dolduruldu, 5 vakit ezan dinlediniz. bazi seyleri kabullenememenizi anliyorum.
    isin asli dinlerin el ile tutulur bir kanitinin olmamasi. butun kanitlar yoruma dayali. bilim teleskop ile olcum yapiyor, buna bagli olarak evrenin genisledigini soyluyor. hoooop kuran tasfirleri degisiyor, "biz evreni genisletiriz" oluyor.
    bu gercekleri gormenizi engelleyen sey, beyninizin cok iyi yikanmis olmasi. uykudan uyanin, kurani acin, bir kez daha okuyun.
    seckin_ bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanoglu nasil oldugunu anlayamadigi herseye tanrinin isi demistir. tabi bilim ilerliyor, belki herseyi degil fakat daha cok sey biliyoruz evren, dunya ve insan hakkinda. bilim gitgide buyurken, bilinmeyenlerin tanrisi yavas yavas kuculuyor.
    agac yasken egilir biliyorsunuz bunu. musluman bir ulkede dogdunuz, cocukluktan bu yasiniza kadar beyniniz allah ile dolduruldu, 5 vakit ezan dinlediniz. bazi seyleri kabullenememenizi anliyorum.
    isin asli dinlerin el ile tutulur bir kanitinin olmamasi. butun kanitlar yoruma dayali. bilim teleskop ile olcum yapiyor, buna bagli olarak evrenin genisledigini soyluyor. hoooop kuran tasfirleri degisiyor, "biz evreni genisletiriz" oluyor.
    bu gercekleri gormenizi engelleyen sey, beyninizin cok iyi yikanmis olmasi. uykudan uyanin, kurani acin, bir kez daha okuyun.
    evet, hep birlikte okuyalım
    scooboy bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı zıpır emmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]bunada bakıverin
    hep diyoruz, ayetin birine bakar ötekine bakmazsınız
    halbu ki aynı ahzab suresinin 3. ayetinde
    4. Allah, hiçbir adamın içine iki kalp koymamıştır. Kendilerine zıhâr yaptığınız eşlerinizi de anneleriniz yapmamıştır. Yine evlatlıklarınızı da öz çocuklarınız (gibi) kılmamıştır. Bu, sizin ağızlarınızla söylediğiniz (fakat gerçekliği olmayan) sözünüzdür. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola iletir.
    ve 6. ayetinde de
    Bismillah
    6. Peygamber, mü’minlere kendi canlarından daha önce gelir. Onun eşleri de mü’minlerin analarıdır. Aralarında akrabalık bağı olanlar, Allah’ın Kitab’ına göre, (miras konusunda) birbirleri için (diğer) mü’minlerden ve muhacirlerden daha önceliklidirler. Ancak dostlarınıza bir iyilik yapmanız başka. Bu (hüküm) Kitap’ta yazılıdır.
    hadisler ise peygamberimizin söylediklerine denir, diğer insanların söylediklerine değil
    ve Kuran dışındaki hiç bir emir bizi bağlamaz!
    bu insan denen şey, hiç değişmiyor biliyor musunuz?
    ve Kuran da hep nokta atışıyla bu tespitleri bildiriyor
    Al-i İmran suresinde şöyle der mesela:
    Bismillah
    7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.
    ------
    78. Onlardan (Kitap ehlinden) bir grup var ki, Kitab’dan olmadığı hâlde Kitab’dan sanasınız diye (okudukları) Kitap’tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, “Bu, Allah katındandır” derler. Hâlbuki o,
    Allah katından değildir. Bile bile Allah’a karşı yalan söylerler.
    itiraf edemeseniz de bu daha iyiydi demi, ha alp?

videoya gelelim
    yer afganistan
    Cocain İntelligence Agency yani cia, dünya uyuşturucu hammaddesi piyasasının %90 ına kadarını karşılayan afganistanda cirit atar, çok sıkı fıkıdırlar yönetimle
    çocukların aklı din adı altında çelinir, çünkü halkın bu yönde hassasiyeti var
    taliban, afganistanda yönetimi ele geçirdiğinde afganistanda uyuşturucu hammaddesi üreticileri idam edildiğinden, hammadde üretim oranı %90 lardan % 5 lere kadar gerileyince zamanın abd başkanı bush un önüne afganistan işgal planı konuldu.
    ama bahane lazımdı. şansa bak ki 11 eylül saldırıları geldi peşine ve usame bin ladin afganistana kaçtı
    sonrası malum... taliban devrilip yerine kukla karzai yönetimi kuruldu
    hatta bilmem ne dergisi yılın ek seksi erkeği seçti karzai yi; ne güzel istanbul demi

aynı afganların bir kısmı bugün suriyede kürsel sermayenin tetikçiliğini yapıyor; çeçen, libyalı ve diğer özel operasyon şirketlerindeki mücahit(!) kardeşleriyle
    evet canım, varsa başka soru(nun) alalım
    djan bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Ah hep bu büyük güçler. Halbuki islamla yönetilen ülkeler şu emperyalist ülkeler olmasa ne güzel yaşatacaklar dinimizi değilmi?
    Bu emperyalist ülkelerin şahına yamanan adama tapanlar sizin olayınız ne?
    Kabede şeytan taşlarsınız, ama dünyadaki şeytanın ortadaoğu ortağına(Eş başkanına) laf söyletmezsiniz.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah hep bu büyük güçler. Halbuki islamla yönetilen ülkeler şu emperyalist ülkeler olmasa ne güzel yaşatacaklar dinimizi değilmi?
    İslamla yönetilen bir ülke yok arkadaşım
    diğer kısmı ilgilendirmediği için alıntı yapmadım, onu da arka kapıdan kaçanlar cevaplasın

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bismillah
    7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.
    Şimdi ayetleri tarışacak ne vasfımız ne de yetkimiz var...
    Ama anlaşılmayan bişey var...
    Madem gerçek anlamını Allah biliyor o zaman kullarına indirdiği kitabında neden anlaşılmaz bir konu olur....
    Burda sanırım yorum hatası var...

Motosikleti
    Ducati 797
    din perspektifinden baktığımızda imtihanın olduğu bir dünyada her şey açık seçik olsa idi ,imtihanın bir manası olmazdı değil mi?
    Bismillah
    14. Onlar, kendilerine bilgi geldikten sonra, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Eğer (azabın) belli bir süreye kadar (ertelenmesi ile ilgili olarak) Rabbinden bir söz geçmiş olmasaydı, aralarında hemen hüküm verilirdi. Onlardan sonra Kitab’a mirasçı kılınanlar da, onun hakkında derin bir şüphe içindedirler.
    iki adam sınava girer, biri 100 alır öteki 0
    aralarındaki fark, çalışmak ve kafayı çalıştırmaktan doğar
    ve başarı çalışanın hakkıdır

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    din perspektifinden baktığımızda imtihanın olduğu bir dünyada her şey açık seçik olsa idi ,imtihanın bir manası olmazdı değil mi?

iki adam sınava girer, biri 100 alır öteki 0
    aralarındaki fark, çalışmak ve kafayı çalıştırmaktan doğar
    ve başarı çalışanın hakkıdır
    Konumuza dönecek olursak o zaman bu araştırmayı yapanların boş işlerle uğraştığının kanıtı oluyor....
    Önemli olan kafayı çalıştırabilmekse....
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Link açılmassa yazıyı buraya koyuyorum..
    Arada güzel laflar söylüyor bu adam....

Otizm
    tedavi edilebilen bir çocuk hastalığı
    ama,
    sosyolog kılığında bir sığırın
    insana dönüştürülmesi için
    henüz bir tedavi bulunamadı!

Metin Uca

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)