Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara– Çubuk – Karagöl Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen Pazar günü DTCF öğrencileri ile birlikte Ankara–Çubuk ilçesi bağlı Karagöl mesire yerinde pikniğe gittik. Bu saklı cenneti daha önce bu mevsimde gören arkadaş oldumu bilmiyorum, ama Ankara'da yaşayan arkadaşların mutlaka gitmeleri gereken bir yer. Özellikle virajlı dağ yolları motor kullanmanın zevkini katlıyor.
    Ankara'dan yaklaşık olarak 1 satte gidiyoruz. Çubuk ilçesine kadar yol yeni yapılan esenboğa yolu. Yükseltinin ve Çubuk barajının iklime etkisi yol boyunca hissediliyor. Ankara merkeze göre oldukça serin bir ikilim var. Ormanlık alanın da bunda etkisi büyük Çubuk ilçe merkezinden sonra size yemyeşil bir arazı ve biraz daha ileride zümrüt ormanlar size eşlik etmeye başlıyor.

Kamp alanı tepe zirvelerinin arasında kalan küçük bir gölün etrafı. Gölün etrasfında bir yürüyüş parkuru var. Balık tutmak serbest ve dinlenmeye gelen insanların yanlarında oltaları var.

Yanında yiyecek getirmek istemeyenler için orada kurulmuş bir alabalık lokantası var. Havuzun içinde canlı alabalıklar. İsteğinize göre yapıyorlar. Fiyatı 8.5 YTL. Ama yanınızda ihtiyaçlarınızı getirmeniz tavsiye olunur. Çünkü herşey çok pahalı. Bir şişe bira 5 YTL!!!
    Uykunuzu alıp gidin, çünkü temiz hava ve yolun şürüş zevki insanı o kadar rahatlatıyor ki uykunuz geliveriyor. Yanınızda mutlaka yağmurluk bulundurun
    . Çünkü akşam üzeri genellikle yağmur ciseliyor. Ama bizdeki şans mıdır nedir, dolu ile ahmak islatanı birlikte yedik ve hemen ayıldık. O kadar rakı boşa gitti.

Aşağıdaki resim de benim kendi gerçekliğimle karşılaştığım an. Kendimi hep 22 yaşında süğüt dalı gibi incecik bir delikanlı sanıyordum. Ama meğerse 34 yaşında, totoşu kaydırağa sığmayacak kadar büyümüş bir ADAM şımışım. Kaydırağın başında kayamadım, ortasında ise ayaklarımı dışarı sallandırmama rağmen sıkıştım

Eğer yola çakarken eksikleriniz varsa Çubuk ilçe merkezinden mutlaka tamamlayın, yoksa ayazda kalırsınız. Çünkü Çubuk'tan sonra Karagöl'e kadar yolda alışveriş yapılacak bir yer yok. Benzinlerinizi tamamlayın çünkü Çubuktan sonra benzinlikte yok ve yollar çok fena rampa. Mazallah o yokuşta makine falan itilmez, helak olursunuz. Eğer böyle bir tedbirsizlik eden varsa orada arkadaşlığınızı bitirin, çünkü aksi takdirde hayatınızın en fedakar arkadaşlığını yapmış olursunuz, haberiniz ola.
    Sevgililerinizi mutlaka yanınıza alın ve sevgilisi olmayanları yanınıza almayın, çünkü manzara o kadar güzelki, acilen aşık olup orada romantik anılar yaşayacağınız birine bakıyor gözler. Ve yanınızda götürdüğünüz sevgilinizi bu nedenle vahşi doğadan koruyun
    Bu da ben (GUARDIAN) Ekrem ve bu güzel günün sebebi, uğur bücüğüm, sevdiceğim, aşkım ÖZLEM...

Benden bu kadar. Sevgiyle, dostlukla...
    "3000 yıllık tarihini sorgulamadan yaşayan insan, günübirlik yaşayan insandır." GEOTHE:sunny:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    bu kadar mı nerde motor ...

caya104 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Honda Today-99 Honda Transalp vardı
    Güzel bir yer daha önce gitmiştim.Ankara MT olarak karagölde bir mangal organizasyonu yapabilirsek iyi olur.
    " Hayat üçbuçukla dört arasındadır.

Ya üçbuçuk atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın..."

Deşmenese kardeşim yaramı, motorum yok henüz...

Deşmenese kardeşim yaramı, motorum yok henüz... Giderken arkadaşın motorunu kullandım, gelirken o motoru aldı, bende okulun minibüsüyle döndüm.
    "3000 yıllık tarihini sorgulamadan yaşayan insan, günübirlik yaşayan insandır." GEOTHE:sunny:

gitarci1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee yokmu artçı alan

gitarci1453

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zaman gidiyoruz motorlarla

Terbiyesizsin kardeşim sen...

öyle miyim ??? ...................................

Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle miyim ??? ...................................
    Şaka yaptım...
    Gıcıksın diyelim... mi?

terbiyesiz değilim de evet gıcık ve cinsim

terbiyesiz değilim de evet gıcık ve cinsim
    Yukarıdaki mesaj için kusura bakma, düşüncesizlik ettim.

bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    motor yyyooookkkkk burdaaaaa,
    ÖyküLerin ßittiği Yerde SessizLik, YaLnızLık ve öLüm Konuşur ..!

motoru gezdiğimiz zaman koyarız diye düşündük

@ guardian hakkaten cinsimdir neyse bu yol için her motor girmese iyi olur , virajlı bazen mıcırlıdır falan denmektedir , gidilmesinde sakınca olacak bi durum varmı acep

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    EVET NERDE MOTORLAR ORDA BISINYALIN YANINI GORDUK BASKA BIRSEY YOKKI AMA OLMAZKI HANIMOTOR YAAAA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    gecen hafta ben o yoldan sanaözune gıttım...benımde aklımda oralara gıtmek fıkrı vardı...yesıllıkler felan cok guzel...hıııımmmm

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    motoru gezdiğimiz zaman koyarız diye düşündük

@ guardian hakkaten cinsimdir neyse bu yol için her motor girmese iyi olur , virajlı bazen mıcırlıdır falan denmektedir , gidilmesinde sakınca olacak bi durum varmı acep

Cinslik yapma Ruhşen.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    motor yokmu ya ne umduk ne bulduk

Motosikleti
    CBR 600 F
    eee e e e e ne zaman gitcezkine. tam motor keyfi yapılacak yermiş valla, ama chopper la daha bi keyifli olu gibi
    [B][I][COLOR="blue"][LEFT]DERYA[/LEFT][/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)