Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yunus ekibi taksinin açık kapısına çarptı: 2 yaralı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Şişli'de 'Yunus' olarak bilinen motosikletli polis ekibi, taksi müşterisinin arka kapıyı açtığı sırada kapıya çarptı. Olayda iki polis yaralandı.

Kaza saat 09:45 sıralarında Şişli Asker Ocağı Caddesi üzerinde meydana geldi. Caddede ilerleyen takside bulunan müşteriler trafik sıkışınca inmek istediler. Taksi müşterisinin arka kapıyı açtığı sırada sağ taraftan gelen "Yunus" olarak bilinen motosikletli polis ekibi, kapıya çarptı.

Çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunan iki polis, yol kenarına savruldu. Taksi şoförü kazayı polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Meslektaşlarının kaza yaptığını duyan polisler olay yerine akın etti. Yaralı iki polise kazayı duyup gelen meslektaşları yardım etmeye çalıştı.

Bir süre sonra kaza yerine gelen sağlık ekipleri yaralı polislere ilk müdahalede bulundu. Yaralılar ambulansa alınarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Taksi şoförü “Trafik durunca müşteriler inmek istedi. Müşteri arka kapıyı açınca yan taraftan gelen polis arkadaşlar çarptılar “dedi. Taksi sürücüsü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kaynak: Hürriyet
    ramcixx, mehmetenis ve Pisman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Yol ortasında durup kapı açma terörüne biri dur desin. Allah şifa versin, inşallah bir şeyleri yoktur.
    Konudan bağımsız ama bugün ben de dikkat ettim. Polis artık çelik yelekle geziyor.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun maalesef her zaman yaşanan bir durum.en sağ yerine ortayı kullanırım bu sebeplerden ötürü.. fakat 2 şeritlik yolun orta alanından giderken bile sol şeritteki arka kapının açılmasını ve adamı açılan kapının içine sokmama ramak kala durmamıda hatırlarım. umarım ciddi birşeyleri yoktur.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Geçmiş olsun polis abilerimize... Taksi şoförüne müebbet hapis

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Allah şifa versin, geçmiş olsun inş. kısa zamanda atlatırlar ciddi sonuçları olmaz.

Ben birşey farkettim hiç dikkat etmemiştim polislerimiz neden çeneden açılır kask kullanıyorlar acaba, belki rahatça konuşmak için filandır ama kapalı kaska göre daha tehlikeli değil mi?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Allah sifa versin,

Taksicinin de basi belaya girmez umarim.
    Duran taksinin sagindan gecmek nedir, yunusun bunu ongormesi lazimdi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sifa versin,

Taksicinin de basi belaya girmez umarim.
    Duran taksinin sagindan gecmek nedir, yunusun bunu ongormesi lazimdi.
    Katılıyorum. ..

Trafik sıkışık ken açılmış kapı... netice de dikkat etmek gerek her iki taraf içinde ...

Umarım ciddi bir şeyleri yoktur. Acil şifalar dilerim.

Yalnız dikkatinizi çekmek isterim. Bir sür polis memuru ne hikmetse çok hızlı bir şekilde olay yerine gelmişler.
    Bizim ihtiyacımız olduğunda yarım saate önce gelmezler nedense....
    computeus ve Mertcan00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ambulans gelmeden kaskları çıkarmışlar sanırım. Bu, yol ortasında adam indirme konusu bizim milletin hastalığıdır. Bursa'da otobüsler için yapılmış cepler vardır ama bakarsınız adam gider cebe 5 metre kala en sağ şeritte sığır gibi durup yolcu indirir veya bekleme yapar ve de bunu sadece taksici, minibüsçü değil herkes yapar.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar duran taksi derken trafik durmuş...
    Duran trafikte taksi şeridinde! Kendini sağa doru hamle dahi yapmıyor büyük ihtimalle,
    Yolcu çaaaat diye açıyor kapıyı..

HEPİMİZ araçların sağından geçiyoruz.. Lutfen duran sıkışık trafikte hızımı azaltıp, ani manevralardan kaçınıp, 2 katı dikkatli olalım..

*KAPI açılıyor,
    *2. 3. şeritten insanlar iniyor, yada ışıklara yürümeye üşenip aradan geçiyorlar, özellikle büyük bir aracın önunden gecerek kaldırıma yöneliyor ve GÖRMÜYORSUNUZ anlık şekilde çıkıyor,
    mehmetenis bunu beğendi.

burada mevzu tam olarak araçların sağından geçmek değil,
    taksideki vatandaşlar, taksinin solundan inseler, soldan kapı açsalar ve ortadan geçen yunuslar yine kapıya çarpsa
    sonuçda ansızın açılan bir kapı var yine, eğer taksi en sağ şeritte ve durmuşsa bir kusuru yok.

mevzu motorsikletin neden ortadan gittiği şerit ihlali yaptığı, kendisini küçük araç görerek, trafik kurallarını kendi keyfine göre hiçe sayması, esasında aracın arkasından gidersin, trafikde ortalardan gitmek diye bişi yok,
    bunlar hep birilerinin kendi keyfi insiyatifine göre uydurduğu olaylar,

eğer uydurduğu olaylar olmasa idi trafik kurallarında yer alır herkezde uygular idi.

yaralılara acil şifalar diliyorum, aynı olay benimde başıma geldi iki seksen uzandım kaldırıma,
    en sağ şeritte, aracın sağından gitmek istememden ötürü, araçda ansızın sağa döndü, bende araca vurmamak için
    zaten suçluyum kaldırama uzandım, motorda fırladı gitti kaldırımın üstüne baya bi ileri..

asla zaten en sağ şeritteki aracın sağındakü küçük boşluğu görüp, oradan geçerim hissiyatina kapılmamak lasım. şerit çizgisi üstünden yani 2 aracın ortasında gitmemek lasım, düzgün sollama yapmak lasım.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Geçmiş olsun, sürekli yaşadığımız durum ve hiç düzelmeyecek gibi...

Bu arada oraya yüz tane polisin toplanmasının hiç bir anlamı yok, gidip görevlerini yerine getirmeleri daha makul. Ne zaman bir polisin başına bir şey gelse bütün emniyet toplanır, minibüsçülerden beter hale geldi durum. Vatandaşın başına aynı şey gelince de telefonda "Eee ne yapalım?" cevabını alıyoruz. Neyse...

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, sürekli yaşadığımız durum ve hiç düzelmeyecek gibi...

Bu arada oraya yüz tane polisin toplanmasının hiç bir anlamı yok, gidip görevlerini yerine getirmeleri daha makul. Ne zaman bir polisin başına bir şey gelse bütün emniyet toplanır, minibüsçülerden beter hale geldi durum. Vatandaşın başına aynı şey gelince de telefonda "Eee ne yapalım?" cevabını alıyoruz. Neyse...
    100 tane yok haksızlık etmiyelim. 20 tane civarinda var
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Evet evet küçük araca bin,
    sonrada kendini tır kullanıyormuş gibi zannet
    1 araçlık yer işgal et
    1 araçlık şerit işgal et
    1 araçlık park yeri işgal et
    Kırmızı ışıkta, konvoyun sonunda, araba edasıyla 7. yeşil yanınca geçeceğim diye bekle..

Bu olay kuşların kanatlarının olmasına rağmen uçmayı değil yürümeyi tercih etmesi gibi bir şey. Tamam yürür ama ortalık sıkışınca avantajını kullanır.

Bu olay TR ye özel bir şey değil. Dünyanın neresinde motora binip araba kullanıyor edasıyla hareket edersen taciz başlar
    şeritten itilir yada hızlanmaya zorlanırsın. Ayrıca 1 araç alanı kaplayacak şekilde park ettiğinde ise
    muhtemelen geldiğinde aynı yerde yada hasarsız bulamazsın motorunu.

Hangi araca biniyorsan avantajını kullanacaksın.

Buradaki olay motorcunun biraz öngörüşünün kıt oluşu. Ama bundan sonra aralardan geçerken artık öğrendiği için daha yavaş
    geçecek.
    Herkes başkalarının tecrübeleri haricinde bir şekilde öğrenir iyiyi kötüyü doğruyu yanlışı.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    tabi canım.araçların sağından gitme.solundan gitme,ortasından gitme,emniyet şeridinden gitme,,nerden gidicez ,araba gibi arkasındamı bekliycez,niye motora biniyoruz ozaman,,trafik müdürlüğü bile,motorsikletler zaten sıkışık olan trafiğin içine girip hepten arap saçı yapmasın diye,emniyet şeridinden gitmemize göz yumuyorlar,bazı arkadaşlar arabaların arkasında saatlerce beklememizi öneriyor,,buna kendi inanıyormuki bizim yapmamızı bekliyor

ben bugüne kadar hiçbir motorsikletin geçecek yer olupta araçların arkasında trafiği beklediğini görmedimki,buna yunuslarda dahil ve en tahammül edemeyende onlar,,çoğu zaman yunusa denk gelirsem hemen arkasına takılıyorum güzel yol açıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    polislerimize geçmiş olsun..keyif olsun diye motosiklete binmiyorlar,

amaçları yoğun trafikde olaylara daha hızlı müdahale etmek..

yalnız son yıllarda dikkat ettim genç motorlu polisler fena gidiyorlar..

bu arkadaşlar büyük ihtimal sivilde de motosiklet kullanmışlar baya tecrübeli görünüyorlar..

ama motosiklet üzerinde polisde olsanız malum riskler kaybolmuyor,çok çok dikkat gerekiyor ki o meslekde konsantrasyonu düşürmemek zor olsa gerek..

@YERUÇAĞI
    istediğini yapmakda özgürsün, kural nediyor keyfin ne istiyor, bilinçli yap, sonucunu kabullenerek yap, yoksa sorun yok bizim için..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)