Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

TurkeyRunJuly2011

Motovento
    REKLAM ALANI
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA

(Su anda Antalya-Tekirova`dayim.Yarin Adana gozukuyor.)
    The Venturer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R 1200 GS - 2005
    Merhaba,

Link e ulaşılmıyor

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    biraz daha açıklama ekleseydin kardeş,heç bişey anlamadık...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    şöyle oluyor: 2009 da bir gezi yapmıştım şimdi daha kapsamlısını yapıyorum,güzergahımda haritada göründüğü gibi..

ben böle anladım..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Dün iki bmw geçti burdan belki sizsinizdir Birinin önünde yanıp sönen beyaz flaşör vardı polis sandım Biraz daha açıklama yapsaydınız hoş olabilirdi
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    mersinliyim ama şu an kahramanmaraştayım.
    sanırım güzergahında maraş görünüyor, uğrarsan sevinirim.
    özelden özel bilgilerini yollayabilirsin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Abi daha antalyadaysanız alanyadan geçmediyseniz geçeceğinizde mutlaka arayın görüşelim 05368650370 numaram
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bugün sabah sevgili birdal avagrant aradı,geçerken ADANA'ya da uğrayıp beni ziyaret etmek istediğini söyleyince çok mutlu oldum.akşamüstü,sevgili birdal ve NORVEÇ'li yol arkadaşı haakon la birlikte buluşma yerine sağ salim geldiler.haakon 62 yaşında,mühendis bir turist,TÜRKİYE'ye ilk gelişi ve sıcaktan perişan bir vaziyette.pek tabiiki sıcak hava ve ANTALYA-ADANA arasındaki bol virajlar epey yormuştu.önce ADANA'nın meşhur kebabı ve şalgamı eşliğinde karınlarını doyurdular,daha sonra da göl kenarında gezinti ve meşhur BİCİ BİCİ lerini yiyerek serinleyip dinlendiler.bu arada epey koyu sohbet,şurdan burdan derken vakit ilerledi.sevgili savaş kayan'ın da kulaklarını çınlattık.ben burada kalmalarını israr ettiysem de,birdal,yumurtalık'a gidip deniz kenarında çadır kurmak istediklerini söyledi.bende kendileriyle tanışmaktan son derece mutlu olduğum dostlarımı çıkışa getirip uğurladım.önlerinde epey uzun yolları var daha.yolları açık olsun diyorum.resimler aşağıda,iyi seyirler.

DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Herkese tekrar merhaba. Bora abi zaten herşeyi yazmış. Teknolojiden uzağız dolayısıyla gezi bitince herşeyi paylaşacağım. Şu anda Nemrut Dağı'nda muhteşemmmm bir hava ve rüzgar var. Sabah dörtte güneşi çekip yola devam edeceğiz inşallah. Yarın Şanlıurfamız va Mardinimiz sırada.
    The Venturer

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Herkese tekrardan merhaba. 7 Temmuz'da başlayıp, tamı tamına 5980 km sonra 24 Temmuz'da kazasız belasız bitirdiğimiz geziyi elimden gelgiğince, dilim döndüğünce sizlerle paylaşmaya başlıyorum.
    Aslında gezide ilk görülecek yer: Gelibolu Yarımadası idi. Fakat sembolik ve fiilen gezi 5 Temmuz öğleden sonra gibi Haakon'u sınırda karşılamayla başlamıştı.
    Bu yılki gezimin amacı güzel ülkemizin az/bilinen/gezilen yerlerini ve yollarını fotoğraflamak, anılarla geri dönmekti. Ve bana göre de öyle oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

GİRİŞ:
    Tek kelime Türkçe bilmeyen ve henüz yurdumuza birkaç gün önce giriş yapmış bir yabancı misafirimi bile, ben anlatınca etkileyen bir olay ile yola koyuluyoruz:
    Tarih ve saati bilmiyorum çünkü telefonum bozulunca, günlerce tarih ve saatten bi-haber gezdim durdum. Çok da iyi olmuştu bana göre.
    Yer: Nemrut Krater Gölü. Göle çok yakın Tatvan'a bağlı bir köyde yaşayan ve tek geçimi derme-çatma berbat bir durumda olan kantin-büfede sadece birkaç bisküvi ve meşrubat satarak geçinmeye çalışan 32 yaşında Fevzi.
    O sabah ona gelir olsun diye birkaç bisküvi ve içecek alarak kahvaltımızı yapmak istedik. Yedik içtik ve dahası sabah biz gideceğiz diye erkenden kalkıp çay demleyen, oraya yemeye içmeye gelen misafirlerin bir kısmını ses yapıyorlar diye etrafımızdan defeden bu kardeş, ''Fevzi ne kadar tuttu borcum, helalleşip yola devam edeceğiz diye sorduğumda, ''abi siz yoldan geliyorsunuz ve yolunuz uzun, para lazım size yolda diye elimi kibarca iten ve boynuma sarılan, gözlerimi yaşartan bu çocuğa selamlar.
    Bunu gören misafirim de olayı öğrenince ne kadar sigarası varsa vermişti Fevzi'ye. Para teklif etmek olmaz demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Tanıdık edindiklerimiz sadece Fevzi ile sınırlı değildi. Daha onlarcası var Bunları yeri geldikçe zaten paylaşacağım.
    gördüğüm ve tecrübe edindiğim kadarı ile özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da harika bir doğa ve hava ve bir o kadar da misafirperverlik var. Kimse bana buralarda terör olduğuna inandıramaz. Ailem va yakınlarım her ne kadar beni inandırmaya çalışsa da ben anlatmaya başlayınca olay tamamen değişiyordu.
    Söz bitsin resimler gelsin artık...

İlk durak Edirne...
    Buraya biraz erken gelip misafiri karşılamadan önce görmek istediğim birkaç yer vardı. Bunlardan ilki: Balkan Şehitliği ve Şükrü Paşa Anıtı:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

İsmi ile bin yaşasın...

Paşa'nın mezar anıtı:

Pul işi ile işlenen bayrağımız:
    The Venturer

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelime Türkçe bilmeyen ve henüz yurdumuza birkaç gün önce giriş yapmış bir yabancı misafirimi bile, ben anlatınca etkileyen bir olay ile yola koyuluyoruz:
    Tarih ve saati bilmiyorum çünkü telefonum bozulunca, günlerce tarih ve saatten bi-haber gezdim durdum. Çok da iyi olmuştu bana göre.
    Yer: Nemrut Krater Gölü. Göle çok yakın Tatvan'a bağlı bir köyde yaşayan ve tek geçimi derme-çatma berbat bir durumda olan kantin-büfede sadece birkaç bisküvi ve meşrubat satarak geçinmeye çalışan 32 yaşında Fevzi.
    O sabah ona gelir olsun diye birkaç bisküvi ve içecek alarak kahvaltımızı yapmak istedik. Yedik içtik ve dahası sabah biz gideceğiz diye erkenden kalkıp çay demleyen, oraya yemeye içmeye gelen misafirlerin bir kısmını ses yapıyorlar diye etrafımızdan defeden bu kardeş, ''Fevzi ne kadar tuttu borcum, helalleşip yola devam edeceğiz diye sorduğumda, ''abi siz yoldan geliyorsunuz ve yolunuz uzun, para lazım size yolda diye elimi kibarca iten ve boynuma sarılan, gözlerimi yaşartan bu çocuğa selamlar.
    Bunu gören misafirim de olayı öğrenince ne kadar sigarası varsa vermişti Fevzi'ye. Para teklif etmek olmaz demişti.[COLOR="Silver"]
    vay be böyle insanların hala var olduklarını duymak müthiş birşey.
    takipdeyim konunuzu ince detayına kadar okuyor ve izliyor olacağım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Müdafanın başlıca kahramanlarından:

Birkaç resim daha:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be böyle insanların hala var olduklarını duymak müthiş birşey.
    takipdeyim konunuzu ince detayına kadar okuyor ve izliyor olacağım
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Siperler...

O anların en güzel ispatları...

Bırakalım da resimler konuşsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Siperlerde yaşam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Çok uzaklardan Selimiye...
    The Venturer

Motosikleti
    Regal raptor 250e-10 kısmetse
    gerçekten süpersiniz tebrik ediyorum sizi

Motosikleti
    kardeş,tam bir belgesel tadında başlangıç olmuş,keyifle izledim,devamını bekliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    İlginize çok teşekkür ederim. binlerce resim onlarca klip içinde seçip yeniden boyutlandırmak ve dahası kısıtlı internet... Hala tatil devam ediyor ve teknolojiden uzağım fakat diğer yandan da devam etmek gerek biliyorum.;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Edirne'de görmek istediğim diğer bir yer de Saint Georg Kilisesi idi.
    1880 yılında önceki kilise arazi üzerine yapılan bu kilise 1889 yılında tekrardan restorasyona uğramış. Çok detaylı ve ince bir taş-ahşap işçiliği var kilise üzerinde ve içinde.
    Ziyaret günü olmamasına rağmen beni içeri kabul eden ve bir güzel gezdiren Bulgar aileye teşekkür ediyorum tekrardan.
    Çok iyi korunan bir kilise ve hala ibadete açık. Sınırötesinden ibadete-ziyarete gelenler bile var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Biraz da içeriden resim ekleyeyim. Zarar vermesin diye flaş kullanmadım bu yüzden resimler biraz kötü çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Çok ilgimi çeken bir yer: mihraptı adı galiba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Aziz Georg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Sırada II. Bayezit'in Tunca Nehri kıyısına yaptırdığı külliye var. Kapıkule eski yolu üzerindeki bu medrese hala çok dimdik ayakta. Güzel bir restorasyondan geçmiş. Yol üzeri bunu da fotoğrafladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Buradan sınır boyuna geçip misafiri karşılıyorum ve yazlığa dönüyoruz.
    Yıllık bakımlarını yapmama rağmen, rahat durmuyoruz ve iki gün hem ihtiyarı dinlendirip, hem birşeyler öğrenip, vakit geçiriyoruz.
    Valf ayarı konrol edildi. Bujiler değişti. elektrik tesisatı ile ilgili sorularım cevaplandırıldı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Daha yakından

O okuyup söylüyor, ben yapıyorum

Dağılmış motorum

The Venturer

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Ertesi gün de bir müddet süren toparlanmadan sonra saat 18 gibi yola çıktık.
    GPS'e noktaları atarken...

Son hazırlıklar ve yolculuk başladı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Hava kararmadan Gelibolu Yarımadası'ndaki geziye başlamak istiyordum ve başarabildik de.
    Kararmaya yakın çok yeri gezdik.
    Kabatepe yolundayız

İlk durak Lone Pine (Yalnız Çam) Kanlı Sırt tarafından başladık gezmeye. Sıra sıra dizilen mezarlar arasında günün bu saatinde manzara ve hava çok güzeldi. Issız, sessiz...
    Dil-dil-ırk gözetmeksizin her yeri ziyaret edip fotoğrafladık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Karıncalar ne yiyor böyle!

Hava artık kararıyordu ve yatacak yer bulmak lazımdı. Son olarak 57.Alay Şehitliğimiz ve Conk Bayırı'nı da karanlıkta ziyaretten sonra bakıcılarla kısa bir diyaloğa giriyorum ve içlerinden biri Kabatepe Limanı yanındaki kamp alanını tavsiye ediyor.

57.Alay'ın aslanları burada yatıyorlar sessizce...

Haakon kimseyi incitmek istemiyor adeta. Farklı din ve milletlerden mezarları yanyana görünce ve yazılanları okuyunce şaşırıp kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Birkaç resim daha

Gerçekten çok ilgisini çekmişti. soru yağmuruna tutuldum sürekli.

Saat 21.30'da kamp alanına girebilmiştik ve açtık. Açık bir yer bulup abur cubur ile karnımızı doyurup geceyarısına kadar yarımadayı ve savaşı konuştuk...
    Bozcaada Vapur İskelesi yanındaki kamp alanı çok güzel. Çam ağaçları altında fakat çok kalabalık. Denizi harika. Sakın kaçırmayın derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Kilitbahir İskelesine giderken Seyit Onbaşı heykelini ve Kilitbahir Kalesi'ni giderken fotoğrafladım.

Bir tane de vapurdan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Çanakkale'ye geçtik ve çıkışta boğazı izleyerk güzelce kahvaltımızı yaptıktan sonra Truva-Assos sırada görülecek yerlerdendi.

Ne güzel uyuyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

İşte size Truva
    Pek birşey kalmış maalesef:(

Koca İmparator birkez daha çıkıyor karşımıza

Haakon kimbilir ne diliyor

Görülecek en ilginç yer buydu:

İnsanı alıp götüren antik yol

Yukarıdaki eski duvarda yaşayan birileri var halâ

Eski bir su kuyusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

başka bir antik yol daha

Birkaç resim daha

Antik Truva Tiyatrosu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

The Venturer

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hocam merakla bekliyorum resimleri.yolunuz açık olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Sırada Assos var. Hava çok sıcak. Ve bundan sonra da böyle oldu. Çok daha sıcak günler bizi bekliyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Assos'a varınca herkes bir tarafa kaykıldı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Teşekkürler YÖRÜK. Elimden geldiğince paylaşıyorum. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Serinleme faslı ve içecek molasından sonra Ege sahili boyunca yola devam ediyoruz. Ta ki Altınoluk'a 2-3 km kalana kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Benzin aldım, depolar fullendi fakat birkaç km sonra Haakon'u sol aynada zor görmeye başladım yavaşlıyordu.
    Hemen sağa yanaştım o da yanaşmıştı bile. Motoru çalışmıyordu. 2000 model 150.000 km üstü ve daha yeni Norveç'ten aşağı gelen motor artık yorgundu.
    İlk aklıma gelen yan ayak switch'i. Marş basıyor, akü sağlam. Diagnoz cihazına bağladık ve yakıt pompasına elk. gitmiyordu. Nereden çıktı şimdi bu!!!
    Ama ustam Haakon sigarasını yaktı. ''Sabırlı ol'' dedi ve işe koyulduk.
    Önce motorlarda lazım olan takım taklavat çıkarıldı. Tabi motorlardaki yüklerin bir kısmı yerlere saçıldı ve hava kararıyordu.

Yakıt depo kapağını çıkartana kadar canımız çıktı. Çok sıkıydı ve depo doluydu dahası dolu olduğu için bir miktar basınç da kapağın açılmasını engelliyordu.
    Levyeler ile çekiçlerken ben o da diğer yarıdan eli ile itiyordu ve açabildik kapağı.

Böyle ustalarla dünyayı dolaşmak kadar güzel birşey olabilir mi???!!!
    Hem öğreniyorsun, hem de geziyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Sırada yakıt pompasını çıkarmak var. Pompa ve şamandıra içiçe. Çok küçük pompa şamandıra altında ve onu tutan plastik çerçeve içinde.

Pompayı çıkarmak bayağı uzun sürdü. Elimizde kalmasını istemiyorduk çünkü.

Tuttuğum kabloyu lehimlemek üzere ya da bir switch uydurmak üzere şehir merkezine gittim.

Kimse yapmak istemiyordu. Alet edavatını da vermeyenler çıktı. Sonunda birini buldum ve işe koyuldum. Fakat ne kablo ne de switch'i lehim tutmuyordu. Dahası kablo çok kısaydı.
    bulabildiğim en iyi (yakıta dayanıklı ve etli izoleli) kabloya switch uydurdum ve geri döndüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Adam kendinden emin. Ben pompa ile uğraşırken o da harici bir elk. tesisatı çekmiş. sebebi tesisatta da voltun bir gidip bir gelmesi.

Birazdan yola çıkacağız. İşlem tamam ve yukarıya kadar da bir sorun çıkarmamış. Tek sıkıntımız devamlı yanan bir benzin gösterge ışığı.
    Şamandıra ayarsız yani. Benim ışığa göre yaşadık yol boyunca. Biraz da teknolojiden faydalandık. Navigasyonların yolbilgisayarları sıfırlandı sürekli.
    The Venturer

Motosikleti
    kardeş,15.mesajındaki açılmayanları düzelteyim.

Buradan sınır boyuna geçip misafiri karşılıyorum ve yazlığa dönüyoruz.
    Yıllık bakımlarını yapmama rağmen, rahat durmuyoruz ve iki gün hem ihtiyarı dinlendirip, hem birşeyler öğrenip, vakit geçiriyoruz.
    Valf ayarı konrol edildi. Bujiler değişti. elektrik tesisatı ile ilgili sorularım cevaplandırıldı...

Daha yakından

O okuyup söylüyor, ben yapıyorum

Dağılmış motorum

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    harika ötesi bir gezi yazısı yazıyorsun.. Takip Ediyorum!
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)