Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

25 Ekim '09 [Mt İstanbul] Kitap Yardımı Kampanyası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto makineyi senin elinde görünce sende sandım fotolar janım..hepsi bu
    her gördüğüne inanmıycan ozaman arkadaşım göz bu yanıltabilir
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her gördüğüne inanmıycan ozaman arkadaşım göz bu yanıltabilir
    Peku peku bişi demedik..

ee hadisene terör hadi askon?

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Güzel etkinlik yaptınız tebrik ediyorum ama, yapılan şeyin ayıp olarak nitelendirilmesi bana biraz ayıp gibi geldi, en azından başlıkta bunu belirtmeseydiniz daha iyi olurdu.
    Sonuçta insanlar gördüğü her etkinliğe katılmak yada katılım göstermek zorunda değil, ki kimin nereye nasıl ne yardımlar yaptığınıda kesinlikle bilemeyiz.
    Yaptığınız şey her neyse 1 kişi de yapmış olsa inanılarak yapılan ve faydalı bişey olduğuna inanıyorsanız koccaman harflerle göğsünüzü gere gere yazınki tebrik etsin sizi herkez..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Var
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel etkinlik yaptınız tebrik ediyorum ama, yapılan şeyin ayıp olarak nitelendirilmesi bana biraz ayıp gibi geldi, en azından başlıkta bunu belirtmeseydiniz daha iyi olurdu.
    Sonuçta insanlar gördüğü her etkinliğe katılmak yada katılım göstermek zorunda değil, ki kimin nereye nasıl ne yardımlar yaptığınıda kesinlikle bilemeyiz.
    Yaptığınız şey her neyse 1 kişi de yapmış olsa inanılarak yapılan ve faydalı bişey olduğuna inanıyorsanız koccaman harflerle göğsünüzü gere gere yazınki tebrik etsin sizi herkez..
    Gözünü sevdiğim, kampanyaya mı ayıp demişim sence? Bunu mu anladın yani?
    Neye ve kime "ayıp ettiniz" dediğim gayet anlaşılıyor bence..

Hayatı boyunca kimin kime ne yardım ettiği tabii ki bilinemez..

Ben Göğsümüzü gere gere bunu biz yaptık, yapanlarda şunlar şunlar diye yazdım zaten..Katılan herkese gereken herşeyi yazdığıma inanıyorum..

Sadece başlığa bakıp içeriği es mi geçtin ne ettin?

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    dikkat ettiysen başlıkta bu tip bi kelimenin bulunmasının hoş olmadığından bahsettim, yada etiketlerde..
    okumadığım konuya msj yazmıyacak kadar konu okumuşluğum var bu sitede
    sadece görüşümdü. paylaşmak istedim.
    GKN MOTORS

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    valla abi peder benim yamuk çizdi.bir genç için ekonomi babadır ne yazık ki.çalıştığım yer kendi dükkanımda olsa baba bir yerde çizgiyi çekiyor.bu durumdayken yardım mardım diyemedim.desemde dinlemezdi bayağı mevzu yapardı biz sana peşin 4 kağıtla motor aldık , senin için uğraşıyoruz sen kime ne yardımı yapıyorsun diyecekti.

100 milyon ver manitamla yiyeceğim desem verir.ama yardım yapacağım desem 1 tl vermez.biz zekat falan veriyoruz moduna giriyor hemen
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Var
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkat ettiysen başlıkta bu tip bi kelimenin bulunmasının hoş olmadığından bahsettim, yada etiketlerde..
    okumadığım konuya msj yazmıyacak kadar konu okumuşluğum var bu sitede
    sadece görüşümdü. paylaşmak istedim.
    Biliyorum/tahmin ediyorum okumadan yazmayacağını..Ama gene de söyledim
    Emin ol ki başlığa eklemeden önce çok düşündüm ama çok kızgın olduğum için ekledim sonuna..

Çok hayal kırıklığına uğradım gerçekten..Çok ta üzgünüm..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 ----------

Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi peder benim yamuk çizdi.bir genç için ekonomi babadır ne yazık ki.çalıştığım yer kendi dükkanımda olsa baba bir yerde çizgiyi çekiyor.bu durumdayken yardım mardım diyemedim.desemde dinlemezdi bayağı mevzu yapardı biz faturaları cartı curtu ödeyemiyoruz sen kime ne yardımı yapıyorsun diyecekti.
    Biliyorum senin durumları..Yazmıştın..düşünmen ve ilgi göstermen yeter..Sözüm elbette sana değil..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MT İstanbul: Sana teşekkür yok..Toplanan o kadar az kitabı göndermeye utanacağım neredeyse..

Mt Tükkan: Size teşekkür etmeme gerenk yok zaten Aferim
    Bu konu ile ilgili birkaç şey yazmak istiyorum.

MT Tükkan da MT Istanbuldur.
    MT Tükkan kullanıcı grubudur , MT Istanbul Motosiklet.net'in il grubudur.
    Tükkan olsun , Gazcı olsun Wheelie olsun bu gruplar Istanbul içerisinde oluşturulan gruplardır ve hepsi MT Istanbul'dur.

Herkesin sevdiği , hoşlandığı hususlar farklı olabilir. Bu neticede farklı gruplar kurulabilir.
    Fakat hepimizin odası MT Istanbul , evi ise Motosiklet.net'tir.

Diğer bir konu ise ayıplama hakkında.
    Yapılan çok güzel birşey.
    Bunu ayıplama ile karalamaya gerek olmadığını düşünüyorum.
    Ayrıca kimsenin kimseyi ayıplamaya hakkı olmadığını da düşünüyorum.

Bu başlık , kimseyi heveslendirmez.
    Eğer birdahaki yardım kampanyasına katılım istiyorsak , yapılan iyi şeyleri anlatmalı , insanları özendirmeliyiz.
    Ayıplamayla hiçbirşey elde edemeyiz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Var
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu ile ilgili birkaç şey yazmak istiyorum.

MT Tükkan da MT Istanbuldur.
    MT Tükkan kullanıcı grubudur , MT Istanbul Motosiklet.net'in il grubudur.
    Tükkan olsun , Gazcı olsun Wheelie olsun bu gruplar Istanbul içerisinde oluşturulan gruplardır ve hepsi MT Istanbul'dur.

Herkesin sevdiği , hoşlandığı hususlar farklı olabilir. Bu neticede farklı gruplar kurulabilir.
    Fakat hepimizin odası MT Istanbul , evi ise Motosiklet.net'tir.

Diğer bir konu ise ayıplama hakkında.
    Yapılan çok güzel birşey.
    Bunu ayıplama ile karalamaya gerek olmadığını düşünüyorum.
    Ayrıca kimsenin kimseyi ayıplamaya hakkı olmadığını da düşünüyorum.

Bu başlık , kimseyi heveslendirmez.
    Eğer birdahaki yardım kampanyasına katılım istiyorsak , yapılan iyi şeyleri anlatmalı , insanları özendirmeliyiz.
    Ayıplamayla hiçbirşey elde edemeyiz.
    Bende bunun üstüne bir kaç şey söylemek istiyorum..

Ayıplama konusunda hala arkasındayım,,Evet..Mt İstanbul'u ayıplıyorum..
    Evvelki etkinlik duyurusuyla ilgili konu başlığına onlarca mesaj yazılmış olmasına rağmen hepi topu 7 motor 2 arabaydık..Bu bir realite..

Ayrıca tekrar ve tekrar yazıyorum..Ben bu organizede sorumluluk üstlenmiş birisi olarak herhalde organizasyonu ayıplayacak değilim..Ben katılım düşüklüğünü ayıpladım ve ayıplamaya devam ediyorum..Bu halen anlaşılamadı mı acaba?
    Başlık sizi rahatsız etmiş olabilir ama gerçek bu..
    MT İstanbul adına açılan bir yardım kampanyasına hepi topu 4-5 koli (ki koliler maksimum 10-15 kitaplık) kitap toplanmışsa bu kocaman harflerle AYIPTIR!

Değinmek istediğim ikinci konu ise,
    Burada konu Mt Tükkan, Mt Gazcı muhabbetimidir yoksa daha ötesinde bir üst muhabbetmidir? (hani meşhur üst kimlik gibi) Mesela MT Duyarlılık?!

Bir sonraki etkinlik katılımının düşüklüğünü ayıplamaya bağlayacağımıza bir sonraki etkinliğin katılımını yüksek tutmayı hedeflediğimi biliyor olmanız gerektiğini de düşünüyorum..

Son bir not olarak bence,
    "MT", motosiklet şehrinde bir apartmandır, "MT İstanbul" bir dairedir, "Mt Tükkan" ise bir odadır..Bence bu daha doğru bir saptama..

Bende bunun üstüne bir kaç şey söylemek istiyorum..

Ayıplama konusunda hala arkasındayım,,Evet..Mt İstanbul'u ayıplıyorum..
    Son bir not olarak bence,
    "MT", motosiklet şehrinde bir apartmandır, "MT İstanbul" bir dairedir, "Mt Tükkan" ise bir odadır..Bence bu daha doğru bir saptama..
    Kendin de yazmışsın. Odalar dairenin içindedir. MT Istanbulu ayıplayıp Tükkan'a aferin diyemezsin. Buradaki yanlışı düzeltmek istiyorum.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Olayin nasil gelistigini bilmedigim için ayiplama kelimesi hakkinda yorum yazmam dogru olmaz ama açilan basligi takip etmis ve yorum yazmis olan biri olarak bisey soylemek istiyorum.
    O baslikta bir çok arkadasimiz yardim edecegini, destek verecegini yazmislardi.
    Simdi oraya;
    " ben destek olurum, yardim yaparim"
    diye bir sey yazmayan adamin, bu ayip sozcugunu hak etmedigi gun gibi asikar.
    Ama yazan adam, sozunu tutmadiysa ayip etmis demektir.
    Ben Osbourne'nun siteminin bu arkadaslara oldugunu dusunuyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Var
    Kendin de yazmışsın. Odalar dairenin içindedir. MT Istanbulu ayıplayıp Tükkan'a aferin diyemezsin. Buradaki yanlışı düzeltmek istiyorum.
    Gayette derim..Sana göre yanlış bana göre doğru..Bir evde odalardan bazıları akıp kokabilir, bazıları laminant parkedir..
    Ne Tükkan Taifesindenim ne de başka bir oluşumdan ım..
    Bildiğim tek bir gerçek var..Kendisine isim vermiş olan bir grup, bu işi sahiplendi ve yardımlarını esirgemedi..Benim algıladığım budur..

Ve benim dem vurduğum tek şey bu..
    Mt İstanbul'a ayıp ettiniz derken bir kısım arkadaşları (Katılanları veya elzem bir nedenden ötürü katılamayanları) tenzih ettiğimi yazdım zaten..

Eğer demek istediğin; "Herkes katılmak zorunda değil, herkes sosyal sorumluluk hissetmeyebilir" ise buna da eyvallah, herkes kendi şahsına münhasırdır..
    Ama müsaade edin eleştirelim..

Tüm bu yazdıklarının altında Mt Tükkan a karşı ("against" manasında) birşeyler olduğunu sezmeye başladım ama bu tartışmayı rica ederim buradan yapmayalım zira sözüm tüm Mt İstanbul'a..

Yahu sitenin mod u olan kişi bile katılımın düşüklüğünden dem vururken olayı bu noktalara çekmenin manası nedir?

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayin nasil gelistigini bilmedigim için ayiplama kelimesi hakkinda yorum yazmam dogru olmaz ama açilan basligi takip etmis ve yorum yazmis olan biri olarak bisey soylemek istiyorum.
    O baslikta bir çok arkadasimiz yardim edecegini, destek verecegini yazmislardi.
    Simdi oraya;
    " ben destek olurum, yardim yaparim"
    diye bir sey yazmayan adamin, bu ayip sozcugunu hak etmedigi gun gibi asikar.
    Ama yazan adam, sozunu tutmadiysa ayip etmis demektir.
    Ben Osbourne'nun siteminin bu arkadaslara oldugunu dusunuyorum.
    Tabii ki başke ne olacak?

Yazdıklarım, elbette ki gelirim, katılırım deyip te gelmeyen, katılmayanlara ve konuya tamamen ilgiisz olanlara..Yahu günlerdir güncel tutuldu bu konu..Günlerdir!

Gele gele 6-7 tane pırlanta arkadaşım mı çıktı?
    Sitemim budur..4. kez tekrar ediyorum..

Eğer demek istediğin; "Herkes katılmak zorunda değil, herkes sosyal sorumluluk hissetmeyebilir" ise buna da eyvallah, herkes kendi şahsına münhasırdır..
    Ilk mesajımdaki ayıplama ile ilgili olan cümle bu konu üzerinedir.

Ama asıl rahatsızlık duyduğum konu motorcuları "bunlar" ve "onlar" diyerek ayırman.
    Beni rahatsız eden o veya bu grup değil. Senin parmakla göstererek bir topluluğu ayıplamandır.

Gelmeyen insanları eleştirebilirsin. Bu kendi düşüncen. Saygı duyarım.
    Ama bunu bir gruba yıkmanı doğru bulmam.

Motosikleti
    Var
    Engin üzüldüm dostum.
    Böyle olacagini ben düsünmemistim.
    Burada bukadar gaz verildi. Yapicaz edicez diye.
    Günlerce güncel tutuldu bu konu ama tsssss yani..

Birkay kelime yazicam ama birilerini kiricam. Ve bunu istemiyorum..

Ama sen yinede ümidini kirma. Bunlari okuyup belki sonradan katilan olur be Engin.

Motosikleti
    Var
    Ilk mesajımdaki ayıplama ile ilgili olan cümle bu konu üzerinedir.

Ama asıl rahatsızlık duyduğum konu motorcuları "bunlar" ve "onlar" diyerek ayırman.
    Beni rahatsız eden o veya bu grup değil. Senin parmakla göstererek bir topluluğu ayıplamandır.

Gelmeyen insanları eleştirebilirsin. Bu kendi düşüncen. Saygı duyarım.
    Ama bunu bir gruba yıkmanı doğru bulmam.
    Açıkçası ısrarla söylüyorum ki [MT İstanbul]'u (evet) parmak göstererek eleştiriyorum hala..Ve bu düşük katılımın ayıbını ısrarla tüm [Mt İstanbul]'a yıkıyorum..
    Ve evet bu noktada motorcuları "bunlar" ve "onlar" diye ayırıyorum.."bunlar" Bu etkinliğe katılanlar ve "onlar" nedensiz yere katılmayanlar..
    Mt İstanbul'u bu derece ve beklemediğim oranda düşük bir katılım gösterdiği için ayıplıyorum..Kişisel olarak üzgünüm sana rahatsızlık verdiğim için..Gerçekten..ama bu değişmeyecek..

Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin üzüldüm dostum.
    Böyle olacagini ben düsünmemistim.
    Burada bukadar gaz verildi. Yapicaz edicez diye.
    Günlerce güncel tutuldu bu konu ama tsssss yani..

Birkay kelime yazicam ama birilerini kiricam. Ve bunu istemiyorum..

Ama sen yinede ümidini kirma. Bunlari okuyup belki sonradan katilan olur be Engin.
    Benim ümidim olmasa, fırsatım varken öğretmen olmazdım bu memlekette..

Motosikleti
    Var
    Ooo başlıkta böyle çok tatlı olmuş..Adeta sevgi yumağı..!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Katılan,Katılamayıpta desteklerini esirgemeyen herkeze teşekkürler.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    boşverin böyle tartışmaları 2.- 3. - 4. -5. kitap kampanyalarını yapalım, ayda bir kitapları toplayalım, ya da direk engin sen okulun adresini verirsin, millet kargo ile sana yollar, bu olay bir kerelik olmasın, sürekli olsun ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    evet katılım az oldu . ama engın sebeplerı bır cok olabılır bunlarıda hoş gormek lazım esasen ben kendımızı ayıplayalım da derım ıyı bır organıze olamadık demekki bı fıkrım yok ama bence imrendırıcı olmalıyız cünkü bu son olmayacak daha ne yardımlar yapılacak emın ol o zaman eksıklerımızı görüp öyle davranmalıyız hakıkaten cam sakızı coban armağaanı oldu bu iş bende üzüldüm hani gezı ve mangal olduğunda daha cok toplanıyoruz örneklerıde var o gun oraya gelenler arkadaşlarımızdı ama ellerınde bır kıtap ile gelseler ne olurdu coğu topicden haberi yok orda buluşulacağından haberı yok neyse herkeze teşekkürler terore de teşekkür ederım ılgısınden dolayı

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler