Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Yeni Başlayacaklara Hitaben

Motovento
    REKLAM ALANI

Yazı gerçekten motosilet kullanmaya başlamayı düşünen arkadaşlar için çok faydalı olacaktır. Bunlardan biri de benim, yakın zamanda bir motosiklet almak niyetindeyim, ama öncelikle bu motor sevdasının nedenini belirtmeliyim. Bir filmde Honda CBR 1000RR motoru görmemle başladı ilgim. Ve daha sonra motosiklet nedir ne değildir, ne türleri mevcuttur gibi sorularıma yanıt ararken asıl istediğimin bir motor kullanmaktan ziyade bir yarış motosikleti kullanmak olduğunu farkettim. Aslında, büyük ihtimalle birçok arkadaşta bu yarış motosikleti hevesi vardır, ama yazınız ve diğer birçok yerde anlatılanlar gösteriyor ki birden yarış motosikleti kullanacağım diye ortaya çıkmak pekte akıl karı değil. O zaman daha düşük özelliklerde, bir aceminin kontrol edebileceği düzeyde bir motor almak daha mantıklı. Peki, istediğim şey bu mu? İstediğim şey bir yarış motosikleti tarzında birşey kullanmak, ama şu aşamada yarış motosikleti kullanamayacağıma göre ve diğer tarzda ki motorları da istemediğime göre yapmam gereken, bir yarış motosikletine benzeyen fakat bir aceminin kullanabileceği özellikleri barındıran bir motor bulmak. Mesela, bunun için en çok önerilen motosiklet Honda CBR 125 herhalde, ama onun lastiklerinin normal bir motorsikleti andırıyor oluşu, bu motosiklet konusunda ki hevesimi kırıyor. Hiçbir şekilde HONDA CBR 1000RR de ki görsel zevki vermiyor bana. Bilmiyorum, ne yapsam vazgeçsem mi bu sevdadan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Yazıya kesinlikle katılıyorum ve çok teşekkür ediyorum.Ybr 125 kullanıyorum.Gerçekten şehir içi kullanmak için fazla bir motor diyebilirim.Hatta bazen 125 cc hacmindeki bir motorun bu kadar güçlü olabildiğine inanamıyorum.Yeni başlayaşlayanların 125 cc yi geçmemelerini öneririm.Bence silindir hacmi yüksek motorlar sadece uzun yolculuk için gerekli.Diğer kullanımlarda gereksiz ve çok tehlikeli.saygılar...

Motosikleti
    Trek 24 vites dağ bisikleti :D
    Teşekkürler .

Motosikleti
    yok malesef :(
    siteye smdi uye oldum ilk olarak bu yaziyi okudum... bende daha yeni baslicam henuz bi motorum yok... ehliyetim bile yok

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Motosikletten once motosiklet kulturune adapta olmaya calis, bence bu konuda en buyuk nasihat bu. Cunku seni surekli ogrenmeye iter. ama eger tutarda aceleyle motor alır ve herseyi uzerinde ogrenmeye calisirsan her zman sansli olmayabilirsin. Bisiklet degil ki duse kalka ogrenilsin.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

miter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa 1997
    Bu yazıyı okumak için birkaç dakikasını ayırmayan arkadaşlar,sanırım çok şey kaybedecekler..Belki yaşamları olacak kaybedecekleri.Böylesine tecrübe ve birikim dolu bir yazı yıllarca uğraşarak kazanacağımız deneyim için bulunmaz bir ışık.Ben yıllardır 150 lik vespama biniyorum.Binmeye devam edeceğim.Herkesin de bu uyarı dolu yazıyı dikkate alması gerek..
    Teşekkürler zafer bey,biz üşenmeden okuduk.Önemli olan senin üşenmeden bunları yazmış olman bence.

Motosikleti
    Daelim VT 125 Evolution
    Yeni başlayacak olan br üye ve motor tutkunuyum...Çok etkileyici ve yol gösterici bi yazı.. kendi adıma ve tüm yeni başlayanlar adına teşekkür ederimm...

Motosikleti
    Keeway SL 150 (Siyah)
    Ben de ehliyet sınavlarını geçtim.
    Ehliyet cepte sayılır yani.
    Hayırlısı ile bir motor alacağım.
    Bu konuyu dikkatle okudum.
    Henüz karar veremedim ama Kanuni Caracal 200CC düşünüyorum.

Herkese iyi sürüşler dilerim.
    [B]Üç şey vardır ki insanoğlunun yüceliğini gösterir: Musibetten şikayetçi olmamak, ağrıdan dolayı sızlanmamak ve diliyle kendini övmemek.Ebu Derda (r.h.)[/B]

Bir sorum var?

Yazida anlatilanlarda buyuk olcude dogruluk payi var.Ancak motosiklet bir hiz araci degil bir ulasim araci ve kim ne derse desin ,sorunun en buyuk sebebi BILINCSIZLIK . Ulkemizde luks tuketimin cok olmasi da bu bilincsizligin bir parcasi.Ancak konu sadece motosikletin cc.si bazinda ele alinmamali . Trafikte yeni ehliyetli olup ,arabasini altina cekip gazlayan okadar cok potansiyal katil varki! Ustelik bunlarin hicbiri 1000 cc lilk chevrolet spark kullanmiyor! Benim 2 ay once katildigim baslangic seviyesi haftasonu egitiminin ertesi gunu motosiklet alip trafige cikan bir suru tandigim arkadas var.Bunlar icin cc farkedecek mi? Sevgiler

Motosikleti
    yakında olcak inşallah
    mrb ben 150cc 99 chart romet almayı düşünüyorum bu motor hakkına bni bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti
    VESPA ET4 150
    Arkadaşlar yazılanlar gerçekten çok doğru.Ama maalesef trafiğimiz özellikle motor sürücüleri konusunda bilinçlenmiş değil.Bir bayan olarak motor kullanmanın zorluklarını yaşadım.Eşim, Bebeğimiz Vespa ET4 150'miz ile 2 ay önce bir kaza geçirdi.Ara sokakta yaklaşık 85 km. hızla giden gözü kararmış bir trafik canavarı otomobili ile yol hakkını ihlal ederek Eşimin kullandığı Bebeğimize yandan çarpti ve 115 kg. lik motorumuzu 17 mt sürükledi.Beyin kanaması geçiren Eşimi orada öyle bırakarak kaçtı.Eşim 7 gün yoğun bakımda yattı.Çok acı günler yaşadık.Eşim de Ben de son derece bilinçli motor sürücüleriyiz.Ama bazen başkalarının hatalarının ceremesini bizler çekmek zorunda kalabiliyoruz.Hurda olan Bebeğimize asla kızgın değiliz.Belki bu kadar sağlam olmasaydı Eşim hayatını kaybedebilir ve ikimizde motora bir daha binmemek üzere veda edebilirdik.Ama öyle olmadı ve şu an bir Vespa ET4 veya LX 150 bakıyoruz.Motoru her zaman ailemizin bir parçası olarak gördük.Onunla dağlarda gezdik, tatile çıktık, en zor anlarımızda hep yanımızda oldu.Her zaman onun garajımızda bizi bekliyor olması güven verdi.En mutlu anlarımızı onunlayken yaşadık diyebilirim.Motoru bir canavara çevirmekte, onunla özgürlüğü ve mutluluğu yaşamakta bizlerin elinde.Her zaman bilinçli ve kontrollü olmak, sadece kendi zevkimizi değil başka insanlarında hayatlarını düşünmek zorundayız.Her zaman kask kullanmalı ve motorumuzla hayata normal hızla bağlı kalmalıyız...Herkese sevgiler

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    didoyus eşinin kazası için çok üzüldüm büyük geçmiş olsun inşallah sağlığı iyidir
    ben şuan motor kullanmıyorum ama böyle bir kaza geçirsem motoru bırakırdım herhalde

böyle bir iki teker aşkınız olduğu için takdir ediyorum sizi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

çok yararlı bir yazı, insanın aklını başına getirecek tarzdan, teşekkürler yazıyı yazana, bu yazıyı her yeni motor alacağa defalarca okutmak gerekir. tekrar teşekkürler teşekkürler teşekkürler...

Harika bir yazı, yazanın da aktaranın da eline sağlık...
    [COLOR="Red"]Resimle evliyim,müzik metresim...[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    bende ilk başta kuzenin yamahasını görünce 1000cc istiyorum dedim ama yazılanları okuyunca kendime geldim.125 cc nin yeterli olacağını düşünmeye başlamıştım ki bugün okulun önünde 125 cc kırmızı bi honda gördüm ama hiç hoşuma gitmedi,çok ufak, aceba 600 cc bi motosiklet benim için gerçekten fazla mı olur ???1000 cc yi trafiğe kapalı alanda çok rahat sürüyorum(şimdilik 1.viteste).yorumlarınızı bekliyorum

Motora Baslangic Hakkinda

22 Yasinda ogrenciyim bu aralar motora karsi ilgi duymaya basladim. Lise zamanlarimda motorsikletle ufak bir tanisikligim oldu (Moped kullandim) simdi tekrardan baslayip buyuk hacimli motorlar kullanmak istiyorum. Bu isi iyi bilen birisi bana neyi tavsiye eder? Saygilarimla Malta
    Bana maillede ulasabilirsiniz: rokovet@gmail.com

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Hoşgeldin.

Reşat DD (Donald Duck amca) Arbaş'ın "Motosiklet Teorisi" isimli kitabını büyük kitapçılarda bulabilirsin. Bir göz at. Sitedeki bilgi içeren başlıkları bir dolaş.

En sonunda da bu merete bulaştıktan sonra kurtuluş olmadığını kafana sok.

Kolay gelsin.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    sym mio
    boy a yönlendirmek lazım seni detaylarıyla anlaytır sana
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    valla kardeş evlere servisimiz yok.okadar bilgi edinmek istiyosan bi zahmet siteye takıl ve okuyarak kendin bilgi edin.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    donald duck motosiklet teorisi ni baştan aşağıya bir kez okuduktan sonra daha bilinçli ve teorik olarak donanımlı olacaksındır.sıkılmadan usanmadan maddeleri tek tek okuyunuz.

http://donald.hypermart.net/Teori/Cover.htm
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler