Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil Kapısı Nasıl Açılmalı ? Hollanda tarzı kapı açma tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motorcuların ve bisikletlilerin araçların açılan kapılarına çarpması ile yaşanan kazaların sayısı devamlı artmakta. Araç sürücülerinin ve yolcularının kapıları daha dikkatli bir şekilde açması için Hollanda'da farkındalık yaratmak için bir kampanya düzenlendi ve kampanya sloganı da "Kapıyı açmadan önce bakın".

Kampanyada yaşanan kazaları azaltmak için bir kapı açma tekniği anlatılıyor. Hollanda tarzı kapı açma tekniği olarak adlandırılan bu teknikte şoför aracından inerken kapıyı sağ eli ile açıyor. Bu sayede sürücünün vücudu kapı yönüne dönerek ineceği yolu görmesi sağlanıyor.
    Aracın sağ tarafından inecek yolcular için ise kapı sol el ile açılarak yoldan araç gelip gelmediği görülüyor.

Kısaca araçtan inerken kapı kolunu kapıya uzak olan eliniz ile açıp yoldan bir araç gelip gelmediğine bakmalısınız.

Bu alışkanlığı kazanana kadar araçların kapı koluna bir bez bağlayıp tekniği hatırlamanızı sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi kazaları önlemek için;

"Kapıyı açmadan önce bakın"

Haberler:

Taksinin kapısı açıldı, motosiklet sürücüsü yere düştü!
    Yunus ekibi taksinin açık kapısına çarptı: 2 yaralı
    espresso ve Guven bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Kurtarma şansınızın neredeyse hiç olmadığı en kötü kazalardan bir tanesi budur.
    Ve bu kaza sırf kendinden başka kimseyi düşünmeyen hırbonun teki aynaya bakmadığı için oluşuyor.
    Hadi sağ şeritte park halindeki araçları anlıyoruz bir şekilde.
    Sol şeritte yolcu indirenleri ne yapıcaz?
    Tem'de sol şeritte yere tükürmek için kapı açanları ne yapıcaz?
    Ehliyet için bir ton saçma şey öğretilir. Ama bu tip genel kurallar öğretilmez. Bizim en büyük eksikliğimiz budur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evin kapisini acar gibi actirmayip lamborcini gibi yukari acilacak sekilde yaptiklari zaman..

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kendimi bildim bileli bu şekilde açarım kapıyı, etrafı kontrol ettikden sonra bir yandan yavaşca inerken biryandan da kapıyı açarım. Ama yurdum insanı kapıyı önce öküz gibi birden sonuna kadar açıp ondan sonra iniyor. Motosiklet, bisiklet vs çıkabiliri geçtim; araba da çarpabilir, senin de ayağın, kolun gidebilir ey sığır! Motosikletle filtering yaparken sol şeritteki bir aracın sağından geçtiğim sırada tam da tarif ettiğim gibi öküzce kapı açmasından dolayı sol el kemiğim(metakarp) kırıldı, 2 kere ameliyat oldum.

Eğitim şart.
    espresso bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Aslında araçlarda kapı kolunu sağ veya sol omuz hizasında yapsalar bu sorun kökünden çözülecek.
    Ama yapmazlar. Markanın bi tanesi arabaya ayak masajı koymuş.
    ranzi ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında araçlarda kapı kolunu sağ veya sol omuz hizasında yapsalar bu sorun kökünden çözülecek.
    Ama yapmazlar. Markanın bi tanesi arabaya ayak masajı koymuş.
    Süper fikir bunun gibi küçük değişiklikler olsa , sürücü kurslarında motorsiklet üzerine ders verilmesi zorunlu hale gelse , bu tür kazalarda verilen cezalar 2 katına çıksa bak bakalım bir daha böyle bir şey olabiliyor mu ? .
    Ama motorsikletçilerin içinden çıkan bir kaç fire tüm motorcuları kötü , serseri gösteriyor ve kavga ve kaza kaçınmaz oluyor ama bunu üst yöneticiler düşünmeli bunlar olmadıktan sonra ....

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de hep çok az açıp, kontrol edip, sonra açarım kapıyı. Henüz hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)