Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

26.11.2006 [Adana MT] Karaisalı - Yerköprü Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

İşte yeni bir gezi raporumuzla Adana MT olarak karşınızdayız. Bu gezimizde çok şükür kazasız ve oldukça eğlenceli olarak tamamlandı. 1 - 2 ufak can sıkıntısı durum olduysa da bu durumu bile keyfli bir hale getirmeyi başardık. İşte resimlerle gezi raporumuz.

Geziye Katılanlar
    Pazer (Volkan) Honda NX4 Falcon
    motorlu avukat (Oğuz) Asya AS-200 GY2
    wodka (Berker) Zongshen 200
    ice300 (Cemil) Yamaha XT660R
    Ertuğrul (3 - 4 motora artçı oldu 1 motourda kısa bir süre sürdü)
    Tamer Honda Transalp
    kayasertac (Sertac) + Kız arkadaşı Kanuni Classic 125cc Scooter
    Ben + Kız arkadaşım Suzuki DL650 V-Strom

26.11.2006 Pazar sabahı erkenden kalkıp kız arkadaşımı alıp saat 9:30'da buluşacağımız yere doğru yola çıktım. Vardığımda Tamer bizi bekliyordu ardından tüm motorlu arkadaşlar geldi 1 kişi hariç. Oğuz'un motoru boğulma belirtisi göstermiş yolda kalmıştı. Onu almaya giderken çok şükür çalışan motoruyla bizi karşıladı ve Karaisalı yoluna çıktık.

İlk resmimiz eski Karaisalı yolundan vadi manzarasıyla biz.

Oğuz'un çok özel pozları Resim 1

Çevreden manzaralar

Motorlarımız

Tarlalar arasında, sonbaharda yaprakları sararan ağaçları, koyun sürülerini ve güzelim tepeleri ile muhteşem manzaralı yoldan Karaisalı'na vardık. Benzinlikteki mola anımız.

Karaisalı girişinde bir anıt gördüm ve ilgimi çekti. Sanırım Büyük Zafere adanmış bir anıt. İşte o güzelim yapı.

Bu da Karaisalı'da tepedeki tarihi bir yapı. Kale kalıntısı veya bir savunma binası olduğunu düşünüyorum. Anlı şanlı bayrağımız dalgalanmakta.

Adana MT Zooloji grubu gene bir ilke imza atarak bir canlıyı daha resmetti. İşte Horoz

Karaisalı'nın içinden Yerköprü sapağına giriyoruz. Yol tomruk kamyonlarında tahrip edilmiş ve stabilize bir durumda. Toz toprak içinde ilerliyoruz. Ancak buna değidiğini etrafa baktığımızda anlıyoruz. Çünkü muhteşem bir manzara karşımızda. İlerde Torosa daları karlı zirveleriyle bize bakmaktaydı. Bu güzel manzara eşliğinde Yerköprü'ye vardık.

Çevreden manzaralar

Oğuz ve Ertuğrul köprü üstünde

Güzel bir çiçek

Oğuz ve Volkan görülmekte.

İşte ben

Cemil Ertuğrul ve Oğuz

Kız arkadaşım ve Ben keşif gezisine çıkmaya karar verdik ve çevrede gezmeye başladık. Burda ilginç bir durumdan bahsetmek isterim. Su vadinin içinden yer altına inip bu kısımdan tekrar yüzeye çıkmakta. İşte Küçük bir şelale, su değirmeni ve nehir yaşamı.

İşte eski değirmen.

Keşif gezisini bitirdikten sonra acıkan karnımızı doyurmanın vakti geldi ve grubu topladık. Yemek için yukardaki et lokantasına yola koyulduk. Yürürken lokantanın sahip olduğu kaz sürüsü bizi gürültürlü bir biçimde karşıladı. Ayrıca üstümüze de yürüdüler. İyi bir motorcu doğayı ve hayvanları sever ve sevmelidir de.

Yemek siparişlerimizi verip çardak'a oturmaya geçiyoruz.

Biz yemeği beklerken yemeği bekleyen başka bir dostumuz daha vardı.

Yemeklerimizi yerken.

Yemek yediğimiz yerin çevresinden manzaralar

Tekrar keşif gezisine çıkıyor ve suyun geldiği vadiyi görmeye gidiyorum.

Vadi çevresinden kareler

Bu güzelim yere son bir defa baktıktan sonra Alman Köprüsüne doğru yola çıkıyoruz. Ağaçların arasında ince kıvrılarak uzanan bir yol. Çam kokusu ciğerlerimize doluyor. Sakin bir sürüşle manzaranın keyfini çıkarıyorum. Virajı döndükten sonra bir baktım bizim grup durmuş. Durumu sorduğumda Sertaç'ın motorunun benzininin bittiğini öğrendim. İşin ilginç yanı Sertaç'ta çok şaşkın çünkü full depo yola çıkmış ancak benzin kısa sürede bitmişti. Sanırım küçük hacim bir noktada pekte ekonomik olmuyor. İşte benzin durumuna üzülen Sertaç ve motoru

İşte eski usül kamyoncu el freni. Çok işe yarıyor

Benzin takviyesi için Volkan hortum ve şişe almaya geri dönüyor bizde sohbet etmeye başlıyoruz.

Herkes hala şaşkın bu motor nasıl bu kadar yaktı diye? Motorun incelendiği an

Bu arada ben ve kız arkadaşım çevrede keşif yapıyor bitkilere bakıyoruz. İşte meşe palamudu.

Buda yapraklarını döküp hüzünlenmiş bir ağaç.

Çevreden güzel bir manzara

Sonunda Volkan geldi ve Sertaç görev başına geçti. Görev Tanımı: Tüm motorlardan biraz benzin çekmek

Benim motordan benzin çekerken beni güldürecek sözler ediyor. Aklınca çaktırmadan benzini daha fazla çekecek

Tüm ekip Sertaç'ın durumunu incelerken Sertaç bir taraftan çekiyor bir taraftanda içiyor

İşte o mutlu an. Benzin koyuluyor.

Benzin takviye işi bittikten sonra tekrar yola koyuluyoruz. Alman köprüsüne vardığımızda bizi bir süpriz bekliyor. Tren köprü üzerinde yol sırası beklemekteydi. Bizde motorlarımızla yanaştık ve trenin geçmesini bekledik. Tren geçerken ki bir resmimiz

Tren geçişinden sonra Volkan hemen tepeye çıkıp motoruyla poz veriyor.

Oğuz gene muhteşem bir pozuyla karşımızda

Ekip tepelerde. Yemeğin verdiği enerjiden olsa gerek

İşte Alman Köprüsü (Varda Köprüsü). 1912 yılında Almanlar tarafından yapılmıştır. Çok güzel bir mimarisi var. 210m uzunluk, 99m yükseklikte bir yapı.

Oğuz ve Ben

Oğuz ve Volkan

Gençlik coşuyor. İşte Tamer ve Berker

Köprüden manzara

İşte ekip köprü üstünde ayaklarını dinlendirirken

Köprü üstünde yürürken son dakika fark ettikleri; Köprü bacaklarını kontrol etmek için aşağıya doğru açılan bir giriş.

Kanı kaynayan gençlik dururmu son noktayı koyuyoruz ve aşağıya inmeye bir keşif ekibi gönderiyoruz.

İlk inen Tamer

Ardından Berker ve en son Volkan. Volkan'ın inmesine yardımcı olan arkadaşlar

İşte tüm keşif grubu görülmekte.

Köprü ile işimizi bitirip yola devame diyoruz ve köprünün uzaktan güzel göründüğü bir yerde duruyor ve resim çekiliyoruz.

Bu güzel manzarya son defa bakıp Adana'ya doğru stabilize bir yoldan yola koyuluyoruz. Yolda güzel manzaralı bür düzlükte durup fotoğraf çekiliyoruz. Ayrıca enerjiyi alan arkadaşlar şov yapmaya başlıyor.

Gruptan coşma anları. Tabi gerekli nasihatı alıyor ve yolu iki taraftan kontrol ederek bunu gerçekleştiriyoruz.

Cemil lastik yakarken.

Tekrar yola koyulup güzel manzara eşliğinde giderken can sıkıcı bir durum meydana geliyor. Sertaç'ın scooterının lastiği sabahtan beri yol aldığı stabilize yol yüzünden iyice yorulmuş ve sonunda patlamıştı. Yoldan geçen kişilerinde hep bagajlar dolu motoru götüremiyoruz. Yavaşça sürerek götürelim dedik. Karaisalı'na en yakın mesafe 10km. Yavaşça sürerek gittik ama malesef bir yerden sonra durduk ve yardım getirmesi için arkadaşları Karaisalı'ya gönderdi. Bir tüpçü kamyonu bulduk ve motoru yükleyip lastikçiye götürdük. Mesle orda anlaşıldı. Lastik'teki daha önceki bir yama yoğun stresten dolayı açılmış ve lastik patlamıştı. İşte lastikçiden görüntülerimiz.

Sertaç kendini kolaya verdi. İyi içiyor

Akabinde bizde kola servisimizi alıyoruz.

Lastiği söküp baktığımızda kullanılamaz durumda olduğunu görüyor ve pazar günü scooter lastiği bulamayacağımızı bildiğimizden motoru lastikçiye emanet ediyoruz. (Sertaç Pazartesi günü yeni lastikle tamir ettirecek inşallah) Sertaç ve kız arkadaşını diğer motorlara alıp Adana'ya doğru tatlı bir serinlik eşliğinde yol alıyoruz. Son sohbetimizi yapıp evlerimize gidiyoruz.

Bu güzel geziye katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Daha güzel gezilerimizde görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    dehşetil manşat.. çok güzel bi gezi olmuş hepinizin eline emegine saglık...

kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    abi çok hızlı girdim ben bu gezi olayına bu arada son fotoda aşkım şalvarıyla pek bi carizmatik çıkmış dimi
    cengaver scooterım benim şimdi karaisalıda bensiz napıyodur
    arkadaşlar gerçekten çooook çok güzel, eğlenceli bi gezi oldu hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim, sabrınız içinde öyle
    yorumlar devam edecek
    herzamanki gibi itinayla hazırlanmış gezi raporun için eline sağlık hasan abi...

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    süper bir gün oldu. hasan abi fotolar süper. Sen biliosun bu işi.
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    çok güzel özendirici bir gezi olmuş pazar günü haberim oldu bu geziden. keşke 2-3 gün önceden haberi verilseydi yada kararlaştırılsaydı. paylaşım için sağolun
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ben daha ne kadar daynırım bu motorsuzluğa bilemiyorum sonum hayır değil bu gidişle ama harika bir paylaşım teşekkürler

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    bunlarda benim telefonumla çektiğim fotolar..

buluşma yeri

berker ve ertuğrul

çardaklarda bu köprü gibi sağlamdı

tarihi köprüde

intahara teşebbüs

tamer

yeni yol arkadaşım pek bi fotojenik canım

fotoğraf molası

hasan abi ve kızarkadaşı keşif gezisindeyken biz nehre bakıyorduk

ertuğrul ve günbatımı

berker ve günbatımı
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Baycode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Espiri dolu ve güzel paylaşımınız için teşekkürler. Doğma büyüme Adana'lıyım ama, illa Adana'da mı olmam lazım faaliyetlerinize katılabilmek için? 24/24 motoisklet.net de takip edilmiyor ki!
    İki teker daima tek tekerden daha iyidir :cherry:

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Baycode dostum bunlar böle gitmeden sölemezler pat die giderler.Bu hafta sonu mutlaka geziye gidiyoruz eL Haso (Makine) şimdiden rotamızı düşünmeye başliyalım
    Born To Be wild,Live to Ride...

abi manyak gezi olmuşş cılgın bunlar yaaaaa

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Hasan cım yine klasını konuşturmuşsun. Bu konuda teksin.ve de çok başarılısın. Anlatım ve resimler harika. İstanbul da olmasaydım bende katılırdım ama.

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Süper bir gezi olmuş gerçekten elinize motorunuza sağlık, Bu arada o mavi motorda harbiden bi düztabanlık varmış
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir geziydi.
    Emeği gecen ve katılan herkese teşekkür ederim.
    Cemil , çok ama çok güzel bir motorun var.Umarım nice nice kazasız, belasız geziler yaparsın.
    Bu arada ben de her resimde nedense pişmiş kelle gibi sırıtıyorum.
    Sağlıcakla kalın.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @Baycode başımızın üstünde yerin var. Mersin Cennet Cehennem ve Narlıkuyu Mozaik gezimizde bize eşlik etmeni isterim. Geziyi yapacağımız zaman duyururum. İlgin için teşekkürler.

@Tequ gezi duyurma ve planlamada biraz sorun yaşıyoruz ancak bu hafta içi düzelticem. Bundan sonraki gezilerden haberin olur. İlgin için sağol.

@JaNTi Birkan'ım ne demek gel planlarız. Özledim yol yapmayı senle.

@tüzemen Yücel abi teşekkürler. Senle yol yapmayıda özledik.

Ben tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten çok keyifli bir gezi yaptık. Öncümüz Volkan'da yol deneyimi sayesinde keyifle gezmemize yardımcı oldu. Tekrar teşekkürler.

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    4x4
    Bekliyorum Hasan abi. Bu pazar gerçekten çok güzel bir hava vardı ve arkadaşla Kazım büfe yaparak değerlendirebildik anca.. (biraz geç kalktım da )
    Geçen pazarda arkadaşlarla ordaydık ama şunu gördüm ki bizim farkedemediğimiz bir çok yeri farketmişsiniz
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

çok keyifli bir gezi olmuşa benziyor

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten çok keyifli bir gezi yaptık. Öncümüz Volkan'da yol deneyimi sayesinde keyifle gezmemize yardımcı oldu. Tekrar teşekkürler.

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Rica ederim Hasan abi.Eğer sizlere güzergah konusunda faydam dokunabildiyse ne mutlu bana.Babamın da gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevmesi sayesinde babamla birlikte yaptığımız geziler sayesinde Adana çevresini biraz öğrenme fırsatı buldum.Bundan sonraki gezilerde de izlenilecek yol konusunda yardımıma ihtiyaciniz olursa seve seve yardımcı olurum.

gecirdiğim en güzel gezilerden bir tanesi geziye katılan tüm arkadaşların eline ve yüreğine sağlık

Motosikleti
    4x4
    Alıntı pazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Hasan abi.Eğer sizlere güzergah konusunda faydam dokunabildiyse ne mutlu bana.Babamın da gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevmesi sayesinde babamla birlikte yaptığımız geziler sayesinde Adana çevresini biraz öğrenme fırsatı buldum.Bundan sonraki gezilerde de izlenilecek yol konusunda yardımıma ihtiyaciniz olursa seve seve yardımcı olurum.
    ozaman seni hep en önde görmek isteriz. gerçekten görülesi yerler göstermişsin
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    ohh bee ne gusel gesıosunusss :( ahh ahhh

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler