Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Taksinin kapısı açıldı, motosiklet sürücüsü yere düştü! Sizce suçlu kim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir yolcunun taksiden inerken kontrolsüz olarak açtığı kapıya motosiklet sürücüsü çarparak yere düştü ve sonrasında kim suçlu tartışması çıktı.

Taksicinin savunması: " abi ben durdum aniden indi ne yapabilirim"

İşte izleyenleri ikiye bölen kaza.

Kaza sonrası büyük tartışma: Sizce suçlu kim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Kontrolsüz Açılan Taksi Kapısına Çarpan Motorcu Ve Yorumlar..

https://eksisozluk.com/aniden-acilan...?a=popular&p=1

Ekşide var konu ve şu an tartışılıyor siz ne diyorsunuz bu duruma..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Taksicinin hiçbir kabahati yok. Hem mal gibi sağdan hızlı git hem de kaza yapınca sürücüye çemkir. Yok öyle bir dünya. Taksicinin yerinde olsam trafik polsini çağırttırır ona ceza yazdırırdım. Gerçi ortalık yerde yolcu indirmekten kendisi de ceza yer ama oradaki yorumlardan birinde yazdığı gibi, hiç kimse en sağ şeritteyken yolun sağını kontrol etmek mecburiyetinde değildir. Sağlama meraklılarını İngiltere'ye alalım.

Yahu şunu bir türlü anlayamadım; kardeşim bende İstanbul'da motor sürdüm, araçların arasında bir metre boşluk varken ne halt yemeye en sağ şeridin dibini zorluyorsunuz ? Nasıl bir hasta alışkanlıktır bu ? Sonra kaza yapan ağlıyor da ağlıyor.
    crxforever ve bindiregandi bunu beğendiler.

Çoğunluğu R25 kullanıp kendini GP, TT pilotu sanan sürücüler ve bunlar kara lekedir. Sağdan sollanmaz. Soldan gidip aynısı yapılsa motorcuya hak verirdim. Trafik kuralları cambazı kesilmek istemiyorum.

Zira 60km yazan yere 220km civarı hızlarla girmişliğim olup, baz konularım tehlikeli motosiklet kullandığım için kapatılıp yetmezmiş gibi üyeliğim kapatılmıştı.
    Hatta buna yt hesabım dahil. Tüm bu durumlar içinde sağdan ve kaldırım kenarından geçmedim. Hele yolcu indirip, bindiren araçların yanından.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    motorcu hatalı - temiz -

yorumlara baktığımız zaman son yıllarda kameralı motovlogger arkadaşların etkisi dalga dalga yayılıyor,
    gittikçe kameralı ve anti-patik, gıcık olunan tipler olarak lanse edilmeye başladık...
    ne yazık ki, haksız da değiller...

bu go pro çıktı, here bozuldu
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    ''Kırmızı ışıkta bekleyen taksi'' o kapı açılacak yani düşünmesi lazımdı
    espresso bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    aracın sağından sollama yapılmaz ister duran trafik ister akan trafik. Trafik kuralları açık ve nettir. Değil motorcunun masrafının karşılanması o taksici aracın hasarını da o motosiklet sürücüsünden tahsil eder.

Motosikleti
    Hornet 650
    O saçma siteye giripde çoluk çocukla muhatap olmam.

0-6 yaş IQ'lu ların hepsi bir forumda toplanmış daha neyi izah etmeye çalışacaksınki.

Ne anlatsan boş.
    BlackGhost bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ekşinin...

Konuya gelirsek standart kapı açma vakası, ama arkadaş masraflarımı karşılasın diyor malesef öyle bir durum söz konusu olamaz.

Hepimiz zaman zaman yolun sağında gidiyoruz ve emniyet şeridi kullanıyoruz. Bunun sonucunda oluşan trafik kazalarında bildiğim kadarıyla şuçluyuz.

Arkadaşa geçmiş olsun..

İngiliz polislerimi diyordu yolun sağından giderken, akan trafiğin %10 fazlasıyla sağından gidin ama olası halde suçlusunuz filan. Biyerde okumuştum ama nerde...

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Trafik kurallarını öğrenmeden motora binmemek lazım.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Motorlu haksız

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Haklı veya haksız ya şu kapiyi acarken arkaya bakmak cok mu zor? Ben arabadayken sigaramin külünü atarken bile arkaya bakiyorum bir motosikletli var mi üzerine gelmesin diye ve ayni sekilde kapi acarkende nerde olursa olsun bakarim once. Ne kadar zahmetli olabilir? Ben yorulmadim bunlari yaparken.
    espresso bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi dusen ağlamaz derler

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O saçma siteye giripde çoluk çocukla muhatap olmam.

0-6 yaş IQ'lu ların hepsi bir forumda toplanmış daha neyi izah etmeye çalışacaksınki.

Ne anlatsan boş.
    saçma dediğin site her ne kadar son zamanlarda troll başlıklar ile dolsada hala tr nin en donanımlı sözlüğüdür, ıq seviyesi falan deyip güldürme kendine. Ayrıca okuduğunun girilerin neresi saçma ?
    evet taksici yolcu indirirken bana görede kaldırıma iyice yanaşmalı , 4 lü yakmalı ve yolcuda kontrollü inmeli hemfikirim fakat motosiklet sürücüsü arkadaş külliyen hatalı. Kapı açma vakası başımıza sürekli gelen bir durum , birazcık haber , forum vs okuyan her motosiklet sürücüsü kapı açma vakasını bilir ve çekinerek geçer. Dikkat edicez arkdaşım çomar olmicaz.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    sadece kaza anını ızledım, sonrasını merak etmedım bıle.

olmayan bır serıtte gıdıyorsanız, rısk alıyorsunuzdur. bu sadece motorlar degıl tum araclar ıcın gecerlı sonucta. elbette yerı gelıyor ben de tercıh edıyorum, ama her daım dıkkat ettıgım noktalar var;

-gorundugu uzere bır taksı yolcu ındırmek ıcın her an durabılır,
    -otomobıl degıl , ama uzun ya da yuksek aracların onlerınden baska bır motorcu anıden saga cıkabılır
    -bır yaya (muhtemel cocuk,genc) kosarak sagdan gelebılır
    -telefonla ugrasan bır surucu anıden gereksız bır sekılde saga kırabılır
    -sol serıttekı aracın sıkıstırması sonucunda onunuzdekı arac anıden saga kırabılır
    -solunuzdan motor gectıyse ondekı arac ona yer vermek ıcın sızın onunuze kırabılır

gıbı gıbı gıbı. onlarca sey var . bu mereti kullacaksan psıkopat olacaksın aga , yoksa boyle amele sumugu gıbı yapısırsın yere.

bu arada burada taksıcı de motorcu da suclu. orası bır cep degıl , kırmızı yanması, trafıkte yolcu ındırebılecegınız anlamına gelmıyor. yıne aynı sey, yaptıgımız sey ama dogru degıl.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Motosiklet düşmanlarının salyalarının akarak yazdığı konu, ekşici ezikler yaz babam yaz.

•Araba ehliyetini alırken arabadan inme dersi de veriliyordu. İnmeden önce kapı 5-10 cm aralanıp arkaya bakmak kapıaralığından arkaya bakmak şarttır bu 1.si. Gerizekalılar da yazmış kadının suçu yok diye.

•Taksici ne sinyal vermiş ne 4 lü yakmış, yolcu indireceğini işaretlerle hiçbir şekilde belli etmemiş bu 2. si . Taksicide de suç var. Sadece motosikletli suçlu değil.

•Taksi yolun kenarında dahi değil, ordan zaten 1 scooter geçiyor o scooterin taksinin yanından geçebildiğini görüp yani yaksinin kenara yanaşmamış olduğundan dolayı oradan bir motosiklet daha geçebileceğini tahmin etmesi zor olmamalı ziraa 24 saat trafikteler taksiciler...

MOTOSİKLETLİ DAVAR a gelcek olur isek. Hem suçlu hem güçlü şahıs tam bir pislik.
    Eyvallah hadi bi hata yaptın taksinin sağından geçtin, taksicinin sinyal veya 4 lü yakmadan müşteri indirebileceğini düşünemedin diyelim, durup o kadından 3-5 kuruş koparmayı düşünmek acizlik resmen...

Ekşicilerde motosiklet fobisi var, genel olarak da tipler belli zaten fazla ciddiye almamak lazım.

Kadın eğer topluma çıkmışsa arabadan inmeyi binmeyi de öğrenecek, yapcak birşey yok yani ne olursa olsun orda tek suçlu motosiklet değil ordan bir bisikletli de kenardan kenardan gidiyor olup kadının dikkatsizliği yüzünden kapiya çarpabilirdi düşüp kafasını yarabilirdi

bunu da not olarak yazayım boş muhabetçilere binaen.

Sadece sagindan degil ayni serit icinde solundan da gecemezsiniz.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bu herif geçen transporterın yanında dans ede ede takılan bir türlü geçmeyen, ondan sonra adam sollamak istediğinde adamın aynasını kıran herif. Burada da hem haksız hem iğrençlik peşinde.

Taksici biraz daha sağa yanaşabilir, dörtlü yakabilir bunlar onun hatası. Eğer taksi tam dolu ve sol kapıdan inecek yolcu varsa, taksicinin aynaya bakıp yolcusuna ne zaman kapıyı açabileceğini söylemesi, yolcunun da onu beklemesi lazım, ama dikkat sadece sol kapıdan inerken. Sağ kapıdan inerken böyle bir şey yok.

En sağ şeritteki aracın sağından geçilmez, böyle bir şey yok. En sağdaki adam artık sağ aynasına bakmaz. Aynı şekilde en soldaki adam da sol aynasına bakmaz, buralardan geçmek çok tehlikeli hareketler. Aslında kanuna göre araya girmek diye bir şey de yok ama illa yapılacaksa bunun güvenlisi iki aracın arasına girmektir. Buralarda da başınıza gelecek işlerde kanunen bir hakkımız yok. Burada öküz gibi sağ şeritteki aracın sağından geçiyor, kadının açtığı kapıya çarpıyor. Kadının eline de çarpabilirdi, korkutuyor, durduk yere kadını pozisyona sokuyor, bir de utanmadan kadından para istiyor! Terbiyesiz, trafik teröristinin teki bu.

•Araba ehliyetini alırken arabadan inme dersi de veriliyordu. İnmeden önce kapı 5-10 cm aralanıp arkaya bakmak kapıaralığından arkaya bakmak şarttır bu 1.si. Gerizekalılar da yazmış kadının suçu yok diye.
    Birincisi araba ehliyeti alırkenki kapı açma dersinde kapıyı açmadan sol aynaya bakmak vardır. Kapıyı aralayıp arkaya bak diye bir şey yok. Ve ayna kontrol etmek sadece şoför için zorunlu olan şeydir, çünkü sol kapıyı yani yol tarafındaki kapıyı açıp çıkacak adam. Sağ kapı için öyle bir şey de yok, sağa yanaşmış aracın kapısını açıp inersin. İkincisi kadın ehliyet sahibi olmak zorunda mı? Taksi yolcusu yahu bu, tüm kontrolleri şoförün yapması gerekir, zerre kadar suçu yok kadının.

Haklı veya haksız ya şu kapiyi acarken arkaya bakmak cok mu zor? Ben arabadayken sigaramin külünü atarken bile arkaya bakiyorum bir motosikletli var mi üzerine gelmesin diye ve ayni sekilde kapi acarkende nerde olursa olsun bakarim once. Ne kadar zahmetli olabilir? Ben yorulmadim bunlari yaparken.
    Ben de bakıyorum, ama siz de ben de motosiklet kullanıyoruz, bu sebeple bakıyoruz. Normal insan, yaşlı kadın, taksi müşterisi, hayatında araç kullanmamış insan neden dönüp baksın ki? Böyle bir şey olabileceğinden haberi yok, bunlar şoförün sorumluluğu.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Şoför olarak değil yolcu olarak o arabaya inen ve binen herkes inmeden önce kapıyı 5-10 cm aralayıp yolu veya ineceği tarafı kontrol ederek inmek zorunda dostum. Zorunda derken kastım herhangi bir cezai işlem olarak değil kendi sağlığı için böyle yapmak zorundadır.
    Yoksa kontrol etmeden sağa doğru inerse sağdan sağdan ilerleyen bir bisikletli bir anda kapıya girebilir ya da kapıya değil de inen yolcuya güm diye girebilir, ben yolcu olarak da şoför olark da inmeden önce kapıyı aralar ve bu şekilde inerim.
    Bu kadar basit birşeyi düşünemiyorsa topluma çıkmasın, çıkarsa da zamanla tecrübe ederek öğrenir zaten o kapıyı kontrol ederek çıkması gerektiğini. Bisikleti geçtim motosikletliler de sağdan gidip bu şekilde geçiyorlar, motosikletle o teyzeye çarpsaydı bu yapması gereken basit kontrolü yapması gerektiğini acı şekilde tecrübe ederek anlardı.

Aynı o motosikletli zırtonun arabaların sağından geçmemesi gerektiğini tecrübe ederek öğrendiği gibi.

Sonuç olarak tek suçlu motosikletli değil. Motosikletlinin pislik bir karaktere sahip olması konusunda herkes aynı fikirde.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu hatalı sağdan araç geçilmez. Taksici hatalı istediği yerde yolcu indirip bindiremez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)