Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-Sarıcakaya Yol Hikayemiz-FOTOLARIMIZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Tekerlerinize ,gönlünüze sağlık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V

Devam..

Sarıcakayaya geldiğimizde hava iyice kararmıştı.kamp alanı girişinde kayıt işlemleri sonrası hakkı abinin yanına
    park ettik.Ramazan çadırda kalmayı tercih ettiği için çadır kurma işlemlerine başladı.Biz daha önce otelde kalmayı
    planladığımız için rezerve yapmıştık.
    Kamp etkinliğinde görevli olan metin aracı ile bizi otele bırakma nezaketini gösterdi.Nadir abide yağmur yağma ihtimaline karşı otelde kalmayı düşündü..
    Otel kamp alanına yürüme mesafesinde 8-10 dakikalık yer.Eşyalarımızı bırakıp kamp alanına geri döndük.
    Fakat bir süre sonra yağmur başladı ve şiddetini iyice arttırarak ,ramazanın çadırıda dahil bazı çadırlar alttan su aldı.

Sundurma altına kurulmuş olanlar ise güvendeydi.

O kadar şiddetli yağıyorduki ramazan çadırını kontrole dahi gidemedi.
    yağmur hız kestiğinde ise ramazanın çadırda kuru malzeme kalmamıştı.Biraz daha vakit geçirdikten sonra bu şekile çadırda kalınmayacağı hükmüne vararak bizim kalacağımız odada bir yer açıp sıkışırız diye düşündük.

Biz bunları düşünürken yanımızdaki bir arkadaş kendilerinin sakarıılıcada pansiyon tarzında kaplıca hizmetleride olan tesislerinin olduğunu söyledi.Kendi aracı ile hep beraber 5 km mesafedeki sakarıılıcaya bizi götürdü.Yağmurun yoldaki tahribatını görünce ertesi günü için kaplıcalara gitmekten vazgeçtik.
    Kaplıcalar 2,5 tl imiş fiyatı. istediğiniz kadar kalabilme imkanınınz var. havuzu var ve bir çok rahatsızlıkara iyi geliyormuş.
    Nadir abide Ramazan ile birlikte kalıp bizimle geri dönmedi.Otele döndüğümüzde gece yarısı olmuştu.
    1 nisan cuma gününü bu şekilde noktaladık.

Ertesi günün kamp alanında buluştuğumuzda yağmur yoktu ama hava kapalı idi.. Nadir abi ve Ramazan yağmur tekrar yağarsa kalamayız diye dönmeyi düşünüyorlardı. Kendilerine göre haklı nedenleri olabilirdi ama kendi adıma 3 günlük yol planı yapmıştım ve karda yağsa kalacaktım.
    Özerde kalmayı tercih etti.Ve zaman geçirmeden Nadir abi ile Ramazanı saat 12 gibi yolcu ettik.

Kamp alaında büyük ızgaralar üzerinde çeşitli yiyecekler düşünülmüştü.

Nadir abi ile Ramazan ayrıldıktan sonra güneş yüzünü gösterdi.Motorumun brandası yer yer kurumuştu bile..
    Ve bir dahada hafif serpintiler hariç yağmadı..
    Gün içinde bazı yarışmalar yapıldı ve kazananlara ödülleri verildi.

Akşama doğru Nadir abilerin evlerine vardığını duyunca rahatladık ve daha sonra otele döndük.
    3 nisan pazar günü otelden ayrılırken..Sağ baştaki otelcimiz.Matrak bir arkadaştı kamp alanınada geldi.
    Diğer çocuklar ise akçaydan gelmişler.Bursa istikametine ayrıldılar.

Çay içmek için bizi dükkanına davet eden eczacı halil ibrahim beyin yanına gidip vedalaştık.pazar günü nöbetçi eczacı idi.

devam edecek.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:48 ----------

Motorlarımız kamp alanında idi.Biz tembelliği tercih ettiğimizden gün içinde yapılan söğüt gezisine eskişehir gezisinede gitmemiştik zaten.

Motorlarımızı hazırladık, bu arada hakkı abiyi uyandırmamak için elimizden geldiğince sessiz olmaya çalıştık.

Hakkı abi seni uyandırıp rahatsız etmek istemedik, o yüzden vedalaşamadık kusura bakma..Gerçi sen bizi Geyve yakınlarında goldwinle korna çalarak selamlayıp geçtin..

Dönüş için tekrar aynı sıkıntılara girmemek için Çaltı -Söğüt yolunu tercih etttik.Söğütten sonra ise Bilecik otobanına
    bağlanacaktık. Sarıcakaya söğüt arası 60 km ve yol güzel manzaralı.
    Çaltıya kadar bir kaç köyden geçtik,Rakım yükseldiği tepelerde yağmur vardı ve hava oldukça soğuktu.Isınıp çay içimek için Yakacık köyünde durduk.Köylülerle sohbet edip çay içtik.Bu köye avcılar dadanmış. geyikler yasak olmasına rağmen avlıyorlarmış.
    domuz ve ayı çok fazla varmış.hatta domuzun kilosuna bir miktar ödeme yapıp satın almak isteyenler oluyormuş..

oturduğumuz köy kahvesinden görünüm..Çaltıya 10 km var..

Çaltıdan sonra sis vardı ve hava soğuktu.Söğüt 12 km mesafede..

Motorumun egsozunda ısınmaya çalışıyorum,ellerim çok üşüdü. eldivenlerim çok kaba olduğu için kullanamadım.
    Çaltıdan bir dükkandan 1,5 tl ye eldiven alıp daha rahat ettim.

Söğütten sonra Bilecik yönüne ayrılıp harika bir yola girdik.
    Yol o kadar güzelki daha yavaş gidip hiç bitmesin keyfini çıkaralım demekmi daha doğru
    yoksa çok süratli gidip motorun limitlerini zorlamakmı ben bilemedim.
    Adapazarı dört yol mevkiine kadar yol çok güzel..eskiye oranla inanılmaz bir zamandan tasarruf..
    keyifli olmasıda yanında bonusu olsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:25 ----------

Taraklıdan Yakıt ikmali

Taraklıdan Hasan abimiz.Namı diğer kamber dayı

Yollardan Kareler

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Emeklerinize tekerlerinize sağlık ....

Hava şartları herne kadar olumsuz olsada yapılan yoldan kurulan dostluklardan alınan keyif yüzlerinizdeki tebessümlere yansımış,umarım bir gün hep beraber teker çevirme şansımız olur.

paylaşım için teşekkürler...

rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    süper bir gezi olmuş....
    resimlere bakınca bile gelememenin üzüntüsü içimizi sarıyor...

Motosikleti
    Netice itibari ile yaşadığımız hava şartları olsun,gidişteki yoldaki zorluklar olsun
    3 gün boyunca yolda olmaktan görmediğimiz arkadaşlarımızı ziyaret etmiş olmaktan büyük keyif aldık.
    herşeyden önemlisi uyumlu bir yol arkadaşlığı yaptığımız Nadir abi,Ramazan ve Özer ile birlikte mutlu olduk gaz açtık.
    12,5 tl aldığımız lastik botlar çok işe yaradı.. Aklınızda olsun sizede gerekebilir belki.
    Yukarda bahsetmiş olduğum yol bir gece konaklamalı bir gezi planı için ideal bir rota.
    Kaplıcalarda düşünülebilir arada..
    yağış olmasa idi çok daha iyi olabilirdi. Ama bu tür sıkıntılarında bazı katma değerleri
    olduğunu unutmamak gerek.Her konuda tecrübe oluyor..
    Örneğin kendi adıma Zor şartlarda bir süre sonra dağılabildiğimi limitlerimi zorladığımda gördüm.Sağa viraj alma motoru yatırma durumum bozuluyor.boyun bölgesine ağrılar giriyor. buda beni rahatsız ediyor.
    Bu konu hakkında hakkı abiyede danıştım.Kendisi rospada üst seviyede.. verdiği cevap 40 virajda sorun olmadı son 10 tanede olduysa hemen kenara çekip dinleneceksin oldu.

Benden bu kadar..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ankara güzergahından birkaç foto:

çayırhan nükleer reaktörü;

çamaşır ipi vasıtasıyla 45 beygir olan cava;

yol üzeri şugar köylerden biri;

"laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet geziden ve tanıştığım insanlardan en büyük keyif alanlardan biri bendim... uğur abiye nadir abiye özer abiye benide yanlarına aldıkları için ve yaptıkları her şey için teşekkür ederim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu duruma benzin alınınca bende şaşırdım ama gerçekler böyle...
    Asıl şaşılacak şey scooterın 100 km'de 4 lt benzin yakması. Kendini büyük bi motor sanıyor herhalde

Motosikleti
    Ben depo eksik dolmasın diye tabanca attıktan sonra en az 8-10 kez daha depoyu sallaya sallaya depo ağız seviyesine kadar dolduruyorum.son zamlardan öncede 11 krş yakmıştı yine uzun yolda.şimdide 12,6 krş yaktı kmde..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Jahane olmuş efendiler..
    Yollardaki muhabbet yeter zaten.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    güzel bir gezi olmuş tekerinize sağlık nice gezilere inş.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur hariç güzel bir etkinlik olmuş, imkanlar elverseydi katılmayı düşünüyordum.

Felon senin 125cc scooterdan az yakıyo 750'lik shadow
    oha ya benim motorda devir saati yok ama 13bin devirmi çeviriyo acaba çünkü yakıtına göre öyle olması lazım
    bu arada fotoğraflar etkinlik herşey süper,gelmek istiyodum ama sınavlarımın olduğu günlere denk geldi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha ya benim motorda devir saati yok ama 13bin devirmi çeviriyo acaba çünkü yakıtına göre öyle olması lazım
    bu arada fotoğraflar etkinlik herşey süper,gelmek istiyodum ama sınavlarımın olduğu günlere denk geldi
    mayıs sonlarına doğru gidebiliriz.. gelmek istersen haber veririz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mayıs sonlarına doğru gidebiliriz.. gelmek istersen haber veririz...
    ya finallerde mayısın son haftasında 28-29unda olcak galiba haziranın ilk haftası olursa kaçırmam inş
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya finallerde mayısın son haftasında 28-29unda olcak galiba haziranın ilk haftası olursa kaçırmam inş
    bunu dikkat e alacağız...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    haftaya pazar napıyoruz Ramazan?
    yapalım mümkünlü köyü(:

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftaya pazar napıyoruz Ramazan?
    yapalım mümkünlü köyü(:
    haftaya pazarda yaparız hazirandada... mühim olan kaynaşmak...
    bu arada hava yağmurlu ise ben gelmem.. robot adama dönüyoruz... lahana gibi kat kat giyinmekten..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Güzel çok hoş bir gezi olmuş, tebrikler
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    BMW R1200GS - Goldwing Honda
    Sevgili Ugur, ben de sizleri tanimaktan buyuk mutluluk duydum. Evet Bilecik yolunda sizi el sallayarak gectim ama sonra sagda guzel bir tesis vardi orada yemek icin durdum, bekledim aslinda gelirseniz biraz muhabbet ederiz diye ama gormediniz herhalde.

Sabah ne kadar sessiz gitmissiniz? O chopperlari nasil kaldirdiniz oradan o kadar sessiz? Itmediniz herhalde Hic duymamisim.

Ilhan dedeyi hatirliyormusun 73 yasinda hani scooterla gelmisti. Beni aradi, 23 Nisanda Canakkalede toplaniyormus butun millet. Artik orada gorusuruz ne dersin?
    [B]RoSPA RoADAR Member[/B]
    Hoscakalin, Motorunuzun ustunde Mutlu kalin.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Cosmos60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ugur, ben de sizleri tanimaktan buyuk mutluluk duydum. Evet Bilecik yolunda sizi el sallayarak gectim ama sonra sagda guzel bir tesis vardi orada yemek icin durdum, bekledim aslinda gelirseniz biraz muhabbet ederiz diye ama gormediniz herhalde.

Sabah ne kadar sessiz gitmissiniz? O chopperlari nasil kaldirdiniz oradan o kadar sessiz? Itmediniz herhalde Hic duymamisim.

Ilhan dedeyi hatirliyormusun 73 yasinda hani scooterla gelmisti. Beni aradi, 23 Nisanda Canakkalede toplaniyormus butun millet. Artik orada gorusuruz ne dersin?

ALLAH nasip ederse,yağmurda olmaz ise why not!!
    Bu açık davetti değilmi üstat??[COLOR="Silver"

eskişehir yolunda bir video paylaşımı

https://www.facebook.com/video/editv...50146341944863

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)